Tištěné knihy vs. E-knihy

DISKUZE » O knihách


Woro
Woro 14.01.2012 v 21:03

Alfonsek: Na kvalitu jsi zapomněl. Nastavení kvality je základ.

zlovlk
zlovlk 14.01.2012 v 21:04

Generátor knih není nesmysl, někteří nejmenovaní autoři ho už používají. Alespoň mám ten dojem.

MartyMcFly
MartyMcFly 15.01.2012 v 17:53

Přesně tak, člověk je generátor knih, vytváří ze své představivosti (která je založená na jeho zkušenostech, vědomostech), v budoucnu robot (počítač, stroj) dokáže to samé.

Je to, cynický pohled, ale logický. Vývoj se totiž zastavit nedá.

stilgar1
stilgar1 15.01.2012 v 18:07

Zajímavá diskuse. Domnívám se ale, že nejspíš ještě na dlouho zůstane ve sféře pouhé fantazie. Rozvoj umělé inteligence je totiž stále v plenkách, ačkoli se mnohdy tvrdí, že ne. Bohužel troskotá na tom, že páni vědci dosud nezjistili, co to vlastně ta do nebes vynášená inteligence je. Samotný výzkum mozku je stále v plenkách - samozřejmě, některé funkce v něm již byly lokalizovány (např. centrum bolesti, pohybu, apod.), ale to podstatné - vědomí - nikoliv. I když, mnozí samozřejmě tvrdí, že jde jen o nepodstatný epifenomén, který je prostě nelokalizovatelný, že...:)

MartyMcFly
MartyMcFly 15.01.2012 v 19:32

K tvému příspěvku, Stilgare, by se dalo říci, že NAŠTĚSTÍ je to zatím v plenkách. Ještě dlouho se budou knihy psát normálně.

stilgar1
stilgar1 16.01.2012 v 20:01

1981.Vlk: Je zde ale možnost, že jednoho dne budou elektronické čtečky knih imitovat i tuto funkci "papíru". Už nyní se jim ne nadarmo říká "elektronický papír". I když je pravdou, že v současné době voní spíše plastem :D

Text příspěvku byl upraven 16.01.12 v 20:02


HTO
HTO 16.01.2012 v 20:15

A v elektronické knize taky člověk těžko najde rybí kostru.

zany
zany 17.01.2012 v 14:48

1981.Vlk: Uvidíme, jaký bude tvůj názor, až si něco přečteš na skutečné čtečce...
Obvykle dochází k radikálnímu přehodnocení názorů na čtečky...

KKK
KKK 17.01.2012 v 17:30

Jsem klasický knihomol,za knihy utrácím dost a každá koupená knížka mi dělá radost,ale když přečtete za měsíc 2-3 knihy,tak už to ani ta peněženka neunese.Manžel mi koupil E-knižku a jsem šťastná jak blecha.Knihy kupuji dál a ještě mám další stovky v této podobě.Mám v ní fotky,filmy,hudbu...Prostě je to můj nejlepší kámoš,tahám ho všude.

Text příspěvku byl upraven 17.01.12 v 17:36

Smolda
Smolda 20.01.2012 v 18:11

DrDestructo .. 100% souhlas

ducháček88
ducháček88 07.02.2012 v 12:51

Mohl by jste mi někdo prosím poradit kde a jak se dají číst na netu přes pc?Děkuji moc.P.S.

Smolda
Smolda 12.02.2012 v 18:33

ducháček :
http://www.ebookforum.cz/

kajisek
kajisek 11.08.2012 v 17:49

čtete radši klasicky tištěné nebo e-knihy?já rozhodně tištěné,z elekronických mě šíleně bolí oči a tištěné jsou navíc mnohem osobitějšía a antitalent na techniku jako já neumí ani moc s e-knihami zacházet.A jak jste na tom vy?Dáváte přednost klasice nebo moderním věcem?

Azizi
Azizi 12.08.2012 v 12:35

A bolia ťa oči aj z čítačky? Lebo tam by mal byť ten displej šetrný na oči úplne ako papier (keďže je nepodsvietený). Ja som bola dlho proti e-knihám, pretože milujem držať knihu v ruke, tú vôňu a všetko čo k tomu patrí. Dokonca mám aj zbierku záložiek a vždy používam inú záložku, to je taká moja tradícia :) Lenže knihy z knižnice si nepožičiavam, pretože by som ich musela vrátiť a keď už niečo prečítam, chcem si to nechať. No lenže knihy sú dosť drahé a zaberajú veľa miesta (už ich ani nemám kam dávať), takže veľmi vážne začínam uvažovať nad čítačkou... Vlastne už som rozhodnutá, ešte len vybrať typ. Dokúpim si asi len Pratchetta, keďže to mám do série, ale s ostatnou tlačenou beletriou už asi pomaly skončím, aj keď mi je to ľúto. Lenže vývoj ide dopredu a naozaj čítačka je v mnohých veciach omnoho výhodnejšia než tlačená kniha, aj keď tomu už chýba to čaro.

Yunnan
Yunnan 12.08.2012 v 13:19

Rozhodně tištěná. Kdyby pro nic jiného, tak už jen pro to kouzlo toho fyzického kontaktu s ní, s jejími stránkami, vůní, to mi prostě nikdy e-kniha nenahradí, i když samozřejmě jsem si vědom její výhody například na dovolené. Ale i na dovolené to jde často řešit jinak.

Minas
Minas 12.08.2012 v 15:56

Marwin: A co teprve takové Strojírenské tabulky nasáklé strojním olejem.. zpětně to ve mně vyvolává vzpomínky na mou nepřesnou práci se soustruhem, kdy jsem se z těchto tabulek snažil vydolovat pro mne důležité informace, leč ve většině případů marně :)

Alix
Alix 13.08.2012 v 07:36

E-kniha mi připadá chladná, neosobní a nesympatická. Uznávám všechny její klady, ale dávám přednost klasické knize.

kajisek
kajisek 13.08.2012 v 18:53

vidím že všichni upřednostnujete tištěnou

stilgar1
stilgar1 13.08.2012 v 20:33

kajisek: Všichni určitě ne. Znám osobně pár lidí, kteří si raději knihy pročítají elektronicky. U mě je to tak 50:50. Jelikož již nějakou dobu vlastním el. čtečku knih, nedám na ni dopustit. Největším kladem je snad dostupnost knih pro čtečku. Pokud je el. kniha navíc dobře zpracovaná, nemá to chybu. Další výhodou je jistě dobrá manipulovatelnost (čtečky knih jsou lehké, stránky lze otáčet velmi snadno, atd.). Přesto má papírová kniha svá kouzla, která ani ta nejlepší čtečka dosud nedokáže překonat.

Mimochodem, tu bolest očí při čtení el. knih příliš nechápu. Lze to vysvětlit pouze tak, že jste je četl na počítači či notebooku. Ty mají aktivní monitor (který svítí), což je pro oči naprosto nepřijatelné ...nedá se do toho hledět delší dobu. Tzv. elektronické čtečky knih jsou ale úplně něco jiného. Nenamáhají oči (resp. namáhají je stejně, jako obyčejný papír :)). Mají totiž pasivní display a tzv. e-ink technologii! Proto jakákoli bolest očí prostě odpadá :)

maphiosso
maphiosso 14.08.2012 v 07:55

Já čtu poslední dobou převážně e-knihy ve čtečce, ani ne tak proto, že bych čtečku upřednostňoval, ale z důvodu dostupnosti knih (nemusím pro knihu do knihkupectví nebo do knihovny, za pár vteřin ji mám ve čtečce koupenou či jiným způsobem pořízenou :-). Letos mám zatím poměr e-knih k papírovým 20:4. Moje favority si ale vždycky pořizuju do knihovničky v papírové podobě..

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 14.08.2012 v 08:09

maphiosso: To je další důvod pro papírové knihy - rád chodím do knihkupectví.

maphiosso
maphiosso 14.08.2012 v 08:32

Metal Messiah: To já taky. Teď když bydlím ve městě, tam jsem třikrát do týdne, ale dřív jsem bydlel na vesnici, do nejbližšího knihkupectví nebo knihovny jsem to měl 25km.

Fiifa
Fiifa 14.08.2012 v 09:40

Víte jak je super, když čtete něco do školy a ve čtečce si z toho rovnou označíte výpisky? To vám tištěná kniha nikdy neumožní.
Beletrii mám ale radši tištěnou.

Neo1tex
Neo1tex 14.08.2012 v 09:40

Já čtu téměř výhradně elektronicky a vyhovuje mi to víc, než tištěná kniha. Z mnoha důvodů, které jsou - jako asi u všech čtenářů - silně subjektivní. Však to zkuste a uvidíte sami... :-)

HankaJosefiova
HankaJosefiova 14.08.2012 v 09:44

Jsem pro tištěné knihy protože voní, dá se v nich listovat a zůstanou mi. Ale nic proti e-knihám.



Vložit příspěvek