Off topic a pověry a bludy všeho druhu

DISKUZE » Volná diskuze


woodward
woodward 02.09.2016 v 10:44

to může přijít dost draho, když se musí platit nájem a odbornej personál.

woodward
woodward 02.09.2016 v 10:49

Aha, takže jen tak aby dítko taky vědělo, že existujou jiný děti než brácha.

To Pračtení je fakt srandovní a fakt chytrý.

…hodný strom, který povede čistý, slušný a přímý život, si tak zajistí i život posmrtný. Když bude výjimečně dokonalý, vrátí se znovu na svět v podobě pěti tisíc roliček toaletního papíru.

Dvoukvítek byl turista, první z těch, kteří se měli na Zeměploše vyvinout až mnohem později, a samotným základem existence turistů je neochvějné přesvědčení, že jim se nic zlého nemůže stát, protože oni se přeci do ničeho nepletou. Další taková přesvědčení mu říkala, že když bude mluvit pomalu a nahlas, musí mu každý rozumět, že většina lidí je důvěryhodná a že při troše rozumu se lidé dobré vůle vždycky dohodnou.

…potíž s nepředstavitelnými hrůzami je v tom, že si je každý velmi snadno představí...

woodward
woodward 02.09.2016 v 10:57

Když ses těch vojáků v Izraeli ptala, kolik je hodin, mluvila jsi pomalu a nahlas? :D

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 11:01

:-D vy jste oba vtipní :-D myslím, že u pana Terryho má lví podíl i překlad pana Kantůrka :-)
jinak se musím někde svěřit se zážitkem....právě jsem zhltla Pýchu a předsudek a jsem úplně naměkko. Nemohla jsem to skoro odložit, nechápu, že jsem po tom nesáhla už dřív.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.09.2016 v 11:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 11:08

Hanka: myslím, že asi sáhnu i po jejích dalších knihách. Nic tak pozitivního a kouzelného jsem dlouho nečetla. Já jsem se asi zamilovala do pana Darcyho :-D Člověk by nevěřil, že ta kniha má dvě stě let.


woodward
woodward 02.09.2016 v 11:10

Hanka: Mluvit anglicko-latinsky, to není ono. To správný mluvení nahlas a pomalu musí probíhat v rodném jazyce. Pro-sím vás ku-dy se jde na ná-dra-ží? Ná-dra-ží. Ro-zu-mí-te? Nebo: My bysme chtěli dží-ny. Tady na man-že-la.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.09.2016 v 11:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 11:18

Hanka: Taky romantické knihy moc nemusím, proto mě překvapuje, že se mi to celkově moc líbilo. Právě mi to přijde jako velmi vyvážený koktejl všeho....lásky, tradic, ironie, vtipu i citu...ono by to jedno bez druhého asi ani tak nefungovalo :-)

woodward
woodward 02.09.2016 v 11:22

ale je fakt, že to nepostihuje jenom turisty. když člověk v cizím městě nezná jazyk, občas na něj takhle zkoušejí mluvit místní. zkusíš se někoho zeptat na cestu nebo prostě na cokoliv a hned je kolem tebe houf, všichni brebentěj, a pak se v houfu prosadí jedinec, kterej začne pečlivě artikulovat a otvírá při tom ústa jako kapr. zažil jsem verzi maďarskou, rumunskou, italskou, portugalskou aj. a je to vždycky zábavný, pokud člověk zrovna nemá naspěch.

woodward
woodward 02.09.2016 v 11:48

Hanka: I sám Nero Wolfe, který ročně přečetl cca 200 knih a o ženských si myslel jen to nejhorší (pokud nejsou nebetyčně pitomé, jsou vrcholně nebezpečné), uznával, že Jane Austenová umí napsat román.

Přirozeně měl na ni kvůli tomu spadeno.

Text příspěvku byl upraven 02.09.16 v 11:53

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 11:49

Hanka: Mám to víceméně stejně a proto jsem po té knize asi dlouho nesáhla, když jí navíc znám i z filmu. Osobně mi přijde, že i kromě vdavek ukazovala společnost dané doby a i když bych v té době asi spíše žít nechtěla, tak mě fascinuje, jak se k sobě lidé dokázali chovat, jak byla společnost hlavně o komunikaci a i tradice byly svým způsobem kouzelné, i když na dnešní dobu příšerně zkostnatělé. Taky tak nějak nerozumím, že mě to v podstatě zasáhlo, protože i forma jazyka je dost naivní, málo popisná, místy zmatečná, ale jako celek to funguje. Některé knihy jsou chladné, tady mě vtáhla do děje pocitovost. Přelouskala jsem to za necelé dva dny :-)

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 11:51

woodward: no to jsou teda možnosti :-D nebetyčně pitomá nebo vrcholně nebezpečná :-D hihi

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.09.2016 v 11:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 11:56

:-D :-D :-D hahaha kouzelné (to bylo k té pitomosti a nebezpečnosti), dobrá hláška Hani
Na mě měla povinná četba naprosto opačný účinek, nesnáším, když mě někdo do něčeho tlačí a obvykle pak dělám pravý opak. Takže na tuhle knihu musel dozrát čas a chuť.

Text příspěvku byl upraven 02.09.16 v 11:58

woodward
woodward 02.09.2016 v 11:57

Já s tím nemám nic společnýho, to jenom Rex Stout napsal o Neru Wolfovi. On a Archie Goodwin neměli rádi, když nějaká ženská byla dobrá v něčem, co podle nich patřilo jenom chlapům - včetně zdravého rozumu.

Dol a Sally již před šesti lety způsobily, že jsem zásadně změnil stanovisko ohledně ženských v detektivní branži a já měl za to na ně pifku, stejně jako měl Wolfe spadeno na Jane Austenovou, která ho donutila uznat, že i ženská dokáže napsat dobrý román.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.09.2016 v 12:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 12:04

Hanka: mě naštěstí do ničeho nikdy netlačil, protože učitelé věděli, že jako jedna z mála jsem ze třídy knihomol a asi jsem měla štěstí na takové učitele, že viděli jako lepší variantu, když se čte alespoň něco než vůbec nic.

woodward: jo přesně a ten pán žil v jiné době a s názory očividně v pravěku :-D Jestli to není spíše vina mužů, že nedali možnost něžnému pohlaví se více rozvíjet a jestli to náhodou nebude i jejich vlastní ješitností a egem :-)

Text příspěvku byl upraven 02.09.16 v 12:06

woodward
woodward 02.09.2016 v 12:09

Ellbereth: můžeš mít pravdu. Zas tak v pravěku nežil, umřel někdy koncem sedmdesátých let. Ale měl prej IQ 184...

woodward
woodward 02.09.2016 v 12:13

To víš, asi to byl marketingovej trik, chtěl zvýšit sledovanost. Ale o to, co si Rex Stout nebo Nero Wolfe myslí o ženských, v podstatě tak moc nešlo. Jen jsem chtěl upozornit že v názoru na spisovatelky a na Pýchu a předsudek se s Nero Wolfem shoduješ.

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 12:17

Já nemyslela, že vyloženě žil ve velmi dávno minulé době, ale že to spíš připomíná tento názor :-) a jasné, i negativní reklama je reklama.
Jinak je pravda, že se do ženských autorek také zase jako vyloženě nehrnu, maximálně sem tam nějaké to fantasy, ale tam nějaká přeslazenost nehrozí. Zase na druhou stranu ty příběhy mají mnohem lépe vyjádřené pocity než je tomu u mužských autorů a řekla bych, že svým způsobem mohou být i rafinovanější (vrcholně nebezpečné :-D).

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.09.2016 v 12:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 12:30

Hanka: no myslela jsem teď vyloženě opravdu spíše fantasy, protože jak říkám, mám také spíše oblíbené mužské autory. Pokud budu hodně konkrétní, tak třeba taková Anne McCaffrey má vyloženě mizerné popisy čehokoliv, ale na druhou stranu místo vidění obrazů děje, cítíš nálady jednotlivých postav. Neříkám vůbec, že chlapi nemají zvládnutou psychologii, ale je to prostě z jiného pohledu. Teď jsem před Austenovou dočetla Sapfó od Obermeiera a té knize chyběla svých způsobem něžnost....jestli mě teď chápeš co tím myslím. Nemyslím si, že by mužští autoři neměli zvládnutou psychologii nebo vyjádření pocitů....jen je to prostě jiné. Muž nemůže přemýšlet jako žena a žena jako muž a to ani v případech, že se k tomu hodně blíží.

Text příspěvku byl upraven 02.09.16 v 12:33

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.09.2016 v 12:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ellbereth
Ellbereth 02.09.2016 v 12:53

Tak jasné, muži mají asi ve většině případů lépe zvládnutou logiku a dedukci :-D Takže to asi působí srozumitelněji. Což nevylučuje, že čtením autorů - mužů, přestaneme být něžné. Spíš jsem myslela, že zrovna konkrétně u románu o Sapfó mi tam něco chybělo a myslím si, že to mohlo dopadnout lépe, kdyby ženský svět, tehdy hodně oddělený od toho mužského, popisovala žena.
Chudáka woodwarda jsme koukám z diskuze nějak vyšouply :-D asi budeme nebezpečné :-D



Vložit příspěvek