Vzhled stránek DK

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Koka
Koka 26.08.2021 v 11:58

Ve světle názoru elfos vidím situaci takto:
V případě, že k nějaké úpravě provozovatel NECHCE přistoupit, tak:
- když nějaký návrh přednese jedinec, tak je ignorován, neboť jeden hlas nic neznamená, nemá váhu, kvůli jednomu přece nebudeme předělávat databázi, no ne?
- když nějaký návrh přednese skupina trvale aktivních uživatelů, kteří často vyslovují své názory na formální stránku DK, tak se řekne, že jde o "známé firmy" - a kvůli tomu jejich návrh nic neznamená, nemá váhu, neboť jsou považováni za věčné otravy a kverulanty;
- když nějaký návrh přednese jeden "indiferentní" uživatel a další se k němu přidávají, tak se řekne, že "jde o lidi co si notují", a proto jejich návrh nemá váhu, neboť "notovat si", mít souhlasný názor s větší skupinou - to zas asi zavání spiknutím.
atd. atd.
Ale když někomu z rozhodujících činitelů napadne předělat hranaté fotky na oválné (i když o to nikdo z uživatelů nestojí, anebo minimálně po tom nevolá) - to je panečku úprava! Ta zlepší vnímání literatury, jen to tak sviští ... a za ní patří upravovateli dík ....
Tak. tak.

I.Zi...
I.Zi... 26.08.2021 v 12:57

Koka - a k tomu já Vám notuji :) (protože tu není palec, jinak bych palcovala)

Dan
Dan 26.08.2021 v 13:41

to Koka: Nechci se nikoho dotknout, ale rozhodující činitel pro tech. změny na webu jsem já.
To znamená, že někdy může přijít s nápadem jediný uživatel, a já změnu realizuji, naopak jindy nepomůže ani desítka navrhovatelů, protože mi jde o námět samotný. Uživatele do žádných skupin neřadím. Nikdy jsem zde nic o notování, spiknutí atd nepsal.
A ano, máte naprostou pravdu - když mě napadlo udělat kulaté fotky, tak jsem je hned udělal a nečekal, až to napadne nebo nenapadne někoho jiného, ani jsem nikdy netvrdil, že to zlepší vnímání literatury. Prostě jsem podle svého úsudku změnil grafiku tak, aby se mi líbila více.
Patent na rozum samozřejmě nemám, a jiný tvůrce webu by stejné návrhy dost možná realizoval nebo nerealizoval úplně odlišně než já, ale to je holt život. Každý jsme jiný.
Každý jinak přemýšlíme. Já to dělám, jak nejlépe umím....

P.S.: Když si vás někdo přidal do oblíbených, je pravda, že po rozkliknutí uživatele tato informace hned zmizela. To se od této chvíle již nebude dít. Díky za připomínku.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.08.2021 v 13:49

Dan: moc děkuji za ty oblíbené! :)

PanPredseda
PanPredseda 26.08.2021 v 14:05

Ad Dan:
Mohu-li trochu odbočit:
1) Prohození Částí díla a Podobných knih zde některým přijde nešťastné či nedotažené. (Vím, že jste zmiňoval, že Podobné knihy může mít každá kniha a Části díla jen sbírka, dá se ale namítnout - a já bych tak učinil - že Části díla patří ke knize "natvrdo", kdežto Podobné knihy jsou částečně o dojmech.) Budou úpravy na tomto poli ještě nějak pokračovat?
2) Zůstanou Části díla vymezené jen kategoriemi povídka, pohádka, báseň, nebo se přidají i další (esej, novela atd.)?
3) Vznikne nějaké řešení, které spojí dohromady díla, která vyšla jednak jako samostatné knižní svazky, tak i jako součást sbírky (tj. jsou zároveň knihami i částmi díla)?
4) Vcelku pravidelně se v některé z diskusí objeví volání po přidání audioknih. Je toto v plánu (byť klidně na nějakou "vzdálenější pětiletku"), nebo o tom vůbec neuvažujete?
Budu rád i za odpovědi pouze na část otázek, pokud nechcete odpovídat na všechny.

I.Zi...
I.Zi... 26.08.2021 v 14:17

Dan - myslím, že Koka ohledně toho notování reagovala na komentář Elfos, ne na Vás..


Eldar80
Eldar80 26.08.2021 v 23:23

Koka: Shrnula jste to skvěle. :) Vidím to prakticky úplně stejně.

Marthas
Marthas 27.08.2021 v 00:47

To Koka: Ať se Dan nezlobí, ale vnímám to stejně. Hřeje mě na duši, že nejsem jediná. :)

Text příspěvku byl upraven 27.08.21 v 00:48

knih-o-mol
knih-o-mol 21.09.2021 v 21:12

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

knih-o-mol
knih-o-mol 21.09.2021 v 21:40

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

elfos
elfos 21.09.2021 v 21:44

Komentář, knih-o-mole, smazala elfos, vysvětlení jsem vám poslala zprávou, a tento další zavádějící, nepravdivý a porušující pravidla DK smažu znovu. Tentokrát ho ale přepošlu Danovi, aby se vám k němu vyjádřil i on.

knih-o-mol
knih-o-mol 21.09.2021 v 21:52

Mel by s tim neco udelat. Soucasti reklamy byla videa, ktera koluji na nacionalistickych webecha a maji vyvolat strach, prestoze jejich realna informacni hodnota je nula. Nerad bych aby se jakekoliv deti koukaly na vide tohoto typu.

elfos
elfos 21.09.2021 v 22:00

Danovi jsem napsala, určitě se na to podívá.

knih-o-mol
knih-o-mol 21.09.2021 v 22:06

Mimochodem Vase poznamky jsou nemistne, zaplatil jsem vam abych se nemusel na podobne nechutnostni divat, tak jsem netusil na co se divaji bezni uzivatele vcetne deti.

luculi
luculi 24.09.2021 v 05:25

Trošku mi začíná vadit, jak DK rýpe do všeho. Popravdě, už teď mi vadí, že vlastní seznamy nefungují jako úplně soukromé. Některé jsou jen pro mě, nemusí je každý očumovat. Už tak každou změnu v seznamech a kategoriích vidí uživatelé, kteří si mě dali si oblíbených. A teď jsem zjistila, že dokonce na mém profilu může každý vidět poslední přidané knihy. Proč proboha? Asi brzy tyhle stránky budu používat jen na hodnocení knih a nic jiného :-(

siena
siena 24.09.2021 v 06:36

luculi, můžete si "soukromý" seznam přesunout do "skrytý". Ten se nezobrazuje ani v profilu a snad i knihy v něm.

Text příspěvku byl upraven 24.09.21 v 06:38

luculi
luculi 24.09.2021 v 10:10

Siena: Super, tak tahle novinka mi unikla...

siena
siena 24.09.2021 v 18:02

Ona to je také opravdu "novinka":)

knih-o-mol
knih-o-mol 25.09.2021 v 15:09

Chci se zeptat jak to tedy dopadlo, mimo to ze jste mi smazali komentar k vasemu webu a napsali jste, v rozporu se skutecmosti,, ze muj komentar byl nepravdivy? Budete nejak sledovat reklamy, ktere poustite na ty co nezaplatíi? Potrebuju to vedet kvuli dceri, jeste je na takova videa mala.

kvetulef
kvetulef 25.09.2021 v 19:20

knih-o-mol - Reklamy zde má na starost společnost Mafra, která by si rozhodně nedovolila zobrazovat něco protiprávního apod.

knih-o-mol
knih-o-mol 25.09.2021 v 20:08

Pokud je tento web urcen i detem co jsou na zakladce a presto uz ctou, treba i v nekolika jazycich jako v nasem pripade, tak sem mafra vklada nevhodne reklamy. Vy jako provozovatel jse jejich siritelem. Reklamy pracujici se strachem a nasilim nejsou pro deti i kdyby se nasel zpusob jak je vysilat bez pravniho postihu. Bylo by na case zda nezmenit zamereni webu a stanovit vekovou hranici, nebo vybrat jineho emitenta pokud se bez prijmu z reklamy neobejdete.

Text příspěvku byl upraven 25.09.21 v 20:10

siena
siena 26.09.2021 v 07:02

Jsem jedna z těch, co si nezaplatila a ani to nemám v úmyslu. Přesto jsem si žádného podobného videa nevšimla. Pouze tu viděla jednoho kandidáta jednoho subjektu, který kandiduje v letošních volbách. Jestli se přes něj šlo proklikat k tomu, co píšete knih-o-mol, to je možné, vzhledem k tomu, jak se uskupení prezentuje. Nakonec, majitel zadavatele zdejších reklam dnes pouští do světa cosi v bleděmodrém... Ale s tím nic nenadělá majitel stránek. Omlouvám se, ale nebylo by snazší zaplatit tedy přístup "bez reklam" i dceři, když už ta možnost je? A prosím, nemyslím to nějak zle, jen, že mi to přijde jako snadné a rychlé řešení Vašeho problému. Když už podobnou cestou jste šel sám.

Text příspěvku byl upraven 26.09.21 v 08:32

knih-o-mol
knih-o-mol 26.09.2021 v 08:48

O zadne proklikani neslo, proste to bezelo na strance DK jinak bych sem nepsal. Pristup bez reklam si zaplatit lze coz jsem udelal, ale i kdyz bych ho dceri zaplatil a doma nastavil automaticky login, tak prijde do skoly, nebo na jine verejne misto, a musi se prihlasit, protoze pocitac nepozna, ze u neho sedi ona, ktera si zaplatila, ze se nechce divat do zumpy. Do doby prihlaseni bude povinna chvilka nenavisti a rizeneho konzumu. Jde o obecny princip, takove reklam jsou pro weby kam chodi deti neprijatelne. Ani kdyz jde o politicke subjekty, protoze dcera jeste nevoli.

siena
siena 26.09.2021 v 08:56

No, bohužel, nemálo voličů, tedy i rodičů, ale přesně to volí. A nemálo podobných je tu i registrováno...

Jsem nevěděla, jsem si myslela, že platba jde s účtem, ne s připojením.

Text příspěvku byl upraven 26.09.21 v 08:57

reader.007
reader.007 26.09.2021 v 12:21

knih-o-mol: a vy si skutečně myslíte, že dceru uchráníte když jí zatrhnete reklamu na JEDNOM webu? A na ulici/do školy ji samotnou pouštíte?

Přiznávám, že vůbec nevím, co z obsahu reklamy tady na webu by mohlo být onou zmíněnou "chvilkou nenávisti" (a už jen ta myšlenka mi připadá směšná), nicméně ochrana proti konzumu? Odkud se proboha připojujete? Z pralesa?



Vložit příspěvek