Nono (aneb štrikovna)

DISKUZE » Volná diskuze


EmmaKrizova
EmmaKrizova 10.02.2018 v 10:15

Ale kni toto je veřejný prostor!

bubka
bubka 10.02.2018 v 10:42

ale kní, vždyť sis přála, aby se měli kde sejít ti, které jiná témata neoslovily. tos mohla rovnou nazvat svoje diskuzní téma -. kdo nesnáší Zemana a Rusko, ať se jde vykecat . ne?

myslím, že není proč se lekat kní a akceptovat její zákazy, vždyť toto je veřejná diskuze a o psech toho bylo již tolik napsáno, že je je dobře o nich informace sdílet. Zatímco témata, která ona ta miluje jsou dnes, po volbě Zemana na dalších pět let, poněkud vyčpělá a s literaturou nesouvisejí vůbec.

snad bych se pejskařům mohla ještě svěřit s tím, že moji psi akceptují moje kočky plně, dokonce bych řekla, že kočky je velmi uznávají a hledají u nich bezpečí. Bohužel totéž nemůžu říci o slepicích, které jsem,, spolu s kurníkem a ke své škodě pořídila svému synovi, který si to přál. Zbyly jen dvě, ale pěkně nesou ... kní a jak jsi na tom ty?

kní
kní 10.02.2018 v 10:58

Romský aktivista Karel Holomek napsal v roce 2009 o tehdejším prezidentovi: "I já se připojuji z nezbytnosti k těm, kterým činí potíže být zdvořilý vůči takovému člověku, byť je i prezidentem. Nezaslouží si více ohledu. On se na nás občany taky neohlíží." (LN 2.4.2009) Velmi přesně vystihl i pocity vůči současnému znovuzvolenému prezidentovi nejen Pavla Nováčka, VŠ pedagoga z Univerzity Palackého v Olomouci (samozřejmě i moje).

Pan Nováček ve své úvaze Ostrovy pozitivních deviací (LN 9.2.2018) dále píše:

Lze předpokládat, že Miloš Zeman bude ve svém druhém funkčním období "odbrzděný", nebude brát, kromě svých zájmů, příliš ohledy na nikoho a na nic. Kdyby byl mladší a při síle, bylo by to sice nepříjemné, ale pravděpodobně nikoliv pro tuto společnost nebezpečné. Jak mu však viditelně ubývají síly, budou mít stále větší vliv spolupracovníci, kterými se obklopil. A to je představa, ze které mrazí.

kní
kní 10.02.2018 v 11:06

Co tedy dělat? Dát na prezidentovu radu a na dalších pět let, nebo do jeho skonu, zavřít ústa? Ani náhodou. Miloš Zeman rád používal pojem "ostrovy pozitivních deviací". Poprvé jej zmínil ve své stati Prognostika a přestavba v létě 1989. Znamená místa, kde se uskutečňuje úchylka směrem k dobrému. Původním autorem tohoto pojmu je pravděpodobně slovenský sociolog Martin Bútora, ale to není tak důležité. Podstatné je, že opět přišel čas na vytváření ostrovů pozitivních deviací. Nepotřebujeme k tomu žádné lobbisty, dotace, granty ani reprezentativní sympozia. Potřebujeme čas a dobrou vůli se setkávat, poznávat a tvořit v malých skupinách. Potřebujeme v klidu analyzovat nejen to, co je špatně a proč je to špatně, ale také formulovat scénáře možných budoucností, až se opět otevře okno příležitosti. - pokračuje Pavel Nováček 

a uzavírá takto:

Největší zima a tma bývá před úsvitem. Chvíle, která se zdá být beznadějná, je předzvěstí nového začátku.

kní
kní 10.02.2018 v 11:22

Polská vláda Práva a spravedlnosti se rozhodla skoncovat s řečmi o "polských koncentračních táborech" zákonem. Jeho přijetím si polští zákonodárci rozházeli kdekoho od Izraele po Spojené státy. Ani se tomu nelze moc divit, zákon zakazuje, aby se o něčem mluvilo. Sama nejsem příznivkyní toho, aby se o něčem zakazovalo mluvit nebo aby za výroky šel člověk do vězení, bývali jsme stoupenci názoru, že na slovo se odpovídá slovem - ale evropské právo a zvyklosti to umožňují s odůvodněním, že popírání holokaustu uráží památku nevinných obětí. Proti tomu lze sotva co namítat.
V případě Polska tomu je snad jinak? Ona ta slova o "polských" táborech neurážejí památku lidí, kteří zahynuli, protože chtěli někoho zachránit? Většina polských zákonodárců si zjevně myslí, že urážejí. A zákon obsahuje klauzuli, že možný trest se nedá uplatnit na vědecké výzkumy ani na umělecký projev. Slova o tom, že by se třeba mohli dostat před soud potomci obětí holokaustu, když budou mluvit o tom, co se stalo jejich předkům a jaký podíl na tom měli Poláci, jsou lichá - zákon má chránit polský stát a polský národ, nikoli jednotlivé ničemy a kolaboranty.
Stejně si myslím, že si mohlo Polsko tenhle zákon ušetřit, ačkoliv motivy jeho přijetí chápu. Vyvolal zbytečné spory, v nichž nepochybně padne mnoho neuvážených slov. Na druhé straně ovšem vyvolal rozsáhlou diskusi, v níž se množí dozvědí, co dříve nevěděli. A to je, myslím, nakonec užitečné, přestože polským zákonodárcům šlo zcela jistě o něco jiného.

