Vzhled stránek DK

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Aly
Aly 22.08.2021 v 19:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

luculi
luculi 23.08.2021 v 10:54

Je opravdu nutné všechno strkat pod odkazy 'celý text' a 'více info'??? To si mám u každé knihy jako všechno pořád rozklikávat? Začíná to být dost otravné. U anotace to ještě pochopím, když je hodně dlouhá. Ale údaje o knize by mohly zůstat celé...

Marthas
Marthas 23.08.2021 v 18:05

To luculi: V tomhle s vámi souhlasím. Předpokládám ale, že jsme v menšině?

Text příspěvku byl upraven 23.08.21 v 18:06

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.08.2021 v 18:49

Nejste holky, nejste. Ale znáte to, občas je lepší nepsat názor. Ať to nevypadá jako věčný stěžování na všechno. Ne každej to má rád. Pst! :D :D :D

Eldar80
Eldar80 23.08.2021 v 21:57

luculi: Úplně souhlasím. Taky pořád skoro všechno musím rozklikávat. Uvítal bych v Nastavení možnost trvale zobrazené podrobnosti.

I.Zi...
I.Zi... 24.08.2021 v 11:00

taky by se mi líbilo, kdybych nemusela rozklikávat, a bylo hned vidět, kolik má kniha stránek apod.


luculi
luculi 24.08.2021 v 15:45

Marthas: těžko říct, ale myslím, že už dříve ohledně toho někdo psal... Jenže teď se to změnilo a info o knize je totálně okrájený...

denib
denib 24.08.2021 v 16:27

Přidávám se. Také bych ráda rovnou viděla podrobnosti bez dalšího klikání.

lazarus
lazarus 24.08.2021 v 16:44

Myslím, že to všichni. Je to nelogické a je to naprosto zbytečné. Pokud nemá anotace ke knížce fakt hodně řádků tak je blbost po pátém řádku muset klikat. Nevidím smysl ani logiku. A už vůbec ne u detailů pod tím. Základní informace o knížce jsou na webu o knížkách schválně hůř dostupné a nejsou vidět jako první text na stránce? Smysl???

elfos
elfos 24.08.2021 v 18:28

Tak jo, taky přidám svůj názor.

Když se podívám na kartu knihy, vidím, že každá věc v ní má své místo, ta karta je nějakým způsobem uspořádaná. Je na ní určitý PROSTOR pro anotaci (krátký obdélník). Pokud je anotace krátká nebo žádná, v pohodě.

https://www.databazeknih.cz/knihy/vzajemna-pomoc-v-boji-479245

Pokud je anotace delší, vyplní celý prostor jí vymezený a pro její celé zobrazení je třeba si ji rozkliknout. To je taky v pohodě.

https://www.databazeknih.cz/knihy/duna-duna-29765

Dále tu máme určitý prostor pro zobrazení dalších údajů. Ten je ještě stále (stejně jako anotace) vedle obrázku obálky. A pod ním - pod dolním okrajem obrázku vlevo plus koncem zobrazené části dalších údajů vpravo začíná prostor pro záložky Komentáře, Bazar, Recenze atd.
Proto jsou další údaje zobrazeny po originální název knihy a více info je na rozkliknutí. Má to logiku, je to přehledné, je to jednotně srovnané. Je tam místo pro spoustu informací, které ale nemohou být všechny vystrčené na první pohled, na to tam není místo, ovšem mohou u knihy být a bývají tam, což je báječné. Ano, uvidíme je po rozkliknutí si všech údajů.

Vím, že lidi jsou různé. Ale stejně se jim někdy divím. Nepohybuju se po celém internetu, dnes už moc ne, přesto vím, že věci mají svůj řád, svůj systém, uspořádání - a pokud si některé stránky prohlížím, tak si tam různě klikám a otvírám další možnosti. Dostávala jsem se tak na netušená místa daleko od původního záměru, je to zábavné, takhle se toulat.... :-)
A v životě mě nenapadlo žehrat na to, že klikám, abych si něco prohlídla nebo přečetla. A tady se vás sešlo pár lidí a notujete si, jak je karta knihy jednotně a přehledně uspořádaná, že si další informace musíte rozkliknout. No.... lidi jsou prostě různé, jasně. A je to váš pohled na věc. Ale stejně se někdy divím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.08.2021 v 18:32

