Otázky

DISKUZE » Volná diskuze


jana14
jana14 20.10.2021 v 09:12

MOŽNOST SEŘADIT KOMENTÁŘE
Asi bych toho chtěla moc, ale líbilo by se mi, kdyby bylo možné seřadit si komentáře jednotlivých uživatelů nejen podle největšího počtu palců. Toto seřazení mi celkem k ničemu není a hodně se tam opakují na prvních místech stále stejné knihy. A projít si celý seznam je u plodných, dlouholetých přispěvatelů skoro nemožné. Pokud by byla možnost seřadit komentáře podle času, mohla bych se průběžně lépe inspirovat. V tom množství vydávaných knih se nedá zaregistrovat každá "novinka".

PanPredseda
PanPredseda 20.10.2021 v 09:17

Ad jana14:
Možná bude lepší to napsat do tohoto tématu: https://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2021 v 09:35

Podle nejnovějších to lze, čili časová postupnost tam je Ale tady se asi myslí určitý časový období...že? Třeba za říjen, kdy tady uživatel nebyl, a chce to dohnat. Takže tam nápady ;)

Text příspěvku byl upraven 20.10.21 v 09:37

jana14
jana14 20.10.2021 v 10:10

Lenka.Vílka: Tak jsem zmatená, já myslela seznamy u jednotlivých komentátorů (pod tou ikonkou s hlavičkou). U komentářů pod konkrétními knížkami to jde nejen podle různých hledisek, tady ale nevím. Jsem technické nemehlo.

PanPredseda
PanPredseda 20.10.2021 v 10:16

Ad jana14:
Když kliknete na profil uživatele a poté na odkaz Příspěvky (na PC vpravo v menu), tak jsou tyto řazeny podle času.
Když kliknete na profil uživatele a poté na číslo - počet palců (vedle uživatelské ikony), tak jsou příspěvky řazeny podle počtu palců.
Stačí Vám to takhle?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2021 v 10:19

Jana14: chtěla jsem napsat to samé, co PanPredseda, tak snad jsme se oba trefili do odpovědi :)


jana14
jana14 20.10.2021 v 10:41

PanPredseda + Lenka.Vílka Moc děkuji a omlouvám se za svou nešikovnost, to se mi teď budou zajímavěji hledat knížky. Jste moc hodní a ochotní poradit. Odhaduji, že Vy jste na DK už hodně dlouho?
Jana

PanPredseda
PanPredseda 20.10.2021 v 10:47

Ad jana14:
Moje odpověď je poněkud zvláštní. Ano i ne. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2021 v 11:00

PanPredseda: ale kuš! Tichý pozorovatel, je přítomen i tak...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2021 v 11:02

Jana14: praxe :) spoustu věcí bych nevěděla, kdybych tady furt neprudila :D takže poradit potom někomu...to je fakt minimum ;)

jana14
jana14 20.10.2021 v 12:32

Tak díky a databázi zdar! :-)

PanPredseda
Naias
Naias 07.11.2021 v 07:30

Ja som zvedavá, kedy sa anglicky píšuci prestanú vyvyšovať a začnú namiesto I písať i. Chce to trochu pokory, mali by si vstúpiť do svedomia, nafúkanci jedni.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.11.2021 v 07:47

Mě prostě nejvíc fascinuje to slavné ová. Mě osobně to je jedno. Zda jsi s ním nebo bez něj. Zajímá mě to pouze z hlediska knižního. A přijde mi to fascinují. Tak je knižní svět pro přechylování nebo ne? (Nepočítám do toho, jak jsou zahraniční autorky vedené zde.) Když už, tak pořádně a je jedno, že to zní jako kočkopes. Poslední dobou si všímám, že někteří překladatelé už ani neskloňují křestní jména. A ová na obálkách mi přijde jako podle toho, aby to vypadalo na obálce dobře.
Možná proto se v zahraničí tak často oslovují jmény. Jinak by překladatel neměl páru, zda na konec dát "a" nebo ne. Super je, když to zjistí na konci konverzace a už se nevrátí na začátek, aby to opravil. Ano, to jsou potom perličky :)

Terror
Terror 07.11.2021 v 09:47

Mám otázky. :)
Před lety jsem pro kamarády udělal takovou soutěž. Šlo o balík ukázek filmové a televizní hudby, kterou měl posluchač poznat. Dodnes se mi to válí na disku a rád bych to nabídl i zde. Takže otázky zní: Můžu to sem vůbec dát? Neodporuje to nějakým pravidlům? Bude vadit, když se to netýká knih? Případně - kam to dát? (Šlo by o zhruba 250 MB soubor na nějakém úložišti). A poslední otázka: Měl by o to vůbec někdo zájem?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.11.2021 v 10:20

Pokud vím, špatný je jenom dávat odkazy na to, kde stáhnout knihy, které tam někde na netu leží, to není vhodné, viz ty řeči. Tohle podle mě, není asi problém. Moderátor určitě rád odpoví ;)
Třeba by byl. Když ti nezkusíš, nevíš :)

Text příspěvku byl upraven 07.11.21 v 10:21

jant02
jant02 07.11.2021 v 13:51

Ad Teror: hudba a filmy mě zajímají úplně stejně jako knihy, takže o tento soubor rozhodně mám zájem.

Terror
Terror 08.11.2021 v 19:54

Tak jsem se rozhodl, že si odkaz na soubor umístím do profilu. Až to tam bude (ještě mě čeká pár úprav), dám vědět do "třeba někoho zaujme".

betka6681
betka6681 31.01.2022 v 16:20

Hledám pro kamarádku knížku, která by ji pomohla hladce projít šestinedělím. Poradíte? Sama vím, jaká emocionální nálož to může být. Můžete prosím někdo doporučit takovou knihu, která se věnuje pocitům, je podporující, psaná laskavou formou a obsahuje nejrůznější rady, které zároveň nejsou škodlivé například vůči kojení? Rozhodně by tam neměla být zmínka jako je “nechat dítě vybrečet”.

Text příspěvku byl upraven 31.01.22 v 23:42

novecento
novecento 28.02.2022 v 10:36

Opakovaně jsem vyzývám abych změnil fotografii ve svém profilu. Jedná se o obraz amerického malíře Frederica Remingtona, který maloval indiány a kovboje. Obraz se jmenuje The Hard Boy. Vypovídá o kráse i krutosti přírody ve které indiáni žili a i dnes žijí. Věřím, že zainteresovaní pochopí motiv a tím i mé stanovisko.

Naias
Naias 28.02.2022 v 17:31

Kto vás vyzýva a ako? Myslíte to „změnit fotku“, ktoré je pod profilovou fotografiou alebo niečo iné?

PanPredseda
PanPredseda 01.03.2022 v 10:30

Připojuji se k otázce Naias. Pokud Vás někdo skutečně vyzývá, jedná se o provozovatele webu či moderátory? Jaké uvádí důvody ke změně? (Napadá mne možný problém s autorskými právy, ale zcela jist si v tomto případě nejsem.)

kattyV
kattyV 03.03.2022 v 09:56

Taky tomu nerozumím, mě nikdo nevyzývá a mám profil už řadu let. Koukla jsem se na váš profil a obrázek mi připadá úplně v pohodě, takže bych se nejspíš obrátila na moderátory a zeptala se, v čem je problém.
ještě jsem koukla na svůj profil a podobně jako Naias jsem pod ní objevila - změnit fotku. To ale přece není žádná výzva ke změně, natož nějaké nucení ke změně, to je pouhá možnost změny, pokud bych změnit chtěla.

Text příspěvku byl upraven 03.03.22 v 10:01

kvetulef
kvetulef 03.03.2022 v 11:24

To bude jen špatně pochopené... pod fotkou je odkaz "změnit fotku", což není žádná výzva, ale možnost si nahrát fotku jinou.

Atuin
Atuin 03.03.2022 v 16:37

Ano to není varování nebo tak to je jen odkaz kudy změnit foto až vás přestane bavit, inspirovat nebo tak něco...
Toho si vůbec nemusíte všímat.



Vložit příspěvek