Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


denib
denib 03.03.2023 v 20:10

Dost často u té víkendové otázky zjistím, že ani nevím, kde se kniha odehrává. Ale teď urovna vím, že bych chtěla dokončit svoje toulky s Nabokovem po Berlíně :-) (Král, dáma, kluk)

keri.H
keri.H 03.03.2023 v 23:12

Budu se pohybovat v Glasgow s Eleanor (Eleanor se má vážně skvěle).

denib: Taky to tak mám, teď třeba u Cizince, kterého jsem začala číst.

denib
denib 04.03.2023 v 06:15

keri.H: To jsem ráda, že nejsem sama. Vždycky si připadám strašně nepozorná, že si ani nepamatuju, kde se kniha odehrává, jenže ono to je u spousty knih vlastně jedno. Samozřejmě jen u některých. Třeba ta kniha Bílý pramen, kterou taky čtu, se odehrává na Ašsku a je tak vyloženě propagovaná. A přitom pro ten děj by bylo (zatím) úplně jedno, i kdyby se odehrávala třeba na Ostravsku. Není tam totiž vůbec popis okolí, vesnic, přírody. Prostě o Ašsku se nedozvím nic. Nevadí mi to, jen v tomhle pŕípadě nechápu tu propagaci :-)

Naias
Naias 04.03.2023 v 08:23

Eicherik, akurát Nilsa, ak mi pamäť dobre slúži. Chystám sa výhľadovo na ďalšie, kedy presne, nevedno. Čítala som dáku severskú literatúru, no nie je to práve moja šálka čaju, je v nej akási ponurá melanchólia, ktorá mi nesedí. Teda knihy pre deti do toho nepočítam.

Eicherik
Eicherik 04.03.2023 v 12:43

Naias: Na Nilse Holgerssona jsem zapomněl. Ne, že bych tuhle knihu četl, ale vím o ní. V podstatě nevím, co mám od románu Gösta Berling očekávat. Už před týdnem jsem tuhle knihu držel v ruce a listoval v ní, ale nakonec jsem si ji nevzal. Pak mi jeden kamarád před pár dny doporučil povídku Vozka smrti od stejné autorky a já se pro knihu vrátil. Naštěstí tam ještě byla. :-)

Eicherik
Eicherik 04.03.2023 v 12:48

Dnes jsem si po dlouhé době udělal hromádku knih z knihovny. Navštívil jsem rovnou dvě knihovny a přinesl si tři knihy:
Oni - Mark E. Pocha
Ratajský les - Aleš Palán
Křik k nebesům - Mons Kallentofl


m.gray
m.gray 04.03.2023 v 16:45

Já trávím víkend s hraběnkou Sternbergovou a její rodinou v USA a snad se dostaneme i na Jamajku.
(Cecília Sternbergová - Cesta)

Text příspěvku byl upraven 04.03.23 v 17:06

Azizi
Azizi 04.03.2023 v 16:57

Ja som na venkove s veliteľom Samom Elániom v sídle jeho manželky a dejú sa tam nekalé veci. (Terry Pratchett - Šňupec)

Text příspěvku byl upraven 04.03.23 v 16:58

Eicherik
Eicherik 05.03.2023 v 19:56

Není moc filmů na které se těším. Teď se jeden objevil. Za 14 dní uvede ČT1 komediální drama Mimořádná událost (2022). :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 07.03.2023 v 16:30

Už se vám stalo, že jste nemohli číst knihu, kde figuroval někdo podobný členu vaší rodiny nebo přátel či se dělo něco podobného něčemu z vašeho života? Já teď musela odložit knihu Vesnice od K. Trpkové, kde oběti, malí chlapci, prvňáci, věk sedm let mi moc evokuje mého sedmiletého prvňáčka. Tak zkusím další díl, tohle nemůžu.

Eicherik
Eicherik 07.03.2023 v 19:51

Marika: Tohle se mi nestalo, ale naprosto Tě chápu. Být rodič, tak bych knihu taky možná odložil. Sám se vyhýbám drsnějším krimi románům a klidně si dovedu představit, že bych nějakou knihu odložil kvůli drsnějším pasážím.

