Otázky

DISKUZE » Volná diskuze


CharlieBrown
CharlieBrown 22.08.2021 v 15:57

Opravdu jsou zde všechny právě vydávané novinky co jdou na knižní pulty, nebo je to jen výběr určitých knih (neustále samé detektivky). Když se podívám na stránky různých knihkupectví, tak těch právě vycházejících novinek je daleko více, než co se prezentuje zde. Tak jak je to?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.08.2021 v 17:23

Charlie: Knihy přidávají uživatelé. Takže jo, dost knih, které vychází tady nejsou. Pokud narazíte na knihu, která má vyjít nebo vyšla a není tady, vložte jí :)

Arwen777
Arwen777 23.08.2021 v 12:20

Krásný den všem, chtěla bych poprosit o radu. Existuje nějaký rychlý způsob vyhledávání konkrétních příspěvků?
Příklad: Napíšu příspěvek, někdo mi ho "olajkuje" a já bych se chtěla podívat, jaký příspěvek napsal ten konkrétní uživatel k té stejné knize. Teď to dělám tak, že prohledávám všechny komentáře tohoto uživatele, dokud nenajdu ten správný příspěvek, což je strašně zdlouhavé a kolikrát to vzdám... existuje nějaký rychlejší způsob?
Mockrát děkuji za pomoc

Naias
Naias 23.08.2021 v 12:43

Ak má užívateľ tú knihu v Přečtených, je možné si ju tam nájsť podľa autora. Ak ju tam nemá, dá sa hľadať v jeho komentároch alebo v komentároch pri knihe. Je to zdĺhavé a otravné, ja pritom používam ctrl+f, až kým ma to neprestane baviť.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.08.2021 v 12:44

Arwen777: Když se nejedná o vašeho oblíbeného, tak ne, myslím řazení komentářů...
Navíc podle autora můžete hledat v příspěvcích, ne v komentářích, ale palec můžete dát v komentářích, ne v příspěvcích...

Arwen777
Arwen777 23.08.2021 v 12:53

ad Naias: v komentářích hledám, ale jak říkáte, je to zdlouhavé. Funkci ctrl+f jsem neznala, určitě vyzkouším. Děkuji :-)


Arwen777
Arwen777 23.08.2021 v 12:55

ad Lenka.Vílka: No právě, navíc u některých knih není ani vyhledávání v komentářích rychlejší, když jich tam jsou stovky nebo tisíce :-(

Naias
Naias 23.08.2021 v 12:55

Arwen777, hlavne sa najprv pozrite do Přečtených, možno nájdete komentár tam.

Arwen777
Arwen777 23.08.2021 v 13:07

Aha, teď jsem to pochopila, tam je vyhledávání podle různých kritérií a autor se zdá být ideální :-), to vypadá rozhodně lépe než hledání na slepo, mockrát děkuji, Naias :-)
Děkuji i Lence.Vílce :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.08.2021 v 13:09

Arwen777: jo, takhle jsem to myslela ;)

Arwen777
Arwen777 23.08.2021 v 13:11

Tak to funguje, akorát když chci dát lajk, musím to stejně pak vyhledat v komentářích pod knihou nebo v příspěvcích uživatele, že?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.08.2021 v 13:15

Ano, to je to, co jsem psala v prvním příspěvku. V jedné kategorii sice komentář najdete, ale nejde dát palec. V druhé kategorii palec můžete dát, ale nefunguje ono hledání....

Arwen777
Arwen777 23.08.2021 v 13:22

No tak to je škoda, to nám to moc neulehčuje. Aspoň ale vím, že tam ten příspěvek je.
Ještě jednou děkuji.

Naias
Naias 23.08.2021 v 13:23

Keď už to človek raz nájde, môže mu pri hľadaní inde pomôcť aj dátum. Ak viem, že komentár je z roku 2013, viem, že bude skôr na konci. Takže prezerám jednotlivé stránky, kým nenarazím na rok 2013 a potom začnem hľadať pomocou ctrl+f.

Naias
Naias 23.08.2021 v 13:25

Chcelo by to filtrovanie v príspevkoch, lebo toto je škrabanie sa pravou rukou za ľavým uchom.

Arwen777
Arwen777 23.08.2021 v 13:35

Souhlasím. A postřeh s datumem je také dobrý, díky.

PanPredseda
PanPredseda 06.09.2021 v 10:40

Otázka na uživatele znalé autorského práva:
Předpokládám, že se nemýlím, když se domnívám, že si mnou zakoupenou e-knihu mohu pro vlastní potřebu vytisknout.
(§ 30 odst. 2 Autorského zákona: "Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.")
Co když ale vydavatel / distributor soubor s e-knihou (PDF) uzamknul ochranou proti tisku? Mohu ji obejít?

Marthas
Marthas 09.09.2021 v 23:41

Nevím, kam to dát ale zajímal by mne váš názor na "návrat ke kořenům" v Kanadě: https://echo24.cz/a/S7gm2/v-kanade-se-zacalo-s-palenim-zakazanych-knih-na-hranici-skoncil-i-asterix-a-tintin?utm_source=www.seznam.cz&;utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=eDZDEvfWimd-202109091803&dop_id=13367907

Text příspěvku byl upraven 09.09.21 v 23:44

Eicherik
Eicherik 10.09.2021 v 06:31

Je to veliký průlom. Důležité je to, že tahle akce má původ ve školství. Od teď je pálení knih morálně naprosto v pořádku.

PanPredseda
PanPredseda 10.09.2021 v 07:10

Otázky, samé otázky:
Budou se s těmi knihami časem pálit i lidé?
---
„Pohřbíváme popel rasismu, diskriminace a stereotypů v naději, že vyrosteme v inkluzivní zemi, kde všichni mohou žít v prosperitě a bezpečí.“
Budou skutečně žít všichni v prosperitě a bezpečí? Spisovatelé, vydavatelé, knihkupci, čtenáři?
---
'Sama se prezentuje jako "nezávislá výzkumnice" a "strážkyně vědění."'
Strážkyně vědění pálí knihy, to prostě nevymyslíš!
---
'Cílem akce je „smíření s Prvními (domorodými) národy“...'
První (národy), to zní skoro jako Prastaří. Znalci Lovecrafta vědí...
A byli skutečně První? Pokud ne, proč označení První nevadí, zatímco indiáni či rudé kůže ano?

Marthas
Marthas 10.09.2021 v 20:33

To PanPredseda: To jste trefil hřebíček na hlavičku anebo spíše více hřebíčků. Lépe bych to rozhodně nevystihla.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.09.2021 v 08:33

Vedlejší vlákno mě přinutilo zamyslet se. A světě div se, mám otázku!
Co říkáte na knihy, které tady jsou a nemají hodnocení?

Týká se to hlavně knih, které jsou staré. Vždycky když se kouknu na přehled nově vložených knih, napadne mě: jo, tak tohle vážně nikdo nebude číst.
Jenže tohle se týká i některých nových knih. Už od pohledu víte, že to tady bude do konce své existence s bílým rámečkem hodnocení.
Tyto knihy tím pádem nemají žádný přínos? Mají. Eviduje se jejich samotná existence. Ale od toho je třeba nkc, kde je záznam též.
Podle mě je dobře, že tady podobné knihy jsou. Byť si třeba klepu na čelo, že je někdo vloží. A možná je někdo nehodnotí právě proto. Aby o něm potom nešly řeči. Vím, o čem mluvím. Zrovna jsem jednu podobnou začala číst a stydím si to dát na profil. Brr!

No, jsem uživatel zvědavý. Tak mě zajímalo, jak to vidí ostatní :)

PanPredseda
PanPredseda 14.09.2021 v 08:41

Je dobře, že tu jsou. Třeba si je časem někdo přečte, ohodnotí, okomentuje atd. Nebo jenom přečte. Nebo jenom využije informaci o jejich existenci.

jana14
jana14 14.09.2021 v 11:33

Lenka.Vílka : Zajímavé téma. U těch starších, méně známých knih, které vyšly dávno, třeba ještě za R-U, první republiky nebo po válce a jenom jednou, je to pochopitelné. Vlastně nejsou v oběhu a kdo ví...Já jsem ale za ně ráda, protože mi to dává přehled, co spisovatel všechno napsal, vidím obálky (ne vždy) a třeba na knihu někdy narazím v antikvariátu nebo knihbudce....Sama jsem napsala pár sólo hodnocení - Balada o Januškovi , Přežitá smrt. Nevím, jestli to k něčemu bude.
Jak je to s těmi novějšími nevím, trochu tomu nerozumím, proč se někdo "stydí" se k nim hlásit. Politika, brak? Hodně komentářů chybí třeba u pohádek. Asi spíš nedostatek zájmu, vychází jich hrozně moc. Nebo třeba některé knížky současných spisovatelů, které nevzbudily zájem, přitom pak tam mají další věci v červených číslech a já nevím, zda se po nich mám shánět, nebo se nepovedly. V každém případě díky za databázi.

PanPredseda
PanPredseda 14.09.2021 v 11:36

Ad jana14:
Pokud se červených čísel týká, dovolil bych si obrátit Vaši pozornost k této diskusi: https://www.databazeknih.cz/diskuze/o-knihach-7/ucelove-zkreslene-hodnoceni-knih-5396/str-1



Vložit příspěvek