Off topic a pověry a bludy všeho druhu

DISKUZE » Volná diskuze


woodward
woodward 26.09.2016 v 15:01

Tak jsem dnes mluvil s redaktorkou z jednoho nakladatelství a jde na mě depka. Ta paní nejenom že si se mnou notovala pokud jde o to, že se dnešní produkce orientuje zejména na teenagery a na blbce, ale vyděsila mě tím, že cílová skupina, pro kterou se vyrábějí hromady braků, kde jde zejména o akci a krev, případně nějakou tu erotiku, nejsou ani zdaleka jen "mladí a blbí" kteří (snad) z toho jednou vyrostou. Věkově tu marketingově nejzajímavější cílovou skupinu vymezila "od sedmnácti do pětatřiceti". Což je děsné!

bytost
bytost 26.09.2016 v 15:08

Máte pravdu, pokud je to tak, tak je to opravdu děsné. Jenže co, nebo kdo, je nutí žít život takový jaký je? Pro ně je pohodlnější žít virtuální život. Je to generace, která má rozhodovat o budoucnosti a jen někteří se snaží vzdělávat a získávat kulturní přehled ku škodě své i naší.

Text příspěvku byl upraven 26.09.16 v 15:08

woodward
woodward 26.09.2016 v 15:44

nevím, jestli je něco nutí. spíš je nic nenutí myslet a chovat se civilizovaně. komouši se postarali o potlačení nebo dokonce zničení tradiční kultivovanosti, ať u ve vztahu ke kultuře jako takové nebo ve vztazích mezi lidmi, poslední zbytky víry v boha, která tu už tak dost ochabovala v důsledku historických zkušeností, v podstatě zadupali do země, a když ten jejich smradlavej dekl konečně spadnul, drtivá většina lidí si za jedinej vzor vzala televizní ptákoviny z ameriky, kde každej, kdo má znalosti, které nepotřebuje k vydělávání peněz, (ať už jde o cizí jazyky, povědomost o historii a geografii, literatuře atd.atd.), je přinejmenším "divnej".

woodward
woodward 26.09.2016 v 17:26

já už jsem ti stihnul odpovědět vedle, tak si počkám, co mi tady povíš. :)

woodward
woodward 26.09.2016 v 17:35

Já vím, že nepatříš k většinovým konzumentům. Jen tě tak pošťuchuju, taky proto, že mě ta paní redaktorka tím dlouhatánským rozpětím "teenagerovitosti" u hltounů brakové literatury zaskočila.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 26.09.2016 v 17:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


woodward
woodward 26.09.2016 v 17:55

potíž je v tom, že ti nakladatelé mají pocit, že se nic jinýho vydávat nevyplatí. Ono určitě záleží na nakladatelství, ale v podstatě je to tak, že pokud nakladatel sám necítí jakousi povinnost vklínit aspoň občas do záplavy braku trochu té krásné literatury, neviditelná ruka trhu ho k tomu nedovede.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 26.09.2016 v 18:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 26.09.2016 v 18:09

jak by řekla jedna moje teta, to je jako když prdne do stromovky. nejde přece o jednu konkrétní vytouženou knihu. než by se nacrowfundovali zájemci na všechno co by se mělo vydat, budeme sto padesát let za opicema.

woodward
woodward 27.09.2016 v 08:53

tak zrovna poslouchám ze záznamu debatu Clintonová-Trump. že je Trump tlučhuba, to je dost známý. Ale vzhledem k tomu, že má za sebou mraky expertů, kteří mu zřejmě radí co a jak má říkat, znamená to asi, že podle mínění odborníků ty kecy na voliče působí pozitivně. což by mě nemělo překvapit, když vím, jaký kecy přiměly tolik lidí u nás zvolit to, co máme. Přesto mě to překvapuje a děsí.

Text příspěvku byl upraven 27.09.16 v 08:53

bamba
bamba 27.09.2016 v 14:54

preto mám rada monarchiu.

woodward
woodward 27.09.2016 v 14:58

no... monarchiu. koukni na rusko - tam není o co stát, ať tam mají monarchiu, nebo soudruhy.

bamba
bamba 29.09.2016 v 23:36

to je síce možné, ale na údržbu je monarchia menej náročná. Nie sú tak často voľby a nemusí kráľ okamžite sa nahrabať, lebo má na to iba niekoľko rokov. Vie že bude postarané aj o jeho potomstvo /pokiaľ ho niekto sem tam nepopraví/

woodward
woodward 29.09.2016 v 23:48

Hm, na tom něco je.