Eicherik
Eicherik 07.03.2023 v 19:53

Blíží se Velikonoce, tzn. prodloužený víkend. Začínám se poohlížet po nějaké tlusté knize. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 07.03.2023 v 19:55

Eicheriku - vzpomněla jsem si, že když jsme byli kdysi v kině na Kytici, tak jsem musela zavřít oči na Polednici, protože ten malý blonďatý klouček mi zase připomínal našeho prvního blonďatého synka v podobném věku.

Marika Vanova
Marika Vanova 07.03.2023 v 20:00

Vlastně si teď trochu užívám prodloužený čas doma i na čtení, protože mám virózu a když zrovna nevykašlávám plíce z hrudi, tak mám čas pohnout s knížkama z knihovny a snad i s těmi mými.
O Velikonocích neplánuji, protože některé dny budu stejně v práci, svátek nesvátek.

Eicherik
Eicherik 07.03.2023 v 20:09

Marika: Taky jsem měl před pár týdny virózu a byl jsem doma. A hlavně se při tom dalo číst. :-)

keri.H
keri.H 07.03.2023 v 20:30

Marika: Nemám ráda Kytici a nějak jsem nepochopila, proč se to lidem tolik líbí. Pro mě takový Vodník je morbidní a Polednice teda taky dost nepříjemná.
Celkově drsný pasáže v knihách nemusím.
Přeju, ať je ti líp. :)

Eicherik: To je daleko. Kdo ví, co bude. Většinou bývám někde na výletech, tak uvidím letos. :)

Text příspěvku byl upraven 07.03.23 v 20:30

Marika Vanova
Marika Vanova 08.03.2023 v 11:58

keri.H - díky :-)

keri.H
keri.H 08.03.2023 v 16:44

Přemýšlela jsem, do čeho se pustit a tak jsem nakonec sáhla po knize od Bussiho - Vážka, na kterou se už chystám dlouho. Zatím to vypadá dost zajímavě, tak jsem zvědavá, jak se to vše bude vyvíjet dál. :)

Eicherik
Eicherik 08.03.2023 v 18:41

keri.H: Vážka by mohla být dobrá. Počkám si, jak ji oboduješ. :-)

Eicherik
Eicherik 10.03.2023 v 16:23

Opět máme pátek, nejkrásnější den v týdnu. :-) A já položím jednu obvyklou a jednu novou otázku. Na jakém knižním místě se budete tento víkend pohybovat, případně v jaké době? A druhá doplňující otázka zní: Proč jste si vybrali zrovna tenhle knižní titul?
Já se po dvou týdnech vracím do Branišovského lesa (Oni). A tuhle knihu jsem si vybral právě pro ten zmíněný les, který patří mezi nejděsivější místa Česka. A já se právě o tyhle místa mimo jiné zajímám. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.03.2023 v 16:27

Já asi nic číst nebudu. Ostatně stejný scénář mám už skoro tři týdny. A už je to docela nuda :(
Ale přeji hezkou zábavu s Oni. Skvělá kniha, fakt sranda :)

Eicherik
Eicherik 10.03.2023 v 16:29

Lenka: Tebe už nebaví čtení????

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.03.2023 v 16:37

Eicherik: nějak se nemůžu začíst a neleze to do mě :( vůbec nic. Tak naštěstí knihy nejsou všechno a existují alternativy :)

Text příspěvku byl upraven 10.03.23 v 16:44

denib
denib 10.03.2023 v 17:30

Budu v Iowě s knížkou Vládci loutek. Začala jsem to číst, protože jsem si té knížky jednou všimla u jednoho oblíbeného čtenáře. I když jí nehodnotil nejlíp, zaujal mě už jen název a potom i anotace. Tak jsem to riskla :-)

Eicherik
Eicherik 10.03.2023 v 17:30

Lenka: Takže čtecí krize. Přeju Ti, ať ji brzy překonáš. Jinak kniha Oni je naprostá pecka. :-)



Vložit příspěvek