Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393000/bmid_anna-zo-zeleneho-domu-ek4-393000.png 5 1650 1650

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables, 1908

Anne Leyyd
25.06.2018 5 z 5

Být mladší, tak tuhle knihu budu milovat a číst ji stále dokola. Teď ale musím přiznat, že jsem od ní čekala kapičku víc. Líbily se mi především skvělé postavy i stěžejní body příběhu. Co mi chybělo, tak větší rozpracovanost, více detailů. Přišlo mi, že příběh moc rychle letí a například Gil dostal hrozně málo prostoru, což je věčná škoda. Stejně tak jako slečna Staceyová, Rachel Lyndová a další.

Jinak se mi kniha ale velmi líbila, našla jsem v ní spoustu moudrých myšlenek, bavila mě Annina neskutečná představivost, dobrota, která sálala z každé stránky a pozitivní náboj, který celá kniha měla. Pokračování si určitě přečtu a vřele knihu každému doporučuji.

Co nelze nezmínit, tak perfektní filmové zpracování s Megan Follows. Určitě jedno z těch nejlepších převedení knihy na stříbrné plátno.

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat. Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Mindy
02.04.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala ve školním roce 1982/83 od SRPŠ za výborný prospěch (to se tenkrát tak dělalo). Vzpomínám si, že jsem ji během prázdnin přečetla a že se mi líbila. Teď jsem ji objevila a přečetla znovu po více než třiceti letech a - je fakt moc pěkná. Annu si prostě nejde nezamilovat.
Taky mě příjemně překvapilo vysoké hodnocení.

Annkag
12.03.2018 5 z 5

Vdaka čitatelskej výzve som prečítala znova tento úchvatný príbeh malej siroty ktorej sa ujmu súrodenci a dajú jej domov,lásku,vzdelanie a možnost objavovat krásu života v jej vlastnom tempe vnímania a roznímania ....

noir4
20.02.2018 5 z 5

Kniha doslova naplnená dobrotou a tak veľkou, všeobjímajúcou láskou, že je skoro na neuverenie, že sa ich autorke darilo vkladať do deja od začiatku až do konca. Že je to celé okorenené Anniným chovaním a reakciami ľudí? Len to podčiarkuje neuveriteľnú radosť zo života. Každý človek by mal dokázať podobne snívať. Ako dieťa som sa choval podobne, no ako starneme, prichádzajú na radu spoločenské konvencie a zodpovednosť za svoj život. Potom je dôležité nájsť si niekoho, pri kom aspoň na malú chvíľu budeme môcť sa cítiť a možno aj trochu chovať ako Anna :)

ivca79
12.02.2018 5 z 5

Škoda, že jsem na knížku nenarazila už jako dítě. Přečteno v rámci čtenářské výzvy -
ve spoustě knih je zmiňovaná.

lucie5803
27.01.2018 5 z 5

Tuhle knížku miluju a to tak moc, že jeem si ji v dětství každý rok pujčovala, četla pořád dokola a strašně si přála zrzavé vlasy. Krásný příběh o sirotkovy Anně, která má velké srdce, obrovskou fantazii a je magnet na průšvihy.

Znedla
22.01.2018 5 z 5

Příběh jedenáctiletého sirotka Anny, která se omylem dostane ke starším sourozencům Marille a Matoušovi do Zeleného domu. Anna je bezprostřední, neuvěřitelně upovídaná, plná fantazie, s dobrým srdcem a s magnetem na přitahování průšvihů.
Postupně si ale získá nejen srdce skoro všech z Avonlea, ale i čtenářů....

Knihu mi doporučil můj skoro patnáctiletý syn a byla jsem nadšená! Nepamatuji se, že bych o ní někdy slyšela a jsem moc ráda, že jsem se s Annou mohla seznámit v novém nezkráceném vydání od Albatrosu.

