Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393000/bmid_anna-zo-zeleneho-domu-ek4-393000.png 5 1650 1650

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables, 1908

Koňadra
23.10.2016 5 z 5

Annu asi v detstve čítalo každé dievča, ktoré čítať vedelo. Niektoré možno Anna priviedla k čítaniu. Ale ja som (aspoň tomu všetko napovedá), bol pred mnohými rokmi chlapec. Napriek tomu som Annu kedysi čítal mnohokrát. Poznal som mnohé state, niektoré asi aj naspäť, vedel som ktoré časti príbehov radšej preskočiť a ktoré čítať extra pomaly, aby som si ich vychutnal. Čarovná knižka, roztomilá, ktorú mám v spomienkach spojenú s akýmsi pokojom a detstvom všeobecne.

Viky007
28.08.2016 5 z 5

Kdybych měla tuhle knihu nějak jednoduše definovat, řekla bych asi toto: Je to knížka o jedné děsně ukecané holčičce s neobyčejnou fantazií. Jedním slovem DOKONALOST!

maja128
12.08.2016

Nostalgická vzpomínka na dětství, kdy jsem děj přímo hltala, dnes při shlédnutí filmu můžu jen říct kde jsou ty časy....a dcery to vidí stejně.Je to čtení pro děvčátka!

Shui-Xian
01.08.2016 2 z 5

Je mi líto, ale patřím mezi ty výjimky, kterým nepřinesla četba Anny žádný velký požitek. Velmi se mi zamlouval laskavý styl vyprávění, Annina fantazie a nevšednost, půvabné popisy prostředí, osobitost... Umím si představit, že její příhody byly (a jsou) úsměvné pro většinu z těch, kteří neztratili smysl pro bezprostřednost a hravost dětství. Z mého pohledu nicméně příliš nevyniká nad naivní, idylické románky své doby a její snivost (v kombinaci s tím neúnavným švitořením) mě ukolébaly spíš do ospalé, nasládlé apatie. Myslím si, že v rámci žánru lze najít pronikavější tituly. Přesto si ji cením pro její nesporný vliv na čtenáře, pro optimismus a jistou průzračnost. Zjevně zůstává v srdcích těch, kteří se s ní seznámí, navždy aktuální a oblíbená...

Litocha
17.07.2016 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství - a nic se na tom nemění, ani když ji čtu jako dospělá. Je neskutečné, že už je to více než stoletá stařenka. Přesto působí svěže, Anniny eskapády, optimismus a fantazie spolu s poetickým líčením kanadské přírody jí nedávají šanci zestárnout.

koki.veru
02.06.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem četla velmi ráda, když jsem byla menší. Nyní jsem se k ní opět vrátila díky "čtenářské výzvě" a jsem ráda, že jsem to udělala. Jedna z nejlepších knížek, které jsem měla ráda, když jsem byla malá. Člověk se přesune do svého dětství a myslí na to, jaký on byl a co dělal, když byl mladší. Postavu zrzavé Anny si musí oblíbit snad každý.

Cherry1824
24.05.2016 5 z 5

Upřímně řečeno, jedna z nejlepších knížek, jakou jsem kdy četla. Lucy Maud Montgomeryová dokázalo to, co žádná spisovatelka před ní. Vrátila mě opět do země vzdušných zámků. Díky Anně jsem opět začala naplno snít. Anna je úžasná postava. Je vtipná, chytrá ale také tvrdohlavá (buďme ale upřímní, toto na ní nejvíce zbožňuji). Scény s Gilbertem jsou stejně úsměvné jako ve filmu. :-) Ale k dokonalosti samozřejmě patří i slzy a těch jsem prolila litry. Konec knihy zanechává strašně smutný dojem. Když jsem četla poslední kapitoly, brečela jsem a soplila. Ihned po přečtení knihy se mi ji chce znovu otevřít. :-)

* Četla jsem ve slovenštině v nejnovějším vydání. Rozhodně nelituji. Jazyk není vůbec těžký. Ba naopak. Nemluvě o obálek. České jsou otřesné.

Maanna
21.05.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem milovala jako dítě a ke které se stále vracím, což jako velmi pomalý čtenář moc často nedělám. Děj už znám skoro nazpaměť, ale i tak mě příběh Anny dokáže pobavit i dojmout.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Knížka, ke které jsem se dostala díky knize Stmívání. Díky za to, protože jsem našla jednu z nejkrásnějších knížek. Nejdříve byl problém knížku vůbec sehnat, ale po dvou letech hledání ji jeden antikvariát opravdu měl! Teď ještě sehnat pokračování. Přestože jsem dospělá, tato kniha mě překvapivě nadchla.

lidd
01.05.2016

Pro mne knížka na celý život. Poprvé někdy v deseti letech, pak ještě mockrát, a vím, že kdykoliv do konce života krásné pohlazení pokaždé, když se začtu... Taky mám slovenské vydání z r. 1972 (Anna z Avonlea, Anna zo Zeleného domu, Anna v Redmonde), slovenština je nádherná :)

beluca
27.04.2016 5 z 5

Jedna z mých zamilovaných dětských knih - četla jsem ji mnohokrát i v dospělosti a stále mně dojímá :-). Jak často jsem snila o bydlení u třešňové aleje :-). Je stále v knihovně mé dcery.kupodivu se zde povedlo i její filmové zpracování.

Nielada
26.04.2016 5 z 5

Tak konečně - seznámila jsem se s Annou ze Zeleného domu! Jako dítě jsem ji minula a je mi to líto. I nyní, vzdálenou od dětských let, mě však kniha bavila. Očekávala jsem poněkud upjatý, přemoudřelý příběh, ale ono ne. S Annou je legrace - ovšem nejen ta. Jedná se o milou směs humoru, dojetí, životní moudrosti, nadšení z přírody a přátelství. Anna není bezchybná a to je na ní sympatické. Některé věty bych si ráda opsala a řídila se jimi. Snad se mi to povede a snad se někdy dostanu i k nějakému tomu pokračování.

lea25
11.04.2016

Kolikrát v životě bychom vedle sebe potřebovali člověka tak nadšeného ze všeho,co jej obklopuje.Četla jsem poprvé a to díky seriálu,který mi připomněla jedna slovenská televize.Milé čtení,mnohdy úsměvné,jisté názorové pasáže nadčasové.

lietajka
30.03.2016 5 z 5

Prečítala som znova v rámci Čtenářské výzvy (obľúbená kniha z detstva) - koľký krát, to som už prestala počítať :D A hoci sa postupom rokov vidím skôr viac v Marille, Anna a celý príbeh nestrácajú svoje čaro. Práve naopak.

MartinaF
26.03.2016 5 z 5

Nádherná knížka o dívce, která je plná fantazie, lásky, neutuchající a nakažlivé energie. Jak ráda jsem si četla o jejích snech, laskavosti a ztřeštěných nápadech. Jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst, i když je určená pro mnohem mladší čtenáře než jsem já.

j.kostal
22.02.2016 5 z 5

Príjemne mi padlo stretnúť sa s Annou zo Zeleného domu po rokoch ako spomienka aj na moje detstvo, a som rád, že Anna zostala stále rovnaká - s neuveriteľnou fantáziou, akú dnešné deti skoro ani nemajú, hrdá, cieľavedomá a stále sama sebou! Skutočne nezabudnuteľné stretnutie, ktoré si hocikedy s radosťou zopakujem!

FaithFrances
21.02.2016 5 z 5

Moja najobľúbenejšia kniha z detstva a dospievania.Zbožňovala som Annine príbehy,to ako bola ukecaná,ako sa vždy dostala do peknej a humornej šlamastiky.Najviac som však obdivovala na nej,ako si vedela stavat vzdušné zámky,pretože snívanie s otvorenými očami je v tejto dobe potrebné.Ako sa vraví: ?:" Ovplyvňujú nás knihy,ktoré čítame v detstve a nie v dospelosti." :-)

26e
28.01.2016 5 z 5

Odporúčam "povinne" prečítať každému dievčaťu ...základná výbava :) .. /asi si aj ja vytvorím rebríček :)/ Anna je čarovná, vtiahne Vás do svojho sveta ani neviete ako...

3nitka
09.01.2016 5 z 5

Sériu o Anne, ryšavke, mi odporučila moja sestra a nesklamala som sa. Rada sa k tejto sérii kedykoľvek vrátim.

petra8695
30.11.2015 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství! Četla jsem i všechna pokračování a klidně se do ní pustím i teď.