Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marika Vanova
Marika Vanova 03.03.2021 v 08:42

Eicheriku - objevila jsem další detektivní sérii (teda, zatím je jen první díl) , spisovatelka Lara Dearman - Ďáblův spár - líbilo se mi - sériový vrah, já ho neodhalila.

bamba
bamba 03.03.2021 v 10:18

Knihookienka je jedna vec, ale že my už máme zdigitalizovanú knižnicu /bratislavská mestská s pobočkami a a univerzitná knižnica tiež/ konečne - a teda viem, čo kde je a kde si to môžem objednať a vyzdvihnúť je po tých rokoch pokrok. Navyše sa teraz nedá rochňať sa v poličkách a človeku prijde sms, že si to môže vyzdvihnúť....

Eicherik
Eicherik 03.03.2021 v 19:21

Marika: Co se týče výpůjček, tak zatím s odřenýma ušima stíhám. Mám doma pět knížek včetně "aristokratky" a termín k vrácení je až za pět týdnů.
Novou detektivní sérii zatím odkládám, protože nestíhám. :-)

Eicherik
Eicherik 03.03.2021 v 19:59

Narazil jsem na zajímavý švédský seriál. Jedná se o osmi dílné dílko s názvem Chalífát (2020). Na jedné nejmenované databázi filmů má tenhle seroš 92% a je hodnocen jako 8. nejlepší seriál. To je velmi slušné hodnocení. Myslím, že jeho sledovanost by byla veliká. Koupí ho nějaká "česká" televize? ;-)

ddkk
ddkk 03.03.2021 v 20:14

Eicherik: Chalífát jsem viděla, je výborný.

Eicherik
Eicherik 03.03.2021 v 20:18

ddkk: Díky za reakci. :-)


Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 09:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 04.03.2021 v 09:38

^^^ mně to přijde, že v době této pandemie různí narcisové a brouci pytlíci mezi lékaři vylézají z děr a snaží se zviditelnit - Pirk, Šmucler, Prymula, Beran, Hořejší, apod. Beran je epidemiolog, ne imunolog. Isoprinosine znám, je to lék na imunitu, celkem běžný a levný, ale nevím jak je účinný. Neví to ani Beran, protože žádné řádné klinické studie nebyly dělány. Různých zázračných léků už nám od počátku pandemie cpali několik, od Trumpova hydrochloroquinu až přes injece sava, a později se skoro všechny ukázaly jako neučinné. Beran si přes média snaží vytvářet image jakési oběti spiknutí proti němu. Nelíbí se mi to. Nevěřím mu.

Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 09:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.03.2021 v 11:14

Jacck, dovolila bych si namítnout a vyjmout z Vámi zmíněné skupiny, kde jinak velmi souhlasím, pana profesora Hořejšího. Na rozdíl od těch opravdu Brouků Pytlíků, kteří mají ale až děsivý dopad na veřejné mínění, je pan profesor imunolog a jeho vyjádření jsou nejen konzistentní, ale hlavně staví na datech. Nemusí se nám líbit, ale bohužel měl vždycky pravdu.

Pan profesor Beran se stačil zviditelnit již během loňského roku. Bohužel, jak je i správně poukazováno, bez nějaké reflexe. Naopak, např. vyjádření pana doktora Kulveita. (Profesor Beran přichází stále s novými nesmysly, píše spolutvůrce PSA. Forum24, 12.1.2021). Těžko potom věřit dalším jeho vyjádřením. A to už ani nemluvím o jeho pasování se do role "Blanického rytíře". A bohužel, jim je nasloucháno. Proto se nedivme, že jsme tam, kde jsme...

Text příspěvku byl upraven 04.03.21 v 11:25

Jacck
Jacck 04.03.2021 v 11:51

Siena, já Hořejšího nemám rád z jistých důvodů, které nesouvisí s pandemií a které tady nechci ventilovat. Jen bych řekl, že je to další člověk co za komunismu mohl jezdit do Ameriky na stáže a je jasné, co tito lidé byli zač. Hořejší je výrazně prokremelský. Co se ale týče jeho názorů na pandemii, tak mi přijde jako jeden z těch rozuměnších a ve většině s ním souhlasím. Například tady Hořejší tlačí Sputnik. Rusko samozřejmě používá vakcínu jako politický nástroj své hybridní války ve snaze štěpit EU
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Horejsi-hvezda-covidu-Blatneho-bych-nechal-vymenit-S-ruskou-vakcinou-bych-na-EU-necekal-Stat-je-slaby-a-neschopny-653353

Text příspěvku byl upraven 04.03.21 v 11:54

Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 11:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 04.03.2021 v 13:27

Ale zato zmatených politologů tu máme spoustu, zdravotníci jsou zřejmě v práci...

