Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marbo
Marbo 11.03.2017 v 21:28

já mám výhodu, že v ten moment kdy se začtu, nemůže být lepší knihy...druhá věc je dlouhodobé hledisko

denib
denib 11.03.2017 v 21:37

Marbo: To nikdy nenarazíš na knihu, která ti nesedne? Která se ti nečte dobře?

Marbo
Marbo 11.03.2017 v 21:39

to se pravda občas stane, třeba utrpení mladého werthera čtu už půl roku. Odložím, nahradím...umím odhadnout co mne zaujme

Jass
Jass 12.03.2017 v 12:51

Přímo nejoblíbenější knihu nemám, ale pravdou je, že Druhý stupeň osamění je povídka, která mě neobyčejně zasáhla. Dostala mě natolik, že i když jsem ji četla už před dvěma roky, stále nejsem schopná přečíst si ji znovu. (http://www.databazeknih.cz/povidky/druhy-stupen-osameni-5081)

No a na druhou stranu, kniha, kterou pro její jedinečný humor a úžasně vykreslené postavy můžu číst stále dokola, Howlův putující zámek. (http://www.databazeknih.cz/knihy/howluv-zamek-howluv-putujici-zamek-99011)

Nemyslím si ale, že jsem přečetla to nejlepší, co svět nabízí, stejně ale vím, že tyhle dva kousky nikdy nezapomenu.

Eicherik
Eicherik 12.03.2017 v 14:16

Děkuji všem za jejich názory. :-)
Jana Kratochvílová - V stínu kapradiny

https://www.youtube.com/watch?v=goxscWF5m00

denib
denib 13.03.2017 v 16:02

Eicherik: Dovolila jsem si prošmejdit tvoje přečtené knihy a zaujala mě kniha Borovice od Jana Vrby. Tu si opravdu musím přečíst. Skutečně to je napsané už od semínka? A kolik let života borovice kniha cca popisuje?


Eicherik
Eicherik 13.03.2017 v 18:17

denib: já tu knížku nemám doma, měl jsem jí půjčenou od ségry. Co si pamatuju, tak je to skutečně od semínka, ale kolik let ta kniha popisuje to už nevím. :-) Ale rozhodně její přečtení doporučuji. :-)

denib
denib 13.03.2017 v 18:18

díky, jestli jí budou mít v knihovně, tak jí určitě zkusím :-)

Marbo
Marbo 13.03.2017 v 19:27

co říkáte na tu spravedlnost ? když pominu hezké obrázky moji milovane metropole, tak mně to moc neoslovilo

Eicherik
Eicherik 13.03.2017 v 19:32

Já jí zkouknu zítra. Teď se těším na Labyrint II.

denib
denib 13.03.2017 v 19:50

Já Spravedlnost ještě neviděla. Jsou to samostatné případy nebo jeden případ přes všechny díly?

Eicherik
Eicherik 13.03.2017 v 20:01

Dnes je ještě dobrý film na ČT2 - Stíny horkého léta - teda spíše pro muže. Odehrává se krátce po konci 2. světové války a je o střetu s Banderovci, kteří "navštíví" jeden statek na samotě daleko od města.

Marbo
Marbo 13.03.2017 v 20:46

dneska filmy nemají šanci, anóbrž je finále FA Cupu....
Denib - vypadá to na jeden přes všechny díly

R.E.M.
R.E.M. 13.03.2017 v 22:01

Je blbé, že se u Labyrintu nedá dělat nic jiného. Měla jsem dnešní díl jako "vedlejšák" a z děje jsem pochytila jen útržky, utekly mi souvislosti, mám chaos v některých postavách. Může mi někdo, kdo sledoval díl, napsat, koho hrál J. Dvořák, co zač je Pavel Kříž. Zločinci?...

Eicherik
Eicherik 14.03.2017 v 06:22

R.E.M.: teprve se to rozjíždí, tak není jasné kdo je co zač. No ale Pavel Kříž je u mě jasnej záporák. :-)

Eicherik
Eicherik 14.03.2017 v 21:15

Zkouknul jsem tu Spravedlnost a jsem nadšenej. :-) Hodně se mi líbí jak je to moderně natočený. Sice jsem hodně velká "konzerva", ale tohle moderní zpracování mám rád. :-)

Eicherik
Eicherik 14.03.2017 v 21:56

Alienor: tak jsem si ty Pilíře země koupil a rovnou i s tou "dvojkou". :-D Věděl jsem, že zvědavost zvítězí. :-)

R.E.M.
R.E.M. 14.03.2017 v 22:04

Eicherik: ad Labyrint, dík za info. Myslela jsem, že mi uniklo představení některých postav. Fajn, uniklo mi méně než jsem tipovala.
Pavel Kříž a Jiří Dvořák patří k mým oblíbeným hercům. A jak to vypadá, v seriálu budou za "pěkné" gaunery. :-))

Eicherik
Eicherik 14.03.2017 v 22:11

R.E.M.: kolegy v práci taky hodně mate těch hodně dějových linek v Labyrintu. Mě to vyhovuje. Já ulítávám na tom Ivanu Trojanovi. Teď jsem léta neměl oblíbeného herce - naposledy Petra Čepka. :-)

denib
denib 14.03.2017 v 22:50

Jo, jo, Čepek byl výborný. Když jsem ještě chodila do divadla, tak jsem měla moc ráda Vondráčka v Divadle v Dlouhé. Ve filmu ho moc nemusím, ale na jevišti je vynikající. A v Ungeltu byla skvělá Chantal Poullain. Viděla jsem s ní několik her, např. na letní scéně Šest tanečních hodin, kde hrála s Kaiserem a ten byl skvostný, i když trochu nalitý. A taky jednu, kde se Schmitzerem (taky vynikající) hráli manžele, co se hádají a perou a chtějí se rozvést, až nakonec diváci zjistí, že tuhle scénu opakují často a vždycky spolu zůstanou :-)
Dvořák je celkem fajn, i když pro mě zase nijak zvlášť nevybočuje. Ale Kříže vyloženě nemusím. Připadá mi trochu úlisný. Jenže já na televizi vlastně nekoukám, takže to asi nemůžu posoudit. Jen na internetu si občas pustím nějaký film nebo seriál, který by mohl stát za to.

Marbo
Marbo 15.03.2017 v 07:57

Norbert Lichý, na živo nemá konkurenci. Z filmových Nicholson, Hrušínský a samozřejmně Peter Falk. Čepek byl taky fajn - vždycky, když po mně mladá něco chce a tuším zradu, cituju jeho výlev z filmu Trhák

denib
denib 15.03.2017 v 08:52

Ze zahraničních samozřejmě Nicholson, s tím nejde nesouhlasit :-) Viděl jsi s ním Osvícení?

denib
denib 15.03.2017 v 10:36

Tak jsi mě Peterem Falkem navedl na to, že Columbo vyšel i knižně. Alespoň tady na DK má šest knih. To si musím zkusit přečíst. Jak už jsem psala asi několikrát, klasické detektivky můžu číst pořád :-)
http://www.databazeknih.cz/serie/columbo-1577

Marbo
Marbo 15.03.2017 v 12:12

Columbo knižně ? to si neumím představit. Osvícení mně zrovna moc nebere, nejsem hororový typ - ale třeba China town, Lepší už to nebude, Čarodějky z Eastwicku ( Updike ! )

denib
denib 15.03.2017 v 12:22

I když nejsi hororový typ (já mám Kinga moc ráda), tak přece nejde neocenit, jak dokonale Nicholson zahrál takového cvoka. Neumím si v tom představit nikoho jiného, z koho by mi tak běhal mráz po zádech. A Přelet nad kukaččím hnízdem - to je lahoda. China town neznám, budu se muset podívat :-)



Vložit příspěvek