Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


JáJejí
JáJejí 16.12.2019 v 06:38

pro kapr:
A přes vaši zkušenost chcete, abychom se tady zase zabedňovali. Tomuto postoji vážně nedokážu rozumět.

pro Lector: Ani odstup málem jednoho dne mi nepomohl zjistit, v čem je Greta Thundberg "jistá osoba", která by se neměla angažovat ve společenském dění. Pokud vím, tak svéprávná je. Vadí, že je mladá, žena, bílá, z civilizovaného severu, nebo s psychiatrickou diagnózou?

Text příspěvku byl upraven 16.12.19 v 06:39

Lector
Lector 16.12.2019 v 07:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 16.12.2019 v 07:37

Já jsem odmítla diskutovat s člověkem, který předpokládá, co já udělám, resp. si myslím, aniž by to byla pravda. Ale zas jste mě svou větou tak nadzvihl, že jsem ochotna odvolat svou neochotu! Nejde o téma GT, jde o vás, Lectore!
:-)

Lector
Lector 16.12.2019 v 08:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 16.12.2019 v 08:08

Tak ať počítám, jak počítám, byla jsem tu jako TakySimona, pak pod jednou testovací identitou s automaticky přiděleným jménem a teď jako Já Její. Tu čtvrtou přezdívku bych si tedy SKUTEČNĚ ráda přečetla.

Samozřejmě, že nevyřešíme. Ale člověk, který si tolik zakládá na své poučené korektnosti by se sám měl vyhýbat argumentačním faulům.

Lector
Lector 16.12.2019 v 08:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


JáJejí
JáJejí 16.12.2019 v 10:01

Osobním útokům se nejlpépe předchází otevřeností a jasnou deklarací svých postojů.

Nikdy jsem na DK nefungovala pod nickem clown. Dokázat by to mohl jedině ten/ta, který/á má k tomu účtu přihlašovací údaje. Ale já vlastně nepotřebuju nic dokazovat.

Lector
Lector 16.12.2019 v 10:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 16.12.2019 v 22:21

R.E.M.: Koukal jsem, že sis přidala do Chystám se číst knihu Být pohanem. Tebe tohle téma taky zajímá? :-)

newtory
newtory 16.12.2019 v 22:55

A čo som si ja pridal do knihotéky to si si nevšimol ?

Eicherik
Eicherik 17.12.2019 v 06:19

newtory: Myslíš Vikingové - sága tří staletí? :-)

bamba
bamba 17.12.2019 v 08:41

Teraz som si nie istá, že to chudák dub ustojí. Máme na Slovensku akciu - dotácia na elektromobil - že bola vypredaná do 3,5 minúty - o.k. Ale že k nej bolo treba napísať MOTIVAČNÝ LIST, tak to je na mňa silné kafé - ešte aj takto ráno. Kam všade a aké motivačné listy ste písali? Blížia sa Vianoce, tak teda uznám aj motivačné listy Ježiškovi - nielen na kúpu elektromobilu, alebo norkového kožuchu.

JáJejí
JáJejí 17.12.2019 v 08:45

Motivační dopisy se běžně píšou do prvních kol výběrových řízení na pracovní pozice. Napsala jsem jich rozhodně více jak deset, v posledním pokusu změnit zaměstnavatele.

Pak jsem psala motivační i obrázkový dopis, když jsem se chtěla zúčastnit fotografického workshopu u jednoho z nejlepších českých krajinářských fotografů. Byl bezplatný, takže proto, asi! :-))

newtory
newtory 17.12.2019 v 11:24

AD: bamba
Až teraz som si všimol, že Vám profilová fotka akosi skorpulentnela...odráža momentálne nálady, alebo aktuálny stav ?

Text příspěvku byl upraven 17.12.19 v 11:38

bamba
bamba 17.12.2019 v 11:33

newtory - aký nebodaj? Pôvodne som mala fotku, keď som mala asi rok. Čas pokročil, dala som si akt. A nakoniec môže to byť akt niektorej z mojich predkýň. To by si z vás málokto trúfol.

newtory
newtory 17.12.2019 v 11:38

"nebodaj" odstránené v duchu korektnosti...(pôvodne nazývanej "spoločenský takt")
Tá predkyňa, ale musela mať: "ránu", to by dnes našinec už asi nerozchodil.

Text příspěvku byl upraven 17.12.19 v 12:29

bamba
bamba 17.12.2019 v 12:14

Predkyňa sa postarala o zachovanie rodu - to je z jej obrysov jasné 120 - 90 -130. A v rámci genetiky predala aj svojmu rodu sklon k ukladaniu tuku na horšie časy. A že tých horších časov bolo!

newtory
newtory 17.12.2019 v 12:31

To je pravda. Asi sa opäť blížia horšie časy (tiež "ukladám") musím sa postarať o zachovanie rodu...(?)

Sarah01
Sarah01 17.12.2019 v 14:34

Motivační dopisy nemám ráda, tedy přesněji nerada je píšu a už vůbec neraději odesílám.

encyklopedie
encyklopedie 17.12.2019 v 16:17

.....k tomu bilancování.....nezajímá mě co bylo před pěti minutama, co bylo před týdnem, rokem.... to je už definitivně pryč a hlavně na tom nejde nic změnit ....takže žádné bilancování.... zajímá mě co bude za pět minut, co bude za hodinu, den, týden.... a tak k jedné knize na kterou se nejvíc těším v roce 2020 /nový Zdeněk Burian/ přidám ještě dvě :
je to další kniha od Kutschera ze série Babylon Berlin a další Minier ..... co bude vynikající navíc .... je zatím překvapením...

R.E.M.
R.E.M. 17.12.2019 v 20:48

Ač nemám přečtené minimálně tři strany poddubáckých příspěvků (napravím) - neodolám a vložím pozdrav poddubákům, jeden pozdrav W. Daňkovi a trabantům. https://www.youtube.com/watch?v=sX9tWhkTCgo Mimochodem, jsou to zajímaví dobrodruhové.

R.E.M.
R.E.M. 19.12.2019 v 00:33

Eicherik: Téma mě zajímá a kniha vypadá slibně. Všimla jsem si, že kniha zaujala hned několik mých oblíbených uživatelů, čtenářsky spřízněných lidí - jinak bych knihu minula.
Je to špatné, už mi zase o něco nakynuly moje čtenářské seznamy, např. mírně nepřesně nazvaný seznam Chci si přečíst (přesněji - "Zajímavé knihy, které bych si, až čas a knižní skřítek dovolí, ráda jednou přečetla"!)

R.E.M.
R.E.M. 19.12.2019 v 00:36

Sarah: Průvodní dopisy jsou mnohdy slabým odvarem proti otázkám personalistů, testům na pohovorech a konkurzech. Pár neuvěřitelně divných jsem zažila.

bamba
bamba 19.12.2019 v 08:07

len drobná poznámka - ten Motivačný list sa týkal kúpy elektromobilu so štátnou dotáciou.

R.E.M.
R.E.M. 19.12.2019 v 10:09

bamba - ano. A teď si představte, že by kromě motivačního dopisu byla nutná pro získání elektromobilu i účast na konkurzu. :-)

Četla jsem zprávu, že v zahraničí (mj. myslím i v Německku) omezují výhody pro nákup a provoz elektromobilů, mají nedostatek nabíjecích stanic. V jiných textech rozebírali výrobu, provoz, životnost a likvidaci elektromotorů a množství nabíjecích stanic z pohledu ekologie a zatížení životního prostředí a elektromobily nedopadly lépe než auta na naftu/benzín.

Text příspěvku byl upraven 21.01.20 v 17:25



Vložit příspěvek