Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393000/bmid_anna-zo-zeleneho-domu-ek4-393000.png 5 1650 1650

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables, 1908

Pavlína79
13.02.2019 5 z 5

... 30 let čekání až mi kniha přijde do cesty se vyplatilo. Skvělá kniha, nevím jestli bych ji jako dítě uměla vůbec docenit. Její morální poselství a lidskost ... oko málokdy zůstalo suché :-).

Kočičáci
10.02.2019 5 z 5

Já jsem vyrostla na dobrodružných knihách, proto mě bohužel příběh Anny v mládí minul. Už pětadvacet let nejsem cílová skupina, ale stejně jsem příběhem naprosto okouzlena. Líbilo se mi úplně všechno, rusovlasá pihovatá Anna, vesnička s poetickým názvem Avonlea, úžasné popisy kanadské krajiny. Moc Anně závidím její fantazii, která z obyčejných míst a věcí vytváří neobyčejné - Sněhová královna, alej Milenců, Stříbrné jezírko, údolí Fialek, Divoká rokle, Rusalčina bublina, Strašidelný les - všechna tato místa jsem viděla v živých barvách a moc ráda bych je poznala.
S Anninou upovídaností a jejími ztřeštěnými kousky se prostě nudit nebudete!

"A teď už přestanu mluvit, Marie."
"No, chválabohu," vzdychla si Marie ulehčeně. :-)

Ladyhawke1983
09.02.2019 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého mládí, milovala jsem i následnou zfilmovanou podobu, knihu jsem četla tolikrát, že už si ani nepamatuji kolikrát. Dokonce jsem si při dovolené v Irsku "musela" koupit anglickou verzi.
Příběh opuštěného sirotka Anny, která si těžko hledá cestu ve svém životě a vždycky jí tu cestu přeruší nějaká změna, téměř přijde o další možnost, kterak začít znovu, ale naštěstí se jí oběma sourozencům zželí a upovídaná zrzka si nakonec najde cestu nejen do jejich srdce, ale i do srdce dalších obyvatel.
Jak Anna roste, jakoby čtenář rostl s ní.

brebta
20.01.2019 5 z 5

nádherné vidění světa, z pohledu Anny číší radost z každého okamžiku života. Kniha mě pohladila po duši.

JanaDor
09.01.2019 5 z 5

Tato kniha je nejčtenější kniha mého dětství. Chodila jsem si ji půjčovat do knihovny několikrát do roka. Já tu knihu milovala a stále tento stav zamilovanosti trvá.
Kniha je vhodná pro děti od devíti let. Toto vydání s ilustracemi je moc krásné a věřím, že osloví i nynější děti, protože Anna je kouzelná a nadčasová. Doporučuji přečíst i dospělým, aby vnímaly optimistický pohled Anny na život. Je čtivá, vyprávění je literárně bohaté a je to moje Anna ze Zeleného domu. Přečtěte si ji.

Jana512
26.12.2018 5 z 5

Moje přítelkyně mi věnovala tuto knížku před lety. Na základě čtenářské výzvy jsem ji konečně četla, a nezklamal mě názor kamarádky, pro kterou je to nejoblíbenější knížka.
Knížka zachycuje osud osvojené holčičky, plné představ a nápadů, kterými svým pěstounům Marii a Matějovi dělala starosti. Ale na konci knížky máme asi všichni radost, jaký krásný člověk se z ní stal a jak se z ní stala milá vzorná studentka, která si vážila těch, kdo se jí ujali a snažila se jim dělat radost a pak, podle okolností, které nastaly, vzdala se studia, aby mohla pomoci nemocné Marii. Krásné!

Kupcovka
18.11.2018 5 z 5

Knížka mě chytla za srdce a nádherně se četla. Nedokážu popsat, jak se mi líbila. Nádhera ❤️

anája
15.11.2018 5 z 5

Kniha mého dětství,ale když jsem ji viděla zfilmovanou neudržela jsem slzy .Tak krásně a dojemně natočeno, bývá máloco.

Ďumbierka
04.11.2018 5 z 5

Som zamilovaná!!! Tak ako Anna miluje Trblietave jazierko a Aleju milencov. Tak ako ľúbi Dianu, Marillu a Mateja. Tak ako miluje život!
Veľmi ma táto kniha potešila a prekvapila. Dovolila mi rojčiť a snívať pri nej , teda ešte väčšmi, ako bežne. Asi aj preto, som ju čítala tak dlho. Vychutnávala som si každé slovko v knihe. Určite si požičiam aj ďalšiu knihu. Verím, že raz si našetrím a kúpim si knihy aj domov. Toto sú jedny z tých kníh, ktoré by som chcela aj vo svojej knižnici.

moničina
24.10.2018 5 z 5

Kniha môjho detstva. A najlepší diel zo všetkých.

Jitule17
10.10.2018 5 z 5

Moje oblíbená hrdinka, tak ráda jsem se s ní toulala kolem Avonlea, přála jsem si mít dlouhé zrzavé vlasy a potkat svého Gilberta :-)
Anna a Gil jsou perfektní, jejich škádlení jsem milovala a musím zmínit taky výborný seriál/film s Megan Follows, na ten bych mohla koukat pořád, krásná krajina a skvěle vybraní herci.

martinkaLLL
01.10.2018 5 z 5

Má oblíbená. I když jsem ji už četla někde ve 13ti letech, stejně jsem se k ní musela vrátit, je super.

VivienRavenhill
01.10.2018 5 z 5

Kdo nezná tuto ukecanou, zasněnou a nezbednou zrzku, která vidí a hledá neobyčejné v obyčejném, jako by nebyl. Pohádka o tom, že ne každá chvíle v našem životě je sluncem zalitá a i přesto, máme li víru, dostatečnou kuráž, odhodlání a samozřejmě potřebnou dávku fantazie, můžeme svůj tmavý osud nasměrovat lepším, mnohem optimističtějším směrem. Anna je zkrátka prototyp správné dětské hrdinky. Je nebojácná, pracovitá, veselá, někdy trochu otravná, ale přesto velmi roztomilá. Její život je protkán jednou lumpárnou za druhou a přesto vždy vše dobře dopadne. Tak jak to má být. A věřím že v každém, kdo si tuto půvabnou knihu přečte, kousek "z Anny" zůstane.

intelektuálka
19.09.2018 5 z 5

Srdeční záležitost - návrat do dětských let...

Osiřelé děvčátko Anna - stále snící, s velkou fantazií a schopností nazývat věci kolem sebe vlastními jmény ...

Z její bezprostřednosti a optimismu můžeme všichni čerpat - a vzpomenout si na dobu, kdy jsme se též dívali na svět užaslýma dětskýma očima...

"Byla bych ráda včelou, abych mohla žít v kytkách..."

A pokud se ke knize vracíme, můžeme přemýšlet, zda ještě něco z toho v nás zůstalo...

/Když tu čtu komentáře, vidím, že ano.../

SSTknihy
04.09.2018 4 z 5

Zábavný i dojemný příběh malé Anny, která si musela své místo na slunci řádně vybojovat. Stejně jako do Zeleného domu, přináší tahle zrzka do srdcí čtenářů radost, optimismus a touhu po vědění. Z dnešního pohledu to neměly ženy na počátku 20. století zrovna jednoduché a tak věřím, že Anna byla pro mnohé čtenářky nejen milovanou kamarádkou, ale i vzorem a nadějí.

pip11
12.08.2018 5 z 5

Moc pěkné, bylo to takové pohlazení po duši :) Jako dítě mě tato kniha minula, jsem ráda že jsem si ji přečetla.

Andi
04.08.2018 3 z 5

Série o životě jedné hrdinky a jejich dětí. Ale na to už má svět Angeliku. Srovnávala jsem dílko s Heidi. Nevím proč, asi jsem jediná, ale malá Anna mi lezla na nervy, tak ukecané děcko bych doma nechtěla, by mi praskla hlava. Pěkné čtení, další díly číst nebudu. Nezaujalo, neurazilo.

Petass
28.07.2018 5 z 5

Nevím, jak je možné, že jsem Annu našla až teď. Jedním slovem nádherná! Chtěla bych, aby se moje dcera dokázala radovat ze života stejně jako Anna. Přečtěte si ji, stojí to za to. Pohladí po duši.

Sorrow
10.07.2018 5 z 5

Překrásná klasická pohádka, u které se stydím, že jsem se k ní dostala tak pozdě. Příběh malé Anny si musí zamilovat každý. Je neuvěřitelně nadčasový a morálně poučný v té nejčistší podobě. Anna je kouzelná hrdinka, která přiroste k srdci všem malým slečnám (ale nejen jim) a zůstane v něm už napořád. Tohle je přesně ta kniha, kterou budu číst svým dětem anebo ji spolu budeme poslouchat, protože do přednesu Kláry Sedláčkové Oltové jsem se naprosto zamilovala. Audiokniha má i nádherné hudební předěly, které ve mně vyvolaly pocit, že sedím někde na louce u Zeleného domu. Jsem nadšená! :)

Anie94
29.06.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala v rámci letošní čtenářské výzvy a i když už rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu této knížky, rozhodně jsem ráda, že jsem knihu přečetla a hrozně se mi líbila. :-) Anna mi hrozně přirostla k srdci a připomněla mi mě samotnou, když chci dokázat vše, co si zamanu. Možná by mohli být postavy trošku propracovanější, ale to jí neubírá na kráse.