Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


woodward
woodward 21.10.2016 v 22:47

to víš, že vydrží, takovýmu stromu je šumafuk, co kdo pod ním tlachá. já jen že mi v tom nějak chybí ta literatura (o filosofii ani nemluvím). ;)

Marketa12
Marketa12 21.10.2016 v 22:59

A tak woodwarde, překládáš zrovna něco pěkného? Nějákou hezkou knihu?

woodward
woodward 21.10.2016 v 23:02

Teď zrovna ne, když se vykecávám na DK. Makat budu zase až ráno. :)

reader.007
reader.007 21.10.2016 v 23:23

Seriály kterými jsme začali mají mnohdy knižní předlohu, tak nevidím v čem je problém. Vy s Hančou taky netlacháte vždycky jen o literatuře, woodwarde...

Markéta12: tak "nádherné" v žádném případě. Napadají mne slova jako zrůdné, zvrácené, žaludek zvedající, opovrženíhodné a hlavně NEODPUSTITELNÉ. Nepřu se o to, že je potřeba na tak strašné kapitoly lidské bestiality poukazovat, tím spíš, že za to nikdy nikdo nebyl potrestán. Kdybych alespoň mohla doufat, že jeden každý, kdo se v takovém případě provinil, shoří v pekle, ale jako ateistka ani tuhle naději nemám...

Marketa12
Marketa12 21.10.2016 v 23:36

Moźná až moc dobře udělané? A, ač ateista, já v konečnou spravedlnost teda věřím. Jinak by to moc nemělo smysl. Platí na to ono již zmíněné. Bojte se člověka jedné knihy .

reader.007
reader.007 22.10.2016 v 00:04

Markéta12: V poslední době mám čím dál tím větší dojem že ti, jichž je třeba se nejvíc bát, ji ani sami nečetli, jen se jim hodí bezpodmínečně věřit tomu co jim nabulíkují. Vždyť je to tak báječně pohodlné.

Až moc dobře... Ani ne. Věrné určitě. V tom si nedělám iluze. Tu víru vám závidím...


Dudu
Dudu 22.10.2016 v 00:19

Můžu si také trochu zatlachat? Byl tady zmíněn seriál Hallo, pane ministře, který patří také mezi mé oblíbené. A nejvìce jsem si v poslední době užil seriál Zločin.

reader.007
reader.007 22.10.2016 v 00:28

Ministr + premiér nemá chybu, ale já se někdy naprosto nekorektně bavím i u Little Britain

Dudu
Dudu 22.10.2016 v 00:40

Little Britain mi nějak utekl - ale už jsou kola v pohybu... Jsem na to zvědav. A ještě jsem si vzpomněl na oblíbený Velkovlak, jehož opàčko by nebylo od věci :-)

Marketa12
Marketa12 22.10.2016 v 09:52

Malá Velká Británie je super. Vzpomenu si na to kolikrát když mluvím se zákazníkem. Geniální je i ta tlustá teenagerka Viki Polardová. Podle kompjůtru néé...

reader.007
reader.007 22.10.2016 v 18:52

Marketa12: Já váhám mezi antišpekouny, Dafidem a univerzitní sekretářkou :-))

Marketa12
Marketa12 22.10.2016 v 20:22

za mě teda jo teda ne teda jo :-) A jinak trvám na tom , že ty prádelny ještě nebyly to nejhorší. Člověk co viděl jako první Kladivo na čarodějnice, už to tak asi neprožívá. A ten konec byl docela optimistickeí. To takovej Sex ve městě končil tragičtěji, teda min, pro pana Božského.

reader.007
reader.007 22.10.2016 v 22:05

optimistickej konec?!? Není to náhodou TEN film, který končí tím, že děvče, které se i dostane za zeď, se nakonec vrátí, protože je už příliš zastrašená, než aby dokázala žít mezi normálními lidmi. A jestli poslední z těchto institucí zanikla v roce 1996, je otázkou, zda někde v tichosti příběhy nepokračují.
Mezi nimi a čarodějnickými procesy nevidím prakticky rozdíl: otrocká práce, okrádání o majetek, likvidace zdraví, znásilňování/sexuální zneužívání, mučení, neoprávněné věznění... Ne... fakt nevidím, že by cokoliv z toho chybělo v jednom i druhém případě. Pravda... u ČP byly navíc palečnice, ale u MP zase okrádaly ty nešťastnice o děti "počaté v hříchu", případně i o ty, které jim udělal nějaký kněz, co tam byl coby duchovní veličina. Nemluvě o tom, že tam holky končily mnohdy angažovaností vlastní rodiny.
Nevím který konec SVM máš na mysli. Jestli to že Božský odtajnil jméno :-) nebo že je z něj ženáč... Filmy neznám vůbec, už mě ty škatulata nějak nebavily. A že jsme na tom knižním serveru: kniha byla už na první nalistování příšerně zmatená a otravná. Seriál byl místy alespoň vtipný.

R.E.M.
R.E.M. 22.10.2016 v 22:09

Přidám se, taky mi kdysi padl do noty "pan ministr" a pak "pan premiér". Pak Taková normální rodinka. No a když se vrátím do přítomnosti, tak dnešní taneční TV večer.

Marketa12
Marketa12 22.10.2016 v 22:12

To se pleteš! Spoiler: Dostali se odtam na konci filmu a žili, jedna byla učitelka, jedna kadeřnice, jedna se vdala 4x jedna ani jednou myslím. Dokonce se shledala i s tím dítětem... nakonec. Jen ta jedna, bohužel umřela v blázinci. Myslím to tak, že si musel vzít tu náročnou, nevkusnou paní .-)

R.E.M.
R.E.M. 22.10.2016 v 22:14

Pročítám zpětně poslední příspěvky - pravda, je neuvěřitelné, jaké hrůzy se děly v tzv. civilizované Evropě. Nebo donedávna v Austrálii... Mohla bych pokračovat, ale teď raději už ne.

reader.007
reader.007 22.10.2016 v 22:59

Spoiler: vidíš to, a já bych přísahala, že to bylo v Padlých ženách a ne v Hříšnicích...

To je opravdu smutný konec, pravda... No ale vrána k vráně a MUSÍ se leda umřít, říkám já :-)

R.E.M. Celé dějiny jsou řada hnusných událostí v pěkných kulisách. Proto máme humor abychom se s tím mohli vyrovnat a momentálně jakž takž svobodu, abychom se mohli alespoň do hrsti smát ;-)

Tak přepnem zase na ty veselejší: u mne vede Teorie Velkého třesku, "Vaše matka" mne naprosto minula, většinou byla spíš trapná.
Ještě jsem měla ráda Červeného trpaslíka, i když jak narůstal počet dílů, začal být poněkud zmatený. Ale ta přirovnání neměla chybu :-)

Mimochodem Dudu: Velkovlak docela fajn, ačkoliv na ty dva bejky z Malé Velké Británie to nemá...

Dudu
Dudu 23.10.2016 v 00:12

V týdnu se na pár dílů hold budu muset mrknout-ale stejně se divim, že mi ten seriál unikl.
Jinak ještě jsem si vzpomněl na Twin Peaks. Také jeden z nejpovedenějších seriálů, jaký se kdy natočil.

bubka
bubka 23.10.2016 v 07:56

Červeného trpaslíka jsem nesledovala nijak usilovně, ale spíš příležitostně a bavil mne, pak jsem si ho přečetla a působil na mne dost smutně

reader.007
reader.007 23.10.2016 v 11:32

bubka: já jsem ho v televizi pravidelně moc nestíhala, ale když ho pak dali na Stream, sjela jsem si ho komplet. Že existuje i knížka slyším/vidím po prvé. Koukám že má (alespoň první díl) docela slušné ohlasy... díky za info, časem určitě zkusím.

Eicherik
Eicherik 27.10.2016 v 20:46

Ondrej Ďurica - Nádej
https://www.youtube.com/watch?v=oLbOIVH_9yI
Čím jsem si dnes udělal radost? Protože se blíží temná část roku, tak jsem si koupil čaj jablko - skořice. :-)

R.E.M.
R.E.M. 27.10.2016 v 21:56

Eicherik: Díky. Hezké - má charizmatický hlas, příjemnou barvu hlasu.

Já jsem si večer udělala radost mj. brouzdáním po internetovém antikvariátu.

Eicherik
Eicherik 27.10.2016 v 22:19

R.E.M.: já "lovím" každý den na "můj antikvariát".

Eicherik
Eicherik 27.10.2016 v 22:22

A taky mě potěšilo, že je zítra o jeden den na čtení víc. :-)

R.E.M.
R.E.M. 27.10.2016 v 22:29

Eicherik: Já jsem si na pár týdnů lovení zakázala. Až dnes...



Vložit příspěvek