15 roků lásky

15 roků lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2366 2366

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

whiolet
30.09.2022 4 z 5

Pro mě je pan Hartl sázka na jistotu.
Vždycky se u jeho knih pobavím, užasnu nad ironií osudu a v neposlední řadě začnu soucítit s hlavní postavou.
Jasně, že jsem několikrát měla chuť Aleše proplesknout, ale přesto jsem mu neskutečně fandila.
Příjemná oddechovka.
Čtení jsem si užila a těším se na další Hartlovinu :)

Lucciella_L
30.09.2022 5 z 5

Moje první kniha od Patrika Hartla. Dostala se ke mě od kolegyní v práci s úžasnými recenzemi. Musím přiznat, že jsem byla mile překvapena a kniha se mi moc líbila a motivovala mě k tomu, abych si přečetla i další.

zdehan
27.09.2022 5 z 5

Kniha nebyla špatná ale ani výborná.

Višnička
23.09.2022 5 z 5

Ach jo, ach jo, ach jo...mě tak mrzí, tuto knížku dočíst a odložit...za mě jednoznačně nejlepší kniha pana Hartla, vtáhla mě do děje a do rodiny tak, že jsem s nimi fakt několik dní žila a vše prožívala. Většina čtenářů tady řeší uvěřitelnost, což nechápu, je to přece kniha a knihy čteme proto, abychom se dotkli věcí, které třeba nejsou úplně běžné a uvěřitelné...mě to prostě bavilo strašně a ten styl psaní, od kterého se prostě nelze odtrhnout...moc děkuji za tento zážitek a těším se na další příběh.

SSTknihy
22.09.2022 3 z 5

Přibližně první třetina mě docela bavila, protože takhle elegantně si zadělat na životní průšvih, jako se to podařilo hlavnímu hrdinovi, to chce vážně talent. Pak už to ale začalo připomínat spíš nekonečnou telenovelu, kde se dílem kvůli udržení sledovanosti, dílem kvůli totálně zhulenému realizačnímu týmu, vrší jedna neuvěřitelnější náhoda za druhou, což paradoxně po čase vyvolává spíš nudu než zvědavost. Aleš a jeho další a další starosti, radosti, frustrace i fňukání mě vlastně přestávaly zajímat. I když za ty jeho dva rozmazlené, hysterické, sebestředné a sobecké dárečky bych mu skoro jednu hvězdu navíc přidala!

lenka7348
20.09.2022 4 z 5

Tímto se pan Hartl naprosto přesně trefil do mé momentální nálady. Samozřejmě se ale může stát, že pokud se ke knize v budoucnu vrátím, pocity z ní budu mít jiné...
Je to prostě oddechovka ze života, která dokáže udržet čtenářovu pozornost, a vzbuzovat zájem číst dál. Zároveň dává naději, že ať se člověku v životě stane cokoliv, je na konci tunelu alespoň malé světýlko naděje.
Neříkám, že se jedná o vrcholné dílo české literatury, ale své čtenáře si jistě najde.

RadimOndra
12.09.2022 1 z 5

Sentimentální brak. U Hartla jde už bohužel jen o setrvačnou literární tvorbu. Škoda.

Schary
05.09.2022 4 z 5

Po dlouhé době jsem četla něco od Hartla a kniha se mi moc líbila. Téma bylo trochu jiné něž u jiných jeho knih a jako vždy čtivá jízda. Ovšem ty Alešovi děti byly na zabití:)

Baška29
02.09.2022 3 z 5

Jednoduché čtení, které se čte rychle, pokud tedy vydržíte :-). Za mne ale spousta zajímavých dílčích příběhů, zážitků, hodnocení života a prožívání. Přinesla mi pěkné vzpomínky, když naše dvojčata byla malá. A pro mne zajímavý vhled na dospívání dětí a hlavně pouštění dětí do světa. Hodně se mne to dotklo, a proto dávám o hvězdu víc, protože mne pouštění dětí čeká.

harena
31.08.2022 3 z 5

Měla jsem chuť na lehké, letní odpočinkové čtení, tak jsem konečně sáhla po panu Hartlovi. Zpočátku se mi to lehce četlo, některé scény byly jak živé, ale pak problémy Aleše s dětmi a se sexem začaly být stále stejné, až mě přestávaly zajímat a já jsem jen málem počítala stránky, jestli už bude konec. 200 stran by určitě stačilo. Můj šálek kávy to není, škoda.

