Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483717/bmid_babovky-iGj-483717.jpg 4 5730 5730

Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má její sestra tak špatný vztah se svou dcerou? Jak se cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil a kdo je bude muset nakonec vrátit? Nová kniha Radky Třeštíkové čtenářky překvapí upřímnou zpovědí žen, v jejichž vzájemně propletených příbězích nechybí ironie, humor, bolest, nenávist ani láska.... celý text

Ishir
08.04.2020 5 z 5

Nenáročné oddechové čtení.

Martinka15
05.04.2020 3 z 5

Na to, že jsem od knihy nečekala vůbec nic to bylo poměrně příjemné oddechové čtení. Jen mě zklamal ten konec, pamatuji si, že jsem si říkala: "Cože?"... Chybělo mi trochu lepší zakončení knihy, ale jinak fajn počtení. I když za mě mnohem lepší třeba Patrik Hartl. :-)

FejKýý
23.03.2020 3 z 5

Tato kniha se mi od paní spisovatelky líbila o dost více než kniha Osm, ta mi od ní opravdu nesedla. Neříkám že Bábovky byly něco wau ale dobré to bylo. Škoda že vlastně nevíme zbytek jak to bylo vše dál. :D Kniha byla čtivá, četlo se to rychle, kapitola utekla jako nic. Jen co mi na této knize vadilo a to hodně, jak tam bylo dost postav a já už nevěděla která je která a v knize jsem se musela vracet. Za mě ideálně tuhle knihu přelouskat rychle, jinak ty postavy jsou fakt peklo, zapomenete, nevíte, hledáte. :D Dávám 3,5/5*.

Ťapulka
16.03.2020 4 z 5

Kniha se četla velice snadno, chvílemi jsem se pravda ztrácela v postavách, ale dalo se to srovnat v hlavě. S méně postavami by to, podle mého názoru, ztratilo na zajímavosti. Bohužel mi kniha přišla silně depresivní, na jejích stránkách je hodně smutných příběhů, jako by život nenabízel nic hezkého a pozitivního.

Nika22
11.03.2020 4 z 5

Kniha se čte hezky rychle. Opravdu oceňuji propojení postav a vyprávění vždy z pohledu někoho jiného.

Magrata15
10.03.2020 4 z 5

Styl Radky Třeštíkové mi trošku připomíná Patrika Hartla.
Kniha se mi četla moc dobře a postavy v příbězích potvrzovaly to, co si myslím - svět je malý a osudy lidí jsou propojené. Nikdy nevíme, s kým se potkáme a koho z našich známých ten dotyčný zase zná.
Tady byly postavy propojené hodně.
Co všechno se může v životě přihodit?!

Evelin2506
07.03.2020 3 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného, hlavně ten konec.

LéňaV.007
01.03.2020 2 z 5

Nevím čím to je, ale do knihy jsem se nedokázala začíst. Přišlo mi to překombinované a depresivní i když některé postavy a jejich příběhy se mi líbily

hana17.1.
28.02.2020 3 z 5

Spousta postav a komplikovanost jejich propletenosti, musela jsem se v tom často a dlouho orientovat kdo je kdo. Mám z knihy smíšené pocity, hezká ale zároveň trošku depresivní.

andys3k
21.02.2020

Popravdě musím říct, že jsem málem nedočetla.. Potenciál by to mělo, kdyby v knížce nebylo tolik postav. Kolikrát sem se úplně ztratila v tom, kdo to vlastně byl a s čím si ho mám spojit. Kdyby tam bylo o polovinu méně postav a jejich postavy více rozebrané byla by to určitě hezká kniha, o které bych po přečtení přemýšlela. Takhle jsem byla ráda, že byl konec:D Trochu mě to mrzí, vzhledem k velké reklamě - nejspíš-čím víc reklamy, tím větší brak.,

oslice
18.02.2020 3 z 5

Říká se, že dobrá kniha by měla vést člověka k zamyšlení. Z tohoto pohledu by se tato kniha k dobrým bezesporu řadila. Je v ní mnoho cenných úvah. Ať už vztahu matky a dítěte a sebeobětování a hledání určité hranice kam by mělo sahat anebo vztahů. Podle mého vkusu v této knize bylo vybráno příliš veliké množství postav a jejich pohledů. Kdyby autorka z celé té velké množiny vybrala pouze postav pár třeba i jenom 2 a jejich úvahy více rozepsala, mohla být kniha mistrovským kouskem. Méně je někdy více.

Monika1717
16.02.2020 2 z 5

Pro mě moc zamotané,četla jsem asi před měsícem a nepamatuji si žádná jména a příběhy jen velmi utržkovitě.

allyce
11.02.2020 3 z 5

Čtivé, působivé, ale ke konci jakoby tomu docházel dech - příliš překombinované.

Človíček78
11.02.2020 3 z 5

Moje druhá kniha od paní Třeštíkové. Příběh je pěkně napsaný, je to odpočinkové čtení.

CleoXandra
10.02.2020 2 z 5

Zklamání. Autorka se snažila pochytat moc zajíců najednou. Takže jí v podstatě všichni utekli.

polednice1705
10.02.2020 3 z 5

Asi jsem čekala něco víc... hodně jsem se ztrácela v čase a pak dokonce i v postavách, kdo ke komu a kdo s kým.... Uvidím, jestli zkusím ještě další knihu....

simona6335
09.02.2020 4 z 5

Propojení hlavních hrdinek možná pro někoho složite (nemuze se cist delší dobu;) ). Kniha občas vtipna, zajimava, zkrátka oddechovka.

hanicka258
05.02.2020 3 z 5

Kniha byla na mě příliš složitá (mám na mysli propojenost všech osob), abych se v tom vůbec vyznala, musela jsem si nakreslit schémátko... No nevím...

Klaara.cz
05.02.2020 3 z 5

Mé první setkání s touto autorkou. Knížka je určitě čtivá a jednotlivé příběhy jsou zajímavé, ale hlavních postav je příliš mnoho, rychlé změny časových os všechno ještě více zamotávají. Při propletenosti jednotlivých příběhů si nedokážu představit velikost města, ve kterém se odehrávají. Pokud na malém nejde uvěřit tomu, že se opravdu jednotlivé hrdinky neznají, pokud ve velkém je zde až příliš náhodných setkání. Otevřený konec taky není zvolený nejšťastněji. Na druhou stranu je to opravdu velmi dobře čitelné, takže zkusím ještě jednu.

Zdekat
02.02.2020 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, hlavní postava každého příběhu je jiná, zajímavá a vykreslená tak, že se chcete dozvědět více. Propletení osudů postav jednotlivých příběhů člověk musí brát s velkou autorskou licencí, to ale nesnižuje čtivost knihy. Časem se vrátím k jiné knize autorky :-)