Šablona a reklamy jsou dané, tak je jasný, že každý text se tam prostě vlézt nemůže, když mu furt něcopřekáží. A musí se rozklikávat. Nechápu, co na tom nechápete :/

:D

Text příspěvku byl upraven 24.08.21 v 18:33

Eicherik
Eicherik 24.08.2021 v 18:51

Taky nemám problém s klikáním. Ale jak říká kolega z práce: "Každý to máme v hlavě jinak." :-)

Nočnípták
Nočnípták 24.08.2021 v 23:32

elfos, Eicherik, Lenka.Vílka;
Taky se někdy divím a nechápu co je na tom k nepochopení a navíc já ráda klikám. Moje klikání mě někdy (dost často) zavede na místa kam jsem ani nechtěla, ale vždycky jsem spokojená. Je to dobrodrůžo.

R.E.M.
R.E.M. 25.08.2021 v 18:01

elfos: Ano, lidé jsou různí. Některé názory mají odlišné, některé stejné - to jen k tomu notování si.

Já se třeba divím, že ty nejdůležitější knižní údaje nejsou vidět na první pohled. Jistě rozkliknutí není velký problém, ale zdržuje to.
Navíc, na malém displeji mobilu, kde stránka a reklama poskakuje, je náročnější se trefit na přesné místo k rozbalení informací a když člověk nechtěně jednou, dvakrát klikne jinam, je to dost otravné a brzy se na rozklikávání vykašle.
To samé platí pro změnu typu knih, zobrazovaných v profilu uživatelů. Pro mě měl informační hodnotu seznam právě čtených knih. Pokud bylo důvodem otevření další stránky s čtenými knihami a reklamami, tak u mě se to minulo účinkem. Rozklikávám o to míň.

Text příspěvku byl upraven 25.08.21 v 18:02

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.08.2021 v 18:39

R.E.M.: koukej na to pozitivně! Víš kolik lidí jsem si už omylem přidala do oblíbených, protože jsem se chtěla podívat, jaké vložili knihy? Vždy se mi uleví, že nejsou online, a mohu to vrátit. Snad nic nepoznají :/
Lidi prostě neprošli plnou evolucí palců na mobilní telefony :D

R.E.M.
R.E.M. 25.08.2021 v 18:47

Lenka.Vílka - vidím to pozitivně! O co míň rozklikávám a surfuji po webu, o to mám víc času na čtení.

Předpokládám, že se oznámení o přidání do Oblíbených ani po odebrání "z oblíbenosti" neztratí. Stále tam zůstává.
Není nic snazšího než provést ověřovací test.

Text příspěvku byl upraven 25.08.21 v 20:06

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.08.2021 v 18:56

R.E.M.: odeberu a doufám, že si toho v upozornění nevšimnou, protože to prvním kliknutí a návratu do upozorní o přidání zmizí. Odebrání upozornění není ;)

R.E.M.
R.E.M. 25.08.2021 v 19:59

Měla jsem na mysli oznámení v Upozorněních - Ostatní.
No, já bych si toho všimla. X-))

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.08.2021 v 20:03

Jo, já vím, v ostatních, ale ono to občas mizí rychlostí blesku. A já jsem občas narozdíl od ostatních trochu pomalejší. Tam bude asi problém...
Výzva přijata. R.E.M. přidána a hned na to odebrána :O

Text příspěvku byl upraven 25.08.21 v 20:04

R.E.M.
R.E.M. 25.08.2021 v 20:06

Lenka.Vílka: Praktický test?! Ten je nejlepší. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.08.2021 v 20:10

R.E.M.: :D nějak tak ;)

PanPredseda
PanPredseda 26.08.2021 v 07:47

A jak dopadl?

R.E.M.
R.E.M. 26.08.2021 v 08:53

Jak jinak než na výbornou.

Yunnan
Yunnan 26.08.2021 v 10:33

Lenka.Vílka: V Osatatních přidání k oblíbeným uživatelům zmizí až po kliknutí na dotyčný profil :). Ale je fakt, že pak zmizí nenávratně :) :D.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.08.2021 v 11:51

Yunnan: to je ono :) proč to tak je, nevím. Je to blbý a nepraktický. Proto tedy doufám, že se ozve někdo, kdo není tak negativní jako já, aby nám všem napsal, jak je to báječný a praktický...



Vložit příspěvek