Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7448 7448

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

Sacarossa
28.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Coelho mi neskutečně sedl a já si z této knihy odnesla mnoho. Četla jsem ji 2x a ještě někdy se do ní určitě podívám. Velmi doporučuji.

vasekv499
23.05.2019 1 z 5

Povrchní předstírání hlubokých myšlenek.

sola_lupa
22.05.2019 3 z 5

Tuto knihu musím hodnotit zvlášť za příběh a zvlášť za "poselství". Příběh byl dobrodružný, čtivý, fajn, dosti pozitivní, takže člověku zvedne náladu, když se cítí mizerně. Za to 5 hvězd bez debat.
Za "poselství", které jsem si tam bohužel musela představovat, protože o něm všichni mluví a vychvalují ho do nebes a já ho proto nemohla dostat z hlavy, dávám hvězdičky pouze dvě. Protože v tomto ohledu je to děsná hloupost, sluníčkářství největšího kalibru,...
Omlouvám se za ty výrazy, se kterými někteří určitě nebudou souhlasit, zkrátka tato kniha na mě tak zapůsobila. Nejspíš je to tím, že jsem došla do bodu, kdy je lepší jednat a pokazit věci po svém, pak je i napravit, pokud je třeba... Než sedět, semtam něco udělat, aby se neřeklo a doufat, že vesmír mě navede na tu správnou cestu, kde je na konci duhy poklad.
Z důvodů všech výše zmíněných dávám tři hvězdy.

mi-380
21.05.2019 3 z 5

Pohádkové dobrodružství plné velkých plánů, nesplnitelných snů (které se za určitých okolností přesto splní), a hlavně – naslouchání řeči srdce. Je tam pointa, jsou tam zajímavé postřehy i příběhy, ale četba i výsledek mi trochu připomíná dort Pejska a Kočičky.
55 % (v tuto chvíli obrovské množství hodnotících – 5379 generuje průměr 78 %).

Santiago už jel dvě a půl hodiny pouští a snažil se pozorně naslouchat svému srdci. Neboť ono mu mělo odhalit přesné místo, kde je ukrytý poklad.
„Tam, kde bude tvůj poklad, bude i tvé srdce,” řekl Alchymista. Santiagovo srdce však mluvilo o něčem jiném. S hrdostí vyprávělo o pastýři, který opustil své ovce a šel za snem, který se mu zdál po dvě noci. Vyprávělo o Osobním příběhu a o mnoha mužích, kteří učinili totéž a vydali se hledat daleké země...

P.S. Pozor, malý spoiler – všechny ty úžasné sny a velké plány se týkaly rabování pokladů v egyptských pyramidách:-(.

Lucuschka
09.05.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, která nutí člověka přemýšlet nad cestou, kterou se ubírá a je-li to ta správná...

yaoiyuri
30.04.2019 3 z 5

Takový milý, nenáročný příběh, pár „hlubokých“ myšlenek, konec mě dostal (kdo by řekl, že alchymisté dokáží takhle vytrolit), ale to je asi tak všechno. Jak kdosi kdesi řekl/napsal „v hloubce tohoto textu by se utopila leda tak veš.“ Podle reakcí dost přeceňovaná kniha.

Lakyuzcte
26.04.2019 5 z 5

Strašně krásná knížka moc hezký pohled na svět a je z ní cítit hodně moudra a uvědomění do života, každému mohu doporučit je to hodně k zamyšlení a každý by se nad touto knížkou měl pozastavit a vstřebat všechnu tu moudrost ať už je to podle skutečného příběhu nebo ne má hodně co do sebe a mohu potvrdit že z toho příběhu hodně čerpám do života. :)

Dřiša
26.04.2019

Zajímavý příběh, přečtený za jedno odpoledne.

Sajmonik
11.04.2019 5 z 5

Jedna z mych nejoblibenejsich knih. Poprve jsem ji cetla na stredni k maturite a nikdy bych nerekla, ze si ji tolik zamiluju.

greyw9278
11.04.2019 1 z 5

Je to pohled na svět a o pohledu na svět. Nevěděl jsem, že to je tato kategorie knih. Ten kdo se v „této" filozofii hledá tak ohodnotí kladně, ale beru to tak že: "všude dobře, doma nejlépe" a jsem tu abych žil, na to opravdu nemusím číst tuto kravinu. Pustím si Michala Tučného - Abych tu žil, což je mnohem lepší ekvivalent, který mě hodí do příjemné pohody, a nemusím na to číst toto. Bohužel nemůžu doporučit.

Dovahkiin
10.04.2019 5 z 5

Čakal som nudný román typu Rosamunde Piltcherovej... Kniha bola super, po otvorení som ju prečítal za jedno poobedie, veľmi ma prekvapila. Hlavný hrdina žil svoj spokojný život v komfortnej zóne, mal všetko čo potreboval, aj istý vzťah. Jeden deň mu zmenil život. Čakal ho zaujímavý životný príbeh, kde musel prísť o všetko, aby všetko našiel.

verindela1
07.04.2019 3 z 5

V této knize si každý najde své. Příběh je zajímavý a je v něm spoustu myšlenek. Hlavní je jít si za svým cílem. Je na každém, aby si zhodnotil, zda mu kniha něco přinese nebo ne. Rozhodně se čte rychle, takže stojí za přečtení.

Stilgar
06.04.2019 2 z 5

Přeceňovaný brak. Všechna poselství jsou jen povrchní myšlenky moderních západních duchovních. Plusem je příběh, na tak krátkou knihu velmi rozsáhlý a barvitý.

Stanas513
02.04.2019 5 z 5

Krásné čtení. Trochu mi připomíná Diamantová pole od Conwella nebo příběhy Oga Mandina. Určitě se člověk má nad čím zamyslet.
"Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit."

Ivan F
23.03.2019 2 z 5

Je tomu už pekných pár rokov, čo som prečítal knihu Veronika sa rozhodla zomrieť. Nebolo to zlé čítanie, ale ani dobré, vzhľadom na kategóriu knihy, niekde uprostred. Záver bol taký, že Coelho ma svojou tvorbou nezaujal. Teraz po viac ako jednej dekáde som sa dostal k Alchymistovi. Neskutočné rozčarovanie. Jednoduchý príbeh utopený v rádoby múdrostiach. Príbeh nie je ani svieži, ani inšpiratívny, ani hlboko ľudský, ani neviem ako ešte ho ľudia, kritici a predajcovia opisujú - vo všetkom je menej než priemerný. Ak by autor knihu neštylizoval (ako aj sám seba) do polohy, toto je dielo vycibreného vkusu (a čitatelia mu to očividne žerú), bolo by to lepšie a kniha by si zaslúžila väčšie ohodnotenie. Takto sa v podobných dielach stráca - približuje sa k priemeru, ale nedosahuje ho. Celkové vyznenie je banálne. Paulo, každý si zaslúži druhú šancu. U mňa si dostal dve, obidve premrhané. Precenený spisovateľ - to je tam, kde si zaslúžiš byť. Nie je hviezda, ako hviezda.

Krisařka
21.03.2019 3 z 5

Není to úplně můj šálek kávy přitom cenná kniha k zamyšlení.

ladna
19.03.2019 5 z 5

Alchymista je kniha k zamyšlení, a to vyšla už v roce 1993? Přímo k neuvěření. V podstatě vystihuje knihy o pozitivnim myšlení, kterých je dnes nepřeberné množství a to na jednoduchém pohádkovém příběhu....to je kniha, ke které se můžete vracet. Já tedy určitě.

Kathii
15.03.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih! :)

DVDRadL
11.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha od skvělého autora, stejně jako většina jeho knih. Poutavý příběh, obsah hodný k zamyšlení. Poučná slova, moudra, rady.
Jedna z mých prvních knih sebepoznání, která mě nasměrovala na mou cestu.
Rozhodně doporučuji.

Petra186
09.03.2019 5 z 5

Kniha na zamyšlení, velmi zajímavá, donutí člověka se zamyslet nad svým životem/snem.