Off topic a pověry a bludy všeho druhu

DISKUZE » Volná diskuze


Raksa.A
Raksa.A 04.09.2016 v 13:54

Ona byla ta minulá zima dost teplá i na Šumavě. Jen doufám, že letos dá zima roztočům zabrat.

woodward
woodward 04.09.2016 v 13:59

Inu, becherovka, to je dneska módní pití, hradní pán je na ni vysazenej... ;-p

Ikkju
Ikkju 04.09.2016 v 14:00

Becherovka s lentilkama - je to výborný! Nechám si to asi patentovat, přímo od noční múzy x)

Jinak jsem ženu dopoledne prováděl po zahradě, objevili jsme tam malá zelená hovínka, zjevně tráva a zbytky semen, teď musím zjistit, co nám to tam žije - nejspíš nějaký hlodavec, ale větší než myš :o

Ikkju
Ikkju 04.09.2016 v 14:02

woodward: Je to klasika, na pana prezidenta ale nepřipíjím x)

woodward
woodward 04.09.2016 v 14:04

já taky ne a becherovku moc nemusím. když už tekutý bylinky, tak třeba jakamarus nebo klášterní tajemství - jenže to už možná ani neexistuje.

Ikkju
Ikkju 04.09.2016 v 14:08

O jakamaru jsem neměl tušení... Ale třeba absint jsem si koupil kdysi kvůli Pagnolovi (kvůli tomu básníkovi, jehož rodina bydlela v livingrůbu, protože byli tak trochu snobové), zajímavé pití.. Akorát jsem pak musel vypít celou flašku :o

Text příspěvku byl upraven 04.09.16 v 14:12


Raksa.A
Raksa.A 04.09.2016 v 14:24

Co je neproduktivní investice? Když nějaký stát nedovolí frakování ropných písků, aby si nezničil spodní vody a místo toho tam vysází les?

woodward
woodward 04.09.2016 v 14:25

To je hezké, že někdo pamatuje na neproduktivní investice.

Já jsem zase vyPračetl další moudrost:
Udržet pravdu ve vaně historie je mnohem těžší než udržet mýdlo v té obyčejné, a ještě těžší je ji tam najít…

woodward
woodward 04.09.2016 v 14:45

Hm, a když si krasavice nakoupí plnou tašku barviček a namaluje si na ksicht úplně cizí obličej, tak se někdy dá mluvit i o investici kontraproduktivní. :)

Raksa.A
Raksa.A 04.09.2016 v 16:41

Zatímco já jsem objevila v Ulici u rybařící kočky dilema matky tří dětí: ...paní Barabásová si pak dělá starosti s tím, jak je možno dvěma rukama napohlavkovat třem dětem najednou. ...

woodward
woodward 04.09.2016 v 16:51

To měla naše maminka zmáknutý dokonale.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 04.09.2016 v 16:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ikkju
Ikkju 04.09.2016 v 18:14

Hanka_Bohmova: díky, mrknu. Koukal jsem se do svých rozečtených věcí, a jsem beznadějně zachlapován, a navíc většina hrdinů věcí, které mám rozečtené, tvoří chlapské kratochvíle jako cestování džunglí, pouštěmi, nebo na jižní pól...

Jo, když je řeč o tom fackování, vzpomněl jsem si na scifi povídky paní Hauserové, musím uznat že ženské dokáží vtipně pojmout i distopii.. http://www.databazeknih.cz/knihy/u-nas-v-agonii-17344

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 04.09.2016 v 18:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 04.09.2016 v 18:50

Hanko, proč se ptáš, co jsou ženské kratochvíle? Jeden by myslel, že jako ženská to budeš vědět.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 04.09.2016 v 19:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 04.09.2016 v 19:08

Univerzálně lidské... čvachtáš ráda v bažinách a jsi samá matika a chemie. jako člověku mi to není vlastní. ;-p

woodward
woodward 04.09.2016 v 19:28

jo, to já právě nevím, proto jsem se ptal :)
ale je fakt, že znám různý ženský a ty mají různý záliby.

Ikkju
Ikkju 04.09.2016 v 20:22

Toma Hodgkinsona si přečtu určitě, plánuju ho už delší dobu, filosofie lenosti je mi blízká.

No extrémní cestopisy čtu možná proto, že jsem kvůli prckovi uvázaný víceméně kolem domu (ikdyž mě, díky bohu, žena občas do divočiny na noc či dvě vypouští).

Jinak diskuse o sexismu je výborná, neskutečně zákeřná :D

woodward
woodward 04.09.2016 v 20:34

Jak to v tom domácím vzdělávání bude s jazykama? budeš děťátka učit jenom anglicky?

woodward
woodward 04.09.2016 v 20:45

To je hrozně důležitý. S jazyky je třeba začít v co nejmladším věku. Matiku a přírodní vědy se naučej kdykoliv, ale vím ze zkušenosti, jak malý děti (tím myslím tak do deseti let, ale začít lze samozřejmě už v předškolním věku) nasávají jazyky jako houba a když s tím začnou pozdějc, jde to už jen čím dál víc ztuha. Takže by bylo fajn do nich začít nalívat dva jazyky dřív, než přijdou na druhej stupeň.

Azizi
Azizi 05.09.2016 v 00:45

Ja som sa začala anglicky učiť na prvom stupni základnej školy, ale teda učila sa mi veľmi ťažko. Bolo to pre mňa niečo úplne nové, cudzie. Vôbec sa mi nezdá, že by sa mi vtedy učila angličtina ľahšie, ako neskôr. U mňa by to malo asi jedine zmysel, ak by som sa cudzí jazyk učila zároveň s materinským. Ja som sa s ním však prvý krát stretla až na škole a to už bolo neskoro.

woodward
woodward 05.09.2016 v 07:24

ono záleží taky na učiteli, kolik toho sám umí a jaké metody používá, ale to hlavní je jazykovej cit. čím míň ho máš, tím obtížnější je učení. každopádně je ale fakt, že čím mladší žák, tím snáz se učí.

Raksa.A
Raksa.A 05.09.2016 v 13:23

Jazykovej cit je prima, ale taky hodně závisí na hudebním sluchu. Když jsme kdysi měli za hluboké totality anténu na ruskou televizi, tak mi dost slouho trvalo, než jsem vůbec pochytila rozdělení slov - mělo to jinou melodii. A pak jsme měli anténu na Sky One a kluci mě pořád otravovali, že většinu pohádek jim překoktám, jen japonského Opičího krále moc ne. A když jsem jim vysvětlila, že ať mluví Japonec jak chce anglicky, že je to pořád japonsky, tak na mne přiblble zírali. Ale dostalo se mi plného zadostiučinění, protože ten mladší se pak začal učit anglicky a aby měl nějakou konverzaci, tak si vždycky našel nějakého turistu a prováděl ho po Praze. A jednou padl na Japonce, který se anglicky učil už 8 let, vrátil se domů a povídal: "Tak jsem konečně pochopil, co jsi tím tenkrát myslela".

woodward
woodward 05.09.2016 v 13:27

Náhodou, už jsem potkal Japonce, s kterým se dalo domluvit dobře. Ale co se týče hudebního sluchu, říká se, že ten je zapotřebí k čínštině. Já čínsky neumím, ale znám pár lidí, co uměj a ti to (s výhradami) potvrzují.



Vložit příspěvek