40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432890/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-vb0-432890.jpg 4 2932 2932

Největší cestovatelské dobrodružství od dob Honzíkovy cesty! Mladý student Ladislav Zibura v létě 2014 hodil batoh na záda a vydal se na pouť do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na vyprávění kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

todilka
06.03.2020

Hvězdy nepřiděluji, nedočetla jsem...prostě nic pro mě, cestopisy mě nezajímají, a bohužel nezaujal ani ten od Zibury, kterého jinak sleduji třeba na sociálních sítích a jeho příspěvky mě baví...ale tento druh literatury mi prostě nic neříká...
*čtenářská výzva 2019: Cestopis

oskli
04.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, když se chcete potěšit, nadchnout pro cestu kamkoli a k tomu se i něco málo dovědět. Mám moc ráda Ládíkův styl psaní, obvykle to někomu neznalému popisuji jako "něco mezi Tomášem Poláčkem a Saturninem" :-D Je to prostě šílený nápad uvedený do praxe a krásnou laskavou češtinou podaný nám, čtenářům, kteří v pohodlí domova čteme o tom, jak Ladislav v nepohodlí, vedru a s desítkami puchýřů kráčí pustinou a čeká, jestli ho někdo pohostí, aby snáze přežil samotu, hlad a strasti dlouhé cesty.

laydee
28.02.2020 4 z 5

Skvělé oddechové čtení psané s humorem, kniha se mi moc líbila a na autora se chystám brzy zase. Doporučuji!

Laughtubbe
26.02.2020 4 z 5

Netradiční ! Dříve jsem se považovala za cestovatelku, ale po dvojitém setkání (knižně i osobně) s panem Ziburou musím říct, že jsem toho procestovala minimum. Díky jeho knize jsem se mohla vydat do Jeruzaléma a Izraele. Sedl mi jeho styl humoru, v mnoha věcech mi i pomohl a v neposlední řadě mi tato kniha zpříjemnila den. Je to skvělá kniha. Lze jí číst najednou nebo si třeba dávkovat při cestě vlakem, větší časový rozestup nevadí příběh si člověk užije i tak. Musím doporučit !

kikidok
26.02.2020 5 z 5

Knihu jsem si velmi užila a protože za 4 měsíce chystám podobnou cestu tak mě velmi potěšila. Určitě není moje poslední kniha od Láďi

lentilka_007
16.02.2020 5 z 5

Vtipné čtení, respekt autorovi.

Januka
13.02.2020 5 z 5

Pro mě osobně nepředstavitelná zkušenost, nedovedu si představit, že bych toho ušla tolik, že bych se nebála zazvonit u cizích dveří, že bych to nevzdala hned první den, kdy teplota vystoupala nad 30 stupňů, ... Velký obdiv a velký dík za zprostředkování těchto krásných zážitků podané úžasně zábavnou formou.

martina.culik
12.02.2020 4 z 5

"Původně jsem si chtěl o místech, kterými budu procházet, něco zjistit. Plán ale změnil článek Jedovatí hadi a pavouci v Turecku. Usoudil jsem, že moc čtu a málo chodím."
Zábavné a (ne)uvěřitelné zážitky z putování, které se čtou téměř samy.

petra5721
10.02.2020 5 z 5

Skvělé a zábavné od začátku do konce! ????

Allla9
08.02.2020 4 z 5

Již z toho čtení mě bolí nohy. Pan Zibura má můj obdiv.

Ellinek
05.02.2020 5 z 5

O Ládíkovi jsem dlouhou dobu věděla, ale nikdy jsem si od něj nic nepřečetla. Po spontánním nápadu vydat se na jeho přednášku jsem odcházela se smíchem a nadšením. Bylo načase dohnat resty a pěkně od začátku.
Na prvotině prince Ládíka jde poznat jeho věk. Už píši trochu s předstihem, jelikož mám vše přečteno, ale každým dílem autor roste. Jeruzalém je milé a příjemné čtení o cestě někam hodně daleko, kde je to podle většiny zpráv nebezpečné, ale Zibi ukazuje, že i v takových zemích ve skutečnosti žijí úplně obyčejní lidé, kteří jsou hlavně laskaví.
Kniha mě velice bavila a zhltla jsem si během pár dní. Ziburův humor může někomu přijít infantilní, ale já se bavila od začátku do konce. Vše podáno typicky ziburovsky, s pořádnou dávkou sarkasmu, černého humoru, nadsázky a především vtipkování na vlastní účet. Mimo to na něj navíc autor s opravdu širokým rozhledem vysype soustu zajímavých poznatků a já osobně mám ráda, když se navíc dovím něco nového. Zároveň ráda sleduji autorovo postupní prozření a proměnu v myšlení. Moudry, na která si sám přijde, něco zanechává i ve mně, takže mimo informace o zemi a zvycích zasáhne i do mého vlastního myšlení a já se mohu na spoustu věcí podívat i z jiné perspektivy. Ládík mě tedy svou knihou neobohatil jen fakticky, ale také osobnostně. :)

sokolí oko
02.02.2020 4 z 5

Krása a obdiv. Až má člověk chuť nazout pohorky a vyrazit.

rebellda
29.01.2020 3 z 5

Druhá knížka, kterou od Zibiho čtu. Oproti jeho cestě mezi buddhisty a komunisty mi přišla o něco slabší, nicméně stále velice pozitivní a vtipná. Děkuji za přísun lidskosti a příjemnosti a především důvěry v dobrotu lidí.

Macek1978
29.01.2020

Protože mám také něco nachozeno tak jsem se bavil. Velmi příjemné počteníčko.

Nifredil
24.01.2020 4 z 5

Ládík Zibura je velmi sugestivní. Při čtení se opravdu cítíte jako byste s ním šlapali celou cestu. Lidi živě vidíte a zážitky máte málem stejné jako autor včetně všech puchýřů, bolestí i radostí tělesných. Já osobně jsem trochu bojovala s tím, jak na mě z každého dne vyskakovaly nejen Ládíkovy zážitky, ale jak zároveň neustále ukazoval lehounkou intelektuální převahu. Převahu nad čtenářem a ze začátku i nad lidmi, které potkal. Až jsem si říkala, že je prostě o tak velký kus mladší, že už jeho smyslu pro humor nerozumím, nakonec jsem ale došla k tomu, že právě v tom je kouzlo té knihy. Tím zpočátku až intelektuálním pozérstvím a pozdější pokorou i jakýmsi až smířením vlastně Láďa Zibura ukazuje přerod, ke kterému došlo během jeho cesty. Patří to k tomu: navíc je to i velmi vtipné, protože Zibura sice ukazuje jaký je intelektuál a vytahuje na čtenáře všechny své znalosti, zároveň si ale tropí největší legraci sám ze sebe. A musím přiznat, že i já mám po přečtečtení tohohle cestopisu hodit na záda krosnu a jít jen tak cestou necestou na pouť. A o to přece šlo?

shrike
21.01.2020 5 z 5

On to vlastně ani cestopis není. Je to spíše kniha o lidech. O tom, že snad všude na světě se najdou dobří lidé ochotní vám pomoci. A pokud je člověk pokorný a přátelský, věřím, že tomu tak opravdu všude bude. Kniha si po celou dobu drží svižné tempo a je plná autorova typického humoru, kdy se před jeho ostrovtipem neschová nikdo, dokonce ani on sám. Příběh je plný zajímavých setkání, která Ladislav umí skvěle vypointovat. Opravdu dlouho jsem se u knížky takhle nenasmál nahlas. Kdo Ladislava zná a je mu blízky jeho humor, tomu se určitě kniha bude líbit.

... "Stejně je zvláštní, jak často hodnotíme chování ostatních lidí jen podle toho, jaký výsledek přineslo nám - ale už nepřemýšlíme nad tím, jaké úsilí znamenalo pro ně." ...

lenya
18.01.2020 4 z 5

Četla jsem knihu o Amundsenovi, kde je poznávání a cestování pojato z úplně jiného pohledu. U Zibury se nejedná o klasický cestopis, v knize je spousta vtípků - vlastně několik na každé stránce. Kniha se čte příjemně, jednoduše, a proto je lidem tak sympatická. Autor má sice specifický humor, ale právě tím je lidem blízký. Čtenář ho hned pochopí, je ze života. Ke konci cesty, kdy už nepřichází každý den něco nového, člověku dochází síly, bych čekala i trochu napětí a krize, přijde ale nadsázka a zase sranda a jde se dál. Líbilo se mi to, ale trochu té negace, kritiky a vážnosti, je podle mě u takové cesty na místě. Vždy v závěru se může autor vrátit k nadsázce a čtenář si oddychne - uf, dopadlo to dobře. Ale celkově jsem byla moc spokojená a jdu si objednat zbylé knihy :-)

Centurion.d
16.01.2020 4 z 5

Precteno skoro jedním dechem. Poutavě napsané a hodně zajimave.

petra5288
14.01.2020 5 z 5

Lado,odslapala som to s tebou.. a az na tie pavuky, (som stara arachnofobicka) to bola fasa "jizda". Skor nez s tebou pojdem znova "na prechadzku" musim si dat oddych,predsalen mam o par (hm 10 je parne cislo) rockov viac.. kazdopadne sa ma to moc tesim...

Wendysek
11.01.2020 5 z 5

Tak přesně takhle si představuji parádní dobrodrůžo. Láďa má můj nehynoucí obdiv!