Čtenářský deník

DISKUZE » Volná diskuze


Denis.ska
Denis.ska 25.01.2015 v 21:06

Chci se zeptat jestli si někdo vede čtenářský deník v elektronické podobě a je ochotný se o obsah podělit. Blížím ke 200 přečtených knih a tak nějak mi začínají splývat. Hlavně zapomínám obsahy knih které mě tolik neuchvátili. A když se třeba po roce dostanu k pokračování některé knihy mívám problém vzpomenout si na obsah. Zavedla jsem si čtenářský deník, ale zatím je převážně tvořen názvy knih. Zpětně už to nedávám a u nových knih nějak nejsem schopná udělat stručnej popis, mám tendenci popisovat každou koninu.

Jedná se hlavně o žánr upíři, vlkodlaci, atd..
ale také např. J. Deaver, J. Lutz, J. Patterson, K. Reichs

Atuin
Atuin 26.01.2015 v 11:17

Proč tu má každý pocit, že musí mentorovat ( téměř každý). Kdyby pisatelka četla cokoliv bylo by to špatně, protože by to nebylo předpisové a podle šablony. Kdyby četla venkovské románky, ženské romány, historickou fikci, sci-fi, prostě důležité a povinné je číst, ono je často jedno že se neví o čem, hlavně že se to přečetlo. Četba je subjektivní záležitost, a kdyby jenom četba......

Alisce
Alisce 26.01.2015 v 14:13

Atuin: přesně tak.

Denis.ska
Denis.ska 26.01.2015 v 19:50

Souhlasím s Atuin. Jde o to že člověk čte a ani tolik nejde o to co.
A jen tak mimochodem přečetla jsem knihy s upíří tématikou od cca 20 různých autorů, a v každé knize jsou vyobrazeny jiným způsobem. Ještě jsem nečetla knihu kde by svět nadpřirozených bytostí byl stejný jako v jiné knize. To se mi na tom líbí, že přesto, že existují tisíce knih, se stejnou tématikou a stejně autor vymyslí něco nového a zajímavého

Lector
Lector 27.01.2015 v 07:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 27.01.2015 v 08:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Arya26
Arya26 08.02.2015 v 11:38

Paní moserová nechci abyste můj komentář brala jako urážku ,ale vy nemáte právo někomu říkat co má číst a nebo ho za to kritizovat, každý má právo ,aby četl to co chce a vy ho tady za to nemusíte ,,ukamenovat´´ a to že čte knihy o upírech, vlkodlacích a o jiných podobných bytostech je její volba a třeba ji to i baví. Víte co!!! V pohodě mě odsuďťe za to že čtu fantasy a sci-fy a že MILUJU knihy o dracích, elfech a o lidech s magickým nadáním. Klidně ať si existují ,protože v dnešní době tu s námi žijí daleko věčí zrůdy než výše zmiňované bytosti a to jsou zlí lidé ,kteří jen ubližují svému okolí a neustále někoho odsuzují za to kým jsou.

Lector
Lector 08.02.2015 v 15:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Arya26
Arya26 14.02.2015 v 13:37

Pardon oprava: Čtenářský deník
Chtěla bych se zeptat jestli neznáte nějakou dobrou knihu s poezií do Čtenářského deníku. Učitelka nám dala naprosto volnou ruku ve výběru knihy (múůžeme si vybrat libovolného autora a počet stran). Před tím jsem četla Kytici a moc se mi líbila a chtěla bych si asi přečíst nějakou podobnou (asi nějaké balady).Poradíte mi prosím?
Děkuju

zlovlk
zlovlk 14.02.2015 v 20:10

Julius Zeyer - Vyšehrad (velice podivuhodné pojetí českých pověstí, syrové, mystické a nejiráskovské; ale taky dost dlouhé)
Jaroslav Vrchlický - Satanela, případně Mythy
Michail Jurjevič Lermontov - Démon (v případě preference milostnějších témat)

Z lyrické poezie bys mohla zkusit Ortenovy Elegie, ty myslím dokážou hodně zasáhnout i v ranějším životním údobí.

