Stín

Stín
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419868/bmid_stin-l9S-419868.jpg 4 354 354

Beatrice Kaspary série

< 4. díl

Únos. Tři vraždy. A jeden dávný pachatel… Muž, kterého našli hrozivě znetvořeného v jeho bytě. Porodní asistentka, kterou někdo utopil – dva případy, které musí vyřešit Beatrice Kasparyová, vyšetřovatelka oddělení vražd salcburské policie. Beatrice záhy pochopí, že obě vraždy spolu souvisí – a že zcela jistě mají co do činění s ní samotnou. Protože oba mrtvé znala. Nesnášela je. A také ví, že když nebude jednat rychle, objeví se další oběť...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Schatten, 2017

moudivlacek
21.12.2021 5 z 5

Dokonale zpracovaný motiv vraha. Bea a Florin ústřední postavy jsou velmi dobře vystiženi v jejich pocitech, reakcích i odhadech. I když je to pro oba těžké, jen tak se nevzdávají.
Tentokrát jsem dlouho nemohla pochopit důvod jednání vraha, ale asi některé důvody snad ani normální člověk nepochopí. Vraha jsem sice odhadla docela brzy, ale vůbec to neubralo knize na napětí.
Knihu jsem přelouskla za dva večery a rozhodně jí dávám palec nahoru. Snad někdy v budoucnu bude ještě nějaký díl s touto dvojicí. Doporučuji.

1v8na
06.10.2021 5 z 5

Líbí se mi propracování vztahu Bei a Florina. Sérii čtu po řadě a musím říct, že mne všechny velmi baví . Kniha má spád, super námět, který je velmi zajímavý a nutí vás číst dál. Knihu jsem nemohla odložit. Pachatele jsem začínala tušit dříve než byl vyzrazen v knize. To mi však nevadilo. Těším se na další knihy od Ursuly.

Veronika2692
06.09.2021 5 z 5

Skvělá Urszula, její knížky jsou prostě pecka. Strašně napínavé, vůbec jsem netušila, kdo byl pachatelem až do konce. Za mě super.

zuzu8480
16.08.2021 5 z 5

Kniha byla skvělá,první od této autorky. Četlo se dobře,napínavé a mělo to spád.

kofola33
17.07.2021 5 z 5

Tak tohle jsem si dokonale uzila. Moje prvni knizka autorky, skvely pribeh. Napinave, melo to spad, zadna hlucha mista. Pachatele jsem si tipla spravne, ale na napeti to neubralo. A milacek Florin byl nejlepsi!

Johhanka79
03.07.2021 5 z 5

Zase Ursula nezklamala. Dávám pět hvězd.

Barakoudel
18.06.2021 5 z 5

Nečekané, napínavé a dobře promyšlené. Vděčná jsem taky za zápletky Florina a Bey.

Pavlina50
01.05.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od U. Poznanski. Četla jsem zatím jen Hlasy, už ty se i zdály dost povedené, ale tato kniha posunula zájem o knihy této autorky ještě daleko víc. Příběh mě hned vtáhl do děje a nepustil až do přečtení poslední stránky. Je to extrémně napínavý příběh, ve kterém několik zdánlivě nesouvisejících vražd navede na otevření případu šestnáct let staré a nevyřešené vraždy související přímo s hlavní hrdinkou – vyšetřovatelkou Beatricí.
Tipů na pachatele jsem měla několik, pochopitelně jsem byla úplně vedle, takže konec byl pro mě opět překvapivý a rozhodně nezklamal.
A Florin? Beatrici ho fakt závidím, takhle nějak si představuju pana Božského.

lalaserka
16.04.2021 5 z 5

Dobrá kniha. Napínavý a zajímavý děj. Přiznám se že jsem vůbec netušila kdo je vrah. Zjištění bylo překvapující, měla jsem jiného kandidáta na vraha. Doufám že někdy výjde další kniha s Florinem a Beatrice.

Brembelik745
30.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Velmi dobře se čte, není tam přemrštěně mnoho postav a dejovych linek. Drží od začátku do konce v napětí. Jako zajímavý nápad považuji způsob vybírání obětí - osoby které Bea nemá ráda.... Samotný konec a vyústění toho kdo je vrah mě moc nezaujal... Ani to kdo byl nakonec vrah... Prostě mi to na toho jedince vůbec nesedělo...ale kniha sama o sobě je vážně velmi dobrá. Těším se na další díl.

Pavlína2019
10.03.2021 5 z 5

Perfektní! Výborná kniha, napínavý, zajímavý děj. Nedalo se přestat číst. Rozhodně doporučuji!!

ivoiro
06.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. Pachatele je snadné odhalit poměrně brzy, ale napětí trvá až do konce.

jarka2222
16.02.2021 5 z 5

Velmi vydařená kriminálka. Bavil mě námět, bavily mě postavy, bavilo mě s hlavní hrdinkou společné hledání pachatele. S Poznanski jsem měla možnost se setkat nad knížkou Pět, která mě nadchla. Možná se mi líbila o trošičku víc, než Stín, ale to nic nemění na tom, že jsem si čtení jak se patří užila. Doporučuji k přečtení.

Hell_Rihova
28.01.2021 4 z 5

Tento díl mi přišel obzvlášť zajímavý hlavně proto, jak ho autorka dokázala propojit s ostatními. Bylo to napínavé i když jsem si říkala, že je to po čtvrté, co se Beatrice dostala do nesnází, ale k tomuto příběhu mi to pasovalo víc než v těch předchozích. Pachatele jsem i tentokrát odhadla špatně a dost mě překvapilo konečné vyústění. Jsem zvědavá jestli se můžeme těšit na další díl.

lucie2371
13.01.2021 5 z 5

Jeden z dosud nejlepších dílů série. Kniha byla tak moc napínavá, že jsem poprvé četla i po odpolední směně, kdy jsem přišla domů až v jedenáct hodin večer! Rozhodně doporučuji, nejen tento díl ale celou sérii.

kilometr
10.01.2021 1 z 5

První třetina knihy mě dost bavila a nejednou potěšila.Od zmizení Beatrice to ale už byla,až do konce jen křeč a bída.Nejvíce mě pak pobavil Florin jako "táta náhradník".Tam tedy autorka silně přestřelila.Ve výsledku mě to pobavilo o trochu více než příběhy s Cormíkem Strikem a Robin.Ale jen o prsa ženy korejské.20%.

Tereyciiik
09.01.2021 5 z 5

Další fantastický dil. Řekla bych, že se autorka díl od dílů zlepšuje. Asi jsem opožděně, ale netušila jsem přesně, kdo by to mohl být, podezirala jsem každého druhého :-D a popravdě se ani o to moc nesnažím, pak si konec vychutnam o to víc. Nikdy bych se nechtěla dostat do potíží jako Bea, ktera je zažívá pořád, ale umět zachovat klid a chladnou mysl, to je záviděnihodné. Už se těším na další díl.

SimonaP
07.01.2021 4 z 5

Čtivá knížka, pachatel mě napadl asi v polovině, ale jistá jsem si nebyla.

JitkaHambi
16.12.2020 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série!Kdo je "Jago"jsem sice tušila už v půlce knihy, ale i tak to bylo tak napínavé, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout.Musím dát plný počet hvězd a doufám, že už brzy vyjde nová kniha.

dominika2585
14.12.2020 5 z 5

Opět další skvělá kniha od autorky. Pachatele jsem neuhodla, tipovala jsem někoho jiného. A to je to, co mám na knihách ráda. Když člověk do poslední chvíle neví a může jen slepě hádat.
Napínavé čtení až do konce.