15 roků lásky

15 roků lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2291 2291

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

martini.ce
18.10.2022 3 z 5

Aleš mi přišel jako fajn chlap, fandila jsem mu. Ale tak od poloviny už mě to nebavilo a zbytek knížky jsem prolistovala. Protože jsem na Čeladné strávila pár let, přidávám jednu hvězdu za úsměvné - "aby se člověk dostal ze Soulu do Čeladné, musí letět do Vídně ".

mag097
17.10.2022 2 z 5

15 roků lásky není mé první setkání s Patrikem Hartlem. Mám za sebou Prvoka, s tím jsem byla spokojená, krátká oddechovka u které se člověk zasměje.
Ale toto...15 roku lásky je 500 stránková cihla, které by slušelo, kdyby tak polovinu svého obsahu shodila.

Za mě to bylo překombinované a ze spousty kapitol jsem měla pocit, že tam jsou jen proto, aby to pak na plátně vypadalo atraktivně. Pro mě toto bohužel nebyla příjemná oddechovka, ale spíš scénář k typické české komedii, kde naskladáte jednu hvězdu za druhou, spoustu hezkých míst a pár bizarních scén. A s takovýmto obsahem ja prostě 500 stránek trávit nechci.

Nikol681
13.10.2022 4 z 5

Knížka přečtena jedním dechem na dovolené - opět skvělá oddechovka od pana Hartla

Adreinda
10.10.2022 5 z 5

Jako vždy skvělá dovolenková kniha k moři. Za týden na pláži přečteno a překvapivě jsem měla pocit, že i když je hlavní hrdina chlap, tak čtu o sobě :)

rumund
10.10.2022 4 z 5

Prostě výborné. Mě se hrozně krásně čtou knihy Patrika Hartla. Škoda jen, že to byla poslední kniha, teď musím čekat, než napíše nějakou jinou. Sice hodně čtenářů říká, že to není žádný literární skvost, ale pro mě, pro nenáročného čtenáře, parádní oddechovka, co se lehce a uvolněně čte.

NikDisk
09.10.2022 5 z 5

Mám přečtené všechny knihy od Hartla a musím konstatovat, že tato je ze všech nejlepší!!! Každá kniha se mi líbila, všechny se četly dobře, úžasné oddechové čtení, které nezklame, ale tato kniha? Úplně mě dostala, pohltila a nemohla jsem ji vůbec odložit. Takže doporučuji všemi dvaceti. ️

Epiky
08.10.2022 5 z 5

Kniha mě velice bavila zejména z důvodu,že postavy působily přirozeně uvěřitelné.S hrdiny bylo tudíž lehko se sžít a porozumět jejich jednání.Moc příjemné čtení.

Kerberos
08.10.2022 4 z 5

První polovina knihy mě bavila hodně, trable otce samoživitele, který se stará o dvojčata. Jak holky rostou starosti se mění. Milostný život otce je pestrý, ale nějak nemůže najít tu pravou. Druhá polovina knihy se tak nějak točí v kruhu stále se opakujících problémů.

AndyYoggy
06.10.2022 5 z 5

Opět mě autor nezklamal. Jiné hodnocení ani není možné. :)

Myš007
04.10.2022 5 z 5

Tady nemá smysl se rozepisovat, prostě 5* jako vždy. Hartl prostě nikdy nezklame. Knihu jsem klasicky "zhltala", takže si časem budu chtít přečíst ještě jednou a v klidu :-)

whiolet
30.09.2022 4 z 5

Pro mě je pan Hartl sázka na jistotu.
Vždycky se u jeho knih pobavím, užasnu nad ironií osudu a v neposlední řadě začnu soucítit s hlavní postavou.
Jasně, že jsem několikrát měla chuť Aleše proplesknout, ale přesto jsem mu neskutečně fandila.
Příjemná oddechovka.
Čtení jsem si užila a těším se na další Hartlovinu :)

Lucciella_L
30.09.2022 5 z 5

Moje první kniha od Patrika Hartla. Dostala se ke mě od kolegyní v práci s úžasnými recenzemi. Musím přiznat, že jsem byla mile překvapena a kniha se mi moc líbila a motivovala mě k tomu, abych si přečetla i další.

zdehan
27.09.2022 5 z 5

Kniha nebyla špatná ale ani výborná.

Višnička
23.09.2022 5 z 5

Ach jo, ach jo, ach jo...mě tak mrzí, tuto knížku dočíst a odložit...za mě jednoznačně nejlepší kniha pana Hartla, vtáhla mě do děje a do rodiny tak, že jsem s nimi fakt několik dní žila a vše prožívala. Většina čtenářů tady řeší uvěřitelnost, což nechápu, je to přece kniha a knihy čteme proto, abychom se dotkli věcí, které třeba nejsou úplně běžné a uvěřitelné...mě to prostě bavilo strašně a ten styl psaní, od kterého se prostě nelze odtrhnout...moc děkuji za tento zážitek a těším se na další příběh.

SSTknihy
22.09.2022 3 z 5

Přibližně první třetina mě docela bavila, protože takhle elegantně si zadělat na životní průšvih, jako se to podařilo hlavnímu hrdinovi, to chce vážně talent. Pak už to ale začalo připomínat spíš nekonečnou telenovelu, kde se dílem kvůli udržení sledovanosti, dílem kvůli totálně zhulenému realizačnímu týmu, vrší jedna neuvěřitelnější náhoda za druhou, což paradoxně po čase vyvolává spíš nudu než zvědavost. Aleš a jeho další a další starosti, radosti, frustrace i fňukání mě vlastně přestávaly zajímat. I když za ty jeho dva rozmazlené, hysterické, sebestředné a sobecké dárečky bych mu skoro jednu hvězdu navíc přidala!

lenka7348
20.09.2022 4 z 5

Tímto se pan Hartl naprosto přesně trefil do mé momentální nálady. Samozřejmě se ale může stát, že pokud se ke knize v budoucnu vrátím, pocity z ní budu mít jiné...
Je to prostě oddechovka ze života, která dokáže udržet čtenářovu pozornost, a vzbuzovat zájem číst dál. Zároveň dává naději, že ať se člověku v životě stane cokoliv, je na konci tunelu alespoň malé světýlko naděje.
Neříkám, že se jedná o vrcholné dílo české literatury, ale své čtenáře si jistě najde.

RadimOndra
12.09.2022 1 z 5

Sentimentální brak. U Hartla jde už bohužel jen o setrvačnou literární tvorbu. Škoda.

Schary
05.09.2022 4 z 5

Po dlouhé době jsem četla něco od Hartla a kniha se mi moc líbila. Téma bylo trochu jiné něž u jiných jeho knih a jako vždy čtivá jízda. Ovšem ty Alešovi děti byly na zabití:)

Baška29
02.09.2022 3 z 5

Jednoduché čtení, které se čte rychle, pokud tedy vydržíte :-). Za mne ale spousta zajímavých dílčích příběhů, zážitků, hodnocení života a prožívání. Přinesla mi pěkné vzpomínky, když naše dvojčata byla malá. A pro mne zajímavý vhled na dospívání dětí a hlavně pouštění dětí do světa. Hodně se mne to dotklo, a proto dávám o hvězdu víc, protože mne pouštění dětí čeká.

harena
31.08.2022 3 z 5

Měla jsem chuť na lehké, letní odpočinkové čtení, tak jsem konečně sáhla po panu Hartlovi. Zpočátku se mi to lehce četlo, některé scény byly jak živé, ale pak problémy Aleše s dětmi a se sexem začaly být stále stejné, až mě přestávaly zajímat a já jsem jen málem počítala stránky, jestli už bude konec. 200 stran by určitě stačilo. Můj šálek kávy to není, škoda.

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl