Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 04.12.2021 v 17:56

Terror: To je pěkný cíl. :) Já si takové cíle nedávám, jsem rada za to, co jsem letos oproti jiným rokům přečetla a je mi jedno, v kterém měsíci.
Přeju, ať se ti to poštěstí. Taky jsem měla obavu, ale naštěstí ségra čte i takové knihy, co já.

Marika Vanova: Držím palce s výzvou. :)

Eicherik
Eicherik 04.12.2021 v 18:10

Naias: Kniha upírů. Verdikt? :-)

Naias
Naias 04.12.2021 v 18:34

Je to iné než jeho sci-fi poviedky, hoci štylizácia mi bola veľmi povedomá, občas som priam počula Daidala, obvyklého rozprávača Martinových sci-fi poviedok. Celkový dojem je rozpačitý, určitú atmosféru to malo, ale popísala by som to ako búrku v pohári vody. Na začiatku veľké napínanie a strašenie, potom pár zmutovaných, nijak nebezpečných zrůdičiek, a napokon finále, ktoré vyšumelo do nejasnej hrozby vznášajúcej sa nad našimi nič netušiacimi hlavami. Priveľa rokov uplynulo od chvíle, kedy rozprávač zdesene zdrhol, a pritom sa celú dobu nič nedostalo na verejnosť, než aby to vyznelo tajomne desivo.

Eicherik
Eicherik 04.12.2021 v 19:11

To jsem tak nějak očekával. Není to bestseller, ale knížka, kterou ocení jen pár fanoušků, kterým tohle zpracování sedne. Jsem zvědavej na další výtvory pana Martina. :-)

Naias
Naias 04.12.2021 v 19:30

Mne sa jeho sci-fi poviedky páčili, po prvom prečítaní nie, ale potom som si na ne zvykla a začali ma zaujímať. Viaceré som čítala opakovane, ale napríklad tie o profesorovi Kesslerovi si vôbec nepamätám.

Marika Vanova
Marika Vanova 05.12.2021 v 08:21

denib, keri.H - díky za povzbuzení.
Hrozny hněvu už nějakou dobu čtu ze čtečky, ale teď jsem si jí vypůjčila i z knihovny.
Některé knihy totiž čtu i u svíčky, mám ráda tyhle tmavé podzimní a zimní večery, sem tam nějaké světýlko, svíčka a to bych do knížky neviděla, tak si to samé čtu ze čtečky. Teď jsem to tak měla s tou Krasojezdkyní a užila jsem si to.


Eicherik
Eicherik 05.12.2021 v 15:17

Marika Vanova: Svíčky a tmavé podzimní a zimní večery mám také rád. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 05.12.2021 v 15:33

Eicheriku - to je dobře, tak si to užívejme

denib
denib 07.12.2021 v 19:40

Koupila jsem si magnetickou záložku, na které je sova a knížky a nápis: "Spánek je slabochy! Já si radši přečtu knížku." :-) U jaké knížky jste naposledy četli a četli, i když vám rozum říkal, že už byste dávno měli jít spát?

Hana H.
Hana H. 07.12.2021 v 19:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 07.12.2021 v 19:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 07.12.2021 v 19:44

Ad denib: V dětství jsem četl Vinnetoua s baterkou pod peřinou.
A už to bude víc jak 15 let zpět, co jsem četl jeden z případů v knize 3x soudce Ti až do rána.

KristinTj
KristinTj 07.12.2021 v 19:46

denib: :D naposledy asi u Literárního spolku Laury Sněžné. Jinak u každého Zaklínače. A Vanga jsem četla až do svítání.... Nosím si do postele knížku každý večer. Ale většinou ji jenom šoupnu pod polštář.

keri.H
keri.H 07.12.2021 v 21:11

denib: Naposledy to bylo u knihy Před pikolou za pikolou a to bylo takový, tak přečtu pár stranek, pak to bylo dalších pár stranek a nakonec jsem si řekla že bych ji mohla dočíst, že toho už moc nezbývá a pak jsem zjistila, že už je hodně hodin. :)

Moc často se mi to nestává. Kolikrát večer při čtení usínám.

Text příspěvku byl upraven 07.12.21 v 21:12

Eicherik
Eicherik 07.12.2021 v 21:14

denib: To už musí být hodně dávno. :-)

Ale vzpomněl jsem si na jinou věc. Před třiceti lety jsme hodně četli Conana. Já měl od kámoše půjčená nějaká sešitová vydání. Měli jsme sraz, celá parta metalistů, v jedné hospodě a já ještě neměl dočtený jeden ten sešit. Tak jsem seděl sám v létě na lavičce, asi dvě stě metrů od hospody a dočítal ten poslední nepřečtený díl, abych ho mohl vrátit. :-)

Eicherik
Eicherik 07.12.2021 v 21:58

Terror: Koukám, že tohle máš taky: Warlock: Brutal horror #1. Ty máš opravdu kdeco. :-) Když jsem z téhle knížky své budoucí ženě vyprávěl povídku Indiánská žena, tak se jí udělalo špatně. Vyprávím, vyprávím, pak se na ní podívám a ona je úplně bílá. :-D Od té doby vím, že tyhle věci nerada. :-)

R.E.M.
R.E.M. 08.12.2021 v 15:14

denib: Už nečtu do 3 - 4 ráno, když mám druhý den brzo vstávat. Ale o hodinu, dvě čtení občas přetáhnu, i když si říkám, že už bych měla spát. Často rozumně, i když nechtěně dříve, usnu i s knihou v ruce.

Naposley jsem o hodinu a půl déle četla Jak vznikal svět https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-vznikal-svet-423593, pak už jsem naštěstí usnula.

Temný vzorec i Geniální přítelkyně se ti líbily, když mají od tebe 5 hvězdiček?!

Text příspěvku byl upraven 08.12.21 v 15:15

denib
denib 08.12.2021 v 15:28

R.E.M.: Líbily. U té série Naturalista to kolísalo - Temný vzorec je až čtvrtý díl. A podle komentářů bude ta série Geniální přítelkyně kolísat taky. Ale teď zrovna jsem spokojená.

Marika Vanova
Marika Vanova 08.12.2021 v 18:06

denib - Geniální přítelkyně se mi líbila a to hodně, další díl už o jednu hvězdičku méně a dál jsem se zatím neodvážila, potřebuji mezi těmi knihami větší odstup.

Většinou chodím kolem desáté hodiny spát, ale když to stoji za to, tak čtu i déle s hrozbou, že mě druhý den bude bolet hlava. V poslední době to bylo kvůli knihám Slavík, Zapomenuté dívky z Paříže, Mlčící fontány, Zuzanin dech, Ostrov žen moře, Lovkyně a další.

Terror
Terror 08.12.2021 v 18:08

Eicherik: Já si z té knihy až tak moc nepamatuju. Jenom to, že tam bylo hodně českých autorů pod pseudonymy a něco mi říká, že jedna povídka byla o "nekrofilovi", co si nosil práci domů. Ta byla ale fakt k zblití... :)

Eicherik
Eicherik 08.12.2021 v 18:31

Terror: Tak tu si opravdu nevybavuji. Jinak Indiánská žena to je klasika od Brama Stokera, ale to Ty jistě víš. Není čas, jinak bych si po letech tuhle sbírku zopákl. :-)

Terror
Terror 08.12.2021 v 19:05

Jo, času je málo,
knížek je moc.
Jen holky vydrží
číst celou noc!

KristinTj
KristinTj 08.12.2021 v 19:26

Někteří pánové
čtou jako diví
při jídle, při práci
k štípání dříví.

Takže pak logicky
po slunci západu
usnou. No, já jim to
vyčítat nebudu.

Eicherik
Eicherik 08.12.2021 v 19:53

Bravo. :-)

Terror
Terror 08.12.2021 v 19:53

KristinTj: Ehm... Já bych něco řekl. A já to řeknu: Někteří pánové už mají svoje léta. Brzo spát a brzo vstávat. A ráno, když dámy ještě chrupkají, si tito pánové mohou číst. :)

Eicherik: Chtěl jsem Ti doporučit Hlas krve, ale koukám, že už to máš taky přečtené.



Vložit příspěvek