Čičičí, kočky kočičí

DISKUZE » Volná diskuze


Marthas
Marthas 01.12.2020 v 18:09

To siena: My měli též křížence, proto myslím, že byl Isis tak odolný. Nádherná Norská lesní v x-té generaci znovu křížená s domácí kočkou. I se svou nemocí žil dlouhých a bolestivých deset let a říkám si, že je opravdu škoda, že vždy musíte mít zvíře první, na kterém vše testujete, abyste nakonec třeba zjistili, že i když vše zdánlivě děláte lépe, tak nevydrží tak dlouho.-(

alekis
alekis 02.12.2020 v 10:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 02.12.2020 v 16:08

Taliprtka! Milión krásných psích i kočičích jmen. Díky, alekis. :-)

Mně se pro kočičku nejvíc líbí jména Eliška a Můrka, příp. Murka. Praktické je jméno Čičina, na přivolání i že se hned přijde podívat, když slyší své jméno. A znala jsem pejska jménem Kaštánek. A abych nezanedbala ani kocourky, moc se mi líbí jména Chňapík a Mourek. Ale psích i kočičích nádherných jmen (jakož i úžasných nositelů těch jmen) je spousta.

bamba
bamba 02.12.2020 v 17:51

môj prastrýček kŕmil svoju mačku krabími konzervami - boli najlacnejšie a madam chutili.

keri.H
keri.H 02.12.2020 v 19:37

akekis: moc hezký čtení, díky. :)

My při výběru jména neřešili originalitu, takže naše první kočka byla Micka, pak to byl Zrzek, Mourek, Mourina.
Pes byl Dak a fenku jsme měli od známých, to byla Bára. A náš současný pes je Rex.

Eicherik
Eicherik 02.12.2020 v 19:52

Naši měli psa z útulku jménem Loki. Byl to miláček. :-)


bamba
bamba 03.12.2020 v 08:37

ja som mala psa nájdeného pod mostom - takže to bol celkom logicky Filip van den Broek.

Marthas
Marthas 03.12.2020 v 22:58

To keri.H: U nás bylo po druhé i po třetí vyřešit jméno, skoro neschůdné. Natož barvu či případně věk kotěte. Isise jsem před 19 lety pojmenovávála ještě u babičky, takže když jsem si pak přivezla kotě, již na jméno slyšel a můj nezdárný bratr utřel nos...
Tentokráte se chtěl podílet na výběru jména tím spíš, bohužel, co navrhoval se nedalo vůbec, to nej bylo ještě Špagetka, hmm jak originální... Máma zase zavrhla mé nápady jako Růženka a Popelka, Milena a Monika , i Morgan či Mona Lisa. Nakonec jsme tedy se shodly, že budeme vycházet z původních přezdívek strýce a to Sičák později Sireal a Mourisonka tedy Muriel. Nemusím říkat, že bratrovi se náš výběr ani jednoho jména nelíbil a i když byl přehlasován, tak Sirael stále říká Sičáku. Muriel bohužel zemřela u nás. Takže se nakonec nemuselo řešit, že bychom měli dvě kočky. Stejně jako zemřeli ještě u strýce Fortuna, Espen, Aspen, Artemis a Merlin. A později ještě Sigmund, Sebastian a Seraphine. Tímto jim patří má tichá vzpomínka a lítost, že jsem nedokázala zabránit jejich odchodu včasným nalezením nového majitele.

keri.H
keri.H 04.12.2020 v 06:03

Sirael se mi líbí, to zní hezky. :) Bohužel někdy je to problém nalézt nového majitele.

My měli kočky venku, takže kolikrát zmizeli na pár dnů a pak se vrátili a některé už zmizeli úplně.
Naše první kočka odváděla koťata na pole a nechala je tam, ne vždy se vrátila všechna.

O Jedné naší kočce jsme říkali, že je čarodějnická kočka. Byla nádherná černá se zelenýma očima. Mamka ji pouštěla do místnosti ke krbu, aby se ohřála a chytala tam myši a když přikládala, kočka skočila ze židle a lezla jí na rameno. :)

Takhle nějak přesně vypadala.
https://zena-in.cz/media/2014/10/22/black1.jpg

Medunkavera
Medunkavera 04.12.2020 v 15:38

Marthas: Sirael byla dívka ve filmu Císařův pekař - Pekařův císař. Hrála ji Nataša Gollová.
Jeden z mých oblíbených filmů. (Nevím, jestli to tu už někdo nepsal)

keri.H: Ta kočička je krásná. A jak píšete, že skočila vaší mamce na rameno, když přikládala do kamen, tak si vzpomínám, že tohle dělala moje kočka, když byla ještě koťátko: když jsem se ohnula, třeba do přihrádky u linky, která byla až u země, skočila mi na záda. A když jsem se narovnala, byla tam pořád. Takže já jsem stála a měla jsem zaháknuté kotě na zádech.
Teď byl docela problém, jak kočičku sundat. A ani ona sama si s tím nevěděla rady. Když byl někdo doma, tak to nebyl problém. Prostě jsem řekla: "Prosím Tě, sundej mi tu kočku." Ale když jsme byly doma samy, tak to byl problém. A jí se to moc líbilo. Visela si tam.. zaháknutá..
Pak už jsem se poučila a než jsem se ohnula, tak jsem dávala pozor, jestli není na blízku.

Text příspěvku byl upraven 05.12.20 v 19:50

Eicherik
Eicherik 04.12.2020 v 16:28

Medunkavera: Nádherný film. Neskutečně nádherná atmosféra rudolfinské Prahy. Mám ho moc rád. :-) Taky jsem si na Sirael hned vzpomněl. :-)

keri.H
keri.H 04.12.2020 v 18:23

Medunkavera: Tak to muselo být dost zajímavé s takovým kotětem být doma sama, když se kotěti nechtělo dolů. :)

Marthas
Marthas 04.12.2020 v 18:45

To Keri.H: Největší problém nebyl kupodivu sehnat pro koťata nové majitele, ale kdo koťata od babs z té zadele odveze a na tom to krachlo. Tak to alespoň bylo v případě Sirael a Muriel a vrhu dvě: Fortuna, Espen, Aspen, Artemis a Merlin ( u těchto koťat byl ještě problém v tom, že nebyla všechna komplet zdráva). Jediná Fortuna byla ok, ostatní měli bohužel chlamidie v oku od mámy a strýc navíc odmítal uvolnit foto, třeba pouze pro mne, abych si vybrala a to proto, že se obával, že bych přes zákaz pro ně hledala majitele a zkazila nám pověst. Jediný, kdo nám kazí pověst je přitom on, svou péčí o kóču a barák. Jinak chlamidie v oku není nepřekonatelný problém. Kočku to nezabije, je to ale neestetické a infekční, proto doporučuju, pokud se někdy u vaší kočky objeví červenavý výtok nebo černý, zajít k vetákovi. Jak říkám není to konec světa. Jen to chce léčbu antibiotiky, která ani nejsou tak drahá, 14 dní. S tím, že cyklus návštěv musí být po 3 nebo max( v případě so a ne) 4 dnech, tak dloho totiž účinkují antibiotika podaná injekčně a to po dobu 14 dní. S tím, že jedna návštěva stojí i s podáním necelou stovku. Takže žádná drahá záležitost, milovník koček by to jistě absolvoval. U vrhu 3 byl opět problém, kdo to odeze, takže jsem do inzoše dala, že jsou zdarma za odvoz, tak jsme udali jedno koťě a ne, že by nebyl vůbec zájem, ale jedna paní vycouvala, když jsem jí po pravdě zdělila, že by je musela nechat odblešit, prý se zeptá veta a už se neozvala. Přitom jen navštívíte veta, když zapisujete kotě, on ho postříká a po 14 dnech znovu a problém je vyřešen. Malá koťata do 3 měsíců totiž nemohou být ošetřena spot-ony. Další mi dala špatné číslo na telefon, já se jí nemohla dovolat, a když jsem se dostala ke kompu a zeptala se o co jde - ozvala se po měsíci, že o kotě nestojí, že si sehnala nalezence a blabla a jak jem nespolehlivá. Tak jsem ji zbuzla, že mi dala špatné číslo a navíc, že proto jedno z koťat umřelo a zklapla. Strýček tvrdil, že ten nádherný chlupáček, pravděpodobně spadl ze střechy a ublížil si. Byly mu pouhé dva měsíce, chudáčkovi Sigmundovi. No, pak jsme měli zájemkyni, bohužel ještě ten den, co jsme se domluvili, napadla naše zbylá koťata prý kuna při jídle, a Sebestien se nanešel, paní samo nechtěla kočičku, takže jsme se nedohodli. Bohužel než se ozval někdo, kdo chtěl kočičku přišla si kuna znovu na své.-//// Člověk by neřekl, že v létě řádí kuny a že žerou koťata.
Vodila na pole a ne vždy se vrátila všechna, též povedená "krkavčí" matka.

To medunkavera: Ano, jako koťátko skákal Isis též na mámu, když se skláněla k lednici. On ale věděl co s tím, vždy seskočil.

To Eicherik: Až na to, že moje prvotní inspirace nebyla v tomto filmu, ale v celkem povedené stejnojmenné písni od Aleše Brichty - Sirael.:-))

Marthas
Marthas 04.12.2020 v 18:57

Koťata vypadala pro ilustraci podobně jako tato: https://www.facebook.com/blanka.krulichova/

Eicherik
Eicherik 04.12.2020 v 19:52

Marthas: Tak to se povedlo. :-)

Eicherik
Eicherik 04.12.2020 v 19:56

Moje nejoblíbenější kočičí jméno je Šklíba. Ani nevím odkud pochází. Ale jisté je, že kočička, která nosí tohle jméno musí být černobílá, s přesným rozdělením černé a bílé barvy. :-)

elfos
elfos 04.12.2020 v 19:59

Šklíba je třeba v Alence..

Umí mizet, poslední z ní bývá vídět úsměv..

elfos
Eicherik
Eicherik 04.12.2020 v 20:01

elfos: A je černobílá? :-)

Eicherik
Eicherik 04.12.2020 v 20:03

Není, ale to nevadí. :-)

elfos
elfos 04.12.2020 v 20:08

Jistěže. Je i černobílá. :-)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ko%C4%8Dka_%C5%A0kl%C3%ADba

elfos
Eicherik
Eicherik 04.12.2020 v 20:23

Moje představa předloze vůbec neodpovídá, ale alespoň jsem chytřejší. Každopádně je Šklíba z Alenky postava pozoruhodná. :-)

Marthas
Marthas 04.12.2020 v 22:20

To Eicherik: A zamlouváš si příští kotě, Eicherik?

Eicherik
Eicherik 05.12.2020 v 09:55

Marthas: K tomu bohužel nemám podmínky. :-)



Vložit příspěvek