PODVODNÍ UŽIVATELÉ

DISKUZE » Volná diskuze


jiriluk
jiriluk 16.06.2016 v 17:10

Cherry - mate nárok na částečně prolomení bankovního tajemství, pokud prokazete (napr. vypisem), ze jste poukazal prostředky na ucet a uvedete, ze to bylo omylem. Banka by Vam měla sdělit jmeno a adresu majitele uctu.

Marthas
Marthas 16.06.2016 v 20:09

To tsal: Jak jsem napsala, pokud není pravda, že může mít celá vesnice stejnou IP?.-) A k věku, tak trochu pravda... Člověk může kamkoliv udat cokoliv a pokud, po něm nechcete občanku, tak to nezjistíte, ale já to uváděla jako příklad... Osobně by mi bylo putna, kdyby se sem nedostalo víc lidí, ze stejný domácnosti ale jelikož jsem nechtěla vypadat škaredě, napsala jsem, co jsem napsala... Samo, že by jim pak nebránilo nic v tom, si založit účet na jiné IP adrese, než bydlí... Pak by se to určo dalo ještě omezit ale uznávám, že by to asi nebylo dobré... Těžko můžeme zakázat přístup na účet z jiné než zakládající IP adresy...

Kent2004
Kent2004 17.06.2016 v 09:17

Mě jenom mrzí, že jsem adminovi navrhoval řešení, ale odmítl ho. Kdysi sem byl členem komunity na webu zatrolene-hry.cz A tam je také bazar deskových her a mnoho podvodníků. Vyřešili to tak, že si admin založil účet kjam se nejdříve posílali peníze za deskové hry. Jakmile kupující hru obdržel a bylo to o.k. přeposlal peníze prodávajícímu. Administrativně náročnejší, ale účinné. Po 10 kladných hodnocení nebylo potřeba platit přes tento účet. Svým způsobem je to také řešení. Zde to bylo zavrženo a mám pocit, že se zdejší komunita musí spoléhat sama na sebe. Ještě že já kupuji pouze audioknihy v ověřených e-shopech.

Já to tu už psal na str. 4 z 28.3. - jedině ten kdo bude obezřetný nenaletí. Holt asi vám nezbude nic jiného, než si každého podezřelého "lustrovat". Každopádně prodávající nováčky bez hodnocení.

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 09:32

Moje zkušenosti jsou krvave vykoupeny a řekl bych nepřenosný. Po mnoha "bojích" vyhrach a prohrach, uz v tom roli hraje třeba intuice atp.

MarkétaLore
MarkétaLore 17.06.2016 v 09:59

Já jsem taky občas něcokoupila a vždy v poho. pokud má uživatel 1000 x+ není o čem uvažovat . A ty fantasy ságy za 2000 kč komplet je snad lepší už koupit nové, ne, za 30 kč plus poštoné to tak nebolí. člověku co má 2 hodnocení bych tedy určitě 2000 kč neposlala, a vo tom to je.

nokid
nokid 17.06.2016 v 16:10

1) Preferuji osobní předání (bydlím v Brně, jezdím do Prahy)
2) Neplatím nikdy předem. Jednak bych musel 2x na poštu - kterou máme neskutečně daleko, jednak vím že peníze (obecně) mají větší směnitelnou hodnotu nežli zboží. Když mi přijde balík (obvykle nejsem doma) zajdu následně na poštu, zde na místě rozbalím a zkontroluji. Je-li zásilka v pořádku (může být poškozena i cestou - vinou pošty!) a to i z hlediska toho, že někdy vyžaduji určité vydání anebo se může stát že dostanu knihu místo v češtině ve slovenštině, tedy pokud je vše v pořádku, IHNED odesílám složenkou z této pošty domluvenou částku. Buďto na adresu, nebo na konto, to je jedno.
3) Pokud by něco nesedělo, zásilku doma zabalím a urychleně vracím odesílateli.
4) Úplně stejně postupuji při prodeji - posílám knihu první. Jedině pokud by druhá strana výslovně požadovala dobírku (kvůli větší pohodlnosti - nemusí nic vypisovat), přizpůsobím se.

