333 & Čtení se strýčkem Míšou na Radio1

DISKUZE » Volná diskuze


pajonek
pajonek 08.09.2013 v 20:23

je to hezky načteno Markem Ebenem, ALE ač Ebena rád poslouchám, hlas ve filmu /Miroslav Částek /, který to také čte je naprosto vynikající, a jen podtrhuje 100% tohle malévelké dílko

Text příspěvku byl upraven 08.09.13 v 20:26

Lensiiee
Lensiiee 08.09.2013 v 20:27

Koka nám předloží další kousek. Je to opravdu Muž, který sázel stromy. Miluju tuto knížečku. V jiné formě jsem se s tímto dílem zatím ještě nesetkala, ale určitě to napravím.

pajonek
pajonek 08.09.2013 v 20:31

.....ještě jsem pořád tady, tak si dovolím ještě odkazy, opravdu to stojí za to!
http://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ ---- film
http://www.youtube.com/watch?v=h1_cAuK5Bf0 --- Marek Eben/audio/

Lensiiee
Lensiiee 08.09.2013 v 20:45

Pajonku, děkuji za odkazy.

Dudu
Dudu 08.09.2013 v 21:12

pajonku, to první je špíca. Thanks moc.

pajonek
pajonek 08.09.2013 v 21:19

Dudu, o tom by mělo být tohle soutěžení - ne jenom prosté : hádanka + odpověd a šmitec...člověk by se mohl dovědět daleko více informací ...... to by mě bavilo


Dudu
Dudu 08.09.2013 v 21:52

pajonek,ano, je to takové barvitější a nezávodíme :-)

Koka
Koka 08.09.2013 v 22:15

Nevím, jestli k Gionovi a pajonkovi už bylo řečeno vše; myslím, že zdaleka ne, ale přesto si dovolím sem vložit novou ukázku. Protože v tomto vlákně má jít údajně o "nejvyšší level", tak je to - v duchu nových revolučních tradic v hádání - úryvek z knihy, klerou dle DK kromě mě nikdo nečetl:

V Nezvalově přítomnosti bylo těžko vnímat někoho jiného, zaplavil nejen místnost, ale i celou Prahu. Nadšeně křičel, vyskočil na stůl a recitoval verše, všechny nás objímal a neustále přitom mával krátkými, širokými pažemi, které se podobaly ploutvím. Vůbec se náramně podobal lachtanovi. Jeho zjev byl tak originální, že malíř Adolf Hoffmeister ho kreslil tak, jako děti kreslí strom nebo dům - několika tahy, naslepo a bleskově, a všechny kresby byly překvapivě podobné. Jednou v noci v tiché malostranské uličce Nezval vykřikoval nějaké verše. Strážník ho napomenul, aby nebudil lidi. Nezval křičel dál. Průkaz totožnosti u sebe neměl, ale zalovil v kapse, vytáhl zmačkaný útržek novin s Hoffmeisterovou karikaturou a blahosklonně ji ukázal strážníkovi: "Nezval. Básník!"

Koka
Koka 09.09.2013 v 11:20

Zvu všechny také do nové hádankářské "diskuze":
http://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-autorech-8/postava-hleda-autora-pomozte-ji-970/str-1#new

Lensiiee
Lensiiee 09.09.2013 v 16:55

Moc prosím o nápovědu.

Koka
Koka 09.09.2013 v 17:04

1. Autor se stýkal s nejvýznamnějšími osobnostmi vědy, umění a kultury I. poloviny 20. století a setkání s nimi zpracoval do vzpomínkové, téměř 700-stránkové knihy, která svým úspěchem daleko předstihla jeho vlastní literární epickou tvorbu.
2. Autor má něco společného s nedávno zesnulým skvělým českým hudebním skladatelem, klaviristou a spisovatelem.

Text příspěvku byl upraven 09.09.13 v 17:11

kní
kní 09.09.2013 v 21:20

Nevím proč mě napadá Jiří Mucha. To ale nějak nesedí, že... A co by tak měl společného s Iljou Hurníkem?

Ale ten úryvek - zdá se mi - jsem někdy četla v novinách! Bych se téměř vsadila.

Koka
Koka 09.09.2013 v 21:22

Kní, přiznávám, tou nápovědou jsem si zavařila - když prozradím, co měl společného s Iljou Hurníkem, tak to už prozradím témeř celé, ale nechť: měl s ním společné křestní jméno. A nebyl to Čech.

kní
kní 09.09.2013 v 21:26

Šmankote - Ilja - to mi naskočil jen Erenburg a Racek :)

Koka
Koka 09.09.2013 v 21:30

To naskočil správně - hlavně ten jeden z nich byl v první polovně 20. století prominentem, který se stýkal s elitou celé Evropy a napal o tom zajímavou knihu, plnou autentických zážitků, originálních postřehů i zajímavých drbů. Kdo chce vědět, jak žili a tvořili naši dnešní čítankový autoři, ať si to přečte, nebude litovat!
Tak prosím, celé jméno autora a název knihy je ....?

Text příspěvku byl upraven 09.09.13 v 21:31

siena
siena 09.09.2013 v 21:51

Já si říkala, že jsem nejspíš na tvou knihovnu nasadila špatný filtr...by mě nenapadlo, že to nebude český autor...zapeklitá hádanka, takhle si s náma pohrát:-) Nicméně dnešní exkurze určitě nelituji:)

Koka
Koka 09.09.2013 v 21:57

Sieno, zda ta exkurze bylo opravdu k něčemu, uvidím, až v DK bude o dané knihy v rubrice "přečetli" vyšší číslo, než ta dosavadní jednička :-)
Aby se tak stalo, musí se najít geroj, který název té knihy střelí, aby zájemci věděli, co si mají v knihovně vypůjčit. Myslím, že kní se už k tomu blíží. Tak vyčkejme.

Lensiiee
Lensiiee 09.09.2013 v 22:02

Lidé, roky, život - Ilja Grigorevič Erenburg

I já jsem měla nastvaný špatný filtr. Pátrala jsem tak urputně až mě bolí oči, tak doufám, že teď nejsem vedle

Koka
Koka 09.09.2013 v 22:07

Lensiiee, nejsi vedle, jsi v cíli. Tak nás teď potrap Ty něčím ojedinělým :-)

siena
siena 09.09.2013 v 22:08

Když budeme pod dohledem, tak to se určitě Přečtení zvedne:-)

Lensiiee
Lensiiee 09.09.2013 v 22:10

Já si s dovolením ponechám něco ojedinělého na příště a tentokrát předám štafetu Kní. Pokud vám to tedy nevadí, poprosím Kní o další ukázku.

Koka
Koka 09.09.2013 v 22:12

To rozhodně nevadí, vždyď právě kní to "nakousla". A jak tá nás teď "vyobrací", na to se těším!

kní
kní 09.09.2013 v 22:16

Děkuji, ale já nejsem připravena - medila jsem si, že jsem vyklouzla... - já už totiž musím běžet a vrátím se až zítra odpoledne, tak bych se ani nemohla starat o nápovědu - prosím Lensiiee, ještě si to rozmysli nebo sieno, nemáš něco šikovného po ruce nebo v hlavě?

Lensiiee
Lensiiee 09.09.2013 v 22:22

Dobře, jdu na to a myslím, že tu na tebe má ukázka počká do zítřka :-)

Lensiiee
Lensiiee 09.09.2013 v 22:29

Snad pět, snad deset kilometrů před námi metá sopka do výše obrovská množství ohnivé lávy. Prostým okem pozorujeme dráhu padajících bloků, které svítí jasně do noci. A pokrývají jižní úbočí nově se tvořící sopky. Před týdnem byl v těchto místech rovný kraj, pokrytý pralesem.



Vložit příspěvek