Sarah01
Sarah01 30.09.2016 v 09:28

Co se týká dnes vydávané literatury, taky se nedivim, jako paní Hanka. Lidi nechtějí moc přemýšlet, chtějí se bavit, to se od toho myslím odvíjí.
No a ad volby - osobně si myslím, že by bylo lepší, kdyby vyhrál Trump. Jinak v Rusku je to myslím dáno jejich mentalitou, oni jiní nebudou, přestože dnes tam mají ten nejdivočejší kapitalismus.

woodward
woodward 01.10.2016 v 13:53

kapitalismus nebo jakýkoliv jiný -ismus není podstatný. Pokud jde o snesitelný život ve společnosti a v jakkoliv instituované obci, zásadní rozdíl (a rozpor) tkví mezi oduševnělým a bezduchým a mezi svobodou a nesvobodou. Trump je populista non plus ultra, což znamená, že verbuje zástupy bezduchých - podobně jako třeba náš milouš. a tam, kde se vládne z vůle blbců, není prostor pro svobodu.

Sarah01
Sarah01 01.10.2016 v 15:55

woodward - ono těžko vybírat, teď v USA, tenkrát u nás. Co se týká svobody, necítím ji už dost dlouho, dávno před Zemanem. Troufam si tvrdit, že jeho osoba na ni neměla vlastně vůbec vliv.

woodward
woodward 01.10.2016 v 16:03

Hm, jenže nás táhne směrem k mnohem větší nesvobodě. A s tím Trumpem je to nemlich to samý. Rusko je hrozba, nikdy nepřestalo být hrozbou a kdo si to neuvědomuje, škodí svobodnému světu. a řeči o tom, že je těžko vybírat... to by bylo skoro směšný, kdyby to nebylo k pláči! Zvolili jsme si nadutýho, zlýho senilního pitomce jen proto, že mu hromada lidí zbaštila jeho xenofobní kecy a nepřišli ke druhýmu kolu voleb. Úpěnlivě doufám, že Američani budou mít víc rozumu.

Sarah01
Sarah01 01.10.2016 v 16:24

Asi budete souhlasit s tvrzením, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. A daleko větší vliv na svobodný život obyčejného člověka má vláda a parlament, prezident těch pravomocí moc nemá. A pokud práce úředníků je založena na korupci a udávání (to je moje vlastni a dost nemila zkušenost), nemůže se člověk cítit svobodný, v tomhletom se totiž za cca těch 25 let nic nezměnilo. Teď nás čekají krajské a senátní volby a já fakt nevím, koho volit, fakt ne. Nikoho, kdo tam seděl doteď, tam nechci. Je to skoro denně v TV, že byl někdo odsouzen za korupci, za zneužití dotací a to se toho ještě spoustu nedovíme.
Co se týká Ruska, tak prostě holt tady je, z mapy ho neskrtnem, s tím se budeme muset smířit. A jestli je hrozba nebo ne...pro mě asi stejná jako Američani, taky se do všeho se@ou.

Text příspěvku byl upraven 01.10.16 v 16:26

woodward
woodward 01.10.2016 v 16:36

hm, to je nesmysl. a nebudu to vysvětlovat. pokud někdo srovnává rusko s amerikou,...

Eicherik
Eicherik 01.10.2016 v 16:46

Když si jenom představím, že by dneska na hradě seděl Karel Schwarzenberg. Hrůzná představa.

woodward
woodward 01.10.2016 v 17:04

To je inteligentní, vzdělanej, slušnej člověk. místo něj tam sedí ožralej nadutec, kterej nás táhne zpátky do řiti ruska.

Sarah01
Sarah01 01.10.2016 v 17:23

Jste moc ovlivněn sdělovacíma prostředkama. Tvrzení, že američtí kluci jsou hodní, je velký omyl. Měli bychom konečně být hrdí a nelezt nikomu do zadku, spoléhat se sami na sebe. Pan Schwarzenberg možná vzdělaný je, ale nelíbí se mi, že nás jako stát v zahraničí neustále pomlouvá, jako by se necítil být Čechem. Alkoholismus pana Zemana se mi taky nelíbí, ale nemyslím si, že nás táhne na východ. Doufám, že přímá volba prezidenta nám zůstane a pak budou mít všichni opět možnost zvolit si, co si zaslouží.

woodward
woodward 01.10.2016 v 17:37

nejsem ovlivněn ničím jiným než vlastní pamětí. schwarzenberg nikoho nepomlouvá . to, že mu spousta trumberů nemůže přijít na jméno, protože a) je to emigrant, b) v důsledku jeho vady řeči si myslej, že neumí česky a c) nerozumějí zahraniční politice a poslouchají u vytržení národovecký kecy klause a zemana, je problém trumberů. Já si jenom pamatuju, jak tahle země vypadala v době, kdy tu vládli komouši pod ochranou rusů. zeman i klaus znamenají pro tuto zemi nebezpečí. stejně jako rusko.

Sarah01
Sarah01 01.10.2016 v 17:51

Ano, taky to pamatuju, ale taky vidím, kam to všechno spěje dnes, a Rusko a komunisti s tím nemají co dělat.
A taky vím, co kde pan Schwarzenberg řekl, kupodivu to tenkrát psaly noviny, které mu většinou jdou na ruku. Těmi trumbery tedy myslíte novináře?



Vložit příspěvek