Dělejte to taky tak a ubude problémů.

Text příspěvku byl upraven 17.06.16 v 16:12


CherryF
CherryF 17.06.2016 v 17:28

Tomu moc nevěřim. Spis si myslím že mne banka vyhodí

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 17:33

Tak to zkuste a uvidíte.

Mini.Baby
Mini.Baby 17.06.2016 v 18:26

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 18:30

Jeste si začne brát % z prodeje.

Marthas
Marthas 17.06.2016 v 18:41

To mini.baby: Když pominu, že není zrovna chytré na webu, kterého je Danielson tvůrce, mu takto říkat, obzvláště, když by vás na každém norm. webu za to blokli.-) Tak souhlasím, že je to smutné, ale asi je to nutné... Při řešení různých sporů uživatelů by nebyl čas na změny...
To Jiriluk: A v kterém vesmíru žijete vy, spokojení uživatelé už dávno, posílají na rozvoj databáze procenta, ale je to dobrovolné... A z hlavy uživatele...

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 18:48

Jo, ja mu taky neco uz dal. Ja myslel nějaký pevný %.

Marthas
Marthas 17.06.2016 v 18:49

To jiriluk: Aha jako na aukru.-)

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 18:51

Nebo na Trhknih, tam chtěj 15%

jaroslava6214
jaroslava6214 17.06.2016 v 18:52

Naletěla jsem jako malá a poslala peníze za nabízenou knihu Mathioliho herbář, prosim dejte si pozor!!

Marthas
Marthas 17.06.2016 v 18:53

To jiriluk: A že nedaj rovnou 20%, aby se to líp pamatovalo a počítalo a je to víc.-)

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 18:55

15 + DPH takže to skoro 20 bude :(

Marthas
Marthas 17.06.2016 v 18:56

To jaroslava6214: Komu? Uveďte přezdívku straky... A na kterou banku to šlo... Fio nebo mBank anebo ještě někam jinam?

Marthas
Marthas 17.06.2016 v 18:57

To jiriluk: Chytrý hlavy.-))

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 18:59

Ja jsem pro, aby to zůstalo bez omezeni, dneska je všechno tak regulovaný a bezpečný, az je to nudný..

MarkétaLore
MarkétaLore 17.06.2016 v 19:02

souHLASÍM S BINÝSKEM, MOC TU NEDRŠKUJTE, NEBO SE NAŠTVOU. :-) A BUDETE MÍT PO PTÁKÁCH. Já jsem nikdy nenaletěla, a jak jsem psala, člověk, co je schopnej poslat 2000 někoumu , kdo má 2 kladný hodnocení si koleduje. Jsou tu uživatelé s tisíci knihami v bazaru a stovkami kladných hodnocení. Musíte vybírat tam.

jiriluk
jiriluk 17.06.2016 v 19:05

Vybírejte hlavně u me :))

R.E.M.
R.E.M. 17.06.2016 v 19:28

Ad příspěvek Mini.Baby: Tak hloupý, sprostý a drzý příspěvek už jsem dlouho nečetla.

Určitě nejsem proti potírání podvodníků, právě naopak, ale řešit bazar zřízením speciálního účtu by znamenalo velké množství administrativní práce, pravděpodobně i poplatky... Nehledě k tomu, že by byly občas potřeba i služby detektiva, který by rozhodoval, komu zaslat peníze, když kupující by tvrdil, že knihu neobdržel, prodávající naopak, že knihu poslal...

MarkétaLore
MarkétaLore 17.06.2016 v 19:30

přesně tak, buďte rádi, že je to zadarmo. a že se vubec obtěžujou s nějakym hodnocením bazaristů.

Marthas
Marthas 17.06.2016 v 19:34

To marketalore: Tady je snad nějaká vzpoura, nevšimla jsem si... Pouze se tu jedna uživatelka nehezky vyjádřila o adminovi, byla tu nějaká umravnění a dál nic... Ne jako ve vlákně scifi a fantasy, což byste měla ocenit právě vy...



Vložit příspěvek