Otázky

DISKUZE » Volná diskuze


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.03.2022 v 16:53

Mě spíš víc šokuje, že někdo napíše takovou věc a potom se kdo ví jak dlouho nepřihlásí. Asi to tedy nebylo tak žhavý, jak bylo prezentováno. Navíc, když my ostatní víme, že šlo o planý poplach...

Text příspěvku byl upraven 03.03.22 v 16:54

Koka
Koka 03.03.2022 v 17:12

Za tento rozkošný omyl zakladatele tohoto vlákna jsem vděčná.
Jednak jsem se pobavila, také poučila, ale hlavně utvrdila v tom, na co narážím docela často: že i jednoduché věty či dvojslovné - zdánlivě jednoznačné - formulace mohou mít v očích různých čtenářů různý význam.
A pak že si máme vzájemně rozumět, nebo dokonce stejně vnímat a hodnotit stostránkovou knížku :=) Jak???!!!

Text příspěvku byl upraven 04.03.22 v 11:14

PanPredseda
PanPredseda 03.03.2022 v 19:33

A není svět krásný právě tím, že knížky hodnotíme různě?
(Ovšem hodnoceni zkreslená a vylhaná mi vadí.)

Janadvorackova
Janadvorackova 01.02.2023 v 08:24

Všiml si někdo bordelu v komentářích? Komentáře čtenřů nejsou u knížek řazeny chronologicky, jak tomu bylo doteď, vlastně ještě včera, ale nějak divně na přeskáčku.
Třeba:
https://www.databazeknih.cz/knihy/zralok-51978

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.02.2023 v 08:28

Já je mám dobře podle toho, jaké zvolím řazení. U mě tedy dobrý...

Janadvorackova
Janadvorackova 01.02.2023 v 08:29

Já jsem v nastavení nic neměnila. Ani nevím, kde se to dá udělat, proč by to někdo chtěl...
Včera od nejstarších k nejnovějším a dneska chaos.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.02.2023 v 08:31

Já to časově za sebou mám. I u jiných knih.
Proč by to někdo chtěl? Třeba aby mu to jako první komentáře ukázalo komentáře jeho oblíbených uživatelů
Jenom trochu nechápu, třeba to byl překlep. Komentáře se ukazují od nejnovější po nejstarších, ne obráceně...

Text příspěvku byl upraven 01.02.23 v 08:35

Jahýnek
Jahýnek 01.02.2023 v 21:09

Mně se to už také stalo, ale asi jsem si to sama omylem zaklikla: pod tučným nadpisem "Komentáře (počet)" je drobným písmem "od nejnovějších" a za tím mrňavý trojúhelníček pro rozbalení jiných možností řazení.

Text příspěvku byl upraven 01.02.23 v 21:09

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.02.2023 v 21:12

Ano, základní nastavení je od nejnovějších a potom lze dát další. Ale Jana tvrdí, že to vždy měla od nejstaršího, což je blbost, to v nastavení není a teď chaos, takže si to asi omylem přecvakla jinam. Ale není to chyba v nastavení.

Jahýnek
Jahýnek 01.02.2023 v 21:16

Mohu také poprosit o pomoc? Jsem tu krátce a pro výběr knih ke čtení by se mi hodilo zobrazit si u zvažované knihy např. hodnocení konkrétního uživatele, se kterým jsem již zaregistrovala nějaký shodný názor. Jenže se mi nechce listovat dlouhými seznamy příspěvků a ctrl+F v mobilu nefunguje ;-) Jde to i nějak jinak než přes funkci oblíbení uživatelé?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.02.2023 v 21:29

Jahýnek: jenom potom řazení příspěvků u knihy. Pokud vám jde o filtrování příspěvků na profilu uživatele propojením toho, co jste četla vy sama, tak to nejde...

Jahýnek
Jahýnek 01.02.2023 v 22:05

Díky za odpověď, nasměrovala mne k podrobnějšímu prozkoumání možných filtrů na profilech, také užitečné:-)
Jinak v řazení komentářů u knihy by se mi líbila možnost řadit/vyhledávat dle uživatele, ovšem je mi jasné, že tohle patří do jiného vlákna...jdu hledat

Janadvorackova
Janadvorackova 02.02.2023 v 11:28

Musela jsem požádat kolegyni. Nemám nainstalovaný odečítač, aby mi řekl, co a kde na obrazovce je. Přesně, objevila "něco v nastavení." Ani jsem nevěděla, že to existuje a jak bych to nevědomky změnila...

Jahýnek
Jahýnek 23.02.2023 v 18:24

Prosím o radu, co dělám špatně, když vkládám komentář ke knize a on v tu chvíli zmizí. Už se mi to stalo několikrát, ale teď jsem se naštvala, protože jsem si dala práci s delším komentářem, ťukám to na mobilu a ...

R.E.M.
R.E.M. 23.02.2023 v 19:40

Jahýnek - stává se to, když je komentář déle rozepsaný. Nezbývá než si text před uložením zkopírovat.

Jahýnek
Jahýnek 23.02.2023 v 19:56

R.E.M. díky, příště budu obezřetnější.

jana14
jana14 24.02.2023 v 11:56

To se mi také stalo. Můj příspěvek - komentář ke knize- najednou zmizel.Měla jsem to chápat tak, že příznivci knihy kontrolují obyčejné komenáře? Byla jsem vytrvalá a napsala příspěvek někdy i 3x. i 4x.... Je to divné, ale já jsem zde pokorná a moc do ničeho nezasahuji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.02.2023 v 12:25

jana14: ale tady se řeší technická věc, že zmizí během vkládání.

Jinak já bych si nikdy nelajzla psát příspěvek rovnou ke knize. Nikdy! Ani kdybych potom komentáře nedávala ještě jinam. Nikdy!

Text příspěvku byl upraven 24.02.23 v 12:30

Marthas
Marthas 24.02.2023 v 21:52

To jana14: Jistě, komentář nesmí porušovat pravidla webu! Nesmí být vulgární nebo rasistický, nesmí obsahovat reklamu. Pokud je v něm spoiler, tak se pouze nahlásí, že to obsahuje spoiler, ale koment zůstane. Pouze je jako spoilový označen. Dříve opravdu mizely i spoilové komentáře, anebo se dávaly do diskuse. to už není :) Ne každý rád vyzrazení děje.
Doporučuju přečíst https://www.databazeknih.cz/pravidla-diskuze a vůbec celé https://www.databazeknih.cz/napoveda a též https://www.databazeknih.cz/podminky-uziti
Protože kdo je připraven není překvapen.
EDITACE!!

Text příspěvku byl upraven 27.02.23 v 15:23

Naias
Naias 25.02.2023 v 08:10

Len by som podotkla, že komentáre presunuté do diskusie nezmiznú, takže ani komentáre so spoilermi nemizli. Pojmy presunúť a vymazať si veľa ľudí zamieňa. Vysvetľovať to tým, ktorým bol komentár neobsahujúci názor na knihu presunutý do diskusie, pripomína boj s veternými mlynmi.

Marthas
Marthas 27.02.2023 v 15:12

To Nais: Právě mi zmizel mnou psaný odpovědní koment, tak moment, zda to vylovím ze škeble. Neuložil se :D Haj.lík

Text příspěvku byl upraven 27.02.23 v 15:21

Marthas
Marthas 27.02.2023 v 15:16

To Naias: Čistě technicky ano, jistě. Ale bývaly doby, kdy ještě nebyla avíza na přesun. Mohlo se tedy stát, že si některý méně znalý uživatel nevšiml, kde to má a nastal koloběh psaní spoilerových komentů a jejich přesunů do diskuse moderátorem.
Jinak si uvědomuji, že vysvětlit některým lidem problematiku spoilerů, je skoro marná věc. Někdo by se o to ale snažit měl.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.02.2023 v 15:17

Naias: Ano, především lidé, kteří na sebe chtějí upozornit jak jim databáze bere jejich práva a není tady demokracie rádi používají termín "smazali mi komentář", když je jenom přesunut do diskuse. Ve většině případů si řeknu, že by měli být rádi jenom za přesun ne za skutečné smazání...

Text příspěvku byl upraven 27.02.23 v 15:28

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.02.2023 v 15:20

Dřív se komentáře se spoilery skutečně přesunovali do diskuse a uživateli přišlo upozornění v "ostatní". Nevšimnout si toho šlo jenom v přehršelu palců. Dnes se k nim pouze přidá označení spoileru a zůstanou tam jde jsou. Pokud někomu odpovídám na něco na jeho komentář, tak vážně není jediný důvod, proč to psát do komentářů, ne do diskuse. Když vidím komentář který začíná označením nicku a potom text, kliknu automaticky na přesun.

Jinak, tohle je knižní databáze, ne školka. Dost pohybuji, že tady někdo někomu vysvětlí, co je to spoiler a že o to má někdo zájem. Jak vysvětlovat a vlastně i nechqt si vysvětlit. Vždyť vlastně jediná podmínka u recenzí je, aby neobsahovala spoiler. A výsledek? Někdo recenzi pojmenuje "Spoiler" a polovina obsahu začíná slovem "Bacha spoiler", "Obsahuje spoiler" nebo "Spoiler".

Text příspěvku byl upraven 27.02.23 v 15:30

Naias
Naias 27.02.2023 v 16:31

Marthas, avíza sú tu už roky rokúce a aj tak sa ľudia sťažujú, že im komentár zmizol. Čo sa týka vysvetľovania spoilerov, je to marný, je to marný, je to marný. Dakto nechápe ako spoiler ani vyrozprávanie deja od A po Z.



Vložit příspěvek