Petruška Šustrová (část článku "Marné volání" LN 9.2.2018)

kní

kní
kní 10.02.2018 v 15:59

Ačkoliv Pavel Nováček píše, že není důležité, kdo je autorem pojmu "ostrov pozitivní deviace", neškodí pokusit se zjistit to. Za autorku bývá často označována slovenská socioložka Soňa Szomolányiová, které jsem se (2014) zeptal, jak to tehdy bylo. Napsala mi toto:
"Samotný pojem v približne rovnakom čase sme používali viacerí a ťažko určiť prvenstvo. Aj preto, lebo pojem je to v sociológii starší (Landberg, 1968). Faktom je, že mimoriadnu kariéru urobil v rokoch 1988-89 ešte pred Novembrom v Českosloslovensku a to nielen ako pojem odborný. Dokonca sa ma na jeho význam pýtali na výsluchu na ŠtB! Nie že by čítali časopis Sociológia či Literárny týždenník (v článku Je sociálna zmena mimo nás?), kde som termín 'pozitívna deviácia' teoreticky zarámovala, ale upozornila ich na mňa pochvala disidenta Miroslava Kusého na vlnách Slobodky. V akom poradí termín použili Martin Bútora, Fedor Gál či Miloš Zeman, mi je ťažko povedať - bolo to akosi vo vzduchu našej československej sociologickej obce. Rozhodně som termín nepoužila ako prvá, ale som ho konceptualizovala a tým možno dostala do širšieho vedomia kultúrnej obce na Slovensku."
napsal Jaroslav Veis v dnešní rubrice DOPISY REDAKCI (LN)

Jacck
Jacck 10.02.2018 v 17:35

už je to tady, národ se bude dělit
http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-tomanek.php?itemid=31008

triatlet
triatlet 10.02.2018 v 17:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 10.02.2018 v 18:18

Mám čau čau a neměnila bych, jako nezletilá jsem měla čuvače, je taky skvělý, na rozdíl od obvyklé povahy čauáka má čuvač veliký smysl pro humor, ale měla jsem i psa, otce mých štěňat, který se jím taky vyznačoval.

Byl to pes, o kterém veřejně prohlašuju, že to byl nejlepší chlap mého života, hodný věrný, připraven k obraně a velmi milý. Jmenoval se Dean úředně, ale Bufánek ve skutečnosti. ale ačkoliv jsme na sebe byli skutečně navázáni, a dokonce se mi smáli, protože jsem věděla i přes několik místností, kdy se zvedl a že chce vodu nebo ven, kdybych nebyla pevná ateistka, řekla bych telepatie, takže i přes to jsem ho životně zklamala a ani jsem nechtěla,

Když byl hospitalizován a potřeboval krev, dovedla jsem jeho syna a i když mi lékař slíbil, že mne Bufa neuvidí, protože musel v nemocnici zůstat, dovedl mne až k němu, ale já jsem pak odešla, on žil ještě dva roky, ale nikdy mi to, co chápal jako zradu, neodpustil. To jsou psi čau čau.

Syn by ale chtěl nějakého hravějšího, který by nosil klacíky.., možná někdy v budoucnu a možná fakt z útulku, samosebou k čauákovi, nebo lhasu apso.

Naias
Naias 10.02.2018 v 18:43

Ja som mala nemeckého špica, malého. Bol strašne uštekaný a bystrý, taká malá vychcaná potvorka. Bol hnedý a keď bol šteniatko, podobal sa trochu na maličké medvieďa. Občas pred ním nejaké dieťa utekalo s výkrikom: „Medveď, medveď!“, čo bolo dosť srandovné, keďže to bolo trojkilové šteňa.

kní
kní 10.02.2018 v 18:44

To je nápad, Jaccku! Ještě nějak vymyslet rozlišovací vnímací technologii. Já zas četla v Respektu vynález jednoho běžce (mě taky, když ne teda běžím, ale delší dobu rychle kráčím, napadají div ne geniální věci...) pracovně nazvaný Švejk news, což by byly seriózní informace zabalené v bulvárním obalu a vybavené osvědčenými zábavními triky - třeba křížovkou.

tester
tester 10.02.2018 v 19:24

Střední knírač černý s kupirovanýma ušima a se zkráceným ocáskem. Vypadal krásně sportovně.
Čilý, bystrý a učenlivý. Ale už je po něm. S celýma ušima a celým ocáskem vypadá knírač velmi BLBĚ. Všechno na něm vlaje jako hadry na holi. A velký knírač je kolohnát. Malý knírač je uštěkaná uřvaná vzteklina.

