Off topic a pověry a bludy všeho druhu

DISKUZE » Volná diskuze


woodward
woodward 01.10.2016 v 18:01

rusko s tím má společného všechno a je úplně jedno, kdo tam vládne, jestli car, komouši nebo putin. jenže pokud nevidíte rozdíl mezi ruskem a amerikou, máte pocit, že schwarzenberg pomlouvá česko a nevidíte zemanovu očividnou snahu odklonit česko od západu, nemá smysl se o tom bavit. koneckonců, na tyhle stránky to nepatří. Tato země je součástí západu - pokud jí nebude, stane se ruskou gubernií.
A tím opravdu z mojí strany končí tato diskuse.

Text příspěvku byl upraven 01.10.16 v 18:01

Sarah01
Sarah01 01.10.2016 v 18:31

Tak o politice tady začal už někdo jiný a já se jen přidala. Taky neminim pokračovat, protože jste zaslepeny jakousi nenávisti z dob dávno minulých a nepřipouštíte jiný názor, než máte vy. Já doufám, ze se nikdy nestaneme součástí ani Západu, ani Východu, tečka.

elfos
elfos 01.10.2016 v 20:17

Taky mám jedno "mimoknižní"....

V celé ČR je obrovský nedostatek krve. Pokud můžete darovat krev, můžete udělat dobrou věc a pomoct. Nejvíce chybí mínusové skupiny (mínusový Rh faktor) a nulka. Ale každá kapka krve kterékoliv skupiny pomůže. Kritický stav je na Bruntálsku a Šumpersku, ale ani jinde to není o moc lepší. Tak to prosím zvažte.... není to nic, co by nešlo zvládnout, a je to obrovská věc pro ty, kterým vaše krev pomůže. Děkuji.

woodward
woodward 01.10.2016 v 20:21

rád bych, ale oni mě nechtějí, že jsem měl v pátý třídě žloutenku. já už si to skoro nepamatuju a jim to pořád vadí...

Sarah01
Sarah01 01.10.2016 v 20:22

Ano, vím o tom, naše firma pravidelně pořádá hromadné akce na darování krve, bohužel, já darovat nemůžu.

pavlinda
pavlinda 02.10.2016 v 10:45

elfos-záslužná připomínka...


woodward
woodward 02.10.2016 v 11:39

Off topic: V rádiu právě říkali, že do práce bychom neměli chodit před desátou. Vyvolává to stres a únavu. Konečně na to někdo přišel! :)

Text příspěvku byl upraven 02.10.16 v 11:42

bamba
bamba 02.10.2016 v 21:04

k Hanka_Bohmova - mám otázku. Šla som na Zbojnícku chatu v tatrách a mala som pocit, že som do niečoho stúpila a dosť neskôr som zistila, že tak páchne ihličie kosodreviny. To je celoročný odér, alebo to súvisí s jeseňou ?

bamba
bamba 02.10.2016 v 21:29

Boli sme aspoň dvaja - a naozaj to bolo silné ako smola, asfalt.Ostatní to cítili skôr ako zápach medveďa, ale nemyslím, že by medveď páchol ako smola súvislú niekoľkokilometrovú trasu.

woodward
woodward 02.10.2016 v 21:44

Hanko, co říkáš na to, že chodit do práce před desátou škodí zdraví?

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.10.2016 v 21:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 02.10.2016 v 22:14

Nojo, ale to není o sůvách a skřivanech, to je o lidech tak vůbec, prostě ranní ptáče je cvok, hazardující se zdravím. já si to myslím odjakživa, ale teď na to přišli i vědci (nějakej pán z oxfordu).

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.10.2016 v 22:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 02.10.2016 v 22:18

všichni neumřeli. tvoje děti, jestli jsem to správně pochopil, ještě mají obě babičky. a moje praneteř a prasynovci taky. :)

Raksa.A
Raksa.A 18.10.2016 v 19:45

Protože tu není žádné téma o rekordech, tak se chlubím tady. Dneska mi paní potvrdila příjem knihy a byl to asi nejdelší obchod v historii DK. Akci jsme totiž zahájily v listopadu 2013!

Raksa.A
Raksa.A 18.10.2016 v 21:21

To nebylo kupodivu díky poště, ale nám to holt trvalo dlouho, než jsme to vyřídily - párkrát nebyla ona, párkrát jsem byla já na Šumavě. Ale úspěch se dostavil - paní má, co chtěla a já místo na jednu další knihu.

woodward
woodward 01.11.2016 v 09:11

Měl bych dotaz do pléna: U knihy Džungle před tabulí od Evana Huntera je u jména autora poznámka, že jde o pseudonym. Problém je v tom, že jsem byl u toho, když autor v besedě se čtenáři na knižním veletrhu v Praze v roce 1998 vysvětlil, že jeho jméno je nyní Evan Hunter a to i "úředně". Říkal, že na tohle jméno má řidičák, pas, kreditky a všechno. Bohužel ale nevím, jestli to tak bylo i v době, kdy napsal Džungli před tabulí (nejspíš ne.). V každém případě by se asi něco mělo udělat s tím, že tento autor je na DK stále uváděn jako "Salvatore Lombino", což je sice jméno pod kterým se narodil, ale velkou část svého díla už určitě napsal jako "oficiální" Evan Hunter. Nemělo by se tohle jméno uvádět na DK spíš než Salvatore Lombino (pod kterým ho navíc skoro nikdo nezná)?

Isserley
Isserley 01.11.2016 v 09:51

Naprosto souhlasím, to, že se tento autor původně jmenoval Salvatore Lombino jsem se dočetla tady na DK a považuji to spíš za zajímavost (resp. za součást životopisu) než za jméno, pod kterým by měl být autor uváděn, tím spíš, že pod tímhle jménem nic nenapsal.
V tomhle článku http://www.januarymagazine.com/features/mcbainintro.html se píše, že jméno Evan Hunter "oficiálně přijal" v roce už 1952, Džungle před tabulí vyšla 1954. A navíc tu máme očitého svědka vysvětlení, jak se autor jmenuje!
Jsem pro opravu.

Isserley
Isserley 01.11.2016 v 10:00

Když už jsme u toho, tak bych se chtěla zeptat, kdo a jak sem zadává životopisy autorů a jestli se dají upravovat nebo kde zažádat o úpravu.
V životopisu spisovatele Michela Fabera se totiž píše, že "nyní šťastně žije na Skotské vysočině, se svou druhou manželkou". Bohužel tomu tak není. Paní Faberová před několika lety zemřela, autorovu poslední knihu, kterou minulý týden v Praze představil, si stačila přečíst, ale jejího vydání se nedožila.

woodward
woodward 01.11.2016 v 10:06

aha, to že přijal jméno Hunter už před vydáním džungle před tabulí, jsem nevěděl. tím se to usnadňuje. zkusím to opravit.

tenax
tenax 01.11.2016 v 10:21

Uznávám, že Lombina málokdo zná, ale...
On je to nejen Hunter, ale také McBain a ještě několik dalších jmen. A zdejším (zdánlivě nelogickým) systémem se dostáváme k jedinému logickému výsledku, totiž že máme všechny knihy jednoho autora na jedné hromadě, bez ohledu na pseudonym. Ať se do vyhledávače zadá kterékoliv z těchto jmen, vždy nám to zobrazí všechny knihy jednoho člověka. A u každé je jméno (pseudonym), pod kterým kniha vyšla. A o to snad jde.
Takže já bych nic neměnil...

woodward
woodward 01.11.2016 v 10:33

Tenax: opakuju, že Evan Hunter není pseudonym. Teď jsem si ověřil, že je to jméno, které legálně používal od doby, kdy napsal svůj první román (Find the Feathered Serpent; 1952), až do smrti. Jako Lombino napsal jenom pár povídek. Už jsem to opravil, ovšem záleží na vyšší instanci, jestli to schválí.

woodward
woodward 01.11.2016 v 11:12

Ahoj Haničko, to jsou k nám hosti, už jsem myslel, že zakladatelka na svoje vlákno zanevřela.
A co si ty myslíš, jak je to s tím McBainem - teda Hunterem/Lombinem? Tedy, jak by to s ním mělo být pokud jde o data založená v DK?

Isserley
Isserley 01.11.2016 v 11:15

Hanka_Bohmova: Děkuji, zkusím to.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 01.11.2016 v 11:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek