Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393000/bmid_anna-zo-zeleneho-domu-ek4-393000.png 5 1650 1650

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables, 1908

85098211
24.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která mne vždy pohladí na duši. Nejdřív jsem ale viděla seriál, který mi učaroval a naprosto mě uchvátil. Mám ho na DVD a budu ho muset brzy asi shlédnout znovu ;-).

Alseri
22.07.2017 5 z 5

Knihu som prvýkrát čítala ako 11-ročná a keďže aj ja som vždy žila s hlavou v oblakoch, okamžite som sa s postavou Anny stotožnila. Navyše, jej húževnatosť bola pre mňa vždycky veľmi inšpiratívna.
Zaujímavé je, ako nenásilne sa pôsobením Anny vyvíjali postavy v konzervatívnom svete, v ktorom sa (ne)šťastnou náhodou ocitla. Život vždy nefunguje tak ako chceme, po rokoch však prichádza uvedomenie, že práve ťažké životné skúšky mali zmysel a boli pre nás požehnaním.

Ivan Kučera
10.07.2017 2 z 5

Na teevíznej Anne zo Zeleného domu som vyrastal a dnes ju vnímam ako totálnu nostalgickú šupu (spolu s Votrelcom, Stephenom Kingom a Pa a Pi – viem, brutálna kombinácia). Ku knižke som sa prvý raz dostal až v roku 2017 a hoci má veľa pokračovaní, obávam sa, že moje literárne rande s ryšavkou Annou sa začínajú a zároveň končia pri jednotke. Nie je to zle napísané, to vôbec nie. Len ma to proste nebavilo. Ešte zo začiatku to malo niečo do seba a Marilla s Matejom sú super postavy, ale Anna je rovnakou mierou rozkošná, ako otravná. Síc otravná vcelku zábavným a milým spôsobom, ale pri jej v poradí 23. dvojstranovom preslove som už strácal niť a prestávalo ma to baviť. Ku koncu už som len zbedačene odratúval stránky do konca. Ale veľmi kladne hodnotím krásne opisy prírody a samotného domu a jeho okolia – v tomto smere je Lucy Maud Montgomery jedným z minima spisovateľov, ktorých opisy prírody ma bavia a vďaka ich kvetnatému opisu si ich viem dokonale predstaviť.

klaudia2722
02.07.2017 4 z 5

Knihu som si prečítala až teraz, aj keď filmové spracovanie poznám už od detstva a tak veľmi sa mi páčilo, že som seriál videla niekoľkokrát.
Prvý diel odporúčam skôr mladšej vekovej kategórií, aj keď ma katastrofy malej Anny pobavili, predsa len, už sú mi školské problémy a detské výtržnosti trochu vzdialené. Nadchla ma skôr druhá polovica príbehu, keď Anna začala riešiť problémy dospievajúceho dievčaťa. Autorka je tiež majsterkou opisu. Len máloktorý autor vie tak krásne popísať charakter postáv, alebo priblížiť vzhľad krajiny, v ktorej sa postava nachádza.

Terry11
13.06.2017

Existují knihy, které jsem tak nějak v dětství zapomněla přečíst. Anna k nim patřila, a protože se mi zcela náhodou dostala do ruky, pustila jsem se do ní. No, neměla jsem. Asi už jsem na ni stará, ale celé mě to nevídaně nudilo. Anna mi lezla na nervy, její verbální výlevy mi vadily, vyprávěné příběhy a osudy postav mě nedokázaly zabavit. Takže nebudu ani hodnotit.

Pavla720
04.06.2017 1 z 5

Knížku jsem neznala, četla jsem ji díky doporučení Databáze knih, je sice určena mladším čtenářům, ale přesto jsem ji s nadšením přečetla!!

zuzepka
18.05.2017 5 z 5

Kniha která nezklame a pohladí.

Chrusticek
13.05.2017 5 z 5

Kniha mého mládí, všechny díly aa opakovaně přečtené. Supr knížka.

tami1
09.05.2017 5 z 5

Knížka u které se budete usmívat nebo nahlas řechtat. Už se nemůžu dočkat až dcery dorostou a budeme ji číst spolu tak jako já kdysi s mámou ...

