Nono (aneb štrikovna)

DISKUZE » Volná diskuze


Jacck
Jacck 06.02.2018 v 11:39

dobrý je ten komentář z diskuze na technetu pod tím, jak Rusko manipuluje občany

".... Hoaxy šířily seniorky po naší rodině s vytřeštěnýma očima a s pocitem, že ony výjimečné dámy se dostaly k této ojedinělé pravdivé informaci a je jejich svatou povinností nehodit to do koše a šířit to na všechny strany. Všechny pak samozřejmě volily Zemana. Pochybuji, že mají dámy něco společné s KGB, to tak za mlada, před 120 lety. Dnes pouze dobrovolně dělají proruskou kampaň a vlastizradu na České republice, a to jen tak ze sportu a z hlouposti. Tak mi přijde, že agenti Putina to mají snadné. Pracují s lidskou hloupostí a tyhle zdroje jsou naprosto neomezené. Je to jak štěpná reakce. "

to je přesně moje zkušenost z rodiny s touto seniorskou generací. Čtou Ruskem placené desinformační weby, Rusové jím zasílají maily, a oni pak mají pocit, jací nejsou géniové, že na to přišli. Přitom jim akorát Rusové nakrmili hlavu konspiračním hnojem a získali od nich to co chtěli, hlas ve volbách pro svého kandidáta.

A proč je to tak nebezpečné? Antidemokratické strany (SPD, KSČM, ANO) mají ústavní většinu na to, aby prosadili zákon o referendu
https://zpravy.idnes.cz/jednani-ano-komuniste-referendum-dqe-/domaci.aspx?c=A180206_092226_domaci_kop
jakmile toto tady bude, tak pro Rusáku nebude těžké pár set tisíc podpisů nasbírat a pak ty kognitivně slabší opět zmanipulovat, jakýmkoliv směrem se jim to hodí.

Nedávno ve sněmovně schválili zákon na ochranu seniorů před tzv. "šmejdy" (různí ti prodavači hrnců atd.) a budoucnost svého národa před nimi chránit nebudeme? Vždyť se tu stačí podívat na testera....

Text příspěvku byl upraven 06.02.18 v 11:41

bubka
bubka 06.02.2018 v 14:52

Intelektuálko, podle mne je bohů habaděj, jako správná bytostná ateistka si z nich dělám tak trochu legraci. I já mám, bohužel až příliš četné zkušenosti s umíráním ateistů, dokonce v jednom případě až příliš dlouhým umírání a nemohu potvrdit přijetí jakéhokoliv boha před smrtí naopak - ateista žil a ateista umřel. Možná, že ty ses nesešla s ateistou, ale agnostikem,, neb to byla výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Věřím, že myšlenka o hledání svého boha pochází od duchovních, normálně chválí svůj prodejní artikl a tím je bůh a víra., přece neřeknou, : velká část lidí nám to prostě nezbaštila.

bytosti, až předmětem hovorů a úvah přestane být pravda, vrátíme se do jeskyní? Neb snad na stromy? a až nás přestane zajímat politika, tak necháme správu věcí veřejných na ty, kdo se toho sami chopí a na náš účet budu spravovat zemi?

debata o bohu je opravdu k ničemu, neboť věřící nejsou s to pochopit, že někdo skutečně doopravdy, na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí je bezvěrec a nic na tom dokonce ani sám nemůže změnit. Takže, ať jsem ji vedla s jakýmkoliv věřícím, vždy jsme skočili u stenjé debaty - ty fakt nevěří ani malilinko, a co když ti dám obrázek panenky Marie.....takže fakt to nemá smysl.

jsem vážně spokojena, že jsme už ve vývoji společenské spravedlnosti a rovnosti tak daleko, že můžeme říci, že u nás také právě strany antidemokratické hájí skutečnou demokracii... jen je škoda, že puncovaní demokraté mají hrůzu ze skutečného hlasu lidu, pardon, ne vždy, jen tehdy, když neladí s jejich směšnými a hloupými názory. Jen bych chtěla znát ten klíč, kterým rozklíčuju, kdo to s republikou a s námi všemi myslí dobře....

ohledně stáří a naivity musím říci, že to není ani tak naivita seniorů, jako slušnost a životní zkušenost - většinu života žili v přátelské společnosti, nepředpokládají, že je chcěe okrást, protože sami žili celý život stejně jako jejich společnost .- bez zlodějin. Je jim také trapné odmítnout tu skvělou nabídku, no ale je třeba přiznat, že šmejdi pro ně aspoň musejí uspořádat divadlo, kdežto mladé generaci stačí dát cukerínové= snímky na net a obchody s nefunkčním a předraženým zbožím jen kvetou, Pokud vím, Indiáni měli rady starších nikoliv rady čtyřicátníků nebo konce rady výrostků.

mohu v té souvislostri citovat svatou knihu některých, tedy bibli?

