Čtení na pokračování 2 (neboli level 1)

DISKUZE » Volná diskuze


pajunček
pajunček 29.08.2013 v 09:59

Protože jsem v práci a po ruce mám pouze zákony a vyhlášky a paměť mi nefunguje tak bravurně, jak některým zde přítomným, budu pokračovat v triviálnostech, tak mě moc nekamenujte:

Na křídlech lásky přeletěl jsem zeď.
Let lásky nezastaví ani hradby.
Co láska může, to i udělá,
a tvojí příbuzní mi nezabrání.

Chci autora, dílo a postavu, která říká výše uvedené.

Viki9
Viki9 29.08.2013 v 10:41

...tak tohle mě trochu mate - příbuzní, láska, to ve mě evokuje Romea...ale ten překlad mi příjde takový podivně nepoetický ...není to nějaký novější překlad? (pokud je to ovšem ono :-D)

kní
kní 29.08.2013 v 10:43

No tak, Viki9, nebuď puntičkář..

pajunček
pajunček 29.08.2013 v 10:59

pro puntičkáře :-)
je to samozřejmě ono, verzi překladu bych musela dohledat, na což teď, jsa v práci, nemám prostor
prosím, pokračuj..

Viki9
Viki9 29.08.2013 v 11:09

...uznej, že od Sládka to zní trochu jinak :-)

Na lásky lehkých křídlech přeletěl
jsem tyto zdi; neb hradby kamenné
mez postaviti lásce nemohou.
Seč láska jest, má láska odvahu
též učinit, a tvoji pokrevní
mi tedy nejsou žádnou překážkou.

pajunček
pajunček 29.08.2013 v 11:12

o tom není sporu, souhlasím, je to jak nebe a dudy...
to nemění nic na tom, že jsi na řadě :-)


Viki9
Viki9 29.08.2013 v 11:31

...Staš se narodil, vyrostl a dožil se čtrnáctého roku života v Port Saidu, nad průplavem, a proto mu inženýři, otcovi přátelé, říkali "dítě pouště".

...ještě napovím, že v knize se vyskytuje a důležitou roli hraje malá Nela ... (a taky jeden slon)

pil
pil 29.08.2013 v 11:34

ha! Pouští a pralesem!

Viki9
Viki9 29.08.2013 v 11:44

...přesně! - nedoceněná dětská kniha plná krásného dobrodružství..
předávám veslo....

pil
pil 29.08.2013 v 11:45

ano,souhlasím! Krásná KODovka!..a popojedem hnedle....

"Takže hele, bando," řekl a mnul si pěstí nos a přitom se skláněl a zkoušel ruční brzdu a natahoval se k přihrádce pro cigarety a vrtěl se sem a tam a to všecko za jízdy. "Teď se prostě musíme rozhodnout, co podniknem příští tejden. Věc je vážná. Sakra!" Strhnul to, aby nevrazil do káry tažené mulou. Na kozlíku seděl černoch a klátil se ze strany na stranu. "No hele!" zařičel Dean. "Ten je. Koukni na něj! A jakou má duši - tak, děti, teď všeho dost a myslete na jeho duši." A zpomalíl, abysme se mohli otočit a koukat na toho starýho jazzboye, jak vláčí světem svůj stesk. "Že jo, že je sladkej; ruku bych si nechal useknout, kdybych moh vědět, co má v hlavě. Vylízt si tam k němu a zeptat se toho chudáka starýho, co si myslí o šunce a letošním tuřínu. "

pajunček
pajunček 29.08.2013 v 11:51

další klasika, tentokrát pro trochu dospělejší..

pil
pil 29.08.2013 v 11:53

tak tak. Asi pro pořádek ještě autora a název.:-)

pajunček
pajunček 29.08.2013 v 11:56

vím, ale řeknu jen pod podmínkou, že někdo zadá ukázku za mě :-D

Text příspěvku byl upraven 29.08.13 v 11:56

pil
pil 29.08.2013 v 12:10

:-)tak chvilku počkáme....(to je mi ale nefér hra!:-)

Dudu
Dudu 29.08.2013 v 12:58

Na cestě od Kerouaca?

pil
pil 29.08.2013 v 13:19

Dávej!:-)

Dudu
Dudu 29.08.2013 v 13:41

Výjimku, jako obvykle, tvořily děti. Během trubadúrova vystoupení
musely být zticha, ale sotva skončilo, veškeré usmrkanectvo se s
divokým jekotem hnalo k okraji lesa a se zápalem se pustilo do hry,
jejíž smysl by nedokázal pochopit nikdo, kdo již odrostl šťastným
létům dětství. Malí lidé, trpaslíci, půlčíci, gnómové, elfi, půlelfí, čtvrtelfi
jakož i haranti záhadného původu neznali a neuznávali rasové
ani společenské rozdíly. Zatím.

Thanyss
Thanyss 29.08.2013 v 13:50

Zní mi to jako Zaklínač od Sapkowskiho.

Dudu
Dudu 29.08.2013 v 13:55

ouu yes, je to z Krve Elfů a čaruj dál :-)

Thanyss
Thanyss 29.08.2013 v 14:07

Zašmátrala jsem ve svém kouzelnickém klobouku a vytáhla následující ukázku. Z jaké knihy jsem ji vyčarovala? :)

Zakouším muka zatracenců. Basama s fousama, zaplať Pámbu, že se ta havěť na mě nesmluvila. Jinak by mě sprovodila z povrchu této sakramentské zeměkoule.
(Hlavu stranou, stručně jim ukazovákem a prostředními prsty požehná, dá velikonoční políbení a komicky odhopsá, sem tam komíhá cylindrem a valem se scvrká, až je jako ti poponašeči vlečky. Za ním klikatě rejdí, chichotají, nakukují pod vlečku, pošťuchují se, uculují, velikonočně se pusinkují zakrslí akolyti. Zdáli se měkce nese jeho hlas, milosrdný, mužný, melodický.)

K tobě mi zanese srdce,
k tobě mi zanese srdce,
a voňavé noci dech
k tobě mi zanese srdce.

(Sama od sebe se otočí klika.)
KLIKA: Srdcééé!

Thanyss
Thanyss 29.08.2013 v 17:38

Zatím nikdo nic? Tak tedy nápověda: autor se narodil v Irsku a co se týče knihy, u té není podstatné, jaký příběh vypráví, ale JAK ho vypráví.

Thanyss
Thanyss 30.08.2013 v 09:20

Tak ještě popostrčím.
S knihou byla dokonce na fotografii zvěčněna Marilyn Monroe. Každá část knihy je vyprávěna jiným stylem a údajně má parodovat jedno neméně slavné, klasické, ale mnohem starší dílo.

Dell
Dell 30.08.2013 v 09:32

No, tak to nemůže nebýt Odysseus.

pajonek
pajonek 30.08.2013 v 09:44

Knihovna Marilyn Monroe obsahovala přes 400 knih , skladba spisovatelů odráží její inteligenci a její rozsáhlé zájmy. / Literární díla, umění, drama, biografie, poezie, politika, historie, teologie, filozofie a psychologie /
Jack Kerouac Na cestě, Ralph Ellison je The Invisible Man a William Styron ....
Od Tolstého přes Twaina, mnoho dalších klasických děl světové literatury...jsou tu zastoupeny The Great Gatsby, Alenka v říši divů, James Joyce Dubliners, Hemingway ,a Camus. ........
...takže co? Joyce je Ir a ukázka z knihy Dublinané????

Text příspěvku byl upraven 30.08.13 v 09:45

Thanyss
Thanyss 30.08.2013 v 09:48

Dell má pravdu, je to Odysseus :) Ukázka byla psána formou halucinace a děj se zrovna odehrává v dublinském bordelu.



Vložit příspěvek