Čtení na pokračování 2 (neboli level 1)

DISKUZE » Volná diskuze


siena
siena 17.08.2013 v 20:42

elfos: tak, tak:)
Jsem si na začátku říkala, že to nemá ani cenu sledovat, protože stejně houby poznám...ale i luštění samotných nápověd je velké dobrodružstvi:) A dostanu se tím i ke knížkám, které mě doteď docela míjely...úplné škola hrou:-)

Viki9
Viki9 17.08.2013 v 22:50

...vážená Cecilio Gallerani, to ano ano patří mé odpovědi?...uhádl jsem tedy? :-D

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 18.08.2013 v 08:21

Viki9: ano, ano, že váháte, jste na samozřejmě na řadě!

Viki9
Viki9 18.08.2013 v 13:32

...zařekl jsem se, že nebudu blokovat nikdy víc, jak jedno z těchto tří vláken, ale když jsem na řadě, tak to se nedá nic dělat...tak něco jednoduchého:

...Ležel jsem na zemi opřený o loket, lapal marně po dechu, kašlal, plival trávu a hlínu, které jsem měl plná ústa. Můj kůň odstranil svou váhu z mé nohy, neohrabaně se postavil a zcela cynicky, bez ohlédnutí, odcválal. Čekal jsem, až se trochu usadí zběsilé dýchání, kosti, chrastící po nárazu, až se mi vrátí pocit orientace po přemetu v rychlosti 50 kilometrů za hodinu a po několika kotrmelcích po zemi. V pořádku. Zlomeného nemám nic. Prostě jsem zase spadl.

kní
kní 18.08.2013 v 13:50

To vypadá na Dicka Francise, zrovna jsem jednoho podovolenkově dočítala. Ale jestliže ano, netuším, který konkrétně by to mohl být.

nightlybird
nightlybird 18.08.2013 v 14:56

Kní - chtělo by to lepší reflexy, je to hned začátek knihy D.F. jak jsi správně uvedla. Ono sletět z koně v pátek - už to samotné stojí za... starou belu a když si čtenář ani nepamatuje, cože se mi v ten pošmourný listopadový den přihodilo, to je fakticky tristní, pomyslel si Filip.... tohle tam nenajdeš, pochopitelně.

Text příspěvku byl upraven 18.08.13 v 17:57


kní
kní 18.08.2013 v 14:59

Jooo - Reflex? ... Já právě dočetla Experta ... :)

Viki9
Viki9 18.08.2013 v 15:55

....ano - Reflex od Frencise je správně

kní
kní 18.08.2013 v 16:03

Takže na řadě je nightlybird, jestli se nepletu, hi-hi-hi, jak by řekl Sam Hawkins..

Viki9
Viki9 18.08.2013 v 16:05

...ne, není...na řadě je vždy ten, kdo odpoví v plném znění...ostatní je nápověda (pokud se tedy nemýlím)

kní
kní 18.08.2013 v 16:08

Dobrá, tak tedy - žolík! (já teď totiž musím neodkladně odkráčet do kuchyně a splnit tam neuvážený, ba hloupý slib - že totiž upeču míša-řezy..)

Prosím nějakého ochotníka - vemte to za mě, dík!

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 18.08.2013 v 17:26

Dovolím si tedy vzít to za Kní a shodou okolností na míša-řezy se chystám zítra :) Vybírám ukázku z mého dlouholetého miláčka:

Ani ve snu by mě nenapadlo, že budu Livii postrádat, až zemře. Jako malý kluk jsem se noc co noc modlíval, aby si ji bohové podsvětí odnesli. A teď bych byl nabídl nejvzácnější oběti - bílé býky bez jediné poskvrnky a antilopy a ibisů a plameňáků na tucty - jen kdyby mi ji vrátili. Bylo totiž jasné, že Tiberia udržoval v jakýchs takýchs mezích jen strach z matky. Několik dní po její smrti udeřil na Agrippinu a Nerona. Agrippina se už zotavila z nemoci. Neobvinil ji z velezrady. Podal senátu stížnost na Neronovu mravní zvrhlost a Agrippinino "naduté chování a zlomyslný jazyk" a navrhl, aby se proti oběma podnikla přísná opatření, která by je zkrotila.

Marwin
Marwin 18.08.2013 v 18:31

Já Claudius -Graves

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 18.08.2013 v 18:33

Velmi správně, Marwine :)

Marwin
Marwin 19.08.2013 v 06:25

"Tak svaly obrostlý a s lýtky ze železa
k zlatému slunci modravým vzduchem leza."

