15 roků lásky

15 roků lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2365 2365

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

Erummeldë
09.06.2022 4 z 5

První polovina byla poutavá, zajímavá zápletka a mnoho očekávání. Druhou polovinu už jsem četla jen ze zvědavosti, moje očekávání byly uplně někde jinde. Místy to bylo težce nereálné, nedávalo smysl a s použitím velké nadsázky. Kniha se ale četla lehce a jako oddechovka bez větší hloubky super.

Jiparis
09.06.2022 5 z 5

Pohled na výchovu dětí očima chlapa samoživitele byl velmi působivý. Láska, pochybnosti, vyčerpání a odsunutí vlastního života vyjadřují podstatu toho, co prožívají rodiče. Moc pěkně napsáno.

Salvni
09.06.2022 2 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání zejména kvůli předchozím dílům autora. Bohužel mě kniha příliš nenadchla.
Příběh knihy je zajímavý, i přes to v určitých pasážích až příliš nadsazený… Některé pasáže jsou na mě krkolomně napsané, stejně tak propojení českého “šoubyznysu”, ve kterém se hlavní hrdina často pohybuje.

LadaM29
08.06.2022 5 z 5

Tohle byla jeho pro mně nejlepší knížka. pěkný uvěřitelný příběh

katst
07.06.2022 2 z 5

Nelze upřít, že kniha se opět čte lehce, ani námět není špatný, ale jinak je to celé tak strašně povrchní, sebestředné a nereálné, že to po pár kapitolách přestane bavit.
V podstatě se stále dokola jen řeší Alešovi problémy se ženami, jeho krize středního věku, nadání a talenty rozmazlených dvojčat na snad úplně všechno.
To vše je okořeněné rádoby vtipnými chlapáckými výrazy, které bych spíš očekávala u puberťaků, než dospěláků.
Podle přebalu a anotace jsem asi čekala knihu s trošku hlubším příběhem. Je to ten typ knihy, na který zcela sedí, že kvantita vyhrála nad kvalitou…

Aneladgam95
30.05.2022 3 z 5

Nejhorší autorova kniha to není. Minimálně si i pár týdnů po přečtení budete pamatovat, o čem byla. A pokud si chcete přečíst něco nenáročného a zároveň čtivého, není tato kniha vůbec špatnou volbou.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Letní čtení.

helenkan
26.05.2022 4 z 5

Mě se to líbilo. Aleš byl fakt třída i když ze začátku jsem si říkala " ty seš pěknej vůl". Jestlipak existuje takovej chlap, který by tohle podstoupil. Nevím, možná špendlíčkem hrabat. :-) Je pravda, že o peníze tam nouze nebyla. A to se žije trochu jinak. Možná by pak přemýšlel taky jinak. Ale pěkná odpočinková četba to je. Stojí za to přečíst.

novina
19.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Hartlův styl psaní mi sedí a u jeho knih si zaručeně odpočinu. Aleš byl totální borec, protože dát tu situaci chtělo sakra koule.

Gabi13
18.05.2022 5 z 5

Oddechové čtení, věřím, že pokud to pan Hartl nechá zfilmovat bude to stejně příjemný film jako knížka.

Maky78
17.05.2022 4 z 5

Oddechovka u které se nemusí člověk moc soustředit. Líbilo se mi , že styl humoru nikoho neuráží.
Pohled na výchovu ze strany muže je zajímavý a po pravdě moc takových chlapů neznám. (žádného) :-)

IvanaD
15.05.2022 1 z 5

nejslabší knížka tohoto autora, nudné, táhnoucí se, unylé, bez vtipu, musela jsem se nutit abych dočetla

Allla9
15.05.2022 5 z 5

Mě se knížka líbila a bavila jsem se. Příjemné čtení u kterého se nemusí moc myslet.

Bramborak81
15.05.2022 3 z 5

Dobrý námět, dobře se čte. Chválím brožované vydání, že i taková bichle padla dobře do ruky. Ale teď přijde to ale. Chování některých postav mě nejednou rozčílilo. U některých monologů a dialogů jsem si říkala "ach jo". A bylo tam toho namícháno všeho nějak moc. Myslím, že za půl roku budu marně vzpomínat na bližší obsah knížky.

Marci70
13.05.2022 5 z 5

Příjemná oddechovka ze života:-)

Nomia
13.05.2022 3 z 5

Malý pražský erotikon mě kdysi posadil na zadek, přišel mi tak moc ze života, tak hořkosladký, ironický, ale zároveň pravdivý a lidský. Strašně mě bavily postavy a jejich pestrost.
V 15 roků lásky bylo na mě bohužel až moc depkaření, frustrace a nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale až příliš prcání. Aleš nebyl nesympatický, ale mnohdy byly jeho myšlenkové pochody nepochopitelné a zasloužil by proplesknout.

Ale stále je to starý dobrý Hartl, který se čte tak snadno, jen si uživáte příběh a Hartlův skvělý humor. Líbí se mi, jak autor v každé své knize ukazuje, že člověk si svůj život dokáže dostatečně post** dost dobře i sám.

15 roku lásky je za mě jedno z jeho spíš slabších děl, ale pořád je to skvělá oddechovka. Příště bych trochu ubrala ze všech těch pop kulturních odkazů a celebrit, bylo toho přespříliš.

Katka2501
06.05.2022 odpad!

Ač jsem se na knihu těšila jako na oddechovku, tak přečíst jí, bylo pro mě peklo, měla jsem problém jí vůbec dočíst. První čtvrtina, v které vystupuje Jelena, ještě působila zajímavě, ale pak už to bylo jen horší a horší... Pořád stejný opakující se děj, rádoby vtipné situace s dětmi. Tohle bohužel vůbec nebyla "moje káva" :-)

Aknel26
05.05.2022 3 z 5

Knížky pana Hartla se lehce čtou - a také lehce zapomínají.
Možná je to tím, že jsou doslova nabité dějem. Čtenář se ani chvíli nenudí, knížka dobře odsejpá, a když už ji musíte odložit, zase se do ní hravě dostanete. A protože postavy během těch 15 let zažijí opradu všechno, každý v ní najde to své, co on sám prožil nebo se s tím aspoň setkal ve svém okolí. Na druhou stranu tyto všechny epizodky se vám brzy vykouří z hlavy a zůstane stejně jen hlavní kostra - mladý (no, pak už moc ne) muž se stará o dvě děti a celou dobu (s různou mírou štěstí i zoufalství) hledá partnerku. Mimochodem, za sebe bych knihu spíš protáhla na 18 roků lásky. Holky jsou na můj vkus označeny za dospělé a hozeny do života hrozně brzy.
Mně se knížka líbila, protože jsem dostala, co jsem očekávala. Ne víc. Žádné překvapení, natož příjemné. Mám autora radši jako režiséra a jeho smích mě stále rozesmívá.
Nicméně nejvíc mě asi baví, jak do svých knih suverénně zahrnuje i skutečné osobnosti a události všeoecně známé. Jedna postava dělá producenta seriálu Horákovi, další češe Simonu Krainovou, někdo koncertuje s Jaroslavem Svěceným, obědvá s Vojtou Kotkem, spolupracuje s Blankou Matragi, chodí s Miss ČR... Myslím, že kdyby se to Hartlovi do děje hodilo, klidně by nechal nějakou svou postavu vyhrát i Zlatého slavíka.

Pavlina50
04.05.2022 5 z 5

Hartlovy knihy mě prostě baví.
Ani tato mě vůbec nezklamala a fungovalo to stejně jako u těch předchozích. Otevřela jsem knihu, přečetla jsem pár úvodních vět a hned jsem byla do příběhu dokonale ponořená. „Vynořila“ jsem se až po těch cca 500 stránkách, spokojená, uvolněná a s vědomím, že jsem se při čtení ani chvilku nenudila.
Je to další výborný náhled do mozku chlapa, což je pro mě jako ženu určitě velice zajímavé a navíc ukazuje, jak dokáže vidět a vnímat chlap tu část světa, která je tradiční doménou žen – výchovu dětí.
Je to takové čtení na odlehčení, charakterem oddechová a odpočinková kniha, ale z jiného úhlu pohledu vlastně oddechová jen na první pohled. Pokud bych se dostala do podobné situace jako hlavní hrdina knihy, nevím, jestli bych svůj život považovala za jednoduchý a oddechový….
Tu oddechovost chápu jen v tom smyslu, že čtenář nemusí při čtení skoro vůbec zapojovat mozek a neustále nad knihou přemýšlet…prostě stačí jen číst a číst a nechat příběh kolem sebe plynout.
Základní zápletka mi přišla docela originální, nestává se zas tak běžně kolem nás, aby se někdo dostal do takové situace jako Aleš. Jeho postava mi byla i přes všechny svoje občasné úlety docela sympatická. Vždyť kolik chlapů by se rozhodlo podobně jako on a nechalo si takto dobrovolně „narušit“ a zkomplikovat život?
Na knize je opět hodně patrný klasický Hartlův styl a rukopis. Jeho vypravěčské schopnosti jsou pořád velice dobré - jednoduchý, nekomplikovaný jazyk, větší množství propojených postav, ve kterých se ale dá dobře orientovat, v nečekaných chvílích překvapivé zvraty, tentokrát celý příběh okořenil i propojením s velkým množstvím reálných, veřejně známých osob. Hovorové a „přisprostlé“ výrazy, které také bývají už neoddělitelnou součástí Hartlových knih, mě opět vůbec neiritovaly…je to totiž přesný a nepřikrášlený obrázek ze života kolem nás. A že se v knize hodně řeší různé sexuální frustrace? Copak to také není úplně ze života?
Tato kniha, stejně jako ostatní autorovy knihy, se sice stoprocentně nezařadí mezi české literární skvosty, ale myslím, že svoji velkou hodnotu určitě má. Splňuje to, co slibuje a co se od ní očekává – zábava, odpočinek a témata, která dokážou být blízká spoustě lidí, protože je (i když třeba v jiné podobě) dnes a denně zažívají také. Mohou to být příběhy sousedů, kamarádů nebo třeba i vlastní. Aspoň já to tak vnímám.
Možná i proto beru tu určitou literární jednoduchost Hartlových knih jako velký klad – složitý život přiblížený jednoduchým jazykem. A díky tomu jsou pro mě jeho knihy těmi, na které se vždycky těším.

Knihomolka97
04.05.2022 2 z 5

Autor nebude můj šálek kávy...Jsem teda ráda, že jsem čtení nevzdala a četla až do konce, přece jen jsem byla zvědavá, jak to dopadne, nedokázala jsem to vůbec odhadnout.
Nicméně mi kniha nesedla skoro vůbec, bohužel. :( Byly tam části, které byly zajímavé a bavily mě, ale spíš převažovala nuda (a chvilkama i znechucení).
Mohlo to být klidně o 150 stran kratší, bylo to zbytečné dlouhé.