Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483717/bmid_babovky-iGj-483717.jpg 4 5730 5730

Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má její sestra tak špatný vztah se svou dcerou? Jak se cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil a kdo je bude muset nakonec vrátit? Nová kniha Radky Třeštíkové čtenářky překvapí upřímnou zpovědí žen, v jejichž vzájemně propletených příbězích nechybí ironie, humor, bolest, nenávist ani láska.... celý text

Lily-fairy
13.05.2020 3 z 5

2,5/5
Tohle je tak strašně rozporuplná kniha! Čte se výborně, námět povídkového příběhu, který funguje jako skládačka je určitě geniální. Ale obsah? Každá povídka funguje jen jako úvod do života každé hrdinky a závěr je posunut někam dál. Ano, zprvu to funguje, ale dál už je každé utnutí uprostřed věty vyloženě otravné. A s tím propojováním autorka moc tlačí na pilu, přestává o být uvěřitelné a ,,ze života"...

uteklazreality
12.05.2020 2 z 5

... silné ženy, ironie, nenávist a láska, bolest, humor, povídky ze života

Jaký by to byl pocit, kdybychom mohli žít život někoho jiného? Nevím, ale možná by nám to pomohlo pochopit, jak se dotyčný cítí, z čeho má strach a co ho trápí. Nechte si vyprávět upřímné příběhy ze života, budete překvapeni. Možná budete i vděční za svůj příběh...

blackoutzuzi
12.05.2020 4 z 5

Miluju, když je příběh jako skládačka. Různé osoby a příběhy navzájem propletené. Za to u mě mají Bábovky velké plus.

kazetko
08.05.2020 3 z 5

Čtu ji teď podruhé, baví mě, jak se jednotlivé postavy a jejich příběhy propojují, i když po čase aby si čtenář kreslil schéma vztahů... (ke konci už mi to zase přijde až moc a křečovitě propojené). Každopádně při druhém čtení odebírám z hodnocení (dřív 4 hvězdy, teď 3), protože jsem zrovna dočetla Geniální přítelkyni (od E. Ferrante) a je to velká změna, co se týče kvality vyprávění a stylu.
Na tom ale nic nemění fakt, že kniha mne baví, je to takové odlehčené letní čtení (což jsem právě po Geniální přítelkyni hledala).

ctenarka881
07.05.2020 1 z 5

Kniha me strasne zklamala. Kdyz vysla mela vyborne PR a kazda celebrita na insta se sni fotila, takze jsem doufala v neco prvotridniho.. Strasne jsem se nudila a v podstate to jen chtela rychle docist.. mrzi me to, ale je to tak.. Treba kniha Hana mela rovnez vynikajici PR a kdyz jsem to cetla? Wow! Ale babovky velke zklamani..

Aghatte
07.05.2020 1 z 5

NUDA...

nikinikiniki
05.05.2020 4 z 5

Po dlouhé době se mi dostala do rukou kniha, která stála za přečtení. :) Čtivá, zajímavá, zábavná, přečtená během pár dní, takže určitě doporučuji. Propletené osudy všemožných lidí... :)

majinka
02.05.2020 5 z 5

Luxusní! Strašně dlouho jsem tu knihu odkládala, nějak se mi do ní nechtělo a pak jsem od 1. stránky věděla, že se nebudu moct odtrhnout dokud ji nedočtu. Akorát ten konec mě trochu naštval ????☹️

viweb
02.05.2020 4 z 5

Lehké ženské čtení ke kávě, doporučuji

JitkaH83
01.05.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, pobavila mě, je oddechová. Ale příběhů hodně, ačkoliv jsou provázané, nemohou být moc do hloubky. Tedy žádný moc nezasáhne. Spíše bych uvítala jen pár z nich a dát jim více prostoru, potenciál tam je. Za čas si nevzpomenu ani na jeden, budu jen vědět - jo Bábovky..., to je ta kniha, kde bylo hodně příběhů. A pak už nic.

alusa4302
28.04.2020 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a zajímavě propletená vztahy mezi sebou, opravdu mě bavila.

marki.dvorakova
22.04.2020 4 z 5

Člověk se občas ztrácí, kdo je vlastně kdo :D Ale jinak se kniha četla dobře.

myreadingplace
20.04.2020 3 z 5

Málokdy se mi stane, že knihu odložím a nedočtu. U Bábovek první pokus skončil na 120 stranách, nyní jsem se k nim zase s odporem vrátila, začala znovu a nakonec dočetla.
A po dočtení jsem si na papír nakreslila "rodokmen" postav a jejich propojení. Vypadalo to jako šílená čmáranice a nechápu, jak si v tom mohla Třeštíková udělat systém. Ano, líbil se mi nápad a ve výsledku, kdyby to propojení nebylo tak šílené, ocenila bych jej víc.
Nakonec bych to shrnula asi jako překombinovanou snahu o vměstnání co nejvíce originálnosti a hlavně motivu bábovek.

Anett525
17.04.2020 3 z 5

Na to,že jsem schopná přečíst skoro každý žánr, tak tato kniha pro mě nebyla moc zajímavá. Promyšlený děj byl fajn,ale jinak mě nějak nenadchla. Po dlouhé době kniha,u které jsem si říkala "ať už je konec." Ale zase na druhou stranu, úplný propadák to není a věřím,že si své čtenáře vždy najde.

Artinka
16.04.2020 3 z 5

12 kapitol o dvanácti ženách - manželkách, milenkách, matkách i dcerách - a jejich více či méně propletených osudech. Přečtena vpodstatě jedním dechem, jen jsem si na začátku musela zvyknout na zbytečně dlouhá souvětí.

Riccione
16.04.2020 1 z 5

Nechapu, ze jsem to docetla. Asi jsem porad cekala, jak to dopadne a hlavne ze to bude lepsi. Nebylo. Čtení tehle knihy je pro me ztraceny cas. Jesteze ctu rychle.

Lykke
13.04.2020 3 z 5

Když jsem se prokousávala první kapitolou, příběhem první ženy jménem Rebeka, protáčela jsem oči a říkala si, že TOHLE zrovna není můj šálek kávy. S každou další kapitolou se mé zaujetí rozpouštělo. Poklona autorce, jak dokázala proplést osudy dvanácti žen, jejich současných i bývalých partnerů, milenců, milenek, dětí, kolegů, kolegyň, sousedů... Pokud máte dobrou paměť a udržíte v hlavě kdo je kdo po celou knihu a jak jsou vzájemně propletení, na konci složíte ze střípků zajímavou mozaiku. Někteří si vás získají a fandíte jim, nad některými kroutíte hlavou a možná jim porozumíte později, až budete znát všechny osudy... Mé sympatie měla Miluška, jenž mě svým přístupem nad oznámenou diagnozou rozesmála nebo paní Dobrovolná, či Linda, jejíž osud se zdál zpočátku beznadějný. Upřímné zpovědi hlavních hrdinek tedy přece jen nakonec nebyly špatné.

Petrasuvicka
13.04.2020 1 z 5

První stránky prvního příběhu ženy mě popravdě vyděsily. Vyjadřováním, stylem vyprávění. Myslela jsem si, že to je jen specialita dané postavy. Když jsem zjistila, že takhle zcestně vypráví všechny postavy, které jsou navíc naprosto nesympatické a je jich spousta (ale při troše snahy se v nich dá zorientovat). Vlastně tam nebyla ani jedna postava, která by se mi líbila. Vadilo mi jejich chování, jejich charakteristiky... asi jako mi vadily celé Bábovky. Pro mě Třeštíková rozhodně není žádný literární zázrak, který čekal na objevení. Další už si od ní nevezmu. Bábovky jsem zvolila pouze ze zvědavosti.

Sany124
13.04.2020 4 z 5

Moc pěkné čtení, které mě bavilo.

Kris.Tyna
13.04.2020 3 z 5

Za mě asi nejlepší knížka od této autorky, takže obecně průměr :)