PavlineCZka
29.08.2022 2 z 5

Krom Okamziku stesti jsem cetla od Hartla vse... nemuzu si pomoct, ale kazde dalsi dilo na me pusobi ubozeji nez to predchozi. Zacatek knihy tak trapne absurdni, ze to ani vic neslo... dej tak jaksi predikovatelny... navic neustala sprosta slova me vazne nebavi cist. Uz nic dalsiho cist nebudu.

papeha
25.08.2022 4 z 5

Čtivý příběh, ne vždy uvěřitelný. Příjemné čtení na dovolenou, spousta postav a osudů, hodně děje bez popisných pasáží.

LéňaPipi
25.08.2022 5 z 5

Další pěkná kniha Patrika Hartla. Četla se moc hezky. Příběh se mi moc líbil. :)
Vtipné a dojemné. Odpočinkové čtení na dovolené.

Gaboskaaa
23.08.2022 5 z 5

První třetinu knihy jsem hltala a nemohla ji odložit. Zbývající část tak napínavá nebyla. Knížka se ale četla moc hezky, za mě nejlepší autorova kniha.

Dimas
23.08.2022 5 z 5

Takovýhle knížky se mi líbí! Hodně postav, čteš jim myšlenky, prožíváš s nimi smutky i radosti a někdy nevěříš, jak ti mluví z duše…

saez
22.08.2022 4 z 5

Je to prostě Hartl.
Asi proto ho čte i moje osmdesátiletá mamka, je to prý trochu prasák, ale "příběhovej".

veriszv
20.08.2022 2 z 5

Patrik Hartl má na svém kontě pět knížek.
Já jsem četla čtyři, chybí mi jen Malý pražský erotikon a nevím, co by se muselo stát, aby mě někdo donutil si jej, nebo nějakou další autorovu knihu, přečíst.
Prvok a ti ostatní byla fajn knížka, potom mě moc bavily Okamžiky šťestí, ale Nejlepší víkend už nebyl v ničem jinej a vlastně je to jeden scénář, kterej zřejmě funguje, a tak se ho autor drží.
Základem je zmínka o sexu nebo alespoň narážka na každé druhé straně, a druhý nezbytný kámen je nevěra. (Nejlépe každej s každým.)
Ne jinak to bylo i v 15 roků lásky. Tady je navíc prvních sto stran tak absurdních, že kdyby to nebyla naše #hromadnastafeta odložím to hned.
Potom už se to dalo snést, navíc Hartl píše opravdu čtivě a svižně, takže se i těch téměř 500 stran dalo přelouskat za pár hodin. Ale bylo to dlouhý a pořád dokola, a kdyby to mělo stran 250, úplně by to stačilo. Aleš byl sice sympaťák a fandila jsem mu, ale to mi na 500 stran knihy prostě nestačí…
Zkrátka tohle číst nepotřebujete ani jako oddechovku na dece u vody.

ramiter
20.08.2022 3 z 5

Vcelku zajímavý až americký příběh, bohužel tolik málo pravděpodobných situací na málo pravděpodobných místech. Obdivuji hlavního hrdinu ,že do toho všeho šel, do takové nezvyklé situace, ale pak nechápu tolik opakovaných stížností a nespokojenosti, frustrace, která se řeší nezávaznými vztahy... Ale s dětmi je to jako na houpačce, nic nelze předvídat, je potřeba reagovat na danou nově vzniklou situaci--je to úmorné někdy obtěžující ,ale odměnou jsou ty krásné a veselé okamžiky 15 ti a více let lásky. Škoda , že si to někdy uvědomíme pozdě.

Sofós
19.08.2022 5 z 5

Tak tohle se autorovi opravdu povedlo. Sympaťákovi Alešovi osud rozdal karty způsobem, který by ho jistě nenapadl ani v nejdivočejších snech. Ale on se se vším dokázal nějak poprat. :-). Za mně nejlepší autorova kniha.

dawson321
18.08.2022 3 z 5

Lepší průměr, hold Hartl napsal už i lepší romány... Postavy se tam střídaly jak na běžícím pásu (ano, občas to tak i v životě chodí), některé pasáže byly dost rozevláté. Ale abych jen nehanil, tak kniha se dobře četla a byly tam i zábavné okamžiky.