333 & Čtení se strýčkem Míšou na Radio1

DISKUZE » Volná diskuze


pajonek
pajonek 05.09.2013 v 21:55

...pořád se rozjíždíme
Jack kráčel chodbami Svaté Kláry, až dorazili do privátního pokoje, kde nedaleko postele postávala soukromá ošetřovatelka. V místnosti panovala tma – závěsy byly zatažené, pouze malá lampička v protějším rohu vrhala na postel tlumené světlo. Dáma v posteli byla velmi stará. Bílé vlasy lemovaly tmavou tvář, kterou tvořila jen spleť vrásek, znetvořené prsty svíraly na prsou pokrývku. Oči měla plné strachu. Trhaný dech a hučení ventilátoru u okna byly jedinými zvuky v pokoji.
Jack se zastavil v nohách postele a pocítil známé pálení zuřivosti, které se rozlilo z hrudi až do končetin. Přes všechno, co viděl, přes všechno, co udělal, se ještě musí naučit, jak něco takového nebrat osobně. Bezmocná stařenka, ztlučená. Měl chuť něco rozbít.

kní
kní 07.09.2013 v 08:59

Příští týden první poprázdninová 333:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096008034-tristatricettri/

kní
kní 07.09.2013 v 09:02

A také nový tv pořad pro knihomily/moly/žrouty:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10619821880-u-zavesene-knihy/213411000170001/video/

tyzik.cejka
tyzik.cejka 07.09.2013 v 09:08

kni dik za tuto diskuzi je super

pajonek
pajonek 07.09.2013 v 10:54

...další nápověda
Westphalen předstíral, že se pohodlně usazuje na balvanu, než promluví. Doufejme, že to vyjde.
„Výborně, pane Tooku.“ Snažil se, aby se mu v hlase neozvalo narůstající napětí. „Pověřuji vás velením bezprostředního útoku na chrám.“ Když muži začali sahat po puškách, dodal: „Pochopitelně si všichni uvědomujete, že se tam vzbouřenci ukrývají již celé týdny a znají dokonale jak chrám, tak jeho bezprostřední okolí. Kdežto ti z vás, kteří dosud za zdí nebyli, ve tmě určitě zabloudí.“
Muži se zarazili a hleděli jeden na druhého. Westphalen vydechl úlevou. Postačí rána z milosti, a má velení znovu pevně v rukou. „Vyrážíte, pane Tooku?“
Po dlouhém tichu Tooke řekl: „Myslím, že bysme měli radši počkat do rána, pane.“
Westphalen se plácl rukama do stehen a vstal. „Dobrá! Za denního světla využijeme momentu překvapení a rozdrtíme vzbouřence bez zbytečného povyku. Půjde-li vše hladce, zítra za soumraku jsme zpátky v kasárnách.“
Pokud všechno půjde hladce, pomyslel si, zítřejší soumrak už nespatříte.

pajonek
pajonek 07.09.2013 v 23:18

.....tak začněte pátrat po nějaké hrobce!


pajonek
pajonek 08.09.2013 v 12:04

....další nápověda
V čele mužů prošel Westphalen bránou. Uvnitř bylo chladno a hodně šero. Poblikávající olejové lampy na podstavcích vydávaly skrovné světlo. Zdálo se, že se u černých stěn zvedají jakési kyklopské sochy, avšak na lesklém ebenovém povrchu se dal zahlédnout pouze odlesk plamínků. Po tom, co viděl na vlysech venku, byl celkem rád, že detaily skryla tma.
Obrátil myšlenky k naléhavějším záležitostem. Zajímalo ho, zda Tooke a Russell nalezli drahokamy. Probral různé strategie, jak zařídit, aby sám získal právě tolik, kolik potřeboval. Podle jeho názoru by mohl potřebovat všechno.
Jenže průzkumníci nenašli drahokamy. Objevili muže. Seděl v jednom ze dvou křesel na vyvýšeném pódiu uprostřed chrámu. Scénu osvětlovaly čtyři olejové lampičky na stojanech postavených v rozích čtverce.

siena
siena 08.09.2013 v 16:21

Knihu jsem nečetla...zaměřila jsem se na jména v ukázkách...a zkouším:)

F Paul Wilson - Hrobka?!?

pajonek
pajonek 08.09.2013 v 16:26

....... je to Hrobka od Wilsona....a siena může zadat

siena
siena 08.09.2013 v 16:29

:) Jdu hledat...

tyzik.cejka
tyzik.cejka 08.09.2013 v 17:23

tak hledej

siena
siena 08.09.2013 v 17:51

Kdo hledá najde....i když to někdy trvá déle...

"Myslíš, že světla ohlašují návrat?" zeptal se Page.
"Možná" odpověděla Tori. "Harriet tvrdí, že cyklicky zesilují a slábnou. Snad má pravdu. Ale já si myslím, že je ve skutečnosti ani nepotřebuju vidět a nemusím sem jezdit. I ve městě je dokážu vycítit. To mi stačí."
"Bohatě", souhlasil Page. "Vracejí, co jim lidé přinesou. Jestli potřebuješ v něco věřit, inspirují tě, ale když kolem sebe postavíš zeď, neuvidíš je. Máš-li vztek, rozlobí tě jěště víc. Jestli z nich chceš udělat zbraň, obrátí ji proti tobě a donutí tě, aby sis uvědomila, jak strašlivé mohou zbraně být."
"To není všechno," doplnila. "Jestli dostatečně silně věříš v zázrak, světla ho zařídí."

tyzik.cejka
tyzik.cejka 08.09.2013 v 18:50

sirena- vím co to je vím vím jenom si nemůžu vzpomenout na název

pajonek
pajonek 08.09.2013 v 19:02

tyziku, ty tu bloudíš napříč spektrem diskuze jako nějaká bludička. Ale mě se to líbí....víš a nepovíš....tvůj nick by neměl být tyzik.cejka, ale "tyzik.CSc"
tyzik.celkem spokojenej cejka
.....neber si to moc k srdci, měl to být jen pokus o rozveselení.....
klidně to smažu, pokud by se tě to dotklo, to nebylo mým úmyslem

tyzik.cejka
tyzik.cejka 08.09.2013 v 19:06

pajonku vysvětli mi to přes osobní zprávy zprávu budu očekávat do čtvr na osm potom budu mít jiný program

siena
siena 08.09.2013 v 19:20

Díky pajonku za první nápovědu:-)

tyzik.cejka - do mytologické pěvkyně mám hodně daleko a tudíž se nemusíš bát, že bych mohla vlákat do vln...nicméně vzpomínej:)

Lensiiee
Lensiiee 08.09.2013 v 19:35

A já už to vím, ale nepovím :-) poté co siena napověděla, že pajonek napověděl jsem si zahrála na Sherlocka a mám to. Jelikož mi jedna ukázka ještě běží, přenechám to jinému pátrači. Tak do toho :-)

Text příspěvku byl upraven 08.09.13 v 19:35

siena
siena 08.09.2013 v 19:36

No já to mám s tou tvou podobně:) Že bychom to odpálily spolu?:)

Lensiiee
Lensiiee 08.09.2013 v 19:38

:-D tak do toho. Jedná se o ukázku z knihy Bludičky od Davida Morrella

siena
siena 08.09.2013 v 19:42

Velmi správně:) Už se těším....

Lensiiee
Lensiiee 08.09.2013 v 19:49

Já kouřil svou dýmku.
Nabídl jsem, že mu pomohu. Řekl mi, že to je taková jeho práce. A skutečně: když jsem viděl, jak pečlivě tu práci dělal, nenaléhal jsem.
To byla celá naše rozmluva. Když měl na straně těch dobrých dostatečně velkou hromádku, odpočítával si je vždy po deseti. Při tom ještě vyřadil malé plody, nebo takové, které byly lehce popraskané. Prohlížel je totiž velice důkladně.

Viki9
Viki9 08.09.2013 v 20:09

... a že jich pak vypěstoval, co??? :-D ....krásná kniha (existuje i pěkný animák)

Lensiiee
Lensiiee 08.09.2013 v 20:10

Nádherná malá velká kniha :-)

Dudu
Dudu 08.09.2013 v 20:20

To jsou velice dobře mířené nápovědy a v názvu bude něco o stromech :-)

Koka
Koka 08.09.2013 v 20:23

J. Giono: Muž, který sázel stromy



Vložit příspěvek