Text příspěvku byl upraven 04.03.21 v 13:31

Marika Vanova
Marika Vanova 04.03.2021 v 14:17

Jsem zdravotník, ale tomuhle nerozumím, sorry..

alekis
alekis 04.03.2021 v 14:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 15:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 15:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 04.03.2021 v 16:07

Pubmed nejsou žádné stránky, kde se publikuje, to je prostě jen databáze. Ten článek byl publikovaný v časopise Pathogens (IF 3)
https://www.mdpi.com/2076-0817/9/12/1055
jako někdo kdo pár vědeckých článků napsal víc sám nejlíp, že vědu je třeba brát skepticky a s rezervou. S daty a statistickou se dá dost manipulovat. Jeden takový článek na poměrně malém vzorku pacientů nic moc nedokazuje, statistickou sílu má malou. Já neříkám že na tom něco být nemůže, na druhou stranu dokud to nebude plně otestováno mnoha různými tými na mnohem větších vzorcích, tak bych byl opatrný ohledně prohlášení týkající se zázračnosti podobných léků.

siena
siena 04.03.2021 v 16:24

Jacck, já Vám rozumím, s panem profesorem mám též rozdílné názory na svět kolem nás. Přesto, když zůstaneme u vědy, tak bych ho opravdu do té hromádky "všeználků", neházela.
Jeho vyjádření o neschválených vakcínách, alespoň, které jsem slyšela já, tedy v ČRo, nebyla tak jednoznačná. Naštěstí ředitelka SUKLu, jasně již řekla, jak je to s případným schvalováním, resp. neschvalováním. A teď jsem četla, že Ruská federace dodá nejdříve v červnu, takže bych byla celkem klidná...
Co mne ale na té veřejné debatě zaráží, je fakt, že ti, kteří říkali jak jsou ty tzv. západní vakcíny nebezpečné, že proces jejich schvalování byl krátký, tak najednou v případě ruské jsou ticho...

Text příspěvku byl upraven 04.03.21 v 17:06

Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 16:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 04.03.2021 v 16:30

Všeználek to asi není, ale ani bych se moc nedivil, kdyby si ho Rusové pěstovali jako nástupce Zemana pro další prezidentskou volbu. Proto všechno to zviditelňování.
(to je samozřejmě jen moje ničím nepodložená spekulace)

Text příspěvku byl upraven 04.03.21 v 16:35

siena
siena 04.03.2021 v 16:40

Hana H., nezlobte se, ale vaše příspěvky jsou přesně o tom, o čem tu pan uživatel Jacck píše. Už jsem četla i příspěvek jedné veterinářky, po které výše zmíněný příspěvek lidé žádali pod záminkou, že to mají pro koně. To opravdu není cesta... A opravdu to nejsou farmaceutické firmy, které se na vás chtějí obohatit, když vám "cpou" léky, vakcíny, které prošly klasickým procesem schvalování. Pokud vím, lék výjimku získal, je v nemocnicích podáván, tudíž nevím, proč by se měl pokoutně shánět. Že máme nemocnice přeplněné, že již slovo přeplněné je eufemismus, je věc jiná.

alekis, víte, oni ti vámi vysmívaní vědci s tituly před jménem a za jménem, celý rok velmi usilovně pracují na poznání a pochopení toho nešťastného viru. Už se přišlo na mnohé, ale to chce občas i tu nenáviděnou televizi a rozhlas zapnout, po internetu se rozhlédnout. Tedy, někam jinam, než na nějaké lepé hochy a různé blogýsky.

Text příspěvku byl upraven 04.03.21 v 16:44

Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 16:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.03.2021 v 17:09

Hana H., málokdy to říkám, ale dnes si neodpustím. Domnívám se, že, o věci vím podstatně více, než vy. Minimálně o tom, jak a kde se publikují studie, jak jsou ty studie dělány. Ale rozumím, že to je zde bráno jako mánie. Jak říkám, podobný přístup, nás dovedl tam, kde dnes jsme.

Text příspěvku byl upraven 04.03.21 v 17:14

Hana H.
Hana H. 04.03.2021 v 17:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek