PODVODNÍ UŽIVATELÉ

DISKUZE » Volná diskuze


MarkétaLore
MarkétaLore 17.06.2016 v 19:36

já normálně kecám přes net. řádnou vzpouru neřeším a sprostá nejsem v žádném tématu :-)

Kent2004
Kent2004 17.06.2016 v 19:37

Já jsem zapoměl dodat, že takovéto transakce byly zatíženy poplatkem ve výši 2-3% z částky. Byla to taková pojistka. Jako ve smyslu pojištění transakce. Podle mého je to zatím nejepší řešení. Koho to zajímá, řešení je zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/safetrade-bezpecnejsi-obchodovani-v-bazaru-2101/

Ale chápu že admin na to nemá čas,nicméně na těch Zatrolených hrách to také neviselo pouze na jednom člověku i když tvůrce a zakladatel wwbu (nick-Zeus) byl de facto jediný vlastník. Ale časem se vytvořila skupina udržovatelů webu, neboť jeden třídil recenze, druhý fotografie k hrám, další přeložená pravidla, další bazar a pod. Prostě se podvodník§ zbavili. A cen deskových her v bazaru se pohybovali od 300,- Kč, 500,- nebo 700,-Kč, ale nebyl problém nabídnout hru za 1.500,- Kč a prodala se. http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/34337/
Účet by mohl být transparentní, jako to máme (my šachisti) https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2700140505 - je to normálně na stránkách krajského webu a kdykoli se do toho může kdokoli podívat.

Takže pasivní postoj Danielsona nechápu. Zatím nic vymyšleno nebylo, jen se tu informujeme kdo komu zase naletěl.

Marthas
Marthas 17.06.2016 v 19:39

To ML: Opravdu? Tak hezky zpátky do vlákna scifi a fantasy... Máte štěstí, že mám špatnou paměť...

MarkétaLore
MarkétaLore 17.06.2016 v 19:44

no promiň ale opravdu ne. Já si dávám pozor, abych se nesnižovala.

MarkétaLore
MarkétaLore 17.06.2016 v 19:54

Juriluk- sháním- deník Václava II, -Sama čepel- od červenáka, o vampírech- A Kdopak by se marxe bál(zoufale. )- Taky řekni vlkům, že jsem doma. A dějiny starověkého egypta. Jako částečnou protihodnotu nabízím Colette s mádlem, to se nedalo, a snažím se jí zbavit.

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 20:12

Kdybych neco sehnal, dam vědět do zpráv.. at to tu moc nezaplevelime :)


elfos
elfos 18.06.2016 v 00:12

Myslím, že zapomínáte, že toto je databáze knih. Ne bazar. Takže já postoj Dana chápu a podporuji.

Podvedených je mi samozřejmě líto, a taky je mi líto, jestli se na DK občas zaregistruje nějaký podvodník. Bylo by fajn, kdyby tu nebyli (a nebyli by tu, kdyby tu nebyl bazar). Ale je to něco, co hrozí při jakékoli transakci nákup-prodej kdekoli na netu nebo přes inzeráty v tištěných novinách, prostě všude.
Ale vyčítat to Danovi?

Ranní přípodotek:
To jsem v noci zapomněla napsat, že reaguji na Mini.Baby a Kenta2004 - u Kenta konkrétně na jeho podiv, že jeho návrh byl odmítnut. Je dobře, že tu padl, a ještě víc dobře je, že tu padly jiné, praktické rady, za které všem děkuji, ale označovat Dana za pasivního, to je fakt mimo. Mám Databázi knih ráda a jsem moc ráda, že existuje a že má Dana, který o ni tak pečuje.
K Mini.Baby škoda slov.

Text příspěvku byl upraven 18.06.16 v 06:44

elfos
elfos 18.06.2016 v 00:36

A ještě, Kente: důležité jsou i ty informace, co se v bazaru může stát, a padlo zde už mnoho rad od mnoha lidí, jak tomu předejít, na co si dávat pozor a co dělat. I to je dobré vědět.

Eicherik
Eicherik 18.06.2016 v 08:16

Já mám taky Databázi knih moc rád a taky jsem rád, že má Dana, který o ni pečuje.
Bazar až tolik nepoužívám, protože si většinou sháním knihy přes e-shopy antikvariátů. Nicméně se mi díky Bazaru podařilo před třemi lety sehnat některé díly Lovecraftových spisů, které byli absolutně nesehnatelné.
Dokážu si klidně představit, že se Bazar na DK zruší, ale nedokážu si představit, že by Dan zrušil DK. To by mi bylo moc líto.

Kent2004
Kent2004 18.06.2016 v 09:09

To elfos: Musíme si ujasnit dvě věci.
Za prvé: Je zapotřebí aby tu byl nějaký bazar knih?
Za druhé: Pokud ano, je potřeba vytvořit taková opatření, aby se minimalizoval podvod. A to je starost především tvůrce webu. Příspěvek? Rád pošlu 50,- Kč. Pokud to udělají všichni, má Danielson vystaráno.

Jak jsem psal, léta jsem byl členem komunity deskohráčů - viz. odkazy. A byl jsem tam daleko aktivnější než zde. A jelikož tahle komunita je zřejmě více semknutá (přece jen deskové hry jsou něco jiného než knihy) rozhodli se s tím něco udělat. Já navrhnul řešení jaké na Z-H už pár let funguje. Bylo odmítnuto, v pořádku. V tom případě bych zrušil bazar a je to....

Já jsem jej využil minimálně a to když jsem dcerce kupoval nějaké knihy. Jinak knihy nečtu, ale poslouchám a je mi opravdu jedno zda zde bazar bude nebo nebude. Prostě upřímnost.
Co mi aje jedno není, je že se zde objevují podovdníci (nazval bych je jinak), kteří parazitují na důvěřivosti jiných. A co mne štve ještě víc, že se tomu nikdo nedokáže podstavit čelem.

Dál to nebudu rozebírat, v této diskusi končím. Né že bych byl našván, ale není o už jaksi o čem diskutovat.
Jak jsem psal viz. můj příspěvek na str. 4 z 28.3. - kdo se bude těmito radami řídit, nenaletí.

Text příspěvku byl upraven 18.06.16 v 09:10

Kent2004
Kent2004 18.06.2016 v 09:12

P.S. A nevidím nic špatného na výrazu "pasivní", páč aktivitu jsem jaksi doposud nezaznamenal. Osobně jsme si vyměnili dva emaily a to už asi před 1,5 měsícem, doposud řešení žádné.

Kent2004
Kent2004 18.06.2016 v 09:27

Kde najdu číslo účtu, nebo jak poslat příspěvek?

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 18.06.2016 v 09:51

Kopíruju: Podpořte rozvoj bazaru a webu DatabazeKnih.cz zasláním libovolné částky (např. 20 Kč) na účet níže. Děkujeme!

Číslo účtu: 1027805014, kód banky: 3030, variabilní symbol: 2016
(uvedete-li do poznámky u platby svoji přezdívku, rádi vám poděkujeme)

Lector
Lector 18.06.2016 v 10:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Fanfara77
Fanfara77 18.06.2016 v 10:33

Uz se mi to stalo dvakrat, od te doby se snazil byt co nejopatrnejsi, je to hruza jaci lide jsou...

Kent2004
Kent2004 18.06.2016 v 14:15

Ledtor: Nesouhlasím. Pokud někdo vytvoří prostředí určité komunity a umožní v této komunitě obchodovat s komunitním zbožím, nese za to svým způsobem odpovědnost.
Ale jak jsem napsal, já se bez bazaru obejdu a jen slepý a hloupý nevidí co vidět má, nebo co vidět nechce. A tohle byl můj opravdu poslední příspevěk do tohoto vlákna.
Ať se to tady třeba pos....e

reader.007
reader.007 18.06.2016 v 14:31

Kent2004: jako že třeba bazos.cz a jemu podobní zodpovídá za své inzerenty? Ale jděte... Lector to shrnul bezchybně, lidé se musí naučit používat hlavu která sedí na jejich vlastním krku, berte to jako zákon přírody - tam se s tvory na konci potravního řetězce taky nikdo nemaže.

Lector
Lector 18.06.2016 v 15:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

hogenka
hogenka 18.06.2016 v 23:01

Dobrý den..i já jsem zaplatila za knihu a včera jsem zjistila ze jsem naletela..tím uživatelem byl knihomool..zatím jsem si o bjednavala jen dvakrát a vše bylo v pořádku..tak jsem teď trochu zklamaná ze jsem naletela..

Marthas
Marthas 18.06.2016 v 23:21

to hogenka: Tak kontaktuj uživatelku CherryF... Jaký je další postup...
Tuhle: http://www.databazeknih.cz/uzivatele/cherryf-32530

Text příspěvku byl upraven 18.06.16 v 23:40

CherryF
CherryF 19.06.2016 v 09:29

Hogenka bude se to řešit pres policii. Měla jsem tam jit včera ale odjela jsem nečekaně do Jižních Čech. Dnes jedu domu tak tam zajdu a dam vědět. Pod číslem hromadného udání muže každý zajit na státní policii a nahlasit se jako poškozeny. Jakou částku jste ji poslala?

tester
tester 19.06.2016 v 10:52

Lectore máš RECHT. Čověk musí bý 24hodin denně ve střehu. Zajímá mne jestli je někde seznam fint, podrazů atd., které podvodníci používají. Je to někde zpracované?

jiriluk
jiriluk 19.06.2016 v 11:00

Kent2004 svuj profil zrušil. Zřejmě slabý nervy :)

Koka
Koka 19.06.2016 v 11:16

jiriluk - ten smajlík za větou na mě dělá dojem, jako byste měl radost, že Kent2004 svůj profil zrušil. Ale mě to věru radost nedělá. Odchod uživatele DK, jako byl Kent, považuji spíše za ztrátu, než za přínos. Přitom lidé, kteří tady výslovně otravují, provokují, jiné urážejí, šílenci, kterým nejde o žádné literární nebo knižné záležitosti, ale si z DK jen udělali tribunu svých frustrací, fantasmagorií a ideologií - ti, žel své profily nezruší, naopak, někdy mívám dojem, že je násobí.
Opravdu nevidíte, co, jaké "tendence", začínají na DK převládat, hlavně v diskuzích? A pokud to rozeznáte, jste s tím spokojen?
Že to chce mít tady pevné nervy, to je pravda. Ale dost smutná pravda. Tohle by přece neměl být prostor pro adrenalinové zážitky, vyžadující pevné nervy, ale spíše pro přátelská setkávání. Místo toho se to změnilo na bojiště, a ještě k tomu "podpásové".
Namísto úsměvného smajlíku přidávám symbol zklamání :(

R.E.M.
R.E.M. 19.06.2016 v 14:12

I já si myslím, že je škoda, že si Kent2004 zrušil profil. I když v tomto případě moc nechápu proč. Žádného útoku na Kenta jsem si nevšimla.
To, že v každé diskuzi jsou lidé různých názorů je naprosto normální. A pokud se diskutuje slušně, i když nesouhlasně, tak je vše v pořádku.



Vložit příspěvek