Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 01.11.2016 v 20:42

Docela by mě zajímalo, jak si mi Češi a Slováci stojíme ve čtení v porovnání s ostatní Evropou. Jestli vůbec někdo takový statický průzkum uskutečnil. Každou chvíli zveřejňují, jak si který národ vede v pití alkoholu a kouření trávy, ale o čtení jsem snad nikdy nic podobného neslyšel.

R.E.M.
R.E.M. 02.11.2016 v 12:39

Četla jsem článek, že nejen v počtu veřejných knihoven na počet obyvatel, ale i ve čtení jsme Češi/Slováci na tom dobře. Ale přesné údaje už si nepamatuji.

R.E.M.
bamba
bamba 02.11.2016 v 15:23

problém je že pri alkohole je jasný jeho objem a podiel alkoholu v nejakom pomere. Knihy zatiaľ nemajú jednotný formát a ani so zatriedením nie sme schopní sa tu dohodnúť. A potom nejaký prevodový mostík - koľko rozprávok je jedna krimiška, kam so štátnickými prejavmi...A to že si niekto kúpi knihu, ešte neznamená, že ju aj prečíta. Pri tom alkohole je to nejako čitateľnejšie.

Eicherik
Eicherik 02.11.2016 v 19:49

R.E.M.: je to zajímavý, ale víc se mi líbí ty Němci:
https://www.youtube.com/watch?v=pfY1mMd8jlc
a jejich Jo ulice je taky fajn:
https://www.youtube.com/watch?v=Ih3-iy895Mc

R.E.M.

Eicherik
Eicherik 06.11.2016 v 12:40

Co mě dnes pobavilo. V Klostermannově V ráji šumavském jeden z hlavních hrdinů Rankelský Sepp na straně 150 popisuje šestnáctileté děvče jako "zachovalé". :-D

Eicherik
Eicherik 09.11.2016 v 19:10

RAPL - úvodní píseň
https://www.youtube.com/watch?v=G4EzcsBD1AE
Bude i kniha?

Eicherik
Eicherik 10.11.2016 v 20:01

Co mě včera potěšilo. Potěšilo mě, že se novým prezidentem USA stal Donald John Trump, který je součástí i naší databáze.
http://www.databazeknih.cz/autori/donald-j-trump-10494
Přeji mu hodně zdraví a doufám, že splní alespoň z části naděje, které do něj lidé vkládají. :-)

Marketa12
Marketa12 10.11.2016 v 23:06

O já taky!!! Mocinky Doníkovi fandím. :-)

bamba
bamba 10.11.2016 v 23:09

mne je tých Amíkov ľúto. Ale bolo by mi ich ľúto, aj keby to vyhrala druhá strana. A na zdrobnelinu - je mi málo sympatický.

Text příspěvku byl upraven 10.11.16 v 23:10

Marketa12
Marketa12 10.11.2016 v 23:11

No nevím jestli to sleduješ, ale my jsme tu měli zaděláno na slušnou barevnou revoluci. Nejčko Dyk s Bartoškou mlčí, a Šapitovi uděláme brzo pápá.

bubka
bubka 11.11.2016 v 05:12

Dyk s Bartoškou jen odpočívají po vyčerpávajícím Týdnu neklidu.

Podle mne je Trump menším zlem, v tom menším, že o válce zatím nemluví jako o žádoucí variantě, ale samozřejmou otázkou je, co bude dělat v realitě, protože za tím údajným "nejmocnějším mužem světa" vždy stojí jeho oligarchičtí loutkovodiči. Čekat však po miliardáři ty zásadní změny, po který jejich - i naše - společnost volá, je marné.
Neodhadnu, nakolik je Trump oním misogynským fašizujícím zlem, ze které jej považují třeba blisty, ale to, že i v Evropě zvedají hlavu zjevně rasistická hnutí strany, je pro mne osobně více než znepokojující, stejně jako častá volání po zákazu potratů a nutnosti mít více dětí. Podle mne je lidí dost a dost.

Za to vše můžeme poděkovat těm dle svého názvosloví "elitám", které si zvykly považovat jednotlivce, národy, státy a nakonec i světadíly jen za své hračky , osídlené hlupáky, burany a snadno zmanipulovatelným lidem. Za skvělý způsob vládnutí považovaly a považují lež a propagandu a dnes už tak slátanou, že jí nevěří snad ani ten, kdo jí věřit chce. Požadavky běžných lidí označují jako populismus , ale za jejich peníze prosazují ty své, úzce skupinové.

Eicherik
Eicherik 11.11.2016 v 06:12

Planeta je přelidněná a zákaz potratů je hloupost.

Ellbereth
Ellbereth 11.11.2016 v 08:37

Mno dovolím si reagovat na ten zvedající se rasismus v Evropě a po světě....ono nejde o rasismus. Tady už zkrátka lidi jen mají dost netáhel, který si zvykla jen natahovat ruce a požadovat. Jen mít práva a žádné povinnosti. Abych to vysvětlila....rozhodně nechci, aby to vyznělo jakkoli rasisticky, je mi v podstatě naprosto šumák jestli je člověk fialový s červenými puntíky, pokud se zapojuje do společnosti, potažmo do pracovního procesu a tím přispívá a napomáhá rozvoji. Shodneme se, že tak je to správně. Jenže toto vyplývá z inteligence, z životního prostředí, ze kterého člověk pochází a samozřejmě ze sociálních podmínek. Pokud se kouknete na studie o inteligenci lidí dle kontinentů, tak naprosto jasně vedou Asiaté a to se odráží i na jejich pracovní morálce, v závěsu za Asií je Evropa a Amerika s Austrálií, pak Jižní Amerika a úúúúplně na samém dně je Afrika, kde je průměrné IQ někde kolem 60-70 bodů, což je u nás už na hranici debility (nevidím nic špatného na starém označení). Takže když to takto člověk zhodnotí, realitu vycházející i z genetiky, je potom rasista?

Bohužel lidé s tím nižším IQ si velmi často nespočítají, zda uživí děti, takže co umí především? Množit se...proto jsou lidé, kteří počítat umí, prostě naštvaní. Ale není to na barvu kůže, ale na hloupost. To, že někdo tvrdí, že je to rasismus, je jen hloupě politicky korektní = lže či manipuluje s pravdou. Nemůžeme nechat takové národy osídlit celý svět ať už je to sebekrutější, protože pak se stane jediné možné....zdevastují celou planetu včetně pracujích a těch co mají všech pět pohromadě.

Jinak fandím Trumpovi, furt lepší než Killary....i když volba podobná jako u nás....fašistický potomek nebo alkáč :-D

Richie1
Richie1 11.11.2016 v 10:13

Ellbereth, v podstatě souhlasím.
Nevidím problém v tom, že jsou národy vysoce inteligentní a národy s intelegencí na hranici debility. Je možné, že ty nejméně inteligentní národy si nakonec žijí šťastněji, než třeba my v Evropě. A některé průzkumy to i potvrzují.

Jenže ... problém je multikulturalismus. Tenhle nesmysl vymysleli někteří šílenci, kteří buď tahají za drátky nebo dokonce přímo řídí Evropu (např. zcela kontraproduktivní Evropská komise či zločinci jako Merkelová). A díky multikulturalismu se teď mísí národy, které spolu naprosto nemohou dlouhodobě koexistovat. Kultury naprosto odlišné a v podstatě i k sobě nepřátelské.
Máme zaděláno (v Evropě) na obrovský a dlouhodobý problém. Budeme se s ním potýkat my i naše děti.

Co se týče voleb v USA, nemyslím si, že by nastala nějaká radikální změna v jejich vysoce agresívní politice. Jim jde vždy hlavně o byznys a ve jménu toho budou své zájmy vždy prosazovat všemi prostředky. Ale souhlasím, že Trump je přece jen lepší varianta než Killary. Třetí světová možná nezačne v příštích pěti letech.