triatlet
triatlet 10.02.2018 v 19:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
pavlinda
pavlinda 10.02.2018 v 20:46

triatlet-tu fenku máte z útulku?

tester
tester 11.02.2018 v 03:16

To kní... chce to přímou demokracii a pak budou politici hodní. Zastupitelská se neosvědčila. Výzva je trapná.

bubka
bubka 11.02.2018 v 07:52

já jsem zapálená stoupenkyně zákazu kupírování, líbí se mi všichni psi více nekupírovaní, rozhodně s ušima plácačkama - i dogy a dobrmani , prostě každý a taky s ocásky. I když připustím, že první setkání s boxíkem, copak s ušima, ale s ocáskem i ušima, mne poněkud znejistilo, co je to za rasu, ale trvalo to jen mžik.

mne zaráží americká móda chovat křížence F1 a to rozličných plemen, potkala jsem se s labradoodlem (labrador - pudl) , vypadal moc pěkně, byl dovezen z USA a údajně by hodně drahý. I u nás jsou podobné pokusy, dočetla jsem se i o paní, bývalé člence chow chow klubu, která zkouší F1 křížence čauáků, ale kdo k tomu, to už nevím.

No a někdo, kdo chová více ras i pohlaví, kouká jako blázen a má podobných kříženců celý pelíšek

Text příspěvku byl upraven 11.02.18 v 07:52

triatlet
triatlet 11.02.2018 v 10:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 11.02.2018 v 11:28

Středoevropský průzkum slovenské výzkumné společnosti GLOBSEC ukázal, že většina mladých Čechů od 19 do 35 let považuje na rozdíl od většiny svých vrstevníků v Maďarsku, Polsku a na Slovensku Evropskou unii za "špatnou věc", nic o ní neví a v případném referendu o setrvání Česka v EU by podpořila odchod.

kní
kní 11.02.2018 v 11:30

Výsledky hlasování potvrdily vysokou autoritu politika, který prosazuje zájmy a touhy českého národa, komentoval ve svém gratulačním dopise vítězství svého spojence a vazala Miloše Zemana v českých prezidentských volbách ruský vůdce Vladimir Putin.

kní
kní 11.02.2018 v 11:35

"Znamená to konec první České republiky jako ústavního státu s parlamentaristickým režimem a nástup benevolentního autoritarismu, který se zaměří na policii, státní zástupce, soudy, média a podobně; druhá Česká republika s vládou podporovanou ANO, Okamurou, komunisty a Zemanem nebude stejná jako pomnichovské Československo, ale už ta dikce parlamentní a prezidentské kampaně naznačuje, že to nic pěkného nebude," popsal na sociálních sítích profesor práva z univerzity ve velšském Cardiffu Jiří Přibáň, co podle něj pro Česko bude znamenat dalších pět let vlády Miloše Zemana.

kní
kní 11.02.2018 v 11:36

Je nepochopitelné a tragické, že více než polovina Čechů dává přednost tyranské diktatuře a xenofobii, komentoval výsledek českých prezidentských voleb ruský disidentský historik Andrej Zubov ve svém komentáři pro ukrajinská média nazvaném "Tentokrát se to obešlo bez tanků".

tester
tester 11.02.2018 v 15:01

To triatlet...http://www.profarm.cz/prodej/kauter-elektricky-na-ocasky-selat-420
protestujte proti tyranům nebohých selátek-mají to povinné ! Cvak a ocásek je pryč. Ale vepřový řízek chutná stále !!!

Text příspěvku byl upraven 11.02.18 v 15:04

kní
kní 11.02.2018 v 15:06

"Na gymplu jsem měla samé jedničky a přitom jsem si připadala, jako kdybych se vůbec v ničem nevyvíjela. Tak jsem odjela do Nevady, a i když ta škola nebyla jedna z nejlepších, naučila jsem se tam diskutovat a mluvit o svých názorech. Ze začátku se mi stávaly celkem komické situace. Někdo se mě zeptal, co si myslím o nějaké knížce, a já začala hledat odpověď v učebnici literatury. Možná že se to dnes zdá úplně mimo, ale já vážně byla zvyklá z českého vzdělávacího systému výhradně na memorování. Proto neustále říkám, jak důležité je kritické myšlení a studentské parlamenty, které vytvářejí prostor pro diskusi. Už na střední se naučíte spolupracovat s jinými lidmi a dojít ke kompromisu. Samozřejmě že ne vždy to funguje skvěle. Ale to je přesně to - nemá to fungovat vždy podle našich představ. Neznamená to, že když dám hlas konkrétní straně, pokaždé vyhraje. Demokracie také není pořád ideální a podle našich představ, proto považuji za důležité se s tím seznamovat už na školách."
(z rozhovoru se Zuzanou Vuovou, Respekt 43/2017)



Vložit příspěvek