Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Dudu
Dudu 30.07.2018 v 21:38

Marika Vanova, přesně. Poslední dobou razím heslo "zpátky ni krok" ;-)

Marika Vanova
Marika Vanova 30.07.2018 v 21:43

No, jsem téhož názoru, co se týče mě, ale ostatním to netlačím, každému co jeho jest :o)

Dudu
Dudu 30.07.2018 v 22:09

Marika Vanova, jsou ovšem knihy, které člověk třeba napoprvé nepobere - jak tu zmiňovali Sarah s Richiem. V takovém případě - po dosažení další čtenářské urovně - je správné se vrátit a knihu si vychutnat.

Marika Vanova
Marika Vanova 31.07.2018 v 07:18

Dudu : to máte pravdu, ano, mám to s knihami, do kterých jsem se nemohla začíst. Třeba Gulbransen a jeho trilogie Věčně zpívají lesy, asi na potřetí jsem to dala a moc užila, je pravda, že na tyto knihy ráda vzpomínám a říkám si, to bych si přečetla znovu.

denib
denib 31.07.2018 v 10:39

Stává se vám, že si oblíbíte nějakou knižní postavu, ale přitom vás hrozně rozčiluje něco, co dělá?

R.E.M.
R.E.M. 31.07.2018 v 10:49

denib: Zajímavá otázka - budu vzpomínat, probírat se oblíbenými postavami - při rutinních pracích ideální.

První mě už napadl: Edmond Dantes, v některých situacích byl nelítostně krutý.

Text příspěvku byl upraven 31.07.18 v 11:06


R.E.M.
R.E.M. 31.07.2018 v 10:58

Ad "stará loviště" - pěkný výraz, moc pěkný. Předsevzetí číst stále, pořád a furt nové knihy by bylo, už vzhledem k množství zakoupených, ale nenavštívených lovišť, jenže někdy mě přepadne takový stesk po známém místě nebo zvědavost, jest-li je v lovišti vše stejné, jest-li jsem něco unikátního nepřehlédla, že jde předsevzetí do háje. :)

Text příspěvku byl upraven 31.07.18 v 11:02

Dudu
Dudu 31.07.2018 v 10:59

Denib, tak si představ, že detektivek- soustružník Ota Fink si vždycky stěžuje na šunkofleky - že prej je nerad, což každého správného šunkoflekystu přinejmenším znervózní...

Makropulos
Makropulos 31.07.2018 v 11:03

Denib: Myslím, že pokud mě postava něčím rozčiluje, asi se tak úplně nestane mojí oblíbenou postavou. Možná se to může stát u sérií, kde si hrdinu oblíbím a on se pak nějak divně chová v dalších dílech. Ale zajímavé je, že při Tvé otázce mě napadl Frodo z Pána prstenů - tedy spíše z filmové verze, který byl při cestě s prstenem, tak nějak hrozně ufňukaný. Ale myslím, že ten pocit jsem měla jen u filmu ne u knihy.

denib
denib 31.07.2018 v 11:22

Dudu: Právě jsem přestala mít ráda Otu Finka. Četla jsem s ním jen jednu knihu a na tohle si nějak nevzpomínám. Ale šunkofleky jsou moje nejoblíbenější jídlo. Můžu se po nich utlouct :-)

Makropulos: Je fakt, že Sam je mi sympatičtější než Frodo. Říkala jsem si, že Frodo by neměl tak vyčnívat jako hlavní postava ...

Mám moc ráda Harryho Bosche - o tom jsem tu psala už několikrát. A mám ho ráda pořád víc, což není tak úplně obvyklé. Jenže on pořád pálí za tou samou ženskou. I když jich tak různě vystřídal víc a v některé knize se tahle třeba ani neobjeví, vždycky skončí u té jedné. A mně to strašně leze na nervy, protože to je podle mě mrcha. Autor jí určitě jako mrchu nemyslel, ale já jsem jí prostě prokoukla :-) Říkám si, jak může tak chytrej polda, být tak blbej ...

