Pět

Pět
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1202 1202

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Fondis
04.01.2017 4 z 5

Jako kacerovi se mi to četlo dobře. Moc dobře. Zajimave téma, zápletka a kvalitní závěr. Kniha mě moc potěšila. Urcite vyzkouším i jine od autorky. Dal bych tři z pěti. Takových kriminalek je spousta a lepších. Ale použít geocaching jako hlavni téma....super. Multina s 320ti stranami. Takže čtyři si zaslouží. Tftb

iLuciferie
29.12.2016 4 z 5

Napínavá detektivka se zajímavou zápletkou. Jsem zvědavá na další díl :-)

1v8na
28.12.2016 5 z 5

Možné spoilery - Příběh se mi velmi líbil, jsem z něj totálně nadšená a odvařená. Myšlenka v rámci samotné zápletky je velmi promyšlená a to do všech detailů včetně i běžných postupů a slovníku kešeřů. Kniha mě obohatila o znalosti hry geocachingu. Nicméně samotný postup pachatele byl velmi nechutný a necitlivý.
Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Příběh zároveň pojednává i o osbním životě samotné vyšetřovatelky a i samotný pachatel odkazoval částečně na minulost vyšetřovatelky. Docela oceňuji i pár pasáží z pohledu pachatele.
Příběh byl velmi čtivý, napínavý, dobrodružný, propracovaný a záživný.
Velmi se těším na druhý případ Beatrice a Florina.

jiri77
18.12.2016 2 z 5

Podle recenzí jsem čekal nějakou knihu ,které mě nepustí ale opak byl pravdou. Je to nudně napsaný thriller ,do kterého jsem se nemohl pořádně začíst. Nedovedl mě udržet v napětí. Děj často zdlouhavý, i když námět příběhu byl skvělý.

martina.tim
15.12.2016 4 z 5

První polovina knihy se mi vcelku vlekla a více jsem se začetla až v druhé polovině kdy příběh začínal mít spád. Trochu mě zklamala volba vraha. Nějak jsem čekala někoho úplně jiného, ale nadruhou stranu to překvapilo a dávalo to smysl. Dávám spíše tak přes tři a půl hvězdy.
Mimochodem ten jejich šef Hoffman či jak se jmenoval byl tak nesnesitelný člověk, že bych mu....

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Geocaching, odkaz na Japonsko a napínavá detektivka s parádním koncem... mohla bych chtít víc? :)

elisa194
06.12.2016 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak jsem nemohla přestat. Dobře se četla, děj měl spád, autorka uměla udržet napětí. Zhruba ale po polovině mě přestala bavit, zbytečně zdlouhavá a někdy jsem se ztrácela v postavách (jménech). Dočetla jsem ji, chtěla jsem vědět jak to dopadne (i když musím říct, že závěr byl pro mě překvapením). Ale kniha průměr, proto 3 hvězdičky.

Sarkyss
28.11.2016 4 z 5

Tak to jsem opravdu nečekala! Ještě teď můj mozek zpracovává závěr knihy. A to jsem se, musím se přiznat, prvních několik desítek stran nudila a nedokázala se vžít, začíst do děje. Až v půlce došlo ke zlomu a příběh dostal strmý spád, a já se konečně nedokázala od knihy odtrhnout. Opravdu je to velmi dobře zpracovaný, napínavý příběh s využitím geocachingu, s velmi chytře zamotanou zápletkou. Svým způsobem mi rozuzlení trochu připomíná Tajemství loňského léta :D. A to jsem si zpočátku myslela, že mám děj knihy předem jasný.

Kaik
14.11.2016 3 z 5

Detektivka nejen pro fanoušky geocachingu. Překvapivě brutální. Styl psaní chce ještě dopilovat, ale jinak OK.

Irsaf
13.11.2016 5 z 5

Moc dobře se četla a fakt se mi líbila.

delatrix
10.11.2016 4 z 5

Zápletka, kterou jsem tedy vůbec nečekala. Celou dobu je kniha napínavá a čím dál tím se děj zamotává, ale konec je neuvěřitelně překvapivý. Konec knihy mi přišel vážně smutný, ale i něco takovýho by se mohlo stát.
Doporučuju přečíst.

manishka
14.10.2016 5 z 5

Vynikající kniha psaná velmi poutavě. Oceňuji také nápad s geocachingem, na který jsem ještě u žádné detektivky nenarazila, a přišlo mi to jako příjemná novinka. Velice napínavý příběh a čtenář do poslední chvíle netuší, kdo je pachatelem. Téma s geocachingem mě nadchlo natolik, že ho v budoucnu plánuji aspoň jednou zkusit.

kaci_bunny
03.10.2016 5 z 5

Přečteno během pár dnů, knížka mě opravdu nadchla! Též jako příznivec geocachingu jsem se na knížku moc těšila, a... nezklamala. Děj byl napínavý od začátku do konce, ani chvíli jsem se při čtení nenudila a naopak jsem se těšila na rozluštění. Nemůžu jinak než 5* :)

Ronkar
03.10.2016

Zhruba přečetno do poloviny, pak jsem ztratil zájem. Není to špatné, ale ani výrazně dobré. Vyměnil jsem za jinou detektivku.

eva6224
01.10.2016 5 z 5

Dočteno, jako hráčku geocachingu mě naprosto vtáhla do děje, zápletka originální,chvílemi jsem měla pocit, že ty krvavé kešky hledám společně s Beou :) Velké + autorce za skutečné souřadnice, tudíž opravdová místa, kam se můžete podívat.
Opravdu moc pěkné čtení a já děkuji za knížku, stejně jako kačeři děkují za keš.TFTH...

Olia
30.09.2016 5 z 5

Uf! dočteno! Přiznám se, že jsem se hodně těšila na čtení.. sama už 6.tým rokem kešuju a moc jsem se bavila líčením kačerských reálií nezasvěceným.. jen jsem ze začátku příběhu, než mě děj vtáhl, trochu hudrala nad překladem nebo možná vůbec celkem nudným jazykem vyprávění.. ale to bylo tehdy, když jsem ještě měla čas chytat lelky.. :-)) pak už jsem sotva dýchala a četla a četla.. zápletka dobře vymyšlená a propletená.. Týpka, co za tím vším stojí, jsem vytušila po nějaké době.. jen závan poznání.. jsem ráda, že nám to s Beou nakonec fakt klaplo.. :-)) Včera jsme se věnovali s přítelem geocachingu v divných pustých lužních lesích kolem Ohře a musím přiznat, že trochu úzkosti tam bylo.. :-) takže po kačersku: DíKeš! :-)

Vilas1979
26.09.2016 5 z 5

No to teda, detektivka jak z učebnice, zdá se, že na co autorka sáhne, to se jí daří. První polovina mne bavila díky geocachingovým reáliím, kdysi jsem také lovil, takže to pro mne byl takový návrat v čase do doby, kdy jsem začínal a se všemi těmi pojmy se, stejně jako detektivové, teprve seznamoval. Bylo to kouzelné období, pamatuji si, jak jsem ve čtvrté nalezené keši našel svůj první, právě vypuštěný geocoin. Bylo to jak zjevení, jo jo, tenkrát se ještě vyskytovali. Druhá polovina byla zase tak napínavá, že jsem knihu nedokázal odložit a dočetl ji v šest hodin ráno. Brilantní zápletka. Pár výtek by se jistě našlo, některé postavy byly možná trošku přehnané, některým vysvětlením jsem se lehce podivil, ale čert to vem. Bavilo mne to moc a druhý díl, který zakrátko vyjde, si nenechám ujít, byť se dá předpokládat, že už to nebude o geocachingu. Pět hvězd bez debat.

Ennie
19.09.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala svým tématem, i přestože kešky nesbírám. Děj měla promyšlený a dobře propracovaný - od začátku až po konec. Avšak chybělo mi lepší popsání/přiblížení hlavních postav. Nepřirostli mi k srdci a a kvůli tomu jsem se ani do děje moc nevžila.

Kniha je velmi originální - námětem. Vrah není znám hned od začátku. Ikdyž později Vás to může napadnout. A autorce se nějak podaří Vás nalákat i na další díl. Kdyby to šlo, dala bych ale jen 3,5 hvězdy.

kulatina
15.09.2016 5 z 5

Neskutečně zajímavá kniha nejen pro ty, co milují geocaching s pořádnou detektivní zápletkou. Byla jsem napnutá od začátku do konce, kniha je promyšlená do všech detailů, celou dobu mě brněly ruce, kam vedou souřadnice z obálky knihy a vůbec souřadnice v knize postupně uváděné. Všechna místa opravdu existují, jak v doslovu píše autorka, sama velká příznivkyně geocachingu. Za propracovanost a vypravěčský talent mohu jen litovat, že nemohu dát 6 hvězdiček. Fakt jste mne milá paní autorko, dostala. :-)

morava
10.09.2016 4 z 5

Me prvni seznameni s autorkou a spokojenost. Kniha se cte sama, udrzuje vas v napeti a ocenuji zajimavou zapletku. Urcite se k autorce nekdy vratim.