Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483717/bmid_babovky-iGj-483717.jpg 4 5804 5804

Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má její sestra tak špatný vztah se svou dcerou? Jak se cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil a kdo je bude muset nakonec vrátit? Nová kniha Radky Třeštíkové čtenářky překvapí upřímnou zpovědí žen, v jejichž vzájemně propletených příbězích nechybí ironie, humor, bolest, nenávist ani láska.... celý text

Miretti
02.01.2020 5 z 5

Překvapuje mě tak nízké hodnocení skvělé knihy. Osud si někdy připraví zajímavé karty. Oceňuji skvěle vymyšlené propojení postav, jejich rozdílnost, životní zkoušky a různý náhled na svět. Na svět, který se jim nejednou protne. Doporučuji.

pinar
01.01.2020 3 z 5

Dobře se četlo, i když bylo třeba soustředění, abych se neztratila v množství postav a souvislostech. Nicméně podařilo se, bavila mne nepredvidatelnost souvislosti a zároveň potvrzena zkušenost, ze svět je malý, život se odehrává v zásadě ve vymezeném kruhu a vše souvisí se vším.

isobel2000
30.12.2019 3 z 5

Ano, četlo se dobře, pro mne dobré a slušně postavené příběhy hrdinů, každý máme něco... Propojenost - vše souvísí se vším, ale někdy jsem to prostě nepochopila, ... Asi nechápu myšlenkové pochody autorky... A smysl této knihy, pro mne stále tajemství...

aliisalounu
26.12.2019 4 z 5

Autorka píše velice čtivě, opravdu mě kniha bavila. Akorát jsem se od poloviny ztrácela ve všech postavách a vzájemných propleteních, kterých bylo opravdu hodně.

Gi-Gi
26.12.2019 3 z 5

Tak nějak nechápu, proč na její knížky je taková fronta v knihovně. Četlo se to dobře, je to dobře propojene, ale odvázana z ní tedy nejsem..... Asi záleží na příběhu na postavě... Ale ve vysledku:třetina hrdinek nevernice, celých 11 vztahu na prd... A to jen proto, že jedna hrdinka řeší jiné veci. Asi by mi nevadilo trochu pozitivna

leanyka
26.12.2019 3 z 5

Dobře čtivá kniha, hezky propletená. Příběhy hrdinek se hezky, nenásilně prolínají.

jprst
25.12.2019 2 z 5

Prolistoval jsem to jen tak zběžně u dcery v její knihovně a můj názor je jasný: Kniha, na kterou si po pár týdnech ani nevzpomenete. A to jsem ještě dost štědrý.

Marfuška89
22.12.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se v tom ztratila. Ale pozdeji mě vše do sebe zapadalo. Bylo to vtipné. Užila jsem si to. Pravda není to moje top kniha, ale jako oddechovka je to super.

Karoli123
21.12.2019 5 z 5

Knížka mě velmi bavila, byla čtivá a zábavná. Líbilo se mi jak se všechny postavy hezky prolínají a souvisí spolu. Vytkla bych akorát konec..ten jsem čekala jiný.

misowi84
18.12.2019 2 z 5

V polovině jsem to bohužel vzdal a knihu zavřel.
Začátek mě sice oslovil, poté se ovšem nadšení začalo vytrácet.
Dále jsem se už ke čtení nechtěl přemáhat :-(
Zřejmě jsem asi bábovka :-D

Nikol22
16.12.2019 5 z 5

Toto mě neskutečně bavilo. Příběh byl skvěle promyšlený, možná až tak moc, že jsem se v něm často ztrácela a občas jsem nevěděla, kdo je kdo. Hodně kapitol mě svým koncem překvapilo a říkala jsem si, proč to muselo skončit zrovna takhle? Pak jsem si ale řekla, že to je prostě život a nejspíš to tak má být. Knihu tedy hodnotím opravdu pozitivně a nechápu, proč jsem ji tak dlouho odkládala a určitě si od Radky ještě plánuji něco přečíst.

Aneta13
14.12.2019 3 z 5

Knížku jsem měla dlouho napsanou na seznamu, že si ji chci přečíst. Když jsem ji začala číst byla jsem nadšená a všem sem ji doporučovala, líbilo se mi jak se postavy proplétaly. Musela jsem si tedy psát tahák, kdo je kdo, abych se v tom neztratila. Četla jsem ji jedním dechem, abych se dozvěděla, jak to se všemi vlastně dopadlo. Když sem přečetla poslední stránku, zůstala jsem překvapeně koukat se slovy. To je jako všechno? To je ten konec na který sem čekala?
Konec mě velmi zklamal, spoustu věcí zůstalo nevyřešeno a otevřeno, zápletka s penězi mi nějak unikla, že sem si musela hledat vysvětlení na internetu. Jak, zde holky v komentářích psaly, že měly z knížky špatnou náladu a deprese, tak to může mít opravdu pouze někdo přecitlivělej. :D Vzhledem k tomu konci, jsem všem zase řekla, ať tuto knihu nečtou a to jen kvůli tomu konci, jinak byla knížka super. Jsem zvědavá na filmové tvárnění.

Heli26
11.12.2019 4 z 5

Velice rychle přečtená odpočinková kniha, která místy nutí k zamyšlení.

Lindulinek
09.12.2019 3 z 5

Kniha se mi dobře četla, i když k množství postav, jsem musela několikrát listovat i zpět. Nicméně mi některé osudy přišly neuzavřené a nedovysvětlené.

Jumpova
02.12.2019 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha. Líbilo se mi propletení příběhů, které jsou ze života a absurdní náhody, které se v knize staly. Za mě super oddychovka.

kachnat
25.11.2019 3 z 5

Moje prví knížka od této autorky, oddechové čtení, nijak moc náročné, krom toho, že se prolíná velké množství postav se svými příběhy, které vlastně nakonec patří všechno do jednoho příběhu, občas jsme se ztratila, kdo je vlastně kdo, ale jinak vcelku čtivě napsané.

Francesca14
22.11.2019 2 z 5

Vůbec mě to nebavilo, téměř od prvního příběhu. Šíleně mě štval styl psaní, kde je jedna věta téměř přes celou stránku a osmkrát odbočí od tématu a postavy byly nesympatické. Hlavně jich tam bylo příliš, takže to po čase začalo být zmatené a působilo to dojmem, že by si autorka jen netroufla na ucelený román. V zásadě je to průměrná oddechovka, některé části se mi i líbily, ale rozhodně to není můj šálek kávy a k Třeštíkové se asi nevrátím.

EvaXxX
22.11.2019 4 z 5

Moje první knížka od této autorky..
Za mě její nejlepší..

Léňa98
20.11.2019 5 z 5

Skvělé příběhy, které se navzájem propojují. Musím říct, že pro mě skvělá oddechová kniha, u které jsem se i zasmála. Jen postav mnoho a kolikrát jsem se musela zastavit a pořádně si uvědomit propojení všech postav.

kvádr
19.11.2019 5 z 5

Nečekala jsem nic extra a nakonec to extra přišlo... Přečetla jsem ji za nejkratší dobu za poslední roky.
Za mě překvapení veliké. Velice se mi kniha líbila..