Roselunda 1928
Roselunda 1928 05.07.2015 v 17:48

Já si do čtenářského deníku vždycky dám asi dvacet knih a pak už mě to nebaví :D stačí mi to tady. Nejspíš řeknu naší češtinářce jakou tu mám přezdívku, ať se na ty moje komentáře může kouknout...

Eicherik
Eicherik 17.10.2015 v 15:22

Čtenářský deník se mi zdá jako dobrý nápad. Jenom bych ho nenutil dětem ve škole, to některé může od čtení spíš odradit. Spíš bych ho viděl jako součást nějakého čtenářského kroužku pro děti. Já sám jsem si ho vyplňoval rád a dnes jako jeho náhradu považuji tuto databázi. Už se mi stalo, že jsem si u jedné knihy nebyl jistý, jestli jsem ji četl, tak jsem se podíval sem a měl jsem jasno.

Eumenida
Eumenida 17.10.2015 v 22:24

Čtenářský deník si sice nevedu, ale zapisuju si tituly knížek, které jsem četla a jen tam připíšu puntík, plus nebo mínus, podle toho, jestli se mi kniha líbila nebo ne. O některých (nestačím psát o všech) knihách píšu na blogu, něco jako recenze, ale ne klasická recenze. Prostě píšu o knížce, nastíním obsah, nějaký ten dojem, co jsem z knihy měla, ofotím pár úryvků a dozdobím text fotkami. Dá se říct, že je to určitá forma čtenářského deníku.

Eumenida
Eumenida 17.10.2015 v 22:28

Teď pročítám příspěvky ostatních a musím říct, co se elektronické podoby týče, není opravdu nad klasické zálohování. Doporučuji zálohovat!
Nebo si založit blog nebo nějaký blogový systém.
Anebo, nejjednodušší verze, protože není závislá na stavu počítače ani na elektřině (výpadek proudu hned rozbourá čtecí plány), klasický sešit a tužka.

niki-chan
niki-chan 13.05.2016 v 17:58

Vedete si dneska čtenářský deník , i když jste už ze školy? Já dostala tenhle nápad loni a stejně si říkám, že jsem si ho měla vést už dříve, než zapomenu, co všechno už mám přečteno. Máte to taky tak?

bamba
bamba 13.05.2016 v 18:17

neviedla som si ho ani počas školy - nejako nevidím dôvod ho viesť po škole. To je skoro ako vo voľných chvíľach počítať trojčlenku. Ale každý sme ný. Keď to niekomu spraví radosť, prečo nie.

Totojsemja
Totojsemja 13.05.2016 v 19:21

Ve škole si ho musíme vést, ale až ji vyjdu tak ho s chutí spálím. Proč si ho mám sakra vést, když každý týden chodím jako jediný do knihovny. U ostatních to chápu, ti na knihu ruku nevztáhnou. A navíc, proč si ho vést, když máme databázi?

Text příspěvku byl upraven 13.05.16 v 19:22

Totojsemja
Totojsemja 13.05.2016 v 19:23

Mimochodem zápis do deníku sem si psal o přestávce před hodinou :-)

Totojsemja
Totojsemja 13.05.2016 v 19:24

To je něco jako koláže do cizojazyčných předmětů.

Totojsemja
Totojsemja 13.05.2016 v 19:25

Ale když chcete, tak si ho veďte.

niki-chan
niki-chan 13.05.2016 v 19:27

Tak ten školní potkal stejný osud

Totojsemja
Totojsemja 13.05.2016 v 19:29

aspon že to po nás chce učitelka dvakrát do roka

MarekG
MarekG 13.05.2016 v 20:31

Po nás chce učitelka jednou za rok referát o knize, minule jsem zvolil dost nevhodnou knihu.Naše bývalá učitelka byla hodně pobožná a mě nedošlo, že Zlatý kompas nebude to pravé ořechové.Do konce roku na mě nevraživě koukala.

MarekG
MarekG 13.05.2016 v 20:34

Ale vážně uvažuji, že si čtenářský deník založím.Někdy totiž zapomenu, o co se v knize jednalo a anotace bývají často nedostačující.Nechce se mi znovu číst knihu o 600 stranách.

Totojsemja
Totojsemja 13.05.2016 v 23:01

To já sem rád že to zapomenu a můžu číst znova :-)



Vložit příspěvek