15 roků lásky

15 roků lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2287 2287

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

LenV
25.06.2022 odpad!

To bylo opravdu zlé. Nebavilo mě to od první strany. Po velkém zvratu na začátku jsem se pokusila tomu dát šanci, ale po 150str. vzdávám. Nemám ráda sprostá slova v knihách. Hartl byl doposud moc fajn, ale tady se snaží být až příliš komerční. Obraz vztahů dnešní doby je teda taky dost smutný. Slovem ani obsahem mě to nezaujalo a tak po dlouhé době nechci něco dočíst...

Deny95
25.06.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :)

LaCoccinelle
24.06.2022 5 z 5

Příjemná odpočinková oddechovka ze života.

Kacased
21.06.2022 4 z 5

Knížka byla fajn. Trošku jsem bojovala se čtením. Neměla ten spád, ale celkově to bylo dobré. Více životního štěstí a porozumění. Asi mi to chybělo.

Andulino
21.06.2022 4 z 5

Knihy Patrika Hartla mám moc ráda, na každou novou se moc těším a vím, že si při čtení krásně odpočinu. Tato kniha mě bavila v tom, že popisuje život takový, jaký opravdu je, se všemi jeho komplikacemi, propletenými cestami a zvraty, ostatně jako všechny knihy autora. První část jsem četla dloho, později mi došlo, že to bylo kvůli postavě Jeleny, která mi byla extrémně nesympatická. Zvrat spojený s její osobou (ať opět nespoileruji) mě velmi překvapil a šokoval, nicméně někdy se věci prostě stanou tak, jak se stát mají. Hlavní hrdina Aleš prokazoval stále dokola velkou psychickou sílu a inspirovalo mě, jak si v jednotlivých fázích života poradil s tím, co mu bylo naloženo. Bavilo mě i zakomponování odkazů na skutečné události do vyprávění. Poslední řádky kvituji, krásné zakončení plné naděje a dalších roků lásky. Doporučuji jako skvělou oddychovku!

Lucie430
20.06.2022 2 z 5

"Nemějte žádná očekávání", asi tak bych popsala svůj dojem z knihy. Očekávání nepředčila.

Fanda74
20.06.2022 1 z 5

Tak nějak jsem to dočetl, protože jsem byl zvědavý, jak to dopadne, ale tak jak je moc P. Hartla, tak tady si myslím bylo také všeho moc. Určitě nelze upřít, že knížky jsou čtivé a taková oddechová četba, která je fajn, ale tady mi snad nebyla sympatická ani jedna postava (zejm. Aleš a jeho rozmazlené děti). Hodně "tlačeno na pilu".

Gilnien
20.06.2022 3 z 5

Tyhle typy knih čtu zásadně na odreagování, nic jiného od nich většinou nečekám. Tady mě to ale i bavilo, i když absence nějakého vrcholu a konce děje to trochu hatí. Ale jde o popis života, kde nějaké vrcholy a konce taky nebývají, takže budiž autorovi odpuštěno.

VěraČamková
18.06.2022 5 z 5

Knížka mě bavila, téma bylo zajímavé, jen mi přišla přece jen trochu dlouhá. Závěr stál za to. Pro mě dost překvapivý, čekala jsem konec úplně jiný ... Super.

1casper
17.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se sama. Možná i proto, že jsem díky studiu hodně dlouho nic nečetla :-)
Tato kniha byla tak nějak sázka na jistotu, protože podobně jako další knihy autora, splňuje to, co jsem od ní čekala – odpočinek i zábavu, psané jednodušší formou jazyka.
15 roků lásky se dotýká témat, která dokážou být blízká spoustě lidí, mohou to být víceméně příběhy kohokoliv z okolí.
A to je možná i důvod, proč mám ráda tyto typy knih. Popisují složitý život tak nějak zlehka.

Tady se mi líbil i konec. Moc hezky vymyšlený, navíc uvěřitelně :-)

Za mě skvělá oddychovka, ráda se ke knížce vrátím.

Vivetkav
10.06.2022 3 z 5

Pro mě začátek zdlouhavý potom to nabralo spád .. zajímavý úhel pohledu chlapa na východu dětí ještě k tomu dvojčat.. nevystřelilo mě to do oblak, ale musím říct, že se mi líbila.

Erummeldë
09.06.2022 4 z 5

První polovina byla poutavá, zajímavá zápletka a mnoho očekávání. Druhou polovinu už jsem četla jen ze zvědavosti, moje očekávání byly uplně někde jinde. Místy to bylo težce nereálné, nedávalo smysl a s použitím velké nadsázky. Kniha se ale četla lehce a jako oddechovka bez větší hloubky super.

Jiparis
09.06.2022 5 z 5

Pohled na výchovu dětí očima chlapa samoživitele byl velmi působivý. Láska, pochybnosti, vyčerpání a odsunutí vlastního života vyjadřují podstatu toho, co prožívají rodiče. Moc pěkně napsáno.

Salvni
09.06.2022 2 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání zejména kvůli předchozím dílům autora. Bohužel mě kniha příliš nenadchla.
Příběh knihy je zajímavý, i přes to v určitých pasážích až příliš nadsazený… Některé pasáže jsou na mě krkolomně napsané, stejně tak propojení českého “šoubyznysu”, ve kterém se hlavní hrdina často pohybuje.

LadaM29
08.06.2022 5 z 5

Tohle byla jeho pro mně nejlepší knížka. pěkný uvěřitelný příběh

katst
07.06.2022 2 z 5

Nelze upřít, že kniha se opět čte lehce, ani námět není špatný, ale jinak je to celé tak strašně povrchní, sebestředné a nereálné, že to po pár kapitolách přestane bavit.
V podstatě se stále dokola jen řeší Alešovi problémy se ženami, jeho krize středního věku, nadání a talenty rozmazlených dvojčat na snad úplně všechno.
To vše je okořeněné rádoby vtipnými chlapáckými výrazy, které bych spíš očekávala u puberťaků, než dospěláků.
Podle přebalu a anotace jsem asi čekala knihu s trošku hlubším příběhem. Je to ten typ knihy, na který zcela sedí, že kvantita vyhrála nad kvalitou…

Aneladgam95
30.05.2022 3 z 5

Nejhorší autorova kniha to není. Minimálně si i pár týdnů po přečtení budete pamatovat, o čem byla. A pokud si chcete přečíst něco nenáročného a zároveň čtivého, není tato kniha vůbec špatnou volbou.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Letní čtení.

helenkan
26.05.2022 4 z 5

Mě se to líbilo. Aleš byl fakt třída i když ze začátku jsem si říkala " ty seš pěknej vůl". Jestlipak existuje takovej chlap, který by tohle podstoupil. Nevím, možná špendlíčkem hrabat. :-) Je pravda, že o peníze tam nouze nebyla. A to se žije trochu jinak. Možná by pak přemýšlel taky jinak. Ale pěkná odpočinková četba to je. Stojí za to přečíst.

novina
19.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Hartlův styl psaní mi sedí a u jeho knih si zaručeně odpočinu. Aleš byl totální borec, protože dát tu situaci chtělo sakra koule.

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl