Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7448 7448

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

Tarrei
03.01.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mě naprosto dostala!
Měla jsem nízká očekávání a moc se mi do ní nechtělo, jelikož jsem před nějakou dobou již četla jednu jeho knížku, která mne až tak neoslovila. Tohle byl ale jiný případ.
Musím se přiznat, že ihned na první stránce jsem začala "cítit" zvláštní atmosféru, která přímo sálala z knížky samotné. Přečetla jsem ji jedním dechem a včerpala do sebe co nejvíc vědění, i přes to si však knížku hodlám přečíst znova!
Vřele doporučuji.

sunflower95
01.01.2016 odpad!

Tak blbou pohádku jsem snad ještě nečetla.

Anet.ka
30.12.2015 4 z 5

Kniha, která donutí k zamyšlení nad vlastním životem a nad tím kam náš život vlastně směřuje. Myslím, že mi v hlavě ještě hodně dlouho zůstane: ,,Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl." :)

AutorV
28.12.2015 4 z 5

Musela jsem se nad sebou zamyslet :)

Duspic
22.12.2015 5 z 5

Mistrovské dílo Paula Coelha. Krásný symbolizující příběh. Útlý román, poměrně skoupý na jazyk, zároveň však mocný a obrovsky bohatý, obsahující spoustu úžasných a pravdivých myšlenek.

f.enjoy69
19.12.2015 3 z 5

Poměrně čtivá záležitost na dva večery. Neustále se objevující moudra člověka donutí se zamyslet nad smyslem svého života a tím, kam směřuje, jeho místem ve světě, ale... Člověk, čtenář po nějaké době, kdy si přečte Malého prince či Racka potřebuje "trochu složitější" čtení, tzn. něco hlubšího, nezjednodušeného, každý se posouváme dál, možná proto nejsem schopen hodnotit výše, obzvláště po nedávném přečtení Cizince, který je zase úplně někde jinde. Věřím ale, že pro mnoho lidí to mohla být v života pořádné "nakopnutí, chytnutí se za nos". :-) Nelituji čtení, ale čekal jsem o této "mainstreamové pecky" trochu více... Myšlenka pěkná, nějakou dobu nad tím budu dumat. Jen mi takové to "ezoterično" leckdy lezlo krkem :)

Doporučuji číst i v AJ na pocvičení, je to psáno snadnou, pěknou angličtinou :-)

Phorbo
17.12.2015 2 z 5

Chtěl jsem si přečíst něco pohodovějšího od všech těch sci-fi a složitých příběhů... Ale nevím jestli jsem udělal dobře. Pro mě to bylo první seznámení s Coelhem (kterého jsem měl teda v hledáčku hodně dlouho, jelikož je to dobře hodnocený autor). Jenže Alchymista je slátanina divného příběhu a bajky, která mi vůbec nedávala ze začátku vůbec smysl. Spíš bych to charakterizoval jako pohádku. Text je bez sebemenší omáčky. Rozhodně by šel rozepsat do obsáhlejšího svazku, ale to asi Coelho nechtěl. Nevyčítám mu to, ale mě kniha jako celek nijak nezaujala. Krom teda samotné rozmluvy Santiaga s Větrem, Sluncem a Rukou. To bylo aspoň trochu zajímavé a dalo se z toho si alespoň představit něco víc, než jen z bezduchého putování pouští, které Santiago absolvoval. Nemůžu si pomoct... pro mě to nebyla dobrá kniha.

Happy4000
16.12.2015 5 z 5

Autor mi byl známý jen matně. Přesto zhruba před dvěma lety kdy jsem měl u nohou mezi horou potrhaných a jinak znehodnocených knih i Alchymistu- tak jsem přečetl. Ano dal b se a chvilku, odpoledne a je to. Ale rád jsem dělal pauzy a prodloužil to na den, dva. Mezi škvárem a úplně napranou hlavou starostma balzám. Znovu odladění od problémů, procitnutí - jak už to tu někdo psal: No ano jasně to přece znám . Příjemné připomenutí skutečností . Proč nadávat . OK .

popelka595
09.12.2015 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih od Coelha.

"Když je žák připraven, učitel se vždy objeví."

Fastard
03.12.2015 1 z 5

Kýčovitý příběh, v podstatě o ničem. Celé se to tváří strašně oduševněle, hloubavě a poeticky, ale pod tím je to jen povrchní ezoterická rádobychytrá slátanina. Jedna hvězdička za to, že se to dá přečíst za odpoledne, takže když už do toho člověk jde, aspoň neztratí moc času.

angloumene
26.11.2015 5 z 5

Čtivá, útlá a tak nějak motivační knížečka. Jednoduchý příběh o tom, že by každý měl jít za svým snem a že ten sen se může splnit často mnohem jednodušším způsobem, než by se na začátku cesty mohlo zdát... No ale i když jdeme velkou oklikou, samotná cesta také stojí za to.

Smeglofus
22.11.2015 3 z 5

Vcelku zajimavá kniha, ale občas to na mě bylo moc naivní.
Taky mi bylo proti srsti stále se opakující věty (osobní příběh)
a když se přes to prokoušete, a nerozčílí vás hipísáckej opar, je tu spousta zajimavých a snad i hodnotných myšlenek.
Veronika však ve mě probudila více zaujetí.

Enthik
19.11.2015 5 z 5

Kouzelný příběh, který v sobě nese drahokam uvědomění. Opravdu mistrovské dílo

Meybe-
18.11.2015 3 z 5

Pro mne až příliš naivní příběh. Nic převratného, ani hlubokého tu není. Slabé tři

Vítr
09.11.2015 5 z 5

Alchymista je kniha, kterou by si každý spisovatel přál napsat, pokud by se ovšem neupsal ďáblu vlastní krví.

Petra Ďat
02.11.2015 2 z 5

U téhle knihy jsem trochu rozpolcená, libil se mi duchovní nádech, poučnost, to o znameních...všechno to bylo na začátku tak nějak v rozumné linii i když s duchovním nádechem.... meně se mi libíla právě druhá část kde se "chlapec" proměnuje vě vítr a mluví s pouští větrem a podobně, to už se mi zdálo malinko přehnané.
...SPOILER... Libil se mi ale ten konec- šel na dalekou pout aby na jejím konci zjistil, že poklad se nachází přesně na místě kde vše začalo-je tu ale hezky vysvětleno že nic nebylo zbytečné a to se mi jako poslání knihy moc libí.Taky dávám plus za přísloví-moje oblibené je že co se stalo jednou, nemusí se už nikdy stát, ale co se stalo dvakrát stane se scela jistě i potřetí.

Kapis
02.11.2015 4 z 5

Tak jsem dostal přes týden dvě pokuty za parkování a jak se píše v Alchymistovi - když se něco stalo jednou, nemusí se už nikdy stát, ale co se stalo dvakrát stane se zcela jistě i potřetí - no a ne že hned v sobotu jsem si zapomněl rozsvítit a stavěli mě pánové s velkýma plácačkama a dostal jsem pokutu i potřetí.....

Rita55
14.10.2015 1 z 5

Ke komentáři "lushi" z 2.8.2015 nemám co dodat...

radekk33
08.10.2015 1 z 5

Neskutečně nudná kniha. Myšlenek tam není mnoho a ještě k tomu se pořád opakují do kola. Pro život přínos žádný.

Kapis
06.10.2015 4 z 5

Zvláštní, jak tuto knihu lidé buď milují/uznávají nebo ji nenávidí/považují za vykradený naivní kýč, komerční sračku plnou žvástů apod. Tak, nepochybně je to napsáno podbízivě, jednoduše stravitelně a mohlo by se zdát, že ta životní moudra, převzatá odjinud, jsou jak z instantního práškového nápoje a pořádně vyčpělá. Na druhou stranu má to sílu, i když si k některým věcem došel člověk sám a umí zpomalit a přinutit k zamyšlení. Je to taková naivní moderní bajka, která ze sebe sype poučení víc než by bylo třeba, ale i teď, co jsem ji přečetl podruhé, cítím, že to nebylo marné a že mi něco dala. Minimálně osvěžení toho, co už vím - že Osud, jako takový neexistuje a když si myslíme, že zůstaneme sedět na prdeli a všechno k nám přijde, protože to je přece náš osud, tak to je nesmysl - všechno si musí člověk vydobít sám, žádný Osud mu s tím nepomůže, ač při zpětném pohledu se to tak může zdát. A většina lidí to tu pochopila podle mně obráceně - že se celý vesmír spojí - spojí, ale musíš pro to pořádně něco udělat. Vždyť opustil vše, co měl, přešel celou poušť a málem ho zabili - to mi nepřijde, že seděl se založenýma rukama a čekal na ten vesmír. Kdo něco opravdu chce, kdo jde za svým snem, tak ho dosáhne, jediné, co mu v tom může zabránit, je strach. Občas je třeba si opakovat takové věci.