Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Naias
Naias 10.05.2020 v 19:13

Prečítala som si ten spoilerový komentár k Arabelle a ani omylom tam nie je to, čo v anotácii. Veď je tam celý dej vrátane rozuzlenia. Anotácia k tej knihe dej len naznačila.
Mne osobne teda ako stručné stručné priblíženie obsahu stačí anotácia, nepotrebujem ani nechcem vedieť dopredu, ako to celé dopadne, úplne mi to zruší prvok napätia a to je pri dobrodružnej knihe veľmi veľké mínus. A spoilery mi prekážajú pri všetkých knihách, oberá ma to o moment prekvapenia. Okrem toho, popísanie samotného deja je mi na figu, veď čo z toho zistím? Oveľa zaujímavejšia je informácia, či je to v podstate červená knižnica, či je to paródia, alebo či je to ponuré až depresívne, či autor rozoberá nejakú problematiku, či sa z toho čitateľ dozvie nejaké zaujímavé informácie, či tú tému autor spracoval nevšedným spôsobom...

Naias
Naias 10.05.2020 v 19:20

Aha, teraz vidím, že tie anotácie k Arabelle sú dve. Ja som si pozrela tú k vydaniu, ktoré mi vyhodil našepkávač. Tá toho prezrádza menej, než tá druhá. Ale aj tak tam toho menej než v anotácii, nehovoriac o tom, že v tom komentáre je aj rozuzlenie a prezradiť rozuzlenie je jasný spoiler.

Eicherik
Eicherik 10.05.2020 v 19:22

Všiml jsem si, že se u komentáře dá vložit upozornění (+SPOILER). To je dobrej nápad. :-)

alekis
alekis 10.05.2020 v 19:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 10.05.2020 v 19:47

alekis: Podobně to dělala TV NOVA s hvězdičkou. Aby nemusela filtrovat pořady nevhodné pro děti, tak automaticky ve 22:00 umístila na obrazovku hvězdičku. ;-)

To upozornění (+SPOILER) se dá ke komentáři přidat i dodatečně. :-)

vladomach
vladomach 10.05.2020 v 20:03

Mám to dost podobně jako alekis, taky se chci zbavit všech knížek v knigobudce, mně je zkrátka líto těch stromčeků. A navíc, ... na nic víc nechci reagovat.


R.E.M.
R.E.M. 10.05.2020 v 20:40

Dudu: Ani já bez mapy v tašce nevyrazím do pražských ulic, a to jsem tam byla na dovolené celkem 7x, loni 2x, jednodenní návštěvy nepočítám.
I tak občas bloudíme křivolakými uličkami mapa nemapa.
Nevšedním zážitkem je pak hledání náhradní cesty v době uzavřených průchodů a pasáží, nejlépe krátce před půlnocí. A najít potmě obyčejný vstup do metra může být nezapomenutelným dobrodružstvím. :)
Praha má kouzlo.

Dudu
Dudu 11.05.2020 v 10:47

R.E.M., tak dovolenou v Praze bych s dovolením vynechal. Jeden den bych zvládnul, ale neumím si představit, že bych tam trávil celý týden - nemám totiž rád ty davy lidí. Co mě láká, je vltavská cyklostezka - pěkně od Šumavy po Mělník. To mám jistě v plánu.

Marika Vanova
Marika Vanova 11.05.2020 v 14:44

Vltavská stezka je určitě moc pěkná, hlavně na té Šumavě a v JČ, kde jsem doma. Hezký by to bylo projít si to pěšky, ale 450 km, no nevím.

Dudu
Dudu 11.05.2020 v 17:56

Marika, 450 km by byla opravdu pěkná procházka, ale já dám raději přednost mému trekoušovi.

denib
denib 11.05.2020 v 18:07

Hurá, jsem konečně doma, takže vás tu zase budu častěji "otravovat" :-) Zdravím všechny poddubáky, ráda vás zase vidím.

Sarah01
Sarah01 11.05.2020 v 18:20

Já jednou byla v Praze týden, v roce 2016, tenkrát byl v červenci koncert Iron Maiden, tak jsme si to poněkud protáhli. Byli jsme právě v botanické zahradě, v již zmíněné Divoké Šárce, v Prokopském údolí, a pak dále v okolí Prahy....na Kokoříně, v Lešanech, v Týnci nad Sázavou, v lomech Malá a Velká Amerika. To se mně líbilo a ráda na to vzpomínám, okolí Sázavy je nádherné. Projít Vltavskou stezku pěšky se mně asi nikdy nepodaří, plánujeme už několik let projít Jeseníky nebo Beskydy napříč, ale pořád se nám to nepovedlo. A to chodím po svých moc ráda, je to balzám na duši.

Eicherik
Eicherik 11.05.2020 v 19:00

denib: Taky Tě rádi vidíme. :-)

Eicherik
Eicherik 11.05.2020 v 20:06

Koncem dubna jsem četl v knize "Svět tajemných sil Arthura C. Clarka" o tunguzském meteoritu. Hodně se spekulovalo, co tehdy záhadnou explozi na Sibiři způsobilo. Meteorit byl zpochybňován, protože na zemi nevznikl kráter a nenašli se ani žádné úlomky. Dnes píší na stránkách TECH FOCUS, že se téměř určitě jednalo o železný meteorit, který prolétl nad Zemí v nadmořské výšce 11 kilometrů. :-)

https://1url.cz/KzB1h

Text příspěvku byl upraven 11.05.20 v 20:08

Raksa.A
Raksa.A 11.05.2020 v 21:07

Eicheriku, já koukala na ruské televizi na představení Maxima Galkina (pokud neznáš, je to humorista a parodista, fakt dobrej a taky manžel Ally Pugačové) a ten nastínil úplně jiný výklad. Předvedl ruské první tajemníky a prezidenty - od Lenina po Jelcina, pravil, že vypadají jak z Marsu, a vysvětlil, že jsou to mimozemšťani, co je na Zemi poslali v tunguzském meteoritu a postupně rozmrazovali. A když se obecenstvo zasmálo, tak jim vysvětlil, že poměrně nedávno byl ten čeljabinský meteorit...

Dudu
Dudu 11.05.2020 v 21:17

Mohla to být havárie mimozemské kosmické lodi - podle svědků, kteří tvrdili, že objekt několikrát změnil směr.

Raksa.A
Raksa.A 11.05.2020 v 21:48

No vidíš, Dudu. Ten Galkin má pravdu!

Dudu
Dudu 11.05.2020 v 22:42

Raksa. A, možná má ten člověk pravdu - hihi

Marika Vanova
Marika Vanova 11.05.2020 v 23:38

denib - taky tě zdravím a vítám zpět.
Sarah01 - my máme s kamarádkou v plánu projít svatojakubskou cestu (tu portugalskou část), skoro jsme to naplánovaly na letošní jaro, ale kvůli mě se to odložilo a dobře se udělalo. Manžel to s kamarádem šel v loni a tak trochu mu to závidím.

Eicherik
Eicherik 12.05.2020 v 19:22

Dnes na ČT Art od 22:40 Cukrová bouda (1980). Baladický příběh ze severomoravského pohraničí roku 1945. Filmový přepis novely Vladimíra Körnera Zrození horského pramene. Doporučuji. Pokud neusnu budu se dívat. :-)

vladomach
vladomach 12.05.2020 v 19:55

Jděte, el Camino je báječná událost, která Vám otevře nevšední vnímání světa. Já ušel asi pětinu ze St. Jean pied de Port a bylo to jakoby se celý okolní svět staral jen o mě a můj růst. Fakt mimořádně pěkný zážitek.

Sarah01
Sarah01 12.05.2020 v 21:17

Šla bych hned, bohužel vzhledem k závazkům to prostě nejde. Zaměstnanej člověk s hladovými krky je prostě uvázaný, jakkoliv by chtěl být svobodný. Chtěla bych být rentiérem. :-)

vladomach
vladomach 13.05.2020 v 06:45

Sbalit, odjet, nehledět.

pavlinda
pavlinda 13.05.2020 v 11:49

vladomach-)))

Marika Vanova
Marika Vanova 13.05.2020 v 12:39

Chtělo by to tak tři týdny aspoň, ale snad to vyjde, jen malému jsou teprve čtyři roky, tak se mi ho tu nechce nechat dlouho, je to takovej malej závisláček a já vlastně taky. Vám chlapům to jde asi lehčeji.



Vložit příspěvek