Čtení na pokračování 2 (neboli level 1)

DISKUZE » Volná diskuze


HTO
HTO 13.08.2013 v 00:10

Výborně, poznals! Přiznávám se, že to, že je to severské, mě vůbec nenapadlo: znám to už dvacet let. Mimochodem, maminka miluje severskou literaturu, ale pro ni to znamená autory publikované za první republiky. Pro mne spíš Sjöwallovou a Wahlööa. Ze současné vlny jsem nečetl jedinou knihu.

nightlybird
nightlybird 13.08.2013 v 00:47

Mám ještě od hajníhráze bernharda dobyvatele v pdf - je to stejná ptákovina jako ta v ukázce (pokud chceš poslat). Jak jsem ti říkal už knížky prakticky nekupuji, spíš - co mi začala dřevěnět noha - pirátím po všech mořích. Jsem dnes nějaký ušlý, tak se loučím a mířím do kanafasu.

HTO
HTO 13.08.2013 v 00:48

Tak přeju hezké sny, dotoulav se právě nabídkou anitkvariátu Léon Clifton s hromadou fanzinů...

kní
kní 13.08.2013 v 11:42

To potom ale Pú neznáš Kaleho Blomkvista a Lisbeth Salanderovou! A to je velká škoda, pravím, neboť Milénium Stiega Larssona je zcela mimo kategorie; tolik pozitivní energie a naděje jsem snad nenačerpala z žádných knih... A čerpala bych ráda znovu a znovu - právě před týdnem jsem si opětovné přečtení doslova urvala od hu... vlastně očí - a na Hančovu boudu na Benecku odjela jen s pár francisovkama...

tamila
tamila 13.08.2013 v 11:46

No já jsem Milenium precetla, videla jsem i film (první část trilogie) a ikdyz se mi postava Lisbeth libila moc, tak te pozitivni energie jsem zas tak moc nenacerpala. O to vic jsem nadsena z irske spisovatelky Tany French a jeji volne serie detektivek a její hrdinky Cassie a dalších...

HTO
HTO 13.08.2013 v 17:34

Kaleho Blomkvista znám! Lindgrenová je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek.

Larssona, pravda, neznám, ale mohu ho zkusit někde sehnat.


Viki9
Viki9 13.08.2013 v 19:51

...Barde, nejsi náhodou na řadě s ukázkou??? :-D

HTO
HTO 13.08.2013 v 20:16

Já ne, nightlybird uhodl.

nightlybird
nightlybird 13.08.2013 v 23:05

Jen si hádejte, já nic, já muzikant - nic jsem neřekl - neslyšeli jste od mne ani jméno, natož titul.

nightlybird
nightlybird 14.08.2013 v 10:37

K mé lítosti se nikdo na mnou nahozený háček nechytl, takže v zájmu provozu :
ukázka je od švédského autora Sama Lundwalla z novelky Nic pro hrdiny. Je to taková ptákovina, jejíž "hlavní hrdina je prolhaný, egoistický a zbabělý. Rimmer z Červeného trpaslíka je oproti němu světec a génius… Ostatní postavy jsou na tom stejně, anebo ještě hůře. Takovou sbírku hlupáků, zabedněnců, šílenců, úchyláků a sadistů abys pohledal. Negativní povahové vlastnosti se nevyhýbají ani robotům a počítačům " (z recenze Ivo Poledníka).

A hned pokračuji ukázkou :
Světla baterek k ní však poskakovala dál, zpomalila a zastavila se a úplně ji oslnila svou září. „Jděte pryč!" křičela J*** a zastiňovala si oči.
Světla se zmírnila. „Zhasněte ty šajnovky! Nechcem vám ublížit, paní E******." „Nebojte se. Jsme přátelé." Světla pohasla a J**** spustila ruku. „A také vaši přátelé. Já jsem F**** R*****. Znáte mě přece." „Uklidněte se, nikdo vám nechce zkřivit ani vlásek."
Stanuly před ní postavy temnější než tma kolem.
„Nepřibližujte se ke mně!" vykřikla J**** a pozvedla výš větev.
„Ten klacek přece nepotřebujete." „Nechcem vám ublížit." „Tak zmizte." řekla Joan.
Kniha je poměrně známá (přes 200 čtenářů DK) a tak jsem jména trochu zpacifikoval, aby to nebylo jó tak lehké.

Text příspěvku byl upraven 15.08.13 v 12:20

nightlybird
nightlybird 15.08.2013 v 12:21

Slovo k autorovi - je to Američan, i když by podle jména mohl mít irský původ (já s těmi Iry nedám pokoj), mimo psaní knih fungoval také jako dramatik a skladatel. Nezapomněl se také svézt na modní vlně satanizmu a okultizmu. Kniha sama se zabývá hlavně ženami, na závěr jsem přidal jméno hrdinky. A víc už nemá cenu říkat.

Azizi
Azizi 15.08.2013 v 23:22

Tak to by ma zaujímalo, že čo to je :D Ale netuším...

Viki9
Viki9 15.08.2013 v 23:33

...nic si z toho nedělej...já si nad tím lámu hlavu už dva dny - a zní mi to tak povědomě....ale spíš jak filmová zcéna....

nightlybird
nightlybird 15.08.2013 v 23:40

Ano, bylo to opravdu zfilmováno, tu vyděšenou paničku v ukázce si zahrála tuším Kidmen - důležitou roli měl ale jak ve filmu, tak i v knize stepující ford.
A teď jsem vás asi úplně a doslova zvojtil!

Text příspěvku byl upraven 15.08.13 v 23:41

herdekfilek
herdekfilek 15.08.2013 v 23:44

Ira Levin - Stepfordské paničky?

Viki9
Viki9 15.08.2013 v 23:45

..a v tom bude asi jádro pudla...já to asi vůbec nečetl a jenom viděl vefilmu!...ale v kterém???...moment, moment...

siena
siena 15.08.2013 v 23:46

Ta Nicole...viděla jsem jen ten film, takže zkouším, Stepfordské paničky, Ira Levin?

Viki9
Viki9 15.08.2013 v 23:47

..a do pytle, tak i četl....jsou to ty Paničky....

Viki9
Viki9 15.08.2013 v 23:49

...dva dny to tu leží a pak se o to servem jak psi o kus masa tři najednou :-D...jste dobří - předeběhli jste mě....gratuluji...

siena
siena 15.08.2013 v 23:59

:-)
originální nápovědy...o tom to celé je:)

nightlybird
nightlybird 16.08.2013 v 00:03

Herdek trumfoval - tak ať vynáší. A jsem rád, že jsem se těch paniček ze step-ujícího fordu zbavil - postrkoval jsem vás ze všech sil. Někdy má ale člověk jaksi zamžený mozek, čumí a pro oči nevidí (jak já s Edith, viděl jsem hroby, padlé anděly, ruku šmátrající z hrobky a jako výhybka mne to přehodilo úplně na jinou trať).

Viki9
Viki9 16.08.2013 v 00:07

..mě naprosto zaslepila ta "modní vlna satanizmu a okultizmu"...v jakém písemném marazmu jsem se kvůli tomu musel hrabat, to si nepřej vědět :-DDD

herdekfilek
herdekfilek 16.08.2013 v 01:28

Nu, když je tomu tak...

"Ha!" Zařval psanec potřetí. To však již jeho ruka nesvírala novinářův vous, nýbrž svištěla k obávanému závaží jeho boků. Ještě se však nedotkla pažby, když cizincovy ukazováky stiskly spoště Smith & Wessonů a přívětivě rozkašlaly oba staré brachy. Účinek jejich zásahů byl tak zázračný a přitom rozveselující, že se celý bar zachvěl tornádem smíchu, který pak již bez přerušení řádil během dalšího děje, pročež se už o něm ani nebudeme zmiňovat. První střela totiž přerazila přezku Billova revolverového opasku, takže než jeho chlupaté prsty mohly chňapnout po kostěných pažbách, zhroutilo se smrtonosné opásání s rachotem, zanechávajíc svého nositele bezbranného jako jehně. Však druhá rána zesměšnila ničemu daleko trapnějším způsobem, neboť přeťala řemen udržující jeho kalhoty v patřičné výši; ty nyní následovaly příkladu obou revolverů a bezohledně sjely na zem.

HTO
HTO 16.08.2013 v 02:43

Limonádový Joe?

herdekfilek
herdekfilek 16.08.2013 v 02:57

Je to tvé, barde vševědoucí.



Vložit příspěvek