Nápověda-To je báseň ,kterou hlavnímu hrdinovi otiskli v místním tisku pod pseudonymem a on na ní nebyl příliš pyšný.

tamila
tamila 19.08.2013 v 08:35

Je to z Prima sezony od Škvoreckého

Marwin
Marwin 19.08.2013 v 12:55

Ano , ano je tomu tak a já mohu přeběhnout do sekce č.4 .Do svidania.

tamila
tamila 19.08.2013 v 14:43

Takze dávám nový úryvek, jelikož to je velmi snadné, tak jsem vynechala jméno jedné z hrdinek... kniha byla velice úspěšně zfilmována, nicméně kniha je kniha a patří k tomu nejlepšímu, co jsem v posledních letech četla...

B. patřila k dětem posedlým touhou po spořádaném světě. Zatímco pokoj její starší sestry, to byla změť nezavřených knih, nesloženého oblečení, neustlané postele, nevysypaných popelníků, B. byl svatyní jejího démona pořádku: model farmy rozložený na širokém okenním parapetu sestával z obvyklých zvířat, ale všechna se dívala jedním směrem – na svého hospodáře – jako by se měla každou chvíli rozezpívat, a dokonce i slepice byly úhledně zahnané do ohrady. ... V domečku pro panenky o mnoha místnostech jako by panenky s rovnými zády dostaly přísný zákaz dotýkat se stěn; nejrůznější figurky velké jako palec rozestavené na toaletním stolku – kovbojové, hlubinní potápěči, polidštěné myši – připomínaly vyrovnanými řadami a pravidelnými rozestupy občanskou armádu očekávající rozkazy.

Skjaninka
Skjaninka 19.08.2013 v 14:57

Prvé čo ma napadlo.... Malé ženy od Alcottovej????

tamila
tamila 19.08.2013 v 17:11

ne, ty to nejsou... malá nápověda - postava knihy -holčička o které je v úryvku řeč - píše divadelní hry, tedy aspon se o to pokouší - a její poslední hra má hrdinku, která se jmenuje Arabella

nightlybird
nightlybird 19.08.2013 v 17:26

I když má autor skotsky znějící jméno, je Angličan jak poleno (i když v Anglii příliš nepobyl). Asi má v oblibě briošky, že by zdravý životní styl? Rozhodně není ale milovníkem zahrad a přírody vůbec, ono to bude městské dítě, které zná jenom beton.
Začínajících autorů a autorek jsou mraky, všichni sní o slávě, ne každý má ale brášku Leona, který by ji ve společnosti šířil!?

tamila
tamila 19.08.2013 v 17:34

¨no koukam, ze nightlybird uz zase vi :-) a nepovi :-) pro mne je tahle kniha a film vzacnou ukazkou toho, ze se podle vynikajici knihy da udelat i nemene dobry film.. tenhle pocit mam jen u malo kniznich del... Mne tahle knizka dlouho odrazovala prvni kapitolou, kde se hodne povida o te male spisovatelce a ja tuhle knizku zacinala cist nekolikrat a nemohla se prokousat pres ten uvod.. no a pak se jednou podarilo a naprosto mne to pohltilo.. pro mne podobna atmosfera jako je v knizkach Pycha a predsudek nebo Rozum a cit, ikdyz casove je to myslim dost od sebe...

tamila
tamila 19.08.2013 v 17:51

jinak koukam, ze i tady na databaziknih se hodne lidi shoduje se mnou, ze zacist se do tehle knizky neni tak uplne jednoduche, ale pak to stoji za to :-)

Skjaninka
Skjaninka 19.08.2013 v 18:02

Nightlybird, ten betón mi neustále vŕtal v hlave! A že nebude milovníkom záhrad! No je to jasný McEwan, ale bohužiaľ konkrétne dielo bude musieť uhádnuť niekto iný.

Viki9
Viki9 19.08.2013 v 18:21

...koukám, že Naše Kradmoletná výsost už rezignovala na naše mozkové buňky a nebo ztratila něco ze své hravosti - už žádné jinotaje a přesmyčky - slova názvu ukázky celá v textu ... jen je vytáhnout a správně seřadit...:-D

Text příspěvku byl upraven 19.08.13 v 18:31



Vložit příspěvek