- Výzva 2018 Kniha, která byla zmíněna v jiné knize (Malý poseroutka)

alenkacermi
05.01.2018 5 z 5

Neodolala jsem a po letech si ji přečetla znovu.Četla jsem tu knihu snad ještě rychleji, než Anna mluvila, a s úsměvem na rtech. Bavily mě i ty dlouhé popisy úchvatné kanadské krajiny.
P.S. Jsem nadšená a mile překvapená z tolik krásných komentářů. Všem bych vám dala palec nahoru

pajkahej
05.01.2018 5 z 5

Nemám slov, jaká je to nádhera!

LadyD
30.12.2017 4 z 5

Tuhle knížku miluju :) ... Nádherný příběh. Teď ji zrovna v práci prodáváme, v nádherném vydání. Neodolala jsem a musela si ji znovu přečíst. Kdo by nechtěl zažívat lumpárny jako Anna...Tato knížka nikdy neomrzí!

Sonča2
25.12.2017 5 z 5

Srdcovka z dětství. Neodolala jsem a půjčila si v dětské knihovně poslední vydání - nezkrácenou verzi. A sice mám verzi z roku 1982 s nádhernými ilustracemi, ale tu novou si asi koupím taky. Doufám, že vyjdou i další díly, které jsem kdysi četla ještě slovensky.

wiana82
05.12.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších literárních postav...Už dávno nepatřím do cílové skupiny a přesto se ráda k Anně vracím, asi je má spřízněná duše. Koupila jsem si nové nezkrácené vydání a "vychutnala" jsem si každý řádek. Miluju i seriál s Megan Follows, zahrála Annu přesně tak, jak jsem si jí představovala.

Ája27
16.11.2017 5 z 5

Četla jsem ve svých třinácti letech a pak před nedávnem v dospělosti, abych věděla, jak na mne nyní kniha působí. Pocit z ní se v zásadě nezměnil. Je to skvělá kniha nabízející podněty k přemýšlení o životě, jaký byl a jaký je nyní. A nemluvě o tom, že jako ženská se ráda nechám vtáhnout do emocí dívčího srdce. :)

hroneczek
28.10.2017 4 z 5

Četla jsem jí v angličtině, moc pěkný příběh.

Hebrey
26.10.2017 5 z 5

Jé.... To byla jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Jako dítě jsem jí přečetla snad čtyřikrát :D

Niannie
26.10.2017 5 z 5

Nádherná knížka!
Nemyslím si, že je to čtení pouze pro děti - je mi 21 a knížku jsem hltala jedním dechem. Přečetla jsem si ji v rámci Čtenářské výzvy a jsem za to moc vděčná! :) Anna je stejný snílek jako já, ukazuje nám, jak je svět krásný a po přečtení bych chtěla Avonlea hned navštívit :)
Váhám, jestli mám zkouknout i seriál a nebo si uchovat raději svoje představy - asi zůstanu u toho druhého :)

Evafelicita
10.10.2017 5 z 5

Právě ji čtu v elektronické podobě v angličtině, zajímaly mě původní názvy (viz Annina představivost) a také další pokračování, která česky nevyšla. Překvapilo mě, že v českém vydání chybí několik kapitol. A taky jedna perlička: Anna během představování chce, aby jí říkali Hana, nějak mi to nesedělo, v originále říká, že je "Anne spelled with E". Nepřeložitelné. Ten jemný humor se mi na tom právě líbí.

esma
15.09.2017 5 z 5

Povinná výbava každé holčičky. A tak ji čtu (s nostalgii) naši malé Evičce.

niika
14.08.2017 5 z 5

Ač je to literatura pro děti a mládež, myslím, že já jako dospělá jsem si knihu užila ještě víc. Naprosto dokonale napsané. Celou dobu jsem se u toho rozplývala a těšila se na to, co Anna zase vymyslí. Málokdy hodnotím knihu 5 hvězdičkami.
PS: Byl to tip tady z DK. Super. Díky