Ellbereth
Ellbereth 11.11.2016 v 11:59

JJ je to tak...problém vidím především v tom, že se nepřizpůsobujeme těm, kteří prostě jsou jací jsou a nesnažíme se jim pomoci tam, kde by to bylo užitečné....místo toho je nutíme, aby se přizpůsobili oni a to je naprosto nereálné. Jenže tohle neuznání podstatných rozdílů je problém a zastírá se takovou debilitou jako je název rasismus. Lidé jsou rozdílní....jo jsme z masa a kostí, všichni máme stejné orgány, ale tam to také končí.
A nikdo nepřichází s řešením a přijde mi, že se o to ani nesnaží....jen potom ostatní napadají za to, že si je dovolí kritizovat, když nekonají a ani tím směrem nevyvíjí snahu.
Tím samozřejmě nemyslím, že by bylo zrovna jednoduché to vyřešit...

Rovněž mi ani trochu nevadí méně inteligentní národy, jenže to je zase ta naše prokletá "civilizovanost". Myslíme si, že to co je dobré pro nás, bude dobré i pro přírodní národy. Což je samozřejmě naprostá pitomost a věřím tomu, že ti lidé jsou šťastní, i když možná žijí kratší život, zadek si utírají listem a nemají žádné vymoženosti. Asi to bude znít krutě, ale neměli jsme se vůbec nikam vměšovat....teď sklízíme, co jsme zaseli. Snad jsem to vysvětlila :-D

Text příspěvku byl upraven 11.11.16 v 12:06

bubka
bubka 11.11.2016 v 12:06

Ellbereth -absolutně s celého srdce nesouhlasím., Vaše vývody jsou typický ba starobylý rasismus, mnohokrát vyvrácený, bílý vzdělaný sáhib a hlupák kafr... to je prostě strašné, jak tyto nesmysly ulpívají. slyšela jste někdy o starých afrických říších? o Timbuktu, o stavebních památkách v pralese?

Ráda bych vám připomněla, že tam někde, na stromě života nás všech je někdo, podle vás s nízkým IQ, který si pořídil pořádnou kupu dětí, neboť v jeho době přežívaly jen některé aniž by myslel na to, zda a jak je dobře uživí, Kdyby tomu tak nebylo, nikdy bychom nepřišli na svět, protože by naše rodinné větve o rozumném počtu 1-3 děti vymřely už dávno. stejná zkušenost vede i je - ale díky medicině ty děti přežívají a jejich populace prudce roste.

Podobné žvásty o rozdílném intelektu těch nebo oněch byly vyvraceny tak často, že je skoro otrava jim stálle odporovat, Nezapomeňte, že i ženy byly podobně měřeny a někde stále jsou - nejsou dost inteligentní, nemohou vlastnit a hospodařit se svým (u nás ještě za první republiky), nemohou hodnověrně svědčit a řídí se hlasem hormonů a menstruačního cyklu, proto jsou neschopny vést, tvořit....a kdo to všechno tvrdil? mnoho žen a také muži, o jejichž podlehnutí hormonům - i když to není estrogen- tedy ne jejich - můžeme mnohé z nás mnohé vyprávět.
Kdybny tam, v těch zemích byla netáhla, těžko by tam civilizovaně i když jinak než my, přežili do té doby, než ti "inteligentní" běloši dorazili.
Dnes nemá smysl už uvažovat, co provedli běloši a speciálně bílý západní anglosaský muž jim v historii, protože to je nevratné zlo a není důvod, abychom my, ve střední Evroipě ale ani potomci těch kolonizátorů za to platili. My nejsme lepší, jen jsme si v loterii života vytáhli lepší místo k narození a žijeme z díla našich předkůl, k němuž samozřejmě přidáváme. Proto nechceme, aby toto dílo jiní rozbili, mi kdyby to byli to, jejichž předci byli masově vybíjeni, i kdyby z nějakého vyššího mravního principu na to měli i právo. Pokud chceme přežít, nedovolíme to.

ale to neznamená, že jsme lepší ba dokonce to ani neznamená, že na tom budeme lépe pořád.

reader.007
reader.007 11.11.2016 v 12:11

"Bohužel lidé s tím nižším IQ si velmi často nespočítají, zda uživí děti..."

Oni nepočítají, jim je to prostě jedno... A taky jsou pro ně děti (statisticky větší) nadějí na to, že se o ně ve stáří má kdo starat (a teď mluvím naprosto cíleně o situaci v Nigérii).
Navíc celosvětově a dlouhodobě budované špatné svědomí za otroctví a kolonialismus v mnohých lidech utvrdil myšlenku, že musíme Afriku odškodnit. A Afrika to přijala stejně, jako kdysi možnost obchodovat s vlastním lidským potenciálem: nadšeně. Tedy alespoň ti Afričané, kteří na tom vydělali. Kdybyste chtěli pochybovat, stačí se zamyslet (prosím nezaměňovat s "bezpodmínečně uvěřit") nad některými dobrodružnými povídkami z dob relativně nedávno minulých (byl jich plný časopis Vpřed) a třeba i některých Verneovek nebo Mayovek. Že je to fikce? To sice jo, ale na každém šprochu... a že by vůbec nikdy neexistoval kmenový náčelník ochotný přivydělat si prostřednictvím nadbytečné populace ve své vsi? Neřku-li arabský obchodník?
Dnes už sice nekvete obchod s otroky, zato se na tom šikovně živí Doktoři bez hranic a mnohé jiné neziskovky které si hrají na spásu světa a přitom jen hází klacky pod nohy přirozenému chodu přírody.
Ber kde ber, do Afriky se nikdy nikdo neměl vandrovat. Ani ze špatných, ani z o něco málo lepších důvodů...

Ellbereth
Ellbereth 11.11.2016 v 12:18

Klidně si absolutně nesouhlaste....protože očividně pořádně nečtete, co jsem napsala. Co se inteligence týče, jsou v popředí pracovití Asiaté. To, že Afrika byla kolébkou civilizace je bez debat....ale kde je teď? Nebavím se o minulosti, ale o současnosti. A ano, můžou za to z velké části bílý kolonisté, velké konglomeráty, nenasytní penězomilci....ale stejně jako u nás najdete lidi, kteří jsou prostě hloupí a mají i hloupé děti, tak je tomu i po světe. Je to o možnostech, je to o infrastruktuře, je to o víře, je to o rodině a je to i o genech!!!!!! Takže pokud to vezmete naprosto laickým rozumem a zhodnotíme současnou situaci Afriky, tak co vám z toho vyjde?

Jo už vím.....jsem starobylý rasista :-D A to jsou přesně ty názory, které nás drží v takové šlamastice, ve které jsme. Nepřiznat si problém! Mějte se a buďte si klidně dál zabedněná :-D

bubka
bubka 11.11.2016 v 12:19

Richie1 - volby v USA jsou významné z toho hlediska, že SNAD nepřivedou válku až k nám, aspoň ne hned. S Clintonovou bychom mohli začít přemýšlet kam utéci. Jinak není změna zdaleka tak významná, jak se někteří bojí a jiní radují. Pořád je u moci skupina, pro niž je nejdůležitější zisk, doufejme, že fakt ten, který generuje obchod a ne ten, který generuje válka-

Já se musím podivovat, že vám přijde nepochopitelné, když někde v chudých zemích sledují - a co jiného se jim předkládá . dementní USA seriály, kde nikdo nechodí do práce a nesleduje tenčící se konto v případě onemocnění, nikdo mu neumře a nebyldlí v 1ˇ+1 nýbrž v rozlehlé vile či mezonetovém bytě, sám, když se denně potýká s tím, aby přežil, zatouží po podobném bohatství - nakonec i mnozí z našich, kdo odešel ať to bylo kdy bylo za tím blahobytem, poměrně rychle prokoukl ... a oni tedy jdou. Ty bys nešel?

a že jsou i ti, kteří před dvaceti, třiceti lety žili v míru a souladu a po zásahu západní politiky a vměšování, zejména samozřejmě ze strany USA- jejich země byly rozbity a lidé jeden druhého znenáviděl. I u nás., v té naší staré dobré Evropě už máme k témuž pěkně nakročeno.

Shrnu, nechci je tady z důvodů možná sobeckýuchj, nechci se s nimi dělit půodle jejich uvážení, chci našiím dětem předat funkční a jakž takž bezpečnou zemi s plnými právy osob bez ohledu na pohlaví.

Souhlasím s tím, že multikulturalismus je vyloučený, buď převáží jedna či druhá kultura - samozřejmě vždy místě ovlivněny, nebo si zaválčí a pak vytvoří něco třetího, vedle sebe žít nemůžeme, neučili jsme se to po staletí a ani to nechceme. ani oni to nechtějí, chtějí , abychom je respektovali do sebezničení a nic nenabízejí za to.

Rozhodně jsem odpůrce toho, aby sem přicházeli masově, aby se přicházeli bez prověření a nelegálně a taky si nepřeju, aby se tady vytvářela jejich gheta. Naše názory, životní styl i požadavky od budoucnosti jsou přžiliš vzdálené a přežije jen jeden soubor myšlenek, doufejme, že tady, v Evropě, zejména té naší části, ten náš.

Richie1
Richie1 11.11.2016 v 12:53

Bubka: U Trumpa doufám, že poněkud zmírní ten konfrontační tón, tu agresivitu, jakou měly USA v posledních letech vůči Rusku (nebo i Číně). Tyhle velmoci, pokud by se do sebe pustily (což třeba v Sýrii reálně hrozí, podobně, jako to hrozilo v roce 2014 v Ukrajině), by zavlekly do války celý svět. A nejspíše by to přerostlo v jadernou válku, což by mohlo být ohrožení (a nejspíše i konec) celé lidské civilizace. Clintonová by do střetu pravděpodobně šla, Trump snad nikoli. Pokud Trump rozpustí i útočný pakt NATO, budu mu jenom tleskat.

Zda bych šel za lepším do jiných zemí? Nevím, myslím, že asi ne. I dnes bych mohl odejít do vyspělejších zemí a mít se třeba lépe. Ale zůstávám ve své vlasti, kterou mám rád. Samozřejmě by záleželo na konkrétních podmínkách. Ze zdevastované a zbídačené země bych možná odešel - zvláště, pokud by mě někdo zval do bohaté země se štědrými sociálními dávkami.
Já také nekritizuji jen samotné migranty - ti jsou až zástupným problémem. Souhlasím, že ty migrace byly vyvolány především zvenčí - zasahováním západních mocností, vývozem demokracie (ve skutečnosti snahou o podrobení a využívání přírodního bohatství těch zemí). Afghánistán, Irák, Lybie, Sýrie ... tam všude se natáhly hrabivé ruce novodobých imperialistů (v čele a pod taktovkou USA) a tam teď tráva neroste. Lidé odtud prchají ... a Evropa má následný problém - co s migranty?

Pokud se nezmění přístup USA a EU, tak se ten problém jen tak rychle nevyřeší. Uvidíme, zda něco změní Trump. Jsem docela skeptik. USA potřebují zdroje, chtějí si udržet své mocenské postavení - takže se budou dále vměšovat všude tam, kde jim pokyne nějaký zisk - i za cenu rozpoutání válečného běsnění. A EU je jen poslušný slouha velkého bratra za mořem. Bodejť by ne, když např. nejsilnější Německo je stále okupováno od války americkou armádou.
Možná se něco změní, až se EU rozpadne - což se dříve nebo později stane. Do té doby by bylo dobré, kdybychom naši zemi udrželi stranou od migračních toků.

Text příspěvku byl upraven 11.11.16 v 12:54

Marketa12
Marketa12 11.11.2016 v 13:33

Viděla jsem mapku, s IQ jsou na tom nejlíp Čínani, a nejhůž státy střední Afriky na východě... celá Afrika je v červených číslech. Mapka může lhát, ale potvrzuje mé vidění světa. https://cs.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality

bamba
bamba 11.11.2016 v 13:38

nik ti to videnie sveta nezávidí. Podobný rozkošný pohľad na vec mal svojho času aj adolf.

Marketa12
Marketa12 11.11.2016 v 13:40

Taky doporučuji podívat se na tabulku s iq 2002 a 2006- snad jediná země kde to klesá je Německo. Kromě Afrických zemí po válce... Čím to?



Vložit příspěvek