Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Sarah01
Sarah01 15.05.2020 v 10:23

braunerova - většinou, co jsem já posílala, tak cca od 25 do 50 korun. Pokud už knihu mají na skladě ve větším množství, tak je to těch 5 korun. Poštovné ale bylo zdarma. Zatím jsem na tom trhla tak 1200 korun, není to moc, ale hodily se na nové knihy.

bamba
bamba 15.05.2020 v 11:31

ak to vezmem historicky - dobá bola akcia "B" - keď ste mali v lepšom prípade 4 dni v horšom 4 hodiny na vypratanie bytu a teda ja knižnice. Dobré bolo aj zhabanie veškerého majetku - oboje si moja rodina prešla a napriek tomu zápasím s priestorom pre knihy. Veľa kníh sú dôsledkami dedenia a veľmi nedochádzalo k ich deleniu. O tie vo vzdialenom príbuzenstve nebol až taký záujem. Povodeň a požiar radšej vynechám - sú rýchle s dosť devastačnými následkami - tam mi knihy neprežili, aj keď sme spravili všetko pre ich záchranu - skákali do člna pred ohňom aj s výkladom právnych noriem.

Medunkavera
Medunkavera 15.05.2020 v 11:45

Když jsem se stěhovala z velkého bytu do malého, tak jsem položila knihy na stůl dole, v sušárně. Přemýšlela jsem, ale vůbec jsem nevěděla, kam bych v tom malém bytě tam ty knihy dala a navíc v hlavě bylo tolik věcí, které bylo třeba řešit..
A teď mě to mrzí, že jsem je tam dala.
Ale.. v tu dobu jsem měla starosti takové, že na nějaké knihy nebylo ani pomyšlení.
To ještě Databáze knih neexistovala. Až teď, když jsem tady a zjišťuji, jakou cenu mají knihy, které jsem do té sušárny položila... Achjo.
Nemyslím cenu v korunách, ale v obsahu..
Noo.. už se nedá nic dělat.
Takhle to prostě je.

bamba
bamba 15.05.2020 v 11:57

Vojenský prístup použil môj príbuzný. Vyberiete 10 kníh a jednu z nich vyhodíte. A toto zopakujete, kým prejdete knižnicu je kníh o 10 percent menej. Ale pomôže to iba dočasne.

encyklopedie
encyklopedie 15.05.2020 v 11:59

braunerová ... třeba olomoucký antikvariát v Holicích vykupuje knihy.... a jaké?
Máme zájem o dětskou a dobrodružnou literaturu, odbornou a přírodovědnou literaturu (auto-moto, železnice, myslivost, rybářství, zemědělství, botanika..), místopis, historii, umění, beletrii (jen částečně - vybraní autoři), dětské a odborné časopisy a další zajímavé tiskoviny.

...pro mne je nejlepší antikvariát "U Léona Cliftona" ... tam totiž seženeš skvosty.... ale i za pěknou cenu ....třeba Verneovky od 80 korun do 15 tisíc
https://www.leonclifton.cz/nabidka/verneovky
....byl tam třeba Nobody /šesti svazkové vydání od TaM 1934 i s obaly, což je obrovská rarita/ za pouhých 199 tisíc....
...já koupil Nobody bez obalů za 1000 korun v roce 1990

Text příspěvku byl upraven 15.05.20 v 15:13

encyklopedie
encyklopedie 15.05.2020 v 12:05

....k "odhazování knih"..... místo není....už loni doma zasedla rada starších /což jsem já/ a rozhodla, že za jednu novou tři pryč /musí splnit jedinou podmínku, že kniha, kterou dám do budky musí mít ebook! ....jakmile si jdu do knihkupectví pro novou knihu, automaticky beru tři do budky...... pokud jich mám vytypovaných víc ...odnesu je do knihovny, kterou mám za rohem....abych to nemusel tahat do města do kadibudky..... loni padlo asi 200 knih.... letos jsem odepsal zatím pouze 28 ....


braunerova
braunerova 15.05.2020 v 13:19

encyklopedie: děkuji, zkusím něco našetřit :)

Eicherik
Eicherik 15.05.2020 v 16:48

bamba: Tomuto způsobu se říká decimování a vymysleli ho v Římské říši. Používalo se na vlastní vojáky a bylo to dost drsné. :-)

Text příspěvku byl upraven 15.05.20 v 16:50

bamba
bamba 15.05.2020 v 18:01

voči knihám rovnako surové.

R.E.M.
R.E.M. 15.05.2020 v 21:20

Naštěstí jsem zatím nebyla postavena před nutnost nezbytného a nevyhnutelného zdecimování knih a domácí knihovny.
Na počet darovaných nebo odložených knih mi stačí prsty jedné ruky.
Dál knihy kupuji, sbírám a hamouním, i když (snad) o něco uvážlivěji a střídměji než dřív.

denib - ahoj, je super, že jsi zas zpátky.

bamba - ani se mi nechce pomyslet na takovou surovost (genocidu) páchanou na knihách

Eicherik
Eicherik 16.05.2020 v 10:14

Přinesl jsem si z knihovny dvě knihy, od kterých hodně očekávám. Což ovšem bývá často ošidné. První je "Legendy: Praga caput regni". Praha, tady není co dodávat. Druhá je "Drood". Londýn v 19. století. V anotaci se píše: "Vydejme se s nimi nejen do těch nejtemnějších a nejnebezpečnějších londýnských čtvrtí, kam je honba za tajemnem opředeným Droodem zavede, ale rovněž do chmurných zákoutí lidské mysli."
V obou případech jde v podstatě o takové bezpečné cestování časem. :-)

vladomach
vladomach 16.05.2020 v 11:04

Tady člověk vidí, jak snadno může přijít k věcem zadarmo. Stačí jen vědět kde.

vladomach
vladomach 16.05.2020 v 11:09

Sarah01: To se mi líbí, taky na tom snad něco trhnu.

vladomach
vladomach 16.05.2020 v 11:11

My máme knihobudku za barákem, heč heč :D :)))).

vladomach
vladomach 16.05.2020 v 11:13

Sarah01 -Nápad s nemocnicí je fajn, kam to konkrétně nosíš?

vladomach
vladomach 16.05.2020 v 11:22

Já rovněž považuji svou knihovnu za sbírku svých oblíbených knih Eicheriku. Zároveň v ní mám ale skvosty, které se hodí znát, ale nehodí se je, s mojí povahou, mít. A počítám, že v budoucnu by mě spíše tížili, proto se jich plánuji zbavit.

denib
denib 16.05.2020 v 23:25

V rámci hamounění jsem si pořídila dalšího Kinga - Beznaděj. Nemá tu tak vysoké hodnocení jako jiné jeho kousky, ale u něj i 4 hvězdičky jsou pořád kvalitnější než u některých jiných autorů 5. A je to můj oblíbenec, takže už se na něj těším :-)

Mimochodem, jakou nejzajímavější knihu jste přečetli během karantény?

Eicherik
Eicherik 17.05.2020 v 07:00

Během "karantény" mě asi nejvíc zaujala kniha Svět tajemných sil Arthura C. Clarka. A abych to upřesnil tak úplně nejzajímavější pro mě byla devátá kapitola, která pojednává o tunguzském meteoritu. Zúčastnit se vědecké expedice, která podnikla výpravu do této odlehlé sibiřské oblasti muselo být ohromným zážitkem. Docela rád bych si na tohle téma přečetl nějakou beletrii. :-)

Sarah01
Sarah01 17.05.2020 v 08:38

vladomach - zatím ještě nikam, budu posílat poprvé tam, kde je budou chtít. :-)

R.E.M.
R.E.M. 17.05.2020 v 09:54

denib - asi nejzajímavější byl historický román N. Bonhardové Hodina závrati z období Petra z Rožmberka.
Mám teď několik skvělých knih, ale ještě nejsou dočtené. Nedávno jsem si udělala radost koupí knihy o Claude Monetovi s přetisky jeho nádherných obrazů.

Text příspěvku byl upraven 17.05.20 v 09:55

vladomach
vladomach 17.05.2020 v 10:23

Já v nemocnici hrál na kytaru, tuším to byla onkologie. Paní mi vnutila 20 korun :D. Richard Webster - Spřízněné duše je nyní mou vrcholnou četbou.

keri.H
keri.H 17.05.2020 v 12:25

Za poslední dobu jsem četla skoro samé zajímavé knihy.
Ale top pro mě byla od Rachel.Abbott - Ohrožená. Před lety jsem četla Spi sladce.
Teď mám čtyři nové knihy, na které se chystám. Mezi nimi Deset malých černoušků od A. Christie. A. Christie čtu už dlouho a přitom tuto knihu jsem ještě nečetla.

denib
denib 17.05.2020 v 12:52

Eicherik: Už jsi mě celkem na ten Svět tajemných sil nalákal. Zkusím ...

R.E.M.: S úžasem jsem zjistila, že hodinu závrati už jsem četla a dokonce jí mám doma. Úplně mi vypadla z paměti. Asi je na čase jí přečíst znovu :-)

vladomach: Spřízněné duše asi nejsou pro mě, ale i tak díky za typ :-)

keri.H: Koukám, že Ohrožená i Spi sladce jsou dostupné elektronicky, tak si je možná převedu na zvuk a zkusím .... Deset malých černoušků je její snad nejlepší kniha. Moje tedy rozhodně nejoblíbenější. Určitě se ti bude líbit :-) Kolega encyklopedie kdysi v sousedním vlákně upozornil i na třídílný film podle této knihy z roku 2015 a je taky super.

keri.H
keri.H 17.05.2020 v 14:06

Denib: Právě je výhoda, že jsou knihy elektronicky a to i další díly, na které se taky chystám. :)
Já už se na Deset malých černoušků chystala dlouho. Každý říká, že je super.

Eicherik
Eicherik 17.05.2020 v 14:20

Na Deset malých černoušků se taky chystám. :-)



Vložit příspěvek