Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211969/mid_bajecna-leta-pod-psa-211969.jpg 4 3265 3265

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycujicí období od roku 1952 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava.

jiri77
29.04.2021 3 z 5

Nenadchla a ani neurazila. Odpočinkové a chvílemi i úsměvné čtení o jedné rodince.

Katrinreading
19.04.2021 2 z 5

Miluju ten film, líbí se mi už odmala. Kniha mě ale nebaví vůbec, a to ani v podobě audioknihy. Připadá mi, že je napsaná poměrně krkolomným a křečovitým jazykem. Nemůžu se dostat do rytmu vět, což mi u jiných děl autora nevadí tolik. Nicméně kniha hezky a srozumitelně zachycuje dobu, v níž se odehrává. Spíše ale doporučuji film.

Cherry1824
10.04.2021 3 z 5

Objektivně dávám tři hvězdičky, subjektivně bych dala tak jednu. Knihu bych za normálních okolností nedočetla. Maturita mě však dokopala k finální stránce.
Stylem je však mnohem lépe zpracovaná než jeho pozdější tvorba, bez diskuze. Chápu tedy, proč je brána jako jedna z lepších Vieweghových knih.

Sirkajirka
31.03.2021 5 z 5

Příjemná, veselá kniha. Podle mého soudu autorovo nejlepší dílo. Dobře jsem se bavil a přečetl jsem ji eins,zwei.

michaella03
19.03.2021 4 z 5

Na styl psaní jsem si musela chvíli zvykat, ale nakonec to bylo celkem vtipné a zajímavé čtení, pohled na minulou dobu očima jedné obyčejné rodiny. Na další autorovy knihy se (zatím) nechystám.
Minul mě i film (vybavují se mi asi dva útržky), tak to budu muset dohnat :D.

Čteno k maturitě.

Lucik100
28.02.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dost ztěžka, ale celkově byl příběh zajímavý.

SSTknihy
27.01.2021 3 z 5

Reálný socialismus nahlížený humornou formou pohledem jedné obyčejné rodiny. Na rozdíl od jiných Vieweghových knih mě tahle docela bavila, možná i proto, že jsem dobu vyvěšování vlaječek sama zažila. Ale je pravda, že filmové zpracování v tomto případě předčilo předlohu a ke knize bych se už asi nevrátila.

georginaa
24.01.2021 3 z 5

Na filmy Viewegha se vždy ráda podívám, u knih jsem si nebyl jistá. Půjčila jsem si tedy tuto knihu, hlavně díky ocenění a musím říct, že zůstanu asi u těch filmů. Z českých spisovatelů mám radši naše klasiky a novodobí spisovatelé mi nic moc neříkají.

koudja
12.01.2021

Přišlo mi to rádobyvtipný, a abych se přiznal, tak jsem to dál než za první kapitolu nedal.

Monika1717
02.01.2021 2 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila, teď jsem se k ní konečně dostala a zklamání. Film jsem viděla několikrát, moc se mi líbil. Kniha byla taková nemastná, neslaná, neměla ten šmrnc, který jsem očekávala. Asi se k ní nevrátím. Na film se ráda podívám znovu.

rickiwolf
28.12.2020 4 z 5

Viděl jsem film. Nyní jsem si přečetl i knihu. Je jasné, že nebýt knihy nevznikl by ani film. Proto dávám přednost knižním zpracováním. Aspoň zde bylo uvedeno všechno tak, jak to napsal autor.

lavash
21.11.2020 1 z 5

krátkýma. větama. neuděláš. lepší. vtáhnutí.

… narušit beckettovskou atmosféru existenciální beznaděje … viewegh je prostě průměrnej spisovatel.

KJARA51
17.11.2020 1 z 5

Většinou se to nestává, ale v tomto případě je pravdou, že film je mnohem lepší než knížka.

IvetKl
27.10.2020 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Film mi přišel mnohem lepší.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Čtení k maturitě.. Nenadchlo mě to nějak zvlášť.

Zelvicka03
18.10.2020 4 z 5

Dobrá kniha, hlavně na povinnou četbu.

knihojed
17.10.2020 2 z 5

Snad jediná Vieweghova kniha, která z mého pohledu snese přísnější měřítka. A taky jediná, kterou jsem dočetl skutečně až do konce.

Adelaidee
16.10.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla už dřív a patří mezi mé nejoblíbenější. Je plná "českých" věcí a poznatků, člověk při jejím čtení ale nemá pocit studu. :-) Viewegh je hodně hejtovaný spisovatel, já ho mám ale ráda.

Fonendoskop
17.09.2020 5 z 5

Česká klasika. Kvido a jeho rodina jsou mými oblíbenci od prvních stránek.

ut.la
08.09.2020 3 z 5

Dobře se to četlo, ale myslím, že si z knížky za pár týdnů či měsíců už skoro nic pamatovat nebudu. Ale možná to je tím, že jsem to četla na ebooku. Film, byť zřejmě nemohl obsáhnout celou knihu, se mi asi líbil víc.