Můj synu, poslouchej otcovo kárání a matčiným poučováním neopovrhuj.

Synové, slyšte otcovské kárání, pozornost věnujte poznávání rozumnosti

Syn otcovským káráním zmoudří, kdežto posměvač pohrůžky neposlouchá.

Hůl a domluva dávají moudrost, ale bezuzdný mladík dělá ostudu své matce.

copak na to staří Římané?Stáří totiž vzbuzuje úctu teprve tehdy, jestliže si udržuje a obohacuje svá práva, nikomu se nepoddává, a jestliže na svými vládne až do posledního dechu.", Marcus Tullius Cicero

zatím neznám takové, které by říkalo - nech za sebe rozhodovat kohokoliv a považuj ve stáří každé děcko za sebe moudřejí

intelektuálka
intelektuálka 06.02.2018 v 15:27

Teda Bubi, ty se umíš rozepsat.... Nechci nikoho přesvědčit, jen říkám svůj názor.
Nesměju se ateistům ani věřícím jiné víry - beru je jako svéprávné se rozhodnout.
A s těmi umírajícími je to asi tak, že najednou cítí konec a říkají si: co bude?
A najednou v Bohu vidí naději...Určitě znáš brněnské hospice - většinou tam pomáhají řádové sestry...

bubka
bubka 06.02.2018 v 16:25

trvám na svém, ateista se věřícím nestane ani v okamžiku smrti. I když nevylučuju, že to mohou řádové sestry tvrdit. Nakonec kněz, který vnikl ke Gustávu Husákovi, když ten byl v komatu a setrval tam okamžik, než se vrátil Husákův syn a vyhodil ho, taky tvrdil, že se Husák dal na víru, Syn vše uvedl na pravou míru.

tester
tester 07.02.2018 v 04:17

Přežil jsem od mladých let mnoho manipulací, ale co si to teď ti Rusové dovolují, to tu ještě nebylo. Je to gigamanipulace, něco jako palba z kaťuší.

Jacck

tester
tester 08.02.2018 v 15:16

To chci také https://zpravy.idnes.cz/bodovani-cinanu-cina-bodovy-system-dup-/zahranicni.aspx?c=A161024_124033_zahranicni_mlb
Každý občan bude zřetelně označený na oblečení číslem společenského kreditu. Nejlépe by bylo barvou oblečení. V čísle kreditu budou zakodované atributy občana.

kní
kní 08.02.2018 v 15:18

Velký Rudý Bratr ...

kní
kní 08.02.2018 v 15:25

z rubriky LN "Český ležák" - již 1108 dní uplynulo od pronesení lživých slov prezidentem (Zemanem) na adresu Ferdinanda Peroutky.
Z toho 420 dnů leží věc na Nejvyšším soudu, kam se obrátila po rozhodnutí Městského soudu v Praze Peroutkova vnučka paní Kaslová i prezidentská kancelář s dovoláním. Pár dnů poté, co bylo dovolání podáno, soudci odložili vykonatelnost verdiktu, protože by prý vyslovením omluvy hrozila Hradu závažná újma. Jaká, to už soud nespecifikoval a obšírnější zdůvodnění odmítl.
Vyřízení dovolání v občanskoprávním věcech přitom trvá na tomto soudu průměrně 200 dní. Věc má na stole soudce Pavel Pavlík.

Jacck
Jacck 08.02.2018 v 16:17

tak soudruh kgb Zeman se tam chtěl jet učit stabilizovat společnost. Každý bude očipovaný už od narození, policejní aparát bude mít brýle, které umí rozpoznávat obličeje a ihned u každého uvidí poslední historii brouzdání po internetu, a lidi budou řazeni do občanů nižší a vyšší kategorie podle uvědomělosti politického smýšlení. Ony ty dystopické scifi knihy možná nebudou zas takové scifi. Kombinace totalitního režimu s high tech vynálezy a metodami kontroly společnosti. A nejhorší je, že je u nás 2.8 milionu idiotů, kteří toto volí.

triatlet
triatlet 08.02.2018 v 16:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 08.02.2018 v 16:46

Možná jich je spíš 5.661.781, když přičteme ty, kteří nevolili. Hloupí? Naivní? Nevšímaví? Nevnímaví? Neinformovaní? Vyloučení? Od každého kousek.

Text příspěvku byl upraven 08.02.18 v 16:48

kní
kní 08.02.2018 v 16:48

No, triatlete, na Pojarovy medvídky mi nešahej! :-)
I když ten velkej byl docela hajzlík...

Alix
Alix 08.02.2018 v 20:31

Myslím, že každý z nás má nějakou víru. Ať už vypadá tak nebo tak. Nemám agresivní povahu a myslím, že není správné brát někomu to, čemu věří a co mu pomáhá žít. Vždycky jsem chtěla, aby mi nikdo nebral to, čemu věřím já a já jsem se vždycky snažila pochopit, čemu věří ten druhý. Pokud mi nebral to, co je mé, nebrala jsem ani já to, co bylo jeho. Je to v podstatě velice jednoduché, stačí jen chtít. Když tady čtu určité výlevy nenávisti a dogmatismu, vždycky mne potěší komentář zdravého rozumu a lidskosti. Jsem ráda, že těch rozumných a lidských hlasů není málo ...

Jacck
Jacck 08.02.2018 v 20:42

Alix, jsi nejspíš ještě mladá a tedy naivní. Máš pocit, že když ty jsi dobrá, tak celý svět je plný dobrých lidí a že když ty je necháš na pokoji, tak oni nechají na pokoji tebe. Vyrůstala jsi ve svobodné společnosti a pomalu si toho nevážíš. Dnes většinu planety zabírají režimy a společnosti zcela jiné, autokratické, diktátorské, ovládané tajnými službami. V Rusku vládne diktátor, který pochází z tajných služeb, kontroluje veškerá média, veškerý internet, veškeré soudy a policii a ovládá stát pomocí armády tajných služeb, zejména vlastní všechna média a lidem podává jen takovou pravdu, jakou chce, aby slyšeli. Je to nesvobodná společnost a všichni schopní charakterní lidé odtud utíkají. A tento režim nás nenechá na pokoji jen proto, protože my s ním chceme žít v míru. On nás nenechá. On to tady chce ovládat, kontrolovat. Korumpuje politiky, vede proti nám hybridní válku, která spočívá v dlouhodobé expertní manipulaci veřejného mínění a infiltraci politiky i mocenských složek svými agenty.
Podle mého si to ve své naivitě vůbec neuvědomuješ a vůbec si neuvědomuješ, jak rychle se taková svoboda může ztratit a jak rychle se ocitneš v nesvobodné společnosti. Studuj historii 20. století.
To není o nějaké nenávisti z mé strany. Je to spíš frustrace na blbost svých spoluobčanů, kteří nevidí, co se děje a jsou schopni nás do té nesvobody znovu zatáhnout. Stačí se podívat na příklady Polska nebo Maďarska, kde tento proces již započal a pokročil (omezují se média, svobody projevu).

Alix
Alix 08.02.2018 v 20:51

Jacck, nejsem zas tak mladá a nejsem naivní. Psala jsem jen své myšlenky a asi i přání. Asi to ale naivně vyznělo, to připouštím. Všechno, co píšeš, si velice dobře uvědomuji, znám historii a vidím, co se děje. Jen se asi nedokážu vyjadřovat tak razantně jako ty, čímž nemyslím nic špatného. Nelíbí se mi, co se děje u nás i ve světě, ale nechci taky tady zabřednout do nekončící a hysterické debaty. Nemá to totiž smysl. Aspoň tady určitě ne...

intelektuálka
intelektuálka 08.02.2018 v 20:52

Jaccku - Alix má dobrou myšlenku - žít a nechat žít. Každý máme své krédo a dogmatimus není řešení.

Alix
Alix 08.02.2018 v 20:59

intelektuálka, děkuji, tak jsem to myslela...
Ale není to úplně přesné. Ne, žít a nechat žít. Spíš - pochopit a snad občas a někdy tolerovat. Asi to neumím přesně napsat, jak to myslím.

Jacck
Jacck 08.02.2018 v 21:03

Eicheriku, já ani nevím co ti na to napsat. Rusko způsobilo masakr na Majdanu (ruští snipeři stříleli do davu), pak Rusko vojensky anektovalo Krym a napadlo východní Ukrajinu. A to celé jen proto, protože Ukrajina se chtěla vymanit ze sféry vlivu Ruska. Pak Rusové začali šířit lži, že EU s Amerikou podporují banderovské fašisty. Jak tomu vůbec můžeš věřit? 50 tisíc mrtvých. Pokud máš nějaké pochybnosti o Putinově humanitě, tak si zjisti, jak bombardoval Grozné. Přečti si vraždách novinářů v Rusku, abys pochopil, jaké má ten člověk představy o pravdě a svobodě slova. Přečti si o vraždách politických oponentů, abys pochopil, jak Putin nakládá se skutečnou opozicí (ne s tou potěmkinovskou opozicí, co má dnes). V čele Ruska je mimořádně nebezpečný psychopat bez jakéhokoliv svědomí. A ten psychopat je teď ve válce se Západem.

intelektuálka
intelektuálka 08.02.2018 v 21:04

Alix - nikdo asi neumí pochopit na 100 % druhého. Ale stačí vyslechnout.

Jacck
Jacck 08.02.2018 v 21:09

Alix, tolerovat takové věci je možné jen tehdy, pokud mne přímo neohrožují. Pokud chceš věřit, že země je placatá a stojí na krunýři obří želvy, tak si tomu věř, to mi nijak nevadí. Pokud ale začneš mít vymytou hlavu komunismem, nacismem nebo podobnou ideologicí, tak už je načase začít si dělat obavy. U nás víc než polovina populace volí bezpáteřní ruskou loutku, která lže jako když tiskne a názory převrací jako korouhvička, a zcela cíleně rozeštvává společnost (jako součást ruské hybridní války). Toto není legrace.

intelektuálka
intelektuálka 08.02.2018 v 21:17

Chlapi, já nejsem politik, ale my jsme střed Evropy. A ni západ ani východ nás neochrání, každý bude sám pro sebe. Budem jen tranzitní zemí.

Alix
Alix 08.02.2018 v 21:24

Jacck, to, že jsem smířlivá a nemám ráda kecy, které tady většinou sklouznou do neskutečně agresivních debat, neznamená, že nemám zdravý, praktický a logický rozum. Neznamená to, že když jsem smířlivá a neagresivní, nevidím a neslyším, co se kolem mne děje. Neznamená to, že mám mozek vymytý jakoukoliv ideologií.
Toho, koho ty nazýváš bezpáteřní ruskou loutkou, nesnáším, stejně jako nesnáším lidi, co lžou, mění názory podle situace a s úsměvem urážejí lidi, kteří jim nejsou po chuti. Všechno to vím a pokud bych to mohla změnit, udělám to. A s Pratchettem na mne nechoď, já ho znám ...

kní
kní 08.02.2018 v 21:24

How Democracies Die (Jak umírají demokracie) - Steven Levitsky, Daniel Ziblatt:
Budoucího lídra s autoritativními sklony lze celkem dobře poznat předem. V počátcích své kariéry se klidně může halit do roušky nevinného demokrata s ušlechtilými reformními záměry, často se ale dopouští různých rétorických přešlapů, jež naznačují, že nemá svoje představy o fungování demokracie a právního státu úplně srovnané.
Signál č. 1 - slovně nebo i činy ohrnuje nos nad pravidly hry. Demokracie se mu jeví příliš komplikovaná, nedá se v ní pro samý kompromis a jednání prosadit nic pořádného.
Signál č. 2 - političní protivníci jsou v jeho očích smrtelným nebezpečím lidu a národa. Jsou to vlastně zrádci národa, cizáci, žijí ve světě úplně jiných, zcela nepřátelských hodnot.
Signál č. 3 - budoucímu autoritáři (diktátorovi) nevadí "trocha" dobře míněného násilí. Nemusí k němu sám přímo vyzývat, když ale někomu jeho jménem uletí pěst, nic tak hrozného se přece neděje.
Signál č. 4 - občas utrousí, že někteří jeho demokratičtí oponenti mají možná až příliš velký prostor k rozletu. Co si to média vlastně dovolují, klást tak drzé otázky? Je si protikandidát jistý, že nebude muset někdy později čelit trestnímu stíhání? "
Autoři knihy vidí chvění demokratického zřízení leckde, od Maďarska či Polska přes Turecko či domácí Spojené státy až třeba po tragický příklad totální proměny demokracie v diktaturu v dnešní Venezuele.
(z článku Jak zachránit demokracii, Jiří Sobota, Respekt č. 6/2018)

intelektuálka
intelektuálka 08.02.2018 v 21:27

Eicheriku, já jsem žena a všechno konzultuji s mužem, protože ti válce líp rozumí.
On mne učí, že válka je boj. A když dojde ke konflktu, budem na to sami jako vždy - podle historie.



Vložit příspěvek