Eicherik
Eicherik 31.07.2018 v 15:47

denib: Když ony ty mrchy chlapy tak nějak přitahujou. :-D

Eicherik
Eicherik 31.07.2018 v 16:10

Jestli se někdo chystáte dnes ven, tak tam ani nechoďte. Je tam příšerně. :-D
Dnes jsem 3 knihy odnesl a 7 si jich přinesl.
Gerpla - H. K. Laxness - vikingové tak trochu jinak.
4x česká detektivka:
Kopistnaté prsty - H. Prošková
Vrah v šarlatu - J. Volák
Sebrané zločiny Vladimíra Hudce: Úřad pro každou příležitost - V. Hejl
Program na neděli - A. Santarová
Jednadvacet detektivů - E. Gorman - světoví detektivové
Úsek častých nehod - I. Kříž - tady jsem se malinko seknul, protože jsem si myslel, že se jedná o detektivku a ono ne. :-D Ale asi si to stejně přečtu. :-)

elfos
elfos 31.07.2018 v 16:49

Ano. Nevystrčila jsem dnes nos z Lesního stínu. A celý den jsem (paradoxně) trávila na Korfu, kde je sice taky docela vedro, ale je tam spousta stromů (neusnout pod cypřišem!) poskytujících stín a křišťálově čistá voda. A spousta zvířeny, kterou jsem nadšeně pozorovala a obdivovala spolu s mladým přírodovědcem.

https://www.databazeknih.cz/knihy/o-me-rodine-a-jine-zvirene-359

Eicherik
Eicherik 31.07.2018 v 17:25

Já na slunci nějakou dobu byl, ale nyní už jsem opět v bezpečí za duhovou zdí psychiatrické léčebny. :-D A je mi zde dobře. :-)

Richie1
Richie1 31.07.2018 v 17:45

Na Korfu je krásně. Říká se, že kdo tam jednou zavítá, bude se tam chtít vrátit. Je to pravda, mě to tam opět láká.

denib
denib 31.07.2018 v 18:04

Sice jsem nebyla venku, ale v bytě pod střechou mi je taky hrozně. To mi připomíná, že v jednom díle Přátel Joey říká, že když se při čtení knihy bojí, tak knížku šoupne do mrazáku :-)
Myslím, že tehdy četl Osvícení, ale nejsem si už jistá, protože jsem to viděla strašně dávno ...

Eicherik: Ten detektiv - malíř Horác by mě dost zajímal. Jsem zvědavá, co na to řekneš. U nás s ním také něco mají, tak pokud budeš spokojený, možná si ho také půjčím.

denib
denib 31.07.2018 v 18:04

elfos: Užij si dovolenou :-)

Eicherik
Eicherik 31.07.2018 v 18:33

denib: Tak já si Horáce dám jako prvního. :-)

Jinak doma na teploměru máme 30°C.

denib
denib 31.07.2018 v 18:35

Eicherik: To zase nemusíš. Mám toho teď na čtení spoustu a do knihovny chci jít až za dlouho (kromě vyzvednutí případných rezervací). Takže klídek :-)

Hraboshka
Hraboshka 01.08.2018 v 12:47

Dneska nad ránem mi chvíli možná byla skoro až zima... Ale teď si říkám, jestli se mi to jen nezdálo. V tom vedru se mi ani číst nechce.

A u oblíbených postav mě asi málokdy něco štve... Možná jen věci, které dělaly v minulosti, nebo drobnosti - Cyrano, že si tak málo věří, Geralt, protože nemá rád kočky...
Ale mám i pár docela nesympatických oblíbenců, hlavně teda literárně–seriálových a komediálních. Třeba sir Humphrey z Jistě, pane ministře nebo Rimmer z Trpaslíka.

Eicherik
Eicherik 01.08.2018 v 13:24

Na domácím teploměru je už skoro 31°C. Ale to mě od čtení neodradí. Horác mě docela zaujal a v záloze mám další knihu s třemi příběhy Horáce. Jdu číst vedru navzdory. ;-)

Marika Vanova
Marika Vanova 01.08.2018 v 15:15

Máme doma 27 st. pověsila jsem prádlo, které mi schlo v rukou, malý spí a tak jdu konečně číst.

Sarah01
Sarah01 01.08.2018 v 16:48

Taky čtu, mám dovolenou a nic jiného se v tom vedru dělat nedá, i když jsem plány měla. Ale knihy taky čekají a vlastně konečně na ně došlo.

pavlinda
pavlinda 01.08.2018 v 19:19

Sarah01-to je pravda.Marika Vanova-závidím jen těch 27 st.v bytě-já mám 29:-(.

Eicherik
Eicherik 01.08.2018 v 20:11

denib: Kniha obsahuje dva příběhy: Znamení smrťáka a Kopistnaté prsty. První je s Horácem a druhý je mimo tuhle sérii. První příběh je takovej průměr, ale druhej je naprostá bomba. Ten si MUSÍŠ někdy přečíst. :-)



Vložit příspěvek