Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 28.02.2021 v 20:04

Národní třída (2019) 13. 3. od 21:20 na ČT1
Kniha se mi líbila. Jsem zvědavej na filmové zpracování, které jak se zdá bude dosti odlišné. :-)

PanPredseda
PanPredseda 28.02.2021 v 20:29

Ad Lenka.Vílka:
V Hlasu krve je od Kuttnera ještě povídka Hřbitovní krysy, což je taková "lovecraftovina".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.02.2021 v 20:36

PanPrededa: díky, teď se budu těšit zase o trochu víc. Na vyzvednutí mám měsíc, ale 14 dní bude stačit ;) předtím jsem do knihovny pospíchala kvůli finále jedné komiksove série, to jsem prostě MUSELA. Teď to chvíli vydržím, ať i něco vrátím :D

Raksa.A
Raksa.A 01.03.2021 v 11:02

Tak jsem zabodovala - jsem znalec psích plemen - 10/10!

Naias
Naias 02.03.2021 v 13:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 02.03.2021 v 18:44

Dobrá zpráva. V knihovně mě čeká Poslední aristokratka. :-)
Špatná zpráva. Nějak se mi doma začínají hromadit knihy z knihovny. Začíná se mi to vymykat z rukou. Možná si budu muset poprvé v životě nechat prodloužit u některých knih výpůjční dobu. :-)


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2021 v 18:45

Eicherik: vítej v mém světě! :D :D :D

Eicherik
Eicherik 02.03.2021 v 18:47

Lenka.Vílka: No jo, jenže Ty v tom nejspíš umíš chodit. Já se to teprve budu muset naučit. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2021 v 18:55

Eicherik: dřív mi nevadilo projít se před celý město do knihovny. Ale v týhle době, natož v rámci opatření posledního týdne, to je docela opruz :( takže za tu možnost vyzvednutí knih až za měsíc jsme vážně ráda :)

Eicherik
Eicherik 02.03.2021 v 18:57

Lenka.Vílka: To já mám naštěstí knihovnu po ruce. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2021 v 19:02

Eicherik: ta naše se bohužel nedá přesunout stejně jako dřív kostel :/ abych byla spokojená :D

PanPredseda
PanPredseda 02.03.2021 v 19:43

Ad Lenka.Vílka:
Proč by se nedala? Chce to jen dost kolejí... ;-)

keri.H
keri.H 02.03.2021 v 19:48

Eicherik: To mi tak připomíná, že už tu asi od podzimu mám knihy z knihovny. Moc do města nejezdím a tím, že mě netlačil čas, tak jsem to neřešila, nechtělo se mi tam jen kvůli vracení knih. Říkám si ale, jestli třeba není nějaký chudák, co na něco z toho čeká. Až budu mít cestu do města, měla bych je vrátit. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2021 v 19:53

PanPrededa: máme krásnou knihovnu. Jo, trochu z ruky, ale je fajn. Momentálně se řeší přesun do centra do hnusné rospadlé trosky nevyhovující prostorem. Kde by to vzali peníze, aby to bylo trochu důstojné, nemám tušení. Ale taky by byli rádi, kdyby se zrušila trasa Most - Litvínov tramvají. Koleje by tedy měli. Ale to by byla strašná představa. Prosím neděsit volnými kolejemi!

keri.H
keri.H 02.03.2021 v 19:54

Lenka.Vílka: U nás se všechny knihy vzaly a přemístily jinam. Upřímně nepřišlo mi to jako moc dobrý nápad. Moc místa v beletrii neměli, do odbornèho oddělení jsem nechodila. Dětské bylo dobré. Ale teď jak přehodili beletrii s odbornou, tak to byl dobrý krok. Konečně se tam dá lépe hledat. :) Ale nevím, jak na tom je odborná část, musím se podívat. :)
Je ale taky fakt, že se knih zbavují za pár korun je prodávají, už jsem si dříve nějaké odnesla.

R.E.M.
R.E.M. 02.03.2021 v 19:55

Knihookénka fungují i tento týden. Neodolala jsem a dnes si rezervovala deset knih k vyzvednutí.

Eicherik: Poprvé si budeš prodlužovat měsíční lhůtu? Takoví čtenáři ještě existují?!
Párkrát mi nestačila ani osmdesátidenní lhůta - naštěstí u knih, které nečte moc lidí. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2021 v 20:11

Keri.H: já mám ráda naší odbornou část knihovny. Vždycky když tam něco hledám, je to malý dobrodružství. Hlavně když je kniha podle vyhledání hned v několika možných umístění, takže záleží, kam to někdo dá. A tím nemyslím jenom, když jsem hledala knihu z alternativní reality odehrávající se za WW2 a byla nakonec byla ve válečné literatuře. To jsem fakt nečekala. Když tam beletrie nebývá. Myslím vyhledání podle čísel. To je pro mě náročný. Jsem ten typ, co si musí jet na prstech, když má napsat říjen číslem. Takže si tam při hledání knih solidně pokecám ;)

Text příspěvku byl upraven 02.03.21 v 20:12

Eicherik
Eicherik 02.03.2021 v 20:17

R.E.M.: No budu se to ještě snažit ukočírovat, abych prodlužovat nemusel. :-)

Eicherik
Eicherik 02.03.2021 v 20:28

No mnohem větší dobrodružství je sehnat cenově přijatelný respirátor. Zásoba nám už dochází. Od jednoho dodavatele čekám na balíček už sedmý pracovní den. Garantují dodávku do tří pracovních dnů. Balíček nikde a firma nekomunikuje. Tento víkend jsme byli na venkově. Vietnamec tam prodává respirátory po 15,- Kč a já hlupák si pro ně neskočil.
Teď se mi snad podařilo sehnat nějaké respirátory za 13,- Kč za kus, tak zítra uvidím. :-)

Text příspěvku byl upraven 02.03.21 v 20:29

Skallarix
Skallarix 02.03.2021 v 20:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2021 v 20:34

Mamka čeká dva měsíce, investice 1200 kč a podle toho co četla, je velká šance, že neuvidí ani jedno z toho :(
Já dostala nějaké v práci. Tak uvidíme, jak dlouho pravidelná zásoba, aby byl jeden na jeden den, z jejich strany vydrží. V lidlu jsem sehnala deset za stovku. Ale bacha, pokud tam chodíte! Na jiném místě, než na tom, kde je mají společně s rouškama. Evidentně si toho lidi nevšimli, takže jich tam bylo hodně ;)

braunerova
braunerova 03.03.2021 v 05:41

Lenka.Vilka: Respirátor má životnost 24 hodin. Beru si ho jen když lezu do obchodu nebo MHD, takže mi jeden vydrží na 14 dní :)

Dudu
Dudu 03.03.2021 v 06:35

Prymulovi se pomalu plní jeho sen, páč podle hrubých odhadů jsou promořeny cca 3 mil. obyvatel.

Marika Vanova
Marika Vanova 03.03.2021 v 08:36

R.E.M. - to máš dobrý, deset knih, my si můžeme objednat do knihookénka jen pět titulů

Marika Vanova
Marika Vanova 03.03.2021 v 08:37

Eicheriku - ty sis ještě nikdy neprodloužil dobu výpůjční? To si u mě borec, teda, to nezvládám.



Vložit příspěvek