Ludmila.spok
07.05.2017 5 z 5

Byla jedna holčička, která neměla snadný, krásný, šťastný nebo bezstarostny život, ale přes všechno co ji život přinesl žila v báječném světě, v takovém v jakém by měl žít alespoň chvíli každý, ve světě nikde nekončící fantazie, plném barev a smíchu. ...

marion111
02.05.2017 5 z 5

Jedna z nejbáječnějších knih mého dopsívání . Anna mě provázela celé mládí, četla jsem ji snad 20x .

zuzi509
24.04.2017 4 z 5

Super knížka pro každou holku.
V knížce se objevují normální holčičí problémy a trampoty.
Anna je skvělá holka, která má energii a doslova ráda ŽIJE!
Ale jednu výhradu přece jenom mám:( Asi tak v půlce knížky mě tam začalo chybět nějaké to napětí. Anně se skoro vše dařilo až na nějaké malé průšvihy a to mě přestávalo bavit. Ale na konci knihy vy co jste ji dočetli víte co se stalo. Samozřejmě že je to smutné, ale musíme si u knihy nějak zabrečet. A nebo bylo od Gilberta velmi šlechetná to co pro Annu udělal.

deshalb
07.03.2017 5 z 5

Jedna z najkrajších knižiek pre mládež, aké som kedy čítala. Dá sa čítať v každom veku a pocit z nej je stále rovnaký :)

Lessana
26.02.2017 5 z 5

Konečne som sa dostala k Anne zo Zeleného domu! Ktosi ma od nej kedysi odrádzal, no ešteže som sa riadila intuíciou a po knihe som siahla (hoci už v tzv. dospelosti). Pre mňa to bol čitateľský zážitok par excellence a moja detská duša si sústavne spokojne priadla! Ľúbezné, milé, čisté, plné úctivosti, lásky a dobrého srdca! Nádherná oslava prírody, detstva, dospievania, čistoty, poznávania! Od čítania som sa nemohla odtrhnúť, tak ma príbeh Anny vtiahol medzi riadky, a už teraz sa, ako malé dievča, nesmierne teším na pokračovania! :) Anna zo Zeleného domu sa stala jednou z mála kníh, ku ktorej sa kedykoľvek rada vrátim a túžim ju mať vlastnú.

KNP
25.02.2017 5 z 5

Moc hezká knížka- vřele doporučuji!

Kopretina
25.02.2017 5 z 5

Mezi moderními knižními příběhy plnými nadpřirozena, magična a adrenalinu může být příběh o Anně ze Zeleného domu chápán jako naivní, neakční a obyčejný. Ale není neobyčejné obdivovat krásy přírody, mít důvěrné přátele a naplněný duševní život? Kéž bychom nacházeli naplnění a krásu v obyčejných lidských radostech. Toto si odnáším po přečtení této vtipné a povznášející knihy.

ssyyllvvaa
27.01.2017 4 z 5

Je to krásná pohodová kniha, které čas neublížil. Přečetla jsem ji znovu po letech při revizi své knihovny a na rozdíl od řady jiných, které musel yuvolnitmísto novým přírůstkům, v ní zůstala.

venacava
12.12.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako 13ti léta a dodnes na ni vzpomínám, krásná kniha, jednou si ji opět přečtu.

FoboSVK
22.11.2016 5 z 5

Na Annu som narazil náhodou, vedel som že existuje a nestránil som sa jej ani kvôli tomu že to je dievčenský román, len mi proste na ňu nepadla ruka až raz...

Kniha je písaná naozaj veľmi pekne a ľahko, číta sa priam sama. Opis prírody je fakt bohatý a o nič menej nie je chudobný ani dej plný tragických nehôd ktoré vyčaria úsmev na tvári. Je pravda že som si niekedy uvedomil alebo lepšie povedané sa mi do mysle vkrádala myšlienka či autorka tú Annu nevykreslila až priveľmi "dokonalo". V tom momente som hneď potlačil svoje racionálne myslenie a nechal sa unášať dejom.

Odporúčam túto knihu nečítať len tak vo všedný deň, ale nechávať si (Áno je to ťažké neprečítať ju jedným dychom) ju na také chvíle keď ste psychicky zmorený trebárs po ťažkom týždni či už v práci alebo v škole a potrebujete v krátkom čase nabrať pozitívnu energiu... Je to niečo ako knižné sedatívum (alebo čokoláda :) ) a bola by veľká škoda minúť ho naraz.

P.S. Tento produkt môže vyvolať vedľajšie účinky ako je dobrá nálada, pozitivizmus, skok v časopriestore (až do detstva), pred prečítaním sa poradte so svojím knihovníkom. :)

moudivlacek
28.10.2016 4 z 5

Jako dívka jsem tuto knihu dostala a na hodně dlouho to byla moje velmi oblíbená knížka. V současnosti jsem zjistila její pokračování, moc se na to těším, i když už jsem dávno odrostlá.
Tato kniha je příběh sirotka, který touží po lásce a snaží se dvěma starším sourozencům natolik dostat pod kůži, aby se jí nehodlali zbavit.
To se jí podaří. Kniha je plná humoru odpovídajícího dívence a dívce té doby a věku.