Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 10.03.2023 v 17:39

Budu se pohybovat v Paříži (Vážka). Vybrala jsem si jí proto, že jsem se na ní chystala a už delší dobu a teď zrovna to bylo to, co bych si chtěla přečíst.

A možná ve městě Isola (80 milionů očí) a tu jsem si vybrala proto, že bych chtěla přečíst všechny knihy ze série 87. revíru. :)

Lenka.Vílka: Tohle taky znám, to pak vždy musím natrefit na něco, co mě fakt zaujme nebo sáhnout po oblíbeném autorovi.

Terror
Terror 10.03.2023 v 17:40

Marika: Přeji brzké uzdravení. Pokud ovšem nepreferuješ četbu před prací, to bych musel přáti opak. :)))

Lenka: Upřímnou soustrast. Taky to občas mám, teď jsem ale na vlně. (Nemyslím ovčí...)

Denib: Vládci loutek mají super, přestože profláklý motiv. Ovšem Heinlein není pro každého. Ale když se ti líbili Sirotci oblohy...

Eicherikovy otázky aneb Terrorovy odpovědi: Jsem na mimozemském plavidle, které smrdí na oběžné dráze válkou zničené Země - O.E.Butlerová - Úsvit. A proč jsem si knihu vybral? Poslední dobou jsem se pustil do poličky s produkcí nakladatelství Polaris a trilogie Xenogeneze je už hodně zaprášená...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.03.2023 v 17:48

Eicherik: pan Klepetko a holčička s kartáčkem jsou top :D

Keri.H: snad to zabere. Víkend jsem začala psaním a budu pokračovat. Ale to mě nebaví tolik jako čtení :D

Terror: tak to je fajn. Není vlna jako vlna :O

alekis
alekis 10.03.2023 v 18:44

Odkazy už omezuju, ale toto jsou dvě věci, které mi potvrzují moje pesimistické teorie a pokud zaujmou aspoň tady pod dubem - neb tady to žije:-), tak vše OK. Mám je (ty teorie) od doby, co jsem začala číst sci-fi, asi jako první to byl Bradbury.
Eicherik kdysi upozornil na povídku, opět název zapomenut - o staříkovi pamětníkovi, co vypráví, jak to bylo tehdy - protože dnes to tehdy už nikdo nezná. Mohl by to připomenout - dík.
Ještě existuje povídka (autor zapomenut), jak se všem dětem po narození implantují čipy a tím jsou lidé pod dozorem. Narodí se dítě, rychlá rota dorazí s čipem... po jejich odchodu se ale narodí dvojče. Rodiče označené dítě - zní to hrozně - zabijí, a to druhé je volné... Už nevím, ale nakonec tohoto člověka stejně mašinérie sešrotuje.
První odkaz jsem dala do 100 věcí..., tam byl asi přehlédnut, tak ho sem přešibuju, doporučuji přečíst, neb se netýká jen mazání nežádoucích slov v knihách. Kdesi v diskuzích jsou nápady, jak ochránit svou čtečku a že jsou naštěstí i papírové knihy... ale o tom to není!
Jak píše autor 1. odkazu, z našich zařízení - mobilů ad. nám patří jen futrál... atd. Viz text. Druhý odkaz na podobné téma navazuje.
A jinak přeju všem hezký víkend :-).
https://1url.cz/1rbzB
https://josefprouza.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=799171

Eicherik
Eicherik 10.03.2023 v 19:00

alekis: Ta povídka je od Bradburyho a jmenuje se Chicagská propast. Díky ní si nic neodpírám. Co je dnes, nemusí být již zítra. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 10.03.2023 v 20:11

Terror - díky. Preferovat četbu před prací? Jak tě to mohlo napadnout? :-0 Každopádně si teď čtení užívám, ale příští týden mám službu až ve středu, tak to bude akorát na návrat do procesu, všeho moc škodí, musím si dát pozor, abych na tom pak nebyla jako Lenka. Vílka.

Já jsem teď v knižním světě( Boty do nebe) někde v naší republice, přesně nevím, obec Kapličky, ale na mapě jsem je nenašla, snad se to dozvím později a čekám až se stane zločin, protože Marie Kovandová, která si tam zvelebuje zahradu u chalupy, to nenechá jen tak a půjde po stopě, dokud to nevyřeší. Občas se k této sérii vracím.


R.E.M.
R.E.M. 10.03.2023 v 22:53

Mé plány z minulého víkendu mi knižní skřítek rozmetal a poslal mě za delfíny a velrybami na Nový Zéland, chvíli jsem s hlavní postavou pobyla i v Austrálii a v Německu.
Kam mě zítra zavede knižní skřítek, nevím, možná do minulý týden zmiňovaného Toskánska.

Text příspěvku byl upraven 12.03.23 v 10:02

romusak
romusak 11.03.2023 v 00:03

Dnes jsem přijel ze Znojma do Prahy a zřejmě se v nejbližší době podívám i na Křivoklát, to vše v XIII. století. A proč? Mám podobné názory jako autor a jeho knihy se docela pěkně čtou.

Text příspěvku byl upraven 11.03.23 v 00:04

Naias
Naias 11.03.2023 v 09:11

Ja pôjdem so školákmi hľadať ukrytý poklad, destináciu ešte neviem. Som uťahaná, že sa mi nechce ani myslieť, takže si dám niečo nenáročného.

Marika Vanova, občas mám dojem, že v najlepšom záujme knižného ľudstva je vystreliť knižných detektívov na Mesiac, pretože to sú strašné katalyzátory zločinu. Kam prídu, či bývať, či na dovolenku, tam sa stane vražda.

denib
denib 11.03.2023 v 11:38

Naias: Taky mám ten dojem. Kam se detektiv vrtne, tam je mrtvola :-)

Eicherik
Eicherik 11.03.2023 v 14:09

Já bych s detektivem nikam nejel, to je vošajstlich. Jel bych jedině s detektivkou. ;-)

R.E.M.
R.E.M. 12.03.2023 v 10:01

denib - budeš číst Jiné místo?
Mě taky zaujalo, jak anotací, tak komentáři.
Dalším plusem knihy je děj zasazený do Luhačovic (okolí).

R.E.M.
R.E.M. 12.03.2023 v 10:06

Knižní sobota u mě byla (a asi i i část neděle bude) v San Gimignanu (městě věží") - Toskánsko, 14. století.

Text příspěvku byl upraven 12.03.23 v 10:06

denib
denib 12.03.2023 v 12:50

R.E.M.: Chystám se na to. A v blízké době. Jsem na to fakt zvědavá.

Marika Vanova
Marika Vanova 12.03.2023 v 13:49

Naias - máš recht, divím se, že třeba v Midsomeru ještě někdo žije.

Naias
Naias 12.03.2023 v 15:56

Hej, tomu sa čuduje viacero ľudí.

keri.H
keri.H 12.03.2023 v 19:01

Já si nakonec udělala výlet i ve skutečnosti a to do Červeného Újezdu, takže dnes knižní svět byl odložen. Ale možná na knihu ještě dojde. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2023 v 19:11

keri.H: ale tak to je taky hezký :) a jelikož neděle ještě nekončí, tak kdo ví, kam tě to ještě zavane :)

keri.H
keri.H 12.03.2023 v 20:00

Lenka.Vílka: Určitě bych pokračovala v Isole ve vyšetřování s detektivy z 87. revíru, kde jsem trávila včerejší večer. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 13.03.2023 v 16:24

keri.H - to je dobře, Červený Újezd je moc fajn místo, byli jsme tam asi před osmi lety, měli jsme namířeno na Kokořínsko, kluci šli do té arkádové herny, co tam stála před hradem. Ještě to tam je?

keri.H
keri.H 13.03.2023 v 18:37

Marika Vanova: Je to tam stále, taky jsme tam byli. :) Ten nápad se mi líbí, je tam plno známých starých her hezky pohromadě.

Marika Vanova
Marika Vanova 13.03.2023 v 23:07

keri.H - díky, kluci byli spokojení, pak tam jeli ještě jednou s kamarády. Mně se zase líbil ten hrádek a skanzen.

keri.H
keri.H 14.03.2023 v 20:08

denib: Koukám, že se chystáš na Dobrodružství Poldy a Oldy. Když jsem se dostala ke starým Čtyřlístkům, tak tohle byl jeden z mých oblíbených příběhů. :)

denib
denib 15.03.2023 v 05:22

keri.H: Taky si vzpomínám, že mě to bavilo. Uvidíme, jestli mě to bude bavit i jako dospělou :-)

keri.H
keri.H 15.03.2023 v 21:22

Pět mrtvých psů - za mě skvělý případ, bavilo mě to. Určitě se podívám i na další případ Vodník, který začnou příští týden